Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Vsi smo preiskusali MS SQL server 2000, tudi ceprav ga morda nimamo ... :lol:

Nič bat, ni ti ga blo treba preskušat... Saj kot dober admin bi lahko blokiral neustrezni promet, ali ne? :shock: :shock:

Linux-drooler.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MS SQL SERVER, hmm, hmmm, ha ha ha ha ..... olap ops opla.... :)

O

p.s. MS office (word, excell, access, powerpoint) - čisto kul.

Se mi zdi da si hotel nekaj povedati o MS SQL-u ampak ne razumem kaj naj bi to bilo :) :)

Kaj konkretnega ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... da je prvi rdbms, ki za dostojen denar ponuja možnost olap analiz. Ampak peša pri varnosti, hitrosti in še kje. Išči inet. Pri sw ala rdbms pa je zanesljivost, varnost in hitrost na prvem mestu. Kaj ti rabijo olap analize na podatkih, ki niso 100% ? To je bila poanta. Res pa je ms zadeva relativno poceni napram npr. oraclu9i (8i) ali kakšen DB2....

Sam pa nimam nič proti ms in ga z veseljem uporabljam. Bom pa v prihodnosti opustil njegovo uporabo doma (v službi pa ni samo od mene odvisno).

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... glej mr. klemens, da nebi zadevo predolgo vlekla (ker ne spada v ta topic) si oglej:

- zadnjo težavo ms sql serverja (1 deden - še ne nazaj),

- tale test :

http://www.eweek.com/article2/0,3959,293,00.asp in še malce prebrskaj po netu, pa boš videl...

Saj ne pravim, da je zadeva zanič, je dobra - a daleč od odlične. RDBMS zahteva odličnost. Če ima ms primat pri operacijskih sistemih (PC) ni rečeno, da ga mora imeti tudi drugje. .... Aja je pa access prav lep primerek namiznega RDbMS :)

o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- zadnjo težavo ms sql serverja (1 deden - še ne nazaj),

Takrat tudi ostali RDBMS-i na internetu niso delali :) :)

Sicer pa ta funkcionalnost v kateri je bila luknja ni potrebna za delovanje SQL strežnika in je praviloma zaprta na požarnem zidu pred SQL strežnikom. Se je pa črv kar lepo razširil kar kaže na nepravilno nastavljene požarne zidove in neinštaliranje popravkov administratorjev ( 6 mesecev je kar lepa doba in tudi veliko opozoril je že bilo na to temo ).

MS SQL ima drugje večje "težave" kot ta luknja, katero seveda vsi poznajo ker je bil velik del Interneta prizadet.

- tale test :

http://www.eweek.com/article2/0,3959,293,00.asp in še malce prebrskaj po netu, pa boš videl...

Zdaj sem pa še bolj navdušen nad MS SQL-om. Ta test sem že prebral enkrat prej in sem pričakoval dosti več od Oracle-a.

Še vedno bi rad kaj zvedel o prednosti drugih RDBMS-ih. Na Oracle-ovi strani je kar lepo primerjava Oracle vs ostali RDBMS-i. Ampak sej vemo kako je z reklamami in obljubami v le teh.

Mogoče kakšna konkretna primerjava iz prakse o varnost, zanesljivost, hitrosti ??

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal iz prakse - razen pasivnega spremljanja reklamne predstavitve olap analize nimam izkušenj s ms sql. Imam pa kar nekaj izkušenj z Oraclom (7.3.4) in se po malem privajam na mysql. Le tega ta zadn črv ni prizadel, kar trdiš.

Vir: mysql.com - tudi tu so primerjave z ostalimi RDBMS (grafično ponazoreno, kaj kateri podpira)

Lp,

O.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le tega ta zadn črv ni prizadel, kar trdiš.

Če večina storitev na Internetu ni delovala ( prevelik promet ) potem tudi storitve pri katerih stoji zadaj MySQL niso. Sicer je bil pa :) na koncu. :)

Kako je pa predstavljen članek o testu RDBMS-jev na mysql.com strani se pa tudi vprašaš koga imajo namen prepričati na tak način.

