Skoči na vsebino

Ustavite Janšo!


HHV

Priporočene objave

.. še zmer pa trdim, da smo bli siromaki. Okej, nismo bli siromaki prve kategorije, ... . . . .

Drek smo bili siromaki. Vsaka familija je imela stanovanje, avto, TV, plačan dopust na morju, zdr. zav. itditidit.

Če pa že govorite o plehu - nakladanje. Nihče od vas se v tistih časih ni gibal v območjih IZVEN nakupovalnih centrov - razen nekaj malega zdomcev med katerimi sem bil sam. Pa ti povem, da tiste 10 in 15 let stare kante po blokovskih, delavskih naseljih niso bile nič boljše od naših fičekov in stojadink. Jebiga - jasz sem z družino živel v nekem naci-dorfu, kjer sem bil jugos 12 let. Nihče ni pozdravljal ne mene ne mojih otrok - no .. pretiravam. 2 od 453 prebivalcev sta pa le zmogla tisti krčeviti "gutntag", gledajoč v tla ... torej, kaj sem hotel ah, ja .. o dopustu na jdranu so ti ljudje zapufani do grla zaradi hiš lahko le sanjali. Samo 4 družine so hodile na morje - ostali so imeli doma tiste montažne bazene za otroke, za sebe pa pivo na mizi in to je bil njih dopust.

Fantje kontrabantje - ne nakladajte, če pojma nimate!

Vi ste se vozili le po centrih in videli turiste, ki so prišli k nam .. ampak to je bilo le 10% folka!

Njihove prave revščine niste mogli opaziti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... še zmer pa trdim, da smo bli siromaki. Okej, nismo bli siromaki prve kategorije, kamor bi dali Romune Albance Poljake in Bolgare. Smo bli pa bližje njim kot Tržačanom. . . .

Čak mal! Najprej me zanima, ko govoriš v prvi osebi množine, če si ti vsaj za polnoletnost starejši kot naša država. Ker potem ja, imaš lahko tak oseben pogled na to. Ne vem pa kako si ga pobral, ker meni je bilo lepše kot sedaj. Pa mi ni ne sedaj niti mi takrat ni bilo hudega. Za življenje sem moral in moram zaslužiti. V povprečju pa je danes mnoooogooooo slabše kot je bilo takrat.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak mal! Najprej me zanima, ko govoriš v prvi osebi množine, če si ti vsaj za polnoletnost starejši kot naša država. Ker potem ja, imaš lahko tak oseben pogled na to. Ne vem pa kako si ga pobral, ker meni je bilo lepše kot sedaj. Pa mi ni ne sedaj niti mi takrat ni bilo hudega. Za življenje sem moral in moram zaslužiti. V povprečju pa je danes mnoooogooooo slabše kot je bilo takrat.

Jaz sem letnik 76 in preden smo se osamosvojili sem se že tok zavedal sveta,da lahko povem,da je bil naš družinski standard veliko slabši kot je dons,ne vem mogoče smo izjema......
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glejte, vsem je znana statistika solataric s tržnice, ki vedno temelji na enem, največ na treh (to je že ogrooomno) primerih.

In navadno taka "statistika" pade na prvem resnem argumentu.

__________________

Kmet - ti moraš upoštevati, da se 14-letni pubertetnik čisto NIČ ne zaveda realnega sveta. Tak fante živi v svojem nekem svetu, zanj so pomembne popolnoma druge zadeve kot za odrasle. Recimo: dam si odrezat desno roko, če si kot 15-letnik kaj razmišljal o zdravstvenem zavarovanju .. vidiš?

Celo DANES ne znaš upoštevati, da se je sorazmerno dvigoval standard po celi EU do pred par let nazaj.

Niti na kraj pameti ti ne pride, da bi upošteval, da so Butale in Butalci kurili finančne rezerve zaslužene in pridobljene v SFRJ,

da so Butalci jemali kredite in lizinge na hipoteke svojih hiš in stanovanj katere so zgradili v SFRJ.

Seveda ti niti najmanj ni jasno, da je SFRJ gospodarstvo gradila po WW2,

da je gradila tovarne, delovna mesta in

vse to so novodobne Butale in Butalci, osvobojeni "srbskega terorja" veselo uničevali in do konca uničili.

Torej SFRJ je gradila, "svobodna" (beri: v EU zasužnjena) Slovenija pa uničevala svoje gospodarstvo.

________________

Pička, ampak me res popizdi pametovanje mularije, ki POJMA nima .. to sem se ravno včeraj pogovarjal s prijateljem mojih let.

Pa KAKO boste vedeli za kaj je šlo, kakšno je življenje bilo, če vas niti ni bilo. Takrat.

Ravno osemletko si končal - danes pa vse veš? Ne ga srat!

Mater jaz sem z obrtjo cepal take denarje po celi Jugi, da zdaj lahko le sanjamo o tem, da se s poštenim delom, s tako proizvodnjo lahko toliko zasluži. Pokaži mi samo enega danes v Butalah, ki z dvema zaposlenima in tremi stroji lahko zasluži 50.000 € čistega dobička mesečno - za žep, z vsemi odplačanimi davki. Nić čučke mučke, pa papirji, delnice - sranja. Čisto pošteno delo. Pa še 50% cenejši smo bili od državnih tovarn. Da so kupci kar skakali v luft. Samo enega edinega pokaži v Butalah!

Standard v Butalah je bil VIšJI kot v marikateri zahodnoevropski državi. Recimo Italija ... saj je res, da smo tam kupovali kavbojke, ampak povprečen Italjan je živel veliko slabše kot povprečen Slovenec. Da o špancih in Portugalcih sploh ne govorim. Turisti (tega Kmet TI ne moreš vedeti), ki so prihajali v Butale so samo debelo gledali in niso mogli verjeti. Francozi so mi priznali v Portorožu, da so bili prepričani, da pri nas živimo v barakah, in da za prometne prekrške streljajo na licu mesta. Čisto so "vun padli in se sami sebi zdeli nori", ko sem jih vprašal: "S čim bi pa delali prometne prekrške, če bi živeli v barakah?"

Mah .. ja - oprosti, če sem bil preoster. Nisem hotem biti žaljiv - res ne. Malo me je potegnila jeza, ker povsod in vedno poslušam kako smo slabo živeli v SFRJ - od mladih, ki nasedajo črni propagandi. Od teh, ki brez resnega dela še danes uživajo sadove tega kar smo naredili - zdaj nam pa niti človeka vredne penