Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Potrebno se je zavedat ... da je nakup programske opreme v življenski dobi računalnika oz. nekega delovnega mesta minimalni strošek !!!

Saj veš - linux vzamejo tiste firmice, ki še tega ne zmorejo ali nočejo plačati...

Rekel bom samo tole, ubogi naši časopisi in revije, ki imajo novinarje, ki takšnele bedarije kvasijo naokoli.

Da naštejem samo nekaj teh tvojih majhnih firmic, ki nimajo denarja za Windows in so po tvojem očitno vsi malce čez les, ker ne uporabljajo Windows programja, ki ga proizvaja tvoj "najljubši" narod na svetu, proti kateremu se tako zelo dereš drugje.

Google

Telia Connect, Denmark

T-Online, Germany

OMV - Oil and Gas Exploration, Austria

NASA Langley Research Center, USA

Ministry of Defence (RAF), UK

Central Scotland Police, UK

Deutsche Lufthansa AG, Germany

ExxonMobil Travel Guide, USA

itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc,

blagor tebi ker se ti še vedno da .... LINUX NI PRIMEREN ZA POSLOVNA OMREŽJA !!!! ... kaj od tega ti ni jasno ?????!!!!!

Blagor tebi, ki živiš v senci Microsoftovega enoumja.

Večje bedarije kot jo nameravajo storiti s svojim 2003 serverjem še nisem videl v življenju (seveda, če jo bodo uresničili)

NET serverja še ne poznam, trenutno migriram v Win2000 Active directory ... sicer pa primer iz resničnega sveta ....

Itaq, da je W2K Server boljši. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekel bom samo tole, ubogi naši časopisi in revije, ki imajo novinarje, ki takšnele bedarije kvasijo naokoli.

Da naštejem samo nekaj teh tvojih majhnih firmic, ki nimajo denarja za Windows in so po tvojem očitno vsi malce čez les, ker ne uporabljajo Windows programja, ki ga proizvaja tvoj "najljubši" narod na svetu, proti kateremu se tako zelo dereš drugje.

1) Še vedno mi nisi odgovoril na zastavljeno vprašanje: zakaj je windows .net server največja bedarija na svetu - ali kako si že rekel?

2) Še vedno stojim za tem: eni so _pripravljeni_ in _sposobni_ plačati za Microsoft, in s tem pač dobijo v hišo nekatere prednosti in nekatere pomanjkljivosti. Nekateri niso pripravljeni plačati za Microsoft, in s tem dobijo v hišo (z linuxom) nekatere prednosti in nekatere pomanjkljivosti.

Nekateri pač imajo v budžetu tudi postavko "za Microsoft", nekateri nimajo.

P.S: okoli bedarij - če si mislil mene, potem verjetno že veš, kaj pišem v časnikih, a ne? Probaj kdaj prebrati, mogoče članke o linuxu in državni upravi, za začetek... Ampak to je že druga zgodba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rekel bom samo tole, ubogi naši časopisi in revije, ki imajo novinarje, ki takšnele bedarije kvasijo naokoli.

1) Še vedno mi nisi odgovoril na zastavljeno vprašanje: zakaj je windows .net server največja bedarija na svetu - ali kako si že rekel?

Nisem rekel, da je celoten .NET server bedarija, ampak namera, da blokirajo možnost povezave z drugimi ne microsoft izdelki recimo ALA Samba preko SMB/CIFS z uvedbo svojega nestandardnega in seveda © protokola. Kot pisec člankov bi to lahko vedel :twisted: :twisted: Morda jih jezi, ker to ni njihov protokol ;)

Ne govorim o tebi, vendar sem zaradi parih takšnih podobnih cvetk (da Linux uporabljajo samo obubožane firme, ki si ne morejo privoščiti MS), kot si jih prej izjavil odpovedal Moj Mikro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zadnje čase je Monitor vse bolj pro-linux nastrojen :)

Microsoft pač hoče vse zapret, to je jasno.... Ljudem, ki ga kupujejo, je pač treba pojasniti, da kupujejo zaprt sistem... to je očitno naloga medijev.... ker MS sam tega ne bo oglaševal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zadnje čase je Monitor vse bolj pro-linux nastrojen :)

Microsoft pač hoče vse zapret, to je jasno.... Ljudem, ki ga kupujejo, je pač treba pojasniti, da kupujejo zaprt sistem... to je očitno naloga medijev.... ker MS sam tega ne bo oglaševal :)

Sicer pa s takšno potezo (če jo bodo izpeljali) ne bodo odščipnili samo Linuxa & Co., ampak tudi Maca in ne nazadnje svoje starejše programje, razen če ne bodo izdali cel kup patchov za nazaj v kar pa močno dvomim.

