Skoči na vsebino

G8


Noiser69

Priporočene objave

kaj konkretno boš TI plačal ? In a misliš, da ti protestniki niso davkoplačevalci? :whistle:

ti bom povedal,

ko mi bodo poslali račun, niso, ker so vglavnem študentje in brezdelneži

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v čem je kle štos, eni se majo fajn in jih boli K. za nas, drugi pa se tepejo s policaji in uničujejo imovino nas revežev, vso škodo bomo plačali MI, davkoplačevalci, upam, da jih bodo policaji orenk pretepl :naughty: :krneki: :krneki:, če že morjo protestirat naj protestirajo v miru

janih

beee...beee voham ovco :naughty:

glede g8 imam zelo mešane občutke, ki pa se bolj nagibajo proti kot pa za.

mogoče je res nekaj dobrih stvari v globalizaciji( se ne morem spomniti katere :rolleyes: ) njen cilj pa je dobiti nadzor. gledano s strani ekonomije, monopol, kar pa smo že enkrat izkusili in nekateri tule gor zelo pljuvate po tem hkrati pa zagovarjate globalizacijo. le da bi sedaj monopol imeli nad celotno svetovno ekonomijo. se spomnite suženjstva, kar hitro se lahko ponovi.

to so zgolj moja razmišljanja in ne neka sveta resnica. tako jaz vidim te stvari. :rolleyes:

dr.looney :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti bom povedal,

ko mi bodo poslali račun, niso, ker so vglavnem študentje in brezdelneži

Seveda ti dokaj dobro poznaš vsaj desetino od teh 30.000 protestnikov?

ajt, pozdrav v Butale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ JANIH: Prvo bi ti predlagal da si prebereš prejšnje poste iz back strani, kjer sm točno napiso kdo dela škodo tk da ne zej neka bluzit tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ti dokaj dobro poznaš vsaj desetino od teh 30.000 protestnikov?

ajt, pozdrav v Butale.

a jih mogoče ti, kje so že butale

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....eni se majo fajn in jih boli K. za nas, drugi pa se tepejo s policaji in uničujejo imovino nas revežev......

V bistvu se imamo mi "fajn", drugi se pa tepejo oz. so tepeni za NAS.

Ko bomo spregledali, se bomo žrli, da dela dopusta ne namenimo aktivnemu in radikalnemu izražanju nasprotovanja nedotakljivim avtorjem in vzdrževalcem konstrukta, ki nam omogoča tolažbe v stilu "sami smo se tako odločili", "cel svet dela tako" in "to je vendar evropsko". "Brezdelneži in študentje" se verjetno ne izpostavljajo enemu najbolje (državno) opremljenih riot squadov zaradi dolgcajta ali da bi prišli na naslovnico Direkta. Precej jih je maskiranih, ker imajo družine ali dnine pri svojih kapitalistih.

BTW reveži in imovina... :whistle:

Popravljeno . Popravil lasagna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Abnormaln je do sedaj dodal še najbolj utemeljeno analizo dogajanja. Brez na pamet šimfanja čez "a'la metelkovce ipd."

Ostali komentarji so v glavnem "beeeeeeee".

Evo tipičen Motosvetovec!

post-499-1181281265_thumb.jpg

Svetu, ki bi ime večinsko prebivalstvo podobno motosvetovemu se pa res ne bi dobro pisalo. Ali pa, kakor za koga. Kot ovce za striženje so Motosvetovci idealni. Požrejo čisto vsak serviran drek in renčijo na vsakega drugačnega. In ob tem se delajo za drugačne, boljše, kaj vem kaj še vse. Seveda, drugačne ovce. Za odtenek na zadnjem delu volne okoli riti zmečkane od sedeža. Pa čisto nič več.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So pa Grenpisovci včeraj dokazali........da so kvalitetni pomorščaki :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Globalizacija bi bila čisto ok, problem je v tem ker velja samo za denar, med tem pa, ko je prost pretok dobrin in ljudi onemogočen. Ali globalizacija za vse skupaj ali pa sploh ne. V takšnem smislu kot je sedaj je nikakor ne odobravam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej lih okoli tega se dajejo...prost pretok kapitala-DA, prost pretok ljudi-NE

tako kot je sedaj nastavljeno bi popoln sproščen pretok ljudi povzročil totalen kolaps civilizacije in skoraj takojšen izbruh vojn na vseh koncih in krajih. zato bi morali G8 stremet k temu, da se zmanjša razlike med državami. toi je glavno sporočilo antiglobalistov. večja povezanost večja izobraženost večja blaginja...

je pa res, da bi bile marže potem precej nižje...zato pa ostaja tako kot je :whistle: vojne, lakota, neenakost, to so ogromni biznisi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu se imamo mi "fajn", drugi se pa tepejo oz. so tepeni za NAS.

