Skoči na vsebino

G8


Noiser69

Priporočene objave

O načelnosti. Deloma imaš prav. A to bi na nek način pomenilo stopiti na neke nove neprepustne okope, konfrontacijo, nesmiselno delitev. V tem ni rešitve. Konkretno ni rešitve, če se Janez pretegne v svojih naporih, John pa mu vse podre. Zemlja je ena, človeštva pa tudi ni deliti, ko gre za temeljna vprašanja obstoja na Zemlji. Rešitev, če je še mogoča, je le v skupnih dogovorih, osveščanju in resnem ukrepanju.

Napori za rešitev okolja gredo tu zaradi narave grobega kapitalizma z roko v roki z napori za socialno pravičnost, če je že enakopravnost utopična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi pri nas so leta 1965-75 vozili Triumphe,Northone,Guzzije od 75 do 80 naprej pa je bilo tudi že kar nekaj BMW-jev, HOND in ostalih poševnookih znamk.

Glavni problem globalizacije se mi zdi, da forsira pretok denarja &proste trgovine, tega pretoka pa ne spremlja tudi prost pretok ljudi (delovne sile). Npr: cela Evropa lahko prodaja pri nas in v ostalih novih državah, ti pa ne moreš iskati zaposlitve v starih članicah EU. Glede ostalega sveta se mi zdi še huje. vem, da bi bil kaos, če bi se vsi Afričani in Azijci lahko takoj preselili po želji, vendar bi bilo treba omejitvam pretoka ljudi uskladiti tudi pretok denarja,trgovine...

Verjet res ne znam napisat kar mislim: Če ne bi bilo kapitalizma tud znamk motorjev s kapitalističnega trga, ki so očitno tehnološko naprednejšni, ne bi bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Volk, da se vrnem konkretno k motorju.

Zakaj neki se tako radi furamo. Zato ker imamo pod ritjo toliko in toliko kg gume, železja in plastike? Po mojem le zaradi občutka, ki nam ga ta material daje. V glavnem ga opredeljujemo kot občutek svobode. Dobro, o tem bi lahko še debatirala.

A verjetno se strinjava, da so podobni občutki tudi na konjskem hrbtu. Pa za nekatere v hoji po določenih območjih, plavanju ipd., ipd.

Moderna doba nam je le postregla z nečim kar smo izgubili in bi radi imeli. Seveda s profitom. In že va v potrošniški družbi in prefinjenih načinih kako delo in potrebe ter predvsem namišljene potrebe izkoristiti za rast kapitala in politično moč.

Kam nas to pelje, pa lahko vidimo vsakodnevno. Ne pomaga zapirati oči in se ogibati okrnjenih območij Narave. Ona že vrača udarec. Nič ne bodo pomagali zelenci, če ukinemo klorofil! Eno taka temeljna resnica, ki podre vsa ostala pametovanja. In G8 je noče videti. Nam je lahko vseeno? Meni ne!

Se strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O načelnosti. Deloma imaš prav. A to bi na nek način pomenilo stopiti na neke nove neprepustne okope, konfrontacijo, nesmiselno delitev. V tem ni rešitve. Konkretno ni rešitve, če se Janez pretegne v svojih naporih, John pa mu vse podre. Zemlja je ena, človeštva pa tudi ni deliti, ko gre za temeljna vprašanja obstoja na Zemlji. Rešitev, če je še mogoča, je le v skupnih dogovorih, osveščanju in resnem ukrepanju.

Napori za rešitev okolja gredo tu zaradi narave grobega kapitalizma z roko v roki z napori za socialno pravičnost, če je že enakopravnost utopična.

Že. In prav maš.

Vendar način na katerega se lotevajo teh stvari. A so protesti in nasilje prava pot ?!

(in ne mi zdaj pisat o provokacijah in vtihotapljenih agentih, ker tudi o tem vem nekaj iz prve roke)

In pri vsem tem nekaj ne štima in NE RAZUMEM.

Prisegam in stavim na demokracijo, na demokratične metode in evolucijo kot pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skratka ljudje brez JAJC, se vidimo, če se boš upal odkrit....

Matr, spet se bom moral brez čelade vozit :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že. In prav maš.

Vendar način na katerega se lotevajo teh stvari. A so protesti in nasilje prava pot ?!

(in ne mi zdaj pisat o provokacijah in vtihotapljenih agentih, ker tudi o tem vem nekaj iz prve roke)

In pri vsem tem nekaj ne štima in NE RAZUMEM.