In kaj zdaj, v firmah bodo postavljeni pred dejstvo, da je potrebno vsa starejša računala na katerih ne bo delovala zadnja verzija M$ lepo zamenjat. Znebiti se bo treba tudi Macov in podobne šare :lol:

Dosegli bodo obratni učinek, da bodo ljudje sami začeli iskati alternativo, da bi zmanjšali stroške (ki si jih M$ po nepotrebnem, predvsem v smislu čim večjega dobička, neprestano izmišljuj), in normalno poslovali naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zadnje čase je Monitor vse bolj pro-linux nastrojen :)

Microsoft pač hoče vse zapret, to je jasno.... Ljudem, ki ga kupujejo, je pač treba pojasniti, da kupujejo zaprt sistem... to je očitno naloga medijev.... ker MS sam tega ne bo oglaševal :)

Sicer pa s takšno potezo (če jo bodo izpeljali) ne bodo odščipnili samo Linuxa & Co., ampak tudi Maca in ne nazadnje svoje starejše programje, razen če ne bodo izdali cel kup patchov za nazaj v kar pa močno dvomim.

In kaj zdaj, v firmah bodo postavljeni pred dejstvo, da je potrebno vsa starejša računala na katerih ne bo delovala zadnja verzija M$ lepo zamenjat. Znebiti se bo treba tudi Macov in podobne šare :lol:

Dosegli bodo obratni učinek, da bodo ljudje sami začeli iskati alternativo, da bi zmanjšali stroške (ki si jih M$ po nepotrebnem, predvsem v smislu čim večjega dobička, neprestano izmišljuj), in normalno poslovali naprej.

Ne vem zagotovo, vendar se bo novi server gotovo dalo uporabljat tudi v "native" modu ... ker sicer bi si MS res sam zapicil noz v hrbet ... določene nove funkcionalnosti pa bodo pač vezane na nove protokole in ji v "native" mode-u ne bo mogoče uporabit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

XP so mi po nekaj poskusih menjave driverjev za grafično crknili...last known good config. ne dela, napisalo pa mi je to vrstico ...w xp could not start because the following file is missing or corrupt: windowssystem32configsystem

potem sem pri kolegu natisnil postopek rešitve, ki predvidi rešitev situacije z kopiranjem 5 datotek iz "winrepair" direktorija v "winsys32config" (system, software, sam, security, default)

po izvedbi, mi zadeva še vedno ne zažene programa, pride pa malo dlje, do blue screena - hardwarea nisem nič menjal, premikal

trenutno sem si XP naložil na 1,6 giga disk, ravno toliko, da sem lahko kao konektibilen

zanima me, če obstaja kakšna možnost rešitve, (ne podatkov) temveč starega sistema, pravzaprav vsaj fileov v documents and settings (desktop, maili...), ki so, kljub temu da na nedelujočem sistemu nimam zahtevane administratorske kode, nedosegljivi iz trenutnega, na novo naloženega sistema

ali pa če je možno na disk z zaribanim sistemom še enkrat naložiti winse, brez da bi izvedel kakšen format (disk je 30 Gb, ima eno particijo in 16 Gb praznega prostora)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me, če obstaja kakšna možnost rešitve, (ne podatkov) temveč starega sistema, pravzaprav vsaj fileov v documents and settings (desktop, maili...), ki so, kljub temu da na nedelujočem sistemu nimam zahtevane administratorske kode, nedosegljivi iz trenutnega, na novo naloženega sistema

ali pa če je možno na disk z zaribanim sistemom še enkrat naložiti winse, brez da bi izvedel kakšen format (disk je 30 Gb, ima eno particijo in 16 Gb praznega prostora)

Za nalozit nebi vedu (tocno) vem pa kako lahko resis maile in podobno....pojdi....C:Documents and SettingsGapiLocal SettingsApplication DataIdentities{59250CF1-0F51-4F40-8417-EA201EDAC2A6}MicrosoftOutlook Express (zamnjas Gapi z svojim Imenom ali pa Administartorjem...odvisno kako si bil prijavljen)pa tudi tiste st. so drugacne) in skopiras komplet direktorij neka...potem pa v Outlook Expressu enostavno uvozis z File---import....messages.....microsoft...outlook express 4 ali 5....next....import mail from an OE 4/5 store directori...potem pobrovzas do tam kamor si spravil in....to je to...vse maile in vse nastavitve...folderje imas zopet tu...samo pazi....ne bos imel pa nastavitve za postni predal in sifer....isto naredis tudi z Adress bookom...samo on je pa v C:Program FilesOutlook Express in ima koncnico *.wab uvozis ga enako.....kot maile....za desktop pa gres do C:Documents and SettingsGapiDesktop (zopet zamenjas Gapi z svojim imenom) in imas vsebino desktopa...podobno naredis tudi z svojimi dukument!!!