Ko bomo spregledali, se bomo žrli, da dela dopusta ne namenimo aktivnemu in radikalnemu izražanju nasprotovanja nedotakljivim avtorjem in vzdrževalcem konstrukta, ki nam omogoča tolažbe v stilu "sami smo se tako odločili", "cel svet dela tako" in "to je vendar evropsko". "Brezdelneži in študentje" se verjetno ne izpostavljajo enemu najbolje (državno) opremljenih riot squadov zaradi dolgcajta ali da bi prišli na naslovnico Direkta. Precej jih je maskiranih, ker imajo družine ali dnine pri svojih kapitalistih.

BTW reveži in imovina... :whistle:

MASKIRANCI, pa glih tile mi grejo najbolj na lulek, pa ne sam na teh demonstracijah, tud uni alkajdovci in ostali

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zato bi morali G8 stremet k temu, da se zmanjša razlike med državami. toi je glavno sporočilo antiglobalistov. večja povezanost večja izobraženost večja blaginja...

Boš to dopovedal siti vrani, ja!

Raje mobilizirajo kakšne razbijače in poleg oprane glave, da protestnike označijo z narkomani, pa je za njih rešeno.

Mejdun, ta vretja postajajo vedno močnejša. In ker so še kako upravičena, mislim, da imamo kaj kmalu na vidiku globoko sranje. In nikakor ne šele leta 2050, za katerega se niti domeniti niso mogli.

Banda kapitalistična!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MASKIRANCI, pa glih tile mi grejo najbolj na lulek, pa ne sam na teh demonstracijah, tud uni alkajdovci in ostali

janih

Če si establishmentu nevšečen politični aktivist, je standardni postopek totalitarnih režimov : identificirati, slediti, vršiti pritisk na družinske člane in preprečevati možnost zaposlitve; skratka socialna izolacija in podreditev.

Nekateri nosijo groteskne maske udeležencev čajanke, drugi pa predvsem zaradi zaščite identitete pred lečami kamer in satelitov (glej zgoraj).

Maskiranci so tudi na strani državno represivnih organov - opevanih posebnih enot "specialcev" (tudi pri nas), tako da se ne ve, kdo je streljal na civile. Ali pa Batman, Spiderman in ostali heroji. Arabci pa imajo tisto cunjo bolj zaradi peska, kot zaradi solzilca. Se vidmo za pusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novodobni vladarji (G8) bodo (so) dosegli to, kar Hitlerju med 2WW ni uspelo. "Manj sposobni" in "manj vredni" bodo delali za tisto peščico bolj sposobnih ljudi in narodov, ki so bili pravočasno pri koritu .

Za začetno prepričevanje ljudi obstaja vaba nizkih cen za vse, ki jih doseže globalizacija, za nadaljevanje obstaja "uživanje" v potrošnišvu,zapravljanju,zadolževanju (človeška komponenta,druženje,prijateljstvo medčoveški odnosi izgubijo svoj pomen).

Končna faza je denarna in življenska odvisnost od tistega,ki ti je dal kredit za to, da boš užival v kupovanju globalnih poceni izdelkov, zato boš za njega prisiljen delati zastonj in do onemoglosti, da boš za silo preživel sebe in družino....

Če se bo taisti manjvredni narod začel upirati pa bodo vedno na razpolago osebki-vojaki-policaji, ki bodo tudi takrat že po slikah videli, kdo je pravi in kdo ne.....

Malo črnogledo?....Mogoče....celo precej črnogledo......!!!

Vendar, ali ste prepričani, da tudi nemogoče...???

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Malo črnogledo?....Mogoče....celo precej črnogledo......!!!

Vendar, ali ste prepričani, da tudi nemogoče...???

Prepričan sem, da je zelooo mogoče. Na žalost!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ste videli v DNEVNIKU?

Nezadovoljni Slovenec veliko dela, plačan pa je bolj slabo

Evropska raziskava ugotavlja, da je delo v Sloveniji najbolj intenzivno v vsej EU

ponedeljek, 11.06.2007

Tekst: Igor Dernovšek

LJUBLJANA - V Sloveniji delamo najbolj intenzivno in imamo največ odsotnosti z dela zaradi zdravstvenih težav v vsej Evropski uniji (EU), ugotavlja najnovejša raziskava o delovnih razmerah v Evropi, ki jo vsako leto izvede Evropska fundacija za izboljšanje delovnih razmer iz Dublina.

e62c87649cdcd69ac47f23d5637d607c.jpeg

Prebivalci Slovenije delajo najbolj intenzivno med vsemi prebivalci EU, plačilo pa je mizerno.