Prisegam in stavim na demokracijo, na demokratične metode in evolucijo kot pot.

Več škode in barbarstva vidim v dejstvu, da se "veliki" niso pripravljeni zavezati pripravljenemu cilju do 2050 :kva2: , kot pa vandalizmu nekaj posameznikov, četudi bi jih šteli v tisoče! Porkamadona, pa leta 2050 nas že ne bo več, ali pa bomo vsi zagiftani in "zmutirani", če bo šlo tako naprej!

Protesti sigurno so prava pot. In so tudi legitimna oblika izražanja mnenja.

Nasilje seveda ne. A dobro veš, da bi se tu hitro lahko skregala ali pa do nezavesti pila in debatirala. ker ga pripisujeva očitno različnim skupinam. A tako kot nisem podpiral nasilja v Franciji, ga tudi tu ne. A se ne slepim, in verjamem, da ga bo pač vedno več. In represalij tudi. Pa imaš začaran krog.

Evolucija pri medsebojnih človeških odnosih je pa presneto čudna reč. Nekako ne verjamem več, da pelje k rešitvi. Edino k dokončni, ja to pa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker začne se in konča, npr. pri načelnosti. KOt antglobalist ne bom fural motorja ene večjih svetovnih korporacij itd.

Ne razumem in ne bi.

odvisno, ali si hardcore antiglobalist ali pa samo proti določenim negativnim učinkom globalizacije.

ekstremi niso nikoli prijetni za posameznika, sploh, če ga sogovornik spravi v zadrego :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Globalno gledano podpiram globalizacijo,lokalno se ji izogibam. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjet res ne znam napisat kar mislim: Če ne bi bilo kapitalizma tud znamk motorjev s kapitalističnega trga, ki so očitno tehnološko naprednejšni, ne bi bilo.

Kapitalizma in globalizacije jaz ne enačim. Kapitalizem ima, (kakor tudi socializem, ali komunizem) dobre in slabe strani.

Dobra stran kapitalizma je zagotovo borba za konkurenčnost, katere posledica je tehnološki razvoj, ki služi varnosti , udobju , itd. človeka) Prav tako je v osnovi kapitalistične filozofije delavec tržno blago, kateri preko ponudbe in povpraševanja lahko doseže pošteno ceno svojega dela na trgu.Sploh dober in sposoben delavec.

Globalizacija pod pogoji, kateri omogočajo samo prost pretok kapitala, pretok delovne sile, sociale in ostalih dobrin pa s predpisi omejuje , dolgoročno omejuje tudi pridobitve tehnološkega napredka širšim množicam, katere bodo z dobesedno mezdnim odnosom komaj zaslužile za kruh, brez poštenega plačila za svoje izume pa bodo prenehale delati tudi " brihtne glavce"....

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne se sekirat. ko nas bo preveč in bomo preveč pritiskali bodo skuhali kako vojno, da nas malo razredčijo, ob tem bodo fajn zaslužili in bbaraka gre naprej :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi pripisovat nekaj kar prbl. ne drži: NISEM enačil kapitalizma in globalizacije. In ne zopet na ta način speljevat teme nekam in žigosat.

Moja primerjava izhaja iz HHVjevega zaključka: Banda kapitalistična.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mi pripisovat nekaj kar prbl. ne drži: NISEM enačil kapitalizma in globalizacije. In ne zopet na ta način speljevat teme nekam in žigosat.

Moja primerjava izhaja iz HHVjevega zaključka: Banda kapitalistična.

Ja, kdo ti pa kaj hoče....?? Rekel sem,da ga jaz ne enačim ter poskušal to obrazložiti.....Če tvoja primerjava izhaja od HHVja,potem je tudi moj post posredno odgovor njemu.... Žigosam...??????????? Ne bit tako občutljivi,fantje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno sem prepričan da so to 8(osmice) na Krasu in Obali vsega krive.Rajnka Avstroogerska jih je vpeljala,sedaj bi pa kao vsi radi žurali.Njet možno,8(osmic) ne damo,globalizacija gor ali dol.Proti.Non paserano. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bodo ugotovili, da se na osmicah po krasu večkrat čuje partizanska pesem jih bodo...uravnotežili :krneki: in bodo postale ne vem...sedmice :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko bodo ugotovili, da se na osmicah po krasu večkrat čuje partizanska pesem jih bodo...uravnotežili :krneki: in bodo postale ne vem...sedmice :whistle:

:nono: :nono: :nono:

666

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!