Skoči na vsebino

50 ccm 2t vs. 125 ccm 4t


FREAK46

Priporočene objave

Lp.

Mene pa zanima ce bi se lahk 50cc enduro odblokiran z menjanim izpuhom primerjal v hitrosti in pospeških z kakšnim 125 4t. motorjem?

Npr. Yamaha dt 50r  vs.  Yamaha xt 125

Se opravicujem ce je tema ze kje objavlena,ce je bi prosu za link.

lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp.

Mene pa zanima ce bi se lahk 50cc enduro odblokiran z menjanim izpuhom primerjal v hitrosti in pospeških z kakšnim 125 4t. motorjem?

Npr. Yamaha dt 50r vs. Yamaha xt 125

Se opravicujem ce je tema ze kje objavlena,ce je bi prosu za link.

lp.

pomoje bi yamaha xt125 zmagala prav tako v koncni kot v pospeskih.

v aerodinamiki ni glih velike razlike ker sta enduro/supermoto motorja.

odblokirana dt50 ima priblizno 8 konjev, blokirana xt125 pa 11

zanimiva tema :)

Popravljeno . Popravil replica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp.

Mene pa zanima ce bi se lahk 50cc enduro odblokiran z menjanim izpuhom primerjal v hitrosti in pospeških z kakšnim 125 4t. motorjem?

Npr. Yamaha dt 50r vs. Yamaha xt 125

Se opravicujem ce je tema ze kje objavlena,ce je bi prosu za link.

lp.

Ja to kr replico prasi ta ma ene 200motorjev bols da ga prasas kerga nima. Je pa jasno da 125 bols vlece ze zrt kubikaze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je podobno kot bi primerjal...

recimo aprilio rs50 ali yamaho tzr50 s hondo cbr 125.

lahko ti povem za te. če si primerjal odblokirano tzr-ko je imela pospeške malo boljše, na končni pa je blo kar nekaj razlike. cbr-ka je mela višjo končno (ene 30-40 km/h).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DT50X ma kr hude pospeške, ampak moj tomos je še vseeno boljši :whistle:

A to si uzeu unega 125 pa se akrapovic zlo pocen zravn?sm vidu ponudbo u reviji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej to sm mislu newem kok je bla cena sam vem da je pisal tomos 125 newem ker mudel zravn pa akrapovic za 130 eur al neki tazga

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V revijah so ble reklame tomos sm 125f za 2699, pa akrapo za 299, če prav vem. smo pa offtopic..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm z mojo rs-ko nafukov yamaho xt125 u pospeških itak pol končno pa ima mal manjšo sam 2t je zakon sam če se nebi tolk kvarlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že to nekaj pove da pri motokrosu v isti skupini tekmujejo 125ccm - 2t in 250ccm 4t.

Da so konkurenčni en drugemu. 2t razvijejo več moči, se pa tudi bolj kvarijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej vem kako je z temi 2t.. no, vsaj pri krosih.. maš 2 možnosti. Al se peleš pod visokimi obrati, al pa se sploh ne peleš. To je slabost 2t :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je kurac če nimas rave ventila za avspuh kr je lukna za avspuh ful velika in pr majhnih obratih ful moči zgubi zard tega če pa das rave ventil ti pa to luknjo zapira tko da se prilagaja z obrati in se motor velik bolš odziva pr manjših obratih...sam škoda k ni tega ta rs 50 hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sam vem da men nobena 4t 125 nemore nč, ne u končni ne u pospeških :rolleyes:

sam z 2t 125 se pa lahk primerjam sam z vsemi, razn ne z odblokiranimi rs-kami pa cagivami:D, ajd pa yamaha tzr, sam more bit odblokirana :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je kurac če nimas rave ventila za avspuh kr je lukna za avspuh ful velika in pr majhnih obratih ful moči zgubi zard tega če pa das rave ventil ti pa to luknjo zapira tko da se prilagaja z obrati in se motor velik bolš odziva pr manjših obratih...sam škoda k ni tega ta rs 50 hehe

veš ka je fric, dej si dizo 130 notr pa bo vleku tut na niskih, fsaj men. vem da ma en tipson s tuki tp75 pa ma manši zobnik vspredi pa na niskih mrtu motor,kar pomeni da ga js z 14 zobnikom pustim odzadi tako kot na niskih, tako na visokih

Popravljeno . Popravil kit_80ccm
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sam vem da men nobena 4t 125 nemore nč, ne u končni ne u pospeških :rolleyes:

sam z 2t 125 se pa lahk primerjam sam z vsemi, razn ne z odblokiranimi rs-kami pa cagivami:D, ajd pa yamaha tzr, sam more bit odblokirana :rolleyes:

pa maš kit not, ane?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ti kit80 kolko pa tebi kuri tvoja mašina in kolko kuri 125 4t pa primerjaj moč/poraba. pa boš ugotovil da se bol splača 125 kupit če ne misliš nevem kako tunat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud 125-stkam se poraba zlo rada dvigne..

Popravljeno . Popravil fossil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja tzr-ka je imela porabo nekje 3,6 l/100 km + 1 liter olja na okoli 1100-1200 km.

kako je s 4t 125-mi nimam pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

125 4t kurijo zlo mal. Tomos recimo (in vsi z YBR mašino) naj bi imeli porabo od 2.5-3 litre na 100km, je pa nekdo omenil da bi ga lahko spravil tudi pod 2 litra. Olja pa ne kur :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja RS-a je mela podobno porabo benza in ola, od kolega RS125 je pa pila tud do 10l/100km, če je mirku je spravu na 6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kit80 pomojm menjava dize ni rešitev, mogoče pa morm poskust sam pomojm ni šans da je isti učink k da ma ventil. drgač pa pije k fuknjena moja rs-ka 10 na 100 (usak vikend 2x na petrolu pa se vozm sam med vikendom kaj bi blo šele če bi se vozu ceu tedn)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: moja aprilia sr pokuri 9-12l na 100 km imam pa med najbol stunanimi skuterji v N.G. jst se zelo malo vozim a vseeno sem vsak drugi dan na črpalki.bi mi lahko dali kakšn popust na črpalki :closedeyes: sedaj si umišljam manjši karburator (17.5) ker sedaj imam 21 z povečanimi dizami

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: moja aprilia sr pokuri 9-12l na 100 km imam pa med najbol stunanimi skuterji v N.G. jst se zelo malo vozim a vseeno sem vsak drugi dan na črpalki.bi mi lahko dali kakšn popust na črpalki :closedeyes: sedaj si umišljam manjši karburator (17.5) ker sedaj imam 21 z povečanimi dizami

men je sr-ka zrla 14 litru .. high end predelava z 24 konji :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!