No ja mogoče kaj več v primerni temi, sicer pa zna Ice prestaviti vse skupaj v drugo temo :) :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno! ;) Glede MySql: je poceni varianta RDBMS, ki se odlično obnese kot podatkovni strežnik pri spletnih aplikacijah. Je v mnogočem slabši od oracla, informixa, DB2 ali podobnih RDBMS (mogoče tudi MS SQL ;) ).

lp, Onim

p.s. Če bi imel dovolj dnarja, bi se odločil za oracle, drugače ostajam na mysql.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič bat, ni ti ga blo treba preskušat... Saj kot dober admin bi lahko blokiral neustrezni promet, ali ne? :shock: :shock:

Ja. In jaz sem seveda admin na SiOLu (ki je moj ISP doma, kjer sem bil oni vikend, ko se je to dogajalo). Saj nisem bil jaz DoSan :lol: Kaj mi to koristi ce je gateway preobremenjen in DNS ne dela ... nic.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja. In jaz sem seveda admin na SiOLu (ki je moj ISP doma, kjer sem bil oni vikend, ko se je to dogajalo). Saj nisem bil jaz DoSan :lol: Kaj mi to koristi ce je gateway preobremenjen in DNS ne dela ... nic.

Sooooooooooooriiiiii........ :oops:

Sem mislil, da se znaš izogniti testu MS softverja... :shock: :shock: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse večja prodaja Linux strežnikov

Lansko leto se je v Ameriki prodaja strežnikov, ki jih poganjajo Linux operacijski sistemi, skoraj podvojila.

http://www.siol.net/novice/default.asp?page_id=9

.. Predvsem zanimivo je tole: Nizke cene vzdrževanja Linux strežnikov, kot tudi privlačne delovne karakteristike so najbolj zaslužne za takšno stopnjo rasti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse večja prodaja Linux strežnikov

Lansko leto se je v Ameriki prodaja strežnikov, ki jih poganjajo Linux operacijski sistemi, skoraj podvojila.

http://www.siol.net/novice/default.asp?page_id=9

.. Predvsem zanimivo je tole: Nizke cene vzdrževanja Linux strežnikov, kot tudi privlačne delovne karakteristike so najbolj zaslužne za takšno stopnjo rasti.

iz 6 na 12 ... :twisted: :twisted: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz 6 na 12 ...  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :wink:

Ehhhh... Microsoft über alles .... :twisted: :twisted: :roll: :roll: :shock: :shock: :evil: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. Predvsem zanimivo je tole: Nizke cene vzdrževanja Linux strežnikov, kot tudi privlačne delovne karakteristike so najbolj zaslužne za takšno stopnjo rasti.

Hehe :D

V sluzbi imamo ene par testnih Sunov, low end, bolj mlinčki, samo 500MHz CPUji - SunBlade V100 (kar je dostikrat premalo za nekatere zahtevnejse operacije). Je sef predlagal, da bi poskusili aplikacijo se na kakem hitrem PC strezniku z Linuxom - komaj cakam da dobim masino v roke :D Me prav zanima, kako se bo gnu/linux odrezal :wink: Sporocim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
Če kdo želi poganjati MS Office ali Lotus Notes na Linuxu...

Joj, Lotus Notes v Linuxu - tega si zelim od malih nog :D :lol:

Zadeva pa na žalost ni zastonj :roll: :roll: :lol: :lol:

Kajpak, dohtarji niso zastonj - glavobolov zaradi LN je pa obilo, tako da si reden gost :idea: :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej SymRu - ravno prejle sem bral "Informacijsko tehnologijo" v vcerajsnjem Delu ... neki bombasticni naslovi so notri - "Linux zavzel Hollywood, Dvakrat hitreje za polovicno ceno" :shock: :roll: :wink:

Ce se ne motim, smo se nekje na prejsnjih straneh prepirali v tri krasne kako je linux za en kurc' in da se ga med drugim v filmski industriji tudi ne da uporabljat :?: :twisted: :wink: Jaz sem samo Titanic in Shrek omenil, ker za drugo nisem vedel ... vidim pa, da je to kar obsezno.

Nekako takole je, imam obcutek ... linux je zdaj dovolj dober na delovnih postajah z nizkimi zahtevami (recimo tam kjer gre vecinoma za opravke z internetom ... www/mail itd, kako pisarnisko delo po drzavnih upravah, seveda tam, kjer so s takim OSom zadovoljni (Nemcija) - za nas zgleda ni dovolj dober, ali zakaj se nic ne zmigajo, raje placujejo miljarde za licence ...)

No, na drugi strani je ocitno linux fin za high end zadeve, kjer je potrebno imeti gruce racunalnikov in kjer je dovolj denarja za bolj eksoticne programe (nekje sem zasledil, da Daimler Benz uporablja nek CAD z eno zeloo visoko ceno, uporabljajo ga pa na linuxu), ti Hollywoodski studii so tudi en tak primer, ILM ima svoj lasten software ...