Pri vrhu smo tudi pri dolžini dela, (ne)zadovoljstvu z delovnimi razmerami, (ne)usklajenosti delovnega in prostega časa ter stopnji ustrahovanja in nadlegovanja na delovnem mestu. Po drugi strani ima samo šest članic nižje plače kot Slovenija.

Na lestvici intenzivnosti dela za leto 2005 (delo pri zelo visoki hitrosti, kratki roki) je Slovenija med vsemi državami EU na 1. mestu, pred Finsko in Švedsko. Občutek intenzivnost dela je pri nas dvakrat večji kot v Latviji.

Leta 2000 je bila Slovenija po intenzivnosti dela na zadnjem, 27. mestu, v petih letih se je občutek intenzivnosti več kot podvojil. Podobnega skoka ne beležijo nikjer drugje. Še najbližji so nam Danci, Španci in Grki, ki zaznavajo približno trikrat nižjo rast intenzivnosti dela kot Slovenci.

Takšna intenzivnost, naj bo objektivna ali subjektivna, pušča posledice. Po odsotnosti z dela zaradi zdravstvenih težav smo Slovenci prav tako na 1. mestu v EU. Povprečna odsotnost na zaposlenega v Sloveniji znaša skoraj devet dni na leto, kar je dvakrat več, kot je povprečje EU. Poleg tega več kot 60 odstotkov Slovencev meni, da delo vpliva na njihovo zdravje. Slabši občutek imajo le še v Grčiji, na Poljskem in v Latviji.

Več kot četrtina dela šest dni na teden

Nadure dela skoraj polovica Slovencev, s čimer smo na tretjem mestu za Čehi in Italijani, z nedeljskim delom, ki ga opravlja dobra petina zaposlenih, pa smo na šestem mestu v EU. Prvi so Švedi. Skoraj osem odstotkov Slovencev dela sedem dni na teden, 28 odstotkov pa šest dni na teden. To nas uvršča na 7. mesto v evropski sedemindvajseterici. Več kot 48 ur na teden dela 17 odstotkov zaposlenih v Sloveniji (9. mesto v EU).

Pri vrhu smo tudi glede nezadovoljstva z delovnimi razmerami (nezadovoljna je skoraj tretjina zaposlenih), kjer zasedamo 6. mesto, medtem ko smo pri (ne)usklajenosti delovnega in družinskega oziroma prostega časa, s čimer je nezadovoljna četrtina zaposlenih Slovencev, na negativnem 8. mestu. Na vseh omenjenih štirih lestvicah so se najslabše odrezale nove članice in Grčija.

V vrhu tudi v zvezi s pogodbami za določen čas

Po številu pogodb za določen čas, ki seveda ne zagotavljajo enake stopnje socialne varnosti kot delo za nedoločen čas, smo v Sloveniji na 4. mestu. Večji delež takšnih pogodb imajo v Španiji, na Poljskem in na Portugalskem. Glede na to, da je skoraj 80 odstotkov novih zaposlitev v Sloveniji le še za določen čas, je povsem mogoče, da smo v zadnjem letu pridobili še kakšno mesto.

Glede ustrahovanja in nadlegovanja na delovnem mestu je Slovenija zasedla 10. mesto, medtem ko ženske huje ustrahujejo in nadlegujejo le še v šestih članicah. Na neslavnem vrhu so Finci, Nizozemci in Luksemburžani.

Zadovoljni smo lahko le pri štirih kriterijih. Po udeležbi pri dobičku podjetja smo na drugem mestu, in sicer za Slovaki, pri plačilu za neugodne delovne pogoje pa smo tretji, in sicer za Čehi in Slovaki, glede števila žensk na vodilnih delovnih mestih (več kot tretjina) smo peti, pri deležu dodatnega usposabljanja zaposlenih pa s skoraj 50 odstotki na sedmem mestu. Na obeh zadnjih lestvicah so prvi Finci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si establishmentu nevšečen politični aktivist, je standardni postopek totalitarnih režimov : identificirati, slediti, vršiti pritisk na družinske člane in preprečevati možnost zaposlitve; skratka socialna izolacija in podreditev.

Nekateri nosijo groteskne maske udeležencev čajanke, drugi pa predvsem zaradi zaščite identitete pred lečami kamer in satelitov (glej zgoraj).