Upam da sem ti vsaj kaj resil

LP

Gapi :silly:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je, ker ne morem priti v direktorij pod svojim imenom - {c:Doc. and Sett."moje ime"} ni dostopen, ker ga ščiti zaščita od prejšnjega sistema (access denied, pa tut če dam share folder ali odstranim read only..), to je ta NT zaščita smotana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(access denied, pa tut če dam share folder ali odstranim read only..), to je ta NT zaščita smotana

Ce si v sistemu administrator, bi naceloma lahko spremenil pravice? Ti si permissione nastavi z administratorjem na se enega uporabnika, lepo rekurzivno, pa bos lahko prebral ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(access denied, pa tut če dam share folder ali odstranim read only..), to je ta NT zaščita smotana

Ce si v sistemu administrator, bi naceloma lahko spremenil pravice? Ti si permissione nastavi z administratorjem na se enega uporabnika, lepo rekurzivno, pa bos lahko prebral ...

Najprej moraš spremeniti "Ownership" datotek in direktorijev ... in jih prevzeti kot trenutni systemski administrator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v direktorij z mojim imenom mi je že ratal pridet (z vašo pomočjo..special permissions pri ownesrhipu), zdej moram pa za vsak direktorij, v kterga hočem pridet, ponovit postopek...upam da bo, dolgotrajno in mučno..

povem ko izvlečem, če mi rata

add1:...properties od direktorija, security tab, YOU DO NOT HAVE PERMISSION,....BUT YOU CAN TAKE OWNERSHIP...pol pa mal igranja, menjave adminov...še sam ne vem točno, in uspeh

ali obstaja možnost da bi pri ownershipu zajel vse direktorije pod mojim imenom ali moram za vsak poddir posebej obdelovat "lastništvo"

hoč-> 8)

user51-> 8)

add2:...pizda, to je drugač že drugič, da se mi je to sranje zgodilo...vsak file posebej treba sharat in prenesti na drugega admina and on and on...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DJ - pošlji mail Matjažu Klančarju, tehničnemu uredniku revije Monitor. On ti bo zagotovo znal pomagati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali obstaja možnost da bi pri ownershipu zajel vse direktorije pod mojim imenom ali moram za vsak poddir posebej obdelovat "lastništvo"

... seveda, ko si v nastavitvah za ownership odkljukaj "replace owner on subcontainers and objests" ... potem spremeniš še permisone ... a si sploh kaj pogledal ... pa help v windowsih je tudi precej obsežen !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"mountal" ntfs particijo in prekopiral podatke.

A je pisanje po NTFS particiji se vedno oznaceno kot "EXPERIMENTAL" in "DANGEROUS"? Nazadnje ko sem gledal je bilo ... no, pa saj v tem primeru gre samo za branje in je to - ce znas - gotovo najlazja resitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sym, kot vidiš mene šale ne motijo ne glede na razpoloženje :bad-words: :lol:

hoč. :lol: , one touch saviour, brez win helpa in tvoje začetne iskre nebi itak nič naredil, je pa res da sem se že včerej usral izraza container and sub...in "are you sure you want to...", sem bolj navajen na folder, sub. and files

drugače sem pa že poštimal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz lastnega zelnika :idea:

kej kdo ve za novi linux (look like windows) in še eno opcijo, winux al linows???, kakor ena kombinacija obojega, implementirana v določeno HW konfiguracijo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Hotschko!

S cim se na Windows (2000, XP):

- izpise network interface

- nastavi kak pameten route ...

route -h sem nasel ... ampak tam na koncu se poda se interface ...

Kaj bi rad dosegel: imam opravke pri stranki, ki dovoli samo dial-in. Jaz med tem ne bi rad bil ob internet dostop, torej default route za modem odpade. To sem izklopil, moram pa dodat kak pameten route da bo slo za doloceno A-klaso vse cez modem. IP ki mi ga zadeva dodeli je dinamicen, tko da se mi zdi da je nujno da vem interface modema ...

Where/how :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem opazil, da se mi vedno isti IP dodeli, tako da mi ni treba tako komplicirati, ampak ce bi se mi pa IP spreminjal, bi pa moral navesti njihov GW in povedati cez kateri interface naj gre to ... tako da me naceloma se vedno zanima ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem opazil, da se mi vedno isti IP dodeli, tako da mi ni treba tako komplicirati, ampak ce bi se mi pa IP spreminjal, bi pa moral navesti njihov GW in povedati cez kateri interface naj gre to ... tako da me naceloma se vedno zanima ;)

Za ročno vpisovanje je ukaz route v command promptu dovolj, vendar na Win2k server zadevo raje naredi s pomočjo routing and remote access service-a ... ali pa tudi ne :) ;)

Win2k pro pa nisem prepričan, če se da ...

... samo ideja = Internet connection sharing + new incoming connection

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S cim se na Windows (2000, XP):

- izpise network interface

"netstat -r" ti na vrhu izpise vse vmesnike. Podatke o njihovi konfiguraciji dobis z "ipconfig /all".

- nastavi kak pameten route ...

route add 10.0.0.0 mask 255.0.0.0 10.1.2.3 if 3

10.0.0.0 - class A network

255.0.0.0 - class A netmask

10.1.2.3 - gateway

3 - interface (netstat -r)

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!