Vmes med tema dvema skrajnostima je pa kar velika skupina ljudi, ki uporablja "malo zahtevnejse" programe - Photoshop, AutoCAD itn. Takih programov za linux (se) ni ... :)

P.S.: java programerji so ena nisa od zgoraj omenjene vmesne skupine, ki bi na linuxu lahko ze cisto lepo shajali :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,

blagor tebi ker se ti še vedno da .... LINUX NI PRIMEREN ZA POSLOVNA OMREŽJA !!!! ... kaj od tega ti ni jasno ?????!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,

blagor tebi ker se ti še vedno da .... LINUX NI PRIMEREN ZA POSLOVNA OMREŽJA !!!! ... kaj od tega ti ni jasno ?????!!!!!

Blagor tebi, ki živiš v senci Microsoftovega enoumja.

Večje bedarije kot jo nameravajo storiti s svojim 2003 serverjem še nisem videl v življenju (seveda, če jo bodo uresničili)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večje bedarije kot jo nameravajo storiti s svojim 2003 serverjem še nisem videl v življenju (seveda, če jo bodo uresničili)

Zakaj bedarija?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

John Leyden/The Register.co.uk poroča:

FBI names 20 most unwanted security flaws

By John Leyden

Posted: 03/10/2002 at 11:23 GMT

The FBI has teamed up with the SANS Institute to draw up a list of the worst 20 security vulnerabilities bedevilling Windows and *Nix systems.

The list, now on its third year, serves as a general resource most specifically aimed at less experienced admins. It highlights the top 10 Windows and top 10 Unix issues in their relative order of importance.

Top Vulnerabilities to Windows Systems

Internet Information Services (IIS)

Microsoft Data Access Components (MDAC) - Remote Data Services

Microsoft SQL Server

NETBIOS - unprotected Windows Networking Shares

Anonymous Logon - Null Sessions

LAN Manager Authentication - weak LM hashing

General Windows Authentication - accounts with no passwords or weak passwords

Internet Explorer

Remote Registry Access

Windows Scripting Host

Top Vulnerabilities to Unix Systems

Remote Procedure Calls (RPC)

Apache Web Server

Secure Shell (SSH)

Simple Network Management Protocol (SNMP)

File Transfer Protocol (FTP)

R-Services - trust relationships

Line Printer Daemon (LPD)

Sendmail

BIND/DNS

General Unix Authentication - accounts with no passwords or weak passwords

As with previous years the list is fairly generic but then again most security problems originate from well- established problems. Keeping on top of the listed flaws can only help the cause of security on the Net. After all, crackers tend to exploit the path of least resistance.

So there you have it. The list goes into far more detail on the types of flaws that arise on particular systems, their diagnosis and suggested remedial actions. You can read it in full here --> http://www.sans.org/top20/. ®

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,

blagor tebi ker se ti še vedno da .... LINUX NI PRIMEREN ZA POSLOVNA OMREŽJA !!!! ... kaj od tega ti ni jasno ?????!!!!!

Blagor tebi, ki živiš v senci Microsoftovega enoumja.

Večje bedarije kot jo nameravajo storiti s svojim 2003 serverjem še nisem videl v življenju (seveda, če jo bodo uresničili)

NET serverja še ne poznam, trenutno migriram v Win2000 Active directory ... sicer pa primer iz resničnega sveta ....

- 40.000 uporabnikov

- 17.000 mrežnih tisklanikov

- cca 1000 mail in ostalih strežnikov

- 160 lokacij po celem svetu

- centralna administracija in upravljanje vseh sistemov

- avtomatsko nalaganje vseh popravkov, patchov in novih aplikacij, glede na potrebe uporabnika

- avtomatizirano in skrajno poenostavljeno dodajanje in brisanje uporabnikov iz centralne lokacije

- izvajanje pomenbnih finančnih aplikacij preko terminalskega dostopa z možnostjo uporabe lokalnega tikalnika

- in još puno toga

...

...

če mi poveš kako to izvesti z obstoječimi produkti, ki tečejo na Linux-u, šaltam takoj ... :?: :?: ... pa sploh še nisem začel z delujočimi uporabniškimi aplikacijami ...

Potrebno se je zavedat ... da je nakup programske opreme v življenski dobi računalnika oz. nekega delovnega mesta minimalni strošek !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebno se je zavedat ... da je nakup programske opreme v življenski dobi računalnika oz. nekega delovnega mesta minimalni strošek !!!

Saj veš - linux vzamejo tiste firmice, ki še tega ne zmorejo ali nočejo plačati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!