Skoči na vsebino

Koroška in Avstrijska Štajerska


robert-robert

Priporočene objave

Za vse malce bolj pogumne lastnike endur priporočan zanimivo pot po Koroški in Avstrijski Štajerški.

Pot se prične od Dravograda do Spodnje Mute, kjer zavijete za Sv. Jernej nad Muto ( možno tudi po malce daljši poti med Spodnjo Muto in Radljami je odsek za Primož na Pohorju ( čudovita razgledna cesta – priporočam ! ) od tam pa do Sv . Jerneja ) .Pot je večinoma makadamska. Na Sv. Jerneju je urejen zelo lep turistični objekt , kjer nudijo gostinsko ponudbo in imajo na voljo tudi zelo lepe nove apartmaje, kjer lahko prenočite v čudovitem okolju.( pogrešam predstavitev tega lepega turističnega kompleksa na internetu, jaz tega na netu nisem našel , lastnik je menda iz Velenja in upam da bo to kdaj storil ).

Od Sv. Jerneja se lahko podate po travnati cesti pod cerkvico do gozda, kje je označena kolesarska pot www.bicikl-land.com, cca 300 metrov vodi pot skozi gozd, kjer je potrebno malce spretnosti zaradi korenin na poti, vmes si je še potrebno odpreti pastirja za živali , to je tudi meja med Slovenijo in Avstrijo, na avstrijski strani se pripeljete do majhne kapelice od tam pa po 50 m strmi poti pridete do asfaltirane ceste točno pred kažipot, kjer se lahko odločite za pot po avstrijski strani do mejnega prehoda Radlje ali pa za pot do znamenite motoristične ceste čez Golico (http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=12478) do Lavamunda in potem nazaj v Dravograd.

Če boste vozili to relacijo, predvsem priporočam še vožnjo po čudoviti avstrijski vinski cesti tik ob slovenski meji do Šentilja in nato nazaj skozi Maribor do Dravograda.

( vožnjo proti Sankt Lorenzen in mejnemu prehodu Radlje, na križišča za mejni prehod Radlje se pelješ mimo Eibiswalda in tam po znameniti avstrijski vinski cesti, kjer je na desni strani cestišča že državna meja oz.Slovenija do mejnega prehoda Šentilj ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz jo priporočam. Sem jo pa prevozil s kolesom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce je cesta/pot na AUT strani oznacena kot cesta tudi za voznjo z motornimi vozili je ok. drugace lahko v primeru da naletis na policijo tudi placas.

normalno gozdne in podobne poti niso odprte niti za kolesarje. (zelenipress.)

samo v info.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse malce bolj pogumne lastnike endur priporočan zanimivo pot po Koroški in Avstrijski Štajerški.

Pot se prične od Dravograda do Spodnje Mute, kjer zavijete za Sv. Jernej nad Muto ( možno tudi po malce daljši poti med Spodnjo Muto in Radljami je odsek za Primož na Pohorju ( čudovita razgledna cesta – priporočam ! ) od tam pa do Sv . Jerneja ) .Pot je večinoma makadamska. Na Sv. Jerneju je urejen zelo lep turistični objekt , kjer nudijo gostinsko ponudbo in imajo na voljo tudi zelo lepe nove apartmaje, kjer lahko prenočite v čudovitem okolju.( pogrešam predstavitev tega lepega turističnega kompleksa na internetu, jaz tega na netu nisem našel , lastnik je menda iz Velenja in upam da bo to kdaj storil ).

Od Sv. Jerneja se lahko podate po travnati cesti pod cerkvico do gozda, kje je označena kolesarska pot www.bicikl-land.com, cca 300 metrov vodi pot skozi gozd, kjer je potrebno malce spretnosti zaradi korenin na poti, vmes si je še potrebno odpreti pastirja za živali , to je tudi meja med Slovenijo in Avstrijo, na avstrijski strani se pripeljete do majhne kapelice od tam pa po 50 m strmi poti pridete do asfaltirane ceste točno pred kažipot, kjer se lahko odločite za pot po avstrijski strani do mejnega prehoda Radlje ali pa za pot do znamenite motoristične ceste čez Golico (http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=12478) do Lavamunda in potem nazaj v Dravograd.

Če boste vozili to relacijo, predvsem priporočam še vožnjo po čudoviti avstrijski vinski cesti tik ob slovenski meji do Šentilja in nato nazaj skozi Maribor do Dravograda.

( vožnjo proti Sankt Lorenzen in mejnemu prehodu Radlje, na križišča za mejni prehod Radlje se pelješ mimo Eibiswalda in tam po znameniti avstrijski vinski cesti, kjer je na desni strani cestišča že državna meja oz.Slovenija do mejnega prehoda Šentilj ).

No,da te malo popravim!

Za opisano pot moraš bit "malo bol pogumen" voznik endure samo na tistem delu,ko boš vozil po travniku in te bo lastnik grdo gledal,ali pa te bojo kravce podile! .)

Za Sv.Jernej bi priporočal cesto v Bistriski jarek.

Ni mi pa jasno, kje si ti našel med Spodnjo Muto in Radljami odcep za Primož na Pohorju.Najbrž si mislil Primož nad Muto. Ja,to bi šlo! :P

Tisti turistični objekt je bol ko ne zaprt! Če hočeš kaj pojest in spit,se oglasi pri kmetiji zraven velike lipe.

Kot je že Ice napisal,avstriski žandarji majo fuul radi,da se z motorjem pripelješ iz kaksnega gozda!!!! :grim

Lepe kilometre želim!

Skor pozabo: sem domačin,ce rabite vodiča,....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skor pozabo: sem domačin,ce rabite vodiča,....!

samo se kramparce v ustrezni velikosti najdem...... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!