Maskiranci so tudi na strani državno represivnih organov - opevanih posebnih enot "specialcev" (tudi pri nas), tako da se ne ve, kdo je streljal na civile. Ali pa Batman, Spiderman in ostali heroji. Arabci pa imajo tisto cunjo bolj zaradi peska, kot zaradi solzilca. Se vidmo za pusta.

skratka ljudje brez JAJC, se vidimo, če se boš upal odkrit :krneki:

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boš to dopovedal siti vrani, ja!

Raje mobilizirajo kakšne razbijače in poleg oprane glave, da protestnike označijo z narkomani, pa je za njih rešeno.

Mejdun, ta vretja postajajo vedno močnejša. In ker so še kako upravičena, mislim, da imamo kaj kmalu na vidiku globoko sranje. In nikakor ne šele leta 2050, za katerega se niti domeniti niso mogli.

Banda kapitalistična!

Sam brez kapitalizma bi vozil Javo ali MZja ne Kawo.

A se ti ne zdi?

Z mojim prjatlom, ki naj bi bil po mnenju enih uvedenih, med vodilnimi slovenskimi antiglobalisti sva kar nekajkrat konkretno o globalizaciji ipd. Pa moram rečt da me ni prepiričal al da moje kmečko dojemanje ne seže tako daleč.

Ker začne se in konča, npr. pri načelnosti. KOt antglobalist ne bom fural motorja ene večjih svetovnih korporacij itd.

Ne razumem in ne bi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam brez kapitalizma bi vozil Javo ali MZja ne Kawo.

A se ti ne zdi?

...

Niti ne. Saj smo, oz. so tudi pred časom vozili še kaj drugega kot MZ ali Javo.

Jaz, kot sem že poudarjal, poskušam gledati na te reči tudi skozi čas in ne samo dve sliki, od katerih je ena iz današnjega kapitalizma, druga pa iz preteklega socializma. Tu vmes je meni zelo važen podatek, razlika v času.

In tako, kot je bilo več oblik socializma, je in je bilo več oblik kapitalizma.

To, kar pa se dogaja danes in se izkazuje v nekakšni moderni različici "Pax romana", pa je najslabša in silno premetena oblika, ki po mojih vedenjih res vodi v novo sužnjelastniško obdobje.

Ne, v vodstvu najbogatejših ne vidim lepe bodočnosti za svet. Zato podpiram proteste in si želim, da svet sploh ne bi nikoli tako globoko zabredel v materializem, kot je. In da, vem, da bi potem hodil peš. A bi vsaj imel kje.

Če nič drugega, potem protestnikom lahko brez dvoma priznamo vsaj angažiranost in požrtvovalnost, ter jasen cilj ali željo za drugačen jutri. Česar za povprečneža iz potrošniške družbe ne bi mogli reči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri nas so leta 1965-75 vozili Triumphe,Northone,Guzzije od 75 do 80 naprej pa je bilo tudi že kar nekaj BMW-jev, HOND in ostalih poševnookih znamk.

Glavni problem globalizacije se mi zdi, da forsira pretok denarja &proste trgovine, tega pretoka pa ne spremlja tudi prost pretok ljudi (delovne sile). Npr: cela Evropa lahko prodaja pri nas in v ostalih novih državah, ti pa ne moreš iskati zaposlitve v starih članicah EU. Glede ostalega sveta se mi zdi še huje. vem, da bi bil kaos, če bi se vsi Afričani in Azijci lahko takoj preselili po želji, vendar bi bilo treba omejitvam pretoka ljudi uskladiti tudi pretok denarja,trgovine...

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Volk, da se vrnem konkretno k motorju.

Zakaj neki se tako radi furamo. Zato ker imamo pod ritjo toliko in toliko kg gume, železja in plastike? Po mojem le zaradi občutka, ki nam ga ta material daje. V glavnem ga opredeljujemo kot občutek svobode. Dobro, o tem bi lahko še debatirala.

A verjetno se strinjava, da so podobni občutki tudi na konjskem hrbtu. Pa za nekatere v hoji po določenih območjih, plavanju ipd., ipd.

Moderna doba nam je le postregla z nečim kar smo izgubili in bi radi imeli. Seveda s profitom. In že va v potrošniški družbi in prefinjenih načinih kako delo in potrebe ter predvsem namišljene potrebe izkoristiti za rast kapitala in politično moč.

Kam nas to pelje, pa lahko vidimo vsakodnevno. Ne pomaga zapirati oči in se ogibati okrnjenih območij Narave. Ona že vrača udarec. Nič ne bodo pomagali zelenci, če ukinemo klorofil! Eno taka temeljna resnica, ki podre vsa ostala pametovanja. In G8 je noče videti. Nam je lahko vseeno? Meni ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!