Skoči na vsebino

Adapter-pretvornik


Priporočene objave

Imam eno težavo, ker sploh ne vem kako se temu reče in kaj naj vpišem v iskalnike na internetu, da bi mi najšlo zadevo. Rabil bi pretvornik, ki prilagodi amreiški vtikač tako da paše v našo vtičnico. Dobil sem brezžični router za darilo od bratranca v ZDA, pa ima zadeva ameriški priklop. Že prej sem imel eno zadevo iz ZDA pa sem zraven dobil pretvornik, pri tej zadevi pa ga nimam, rabil pa bi ga precej nujno. Če kdo ve kje bi to lahko dobil bi prosil, da mi sporoči.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ima to noter pretvornik, ker v ameriki imajo 110V omrežje :?

povečini so električni napajalniki/adapterji narejeni za razpon napetosti od 110 do 220 V in je problematičen samo fizični priključek. ampak je v ta name potrebno pogledat na adapter, kaj piše za frekvence ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko dobim ta adapter bom zadevo priklopil pa kar bo bo. Sem že pri neki drugi zadevi uporabil tako stvar do katere je podal linke Fritz pa ni bilo problemov. Drugače mi zadeva itak ne koristi, zato moram probat. Gre pa za Linksys Wireless Router, model WRT54G

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadeva ima zunanji usmernik, torej moraš nabavit samo nov (univerzalni) usmernik 220 V AC -> 12V DC, 0.5A z ustreznim priključkom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri kar nekaj, za ameriški trg delanih izdelkov sem dobil zraven multivoltage usmernik 110/220V-50/60Hz. Če je tak, potem ni blema. Če je pa navaden 110V usmernik, ne bo preživel priklopa na 220V in ti lahko skuri še router.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo sedaj sem pogledal na elektični priključek od routera in na njem piše INPUT: 120V AC 60Hz 12W in OUTPUT: 12 VDC 500mA

Dobil pa sem danes ta pretvornik ali karkoli že ki sem ga že uporabljal na nekaterih napravah pa me zanima ali ga lahko sedaj brez strahu uporabim na tem routerju. Zadeva pe je sledeča:

Na njem je možnost poriniti ven nastavek za Evopo-M.East, England-Africa in Australia-Philippines. Na drugi strani pa ima gumbek, ki ga lahko obrnem da naredi 220V AC v 110V AC Thru Transformer ali pa 110V AC v 110V AC As adaptor Plug.

Po mojem s to zadevo po videnem ne bi smelo biti problema, če jo uporabim.

lp in hvala za pomoč

post-1969-1182331448_thumb.jpg

post-1969-1182331455_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda, da je to tudi pretvornik, zato ga lahko uporabiš na nastavitvi 220V v 110V. Usmernik od routerja je narejen samo za ameriški standard in boš vedno potreboval pretvornik/transformator za napajanje le tega iz našega omrežja. Tako majhen pretvornik, kot je ta na sliki, lahko uporabljaš samo za naprave, ki delajo z nizkimi vrednostmi toka. Sem enkrat priključil 100W napravo na tak pretvornik in jo obremenil pa je šel pretvornik takoj rakom žvižgat.

Svetujem ti, da narediš tako, kot je napisal Marauder. Najmanj težav in najbolj varno bo tako, saj bo router verjetno deloval 24/7. V elektro štacunah dobiš takšne usmernike za majhen denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo zadeva že laufa :yea1: Poslušal sem nasvet in šel kupit navaden pretvornik z nastavkom kateri paše v ruterja. Hvala še enkrat vsem za pomoč in nasvete.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Če bi 4 12V izvore skup povezov bi mel še zmeram 12v izhodne napetosti.

Če gledaš po enačbi P=U*I pol bi šlo 112A

Nism pa 100% da je tole prov kar sm povedov :D

Popravljeno . Popravil _LuX_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala :worship: takoj še eno vprašanje.......ker je pač tale napajalnik predrag, bi pač nekje dobil (za simbolično ceno) 4 navadne 350W računalniške napajalnike, ali bi lahko vsem štirim skupaj zvezal 12V izhode, da bi dobil skupaj cca. 115A toka.... to bi uporabil za napajanje avtoojačevalca na kaki privat fešti, ker nimamo hišnih ojačevalcev

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala :worship: takoj še eno vprašanje.......ker je pač tale napajalnik predrag, bi pač nekje dobil (za simbolično ceno) 4 navadne 350W računalniške napajalnike, ali bi lahko vsem štirim skupaj zvezal 12V izhode, da bi dobil skupaj cca. 115A toka.... to bi uporabil za napajanje avtoojačevalca na kaki privat fešti, ker nimamo hišnih ojačevalcev

na tvojem mestu tega ne bi naredil.....lahko dobiš dimni efekt.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lep pozdrav!

Jaz uporabljam mp4 predvajalnik. In imam samo usb kabel za napajanje preko računalnika. Zanima me kje bi lahko dobil adapter lahko tudi na 12 V ali na 220 V. Hvala za odg. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Jaz uporabljam mp4 predvajalnik. In imam samo usb kabel za napajanje preko računalnika. Zanima me kje bi lahko dobil adapter lahko tudi na 12 V ali na 220 V. Hvala za odg. :worship:

Če se napaja preko usb kabla potem rabiš 5v polnilec Klikni tukaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če maš mikro usb bi mogoče delal od motorole polnilec,ali univerzalni mini usb.Sam prvo probaj

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Za razne adapterje, avto USB napajalce, kable, in podobne kitajske elektronske "umetine" se splača pogledat tudi sem, še posebej če imaš Paypal. Cene so simbolične :) , ni poštnine, preverjeno pošljejo in niti ni tako slaba roba.

http://dealextreme.com/

lp

Saint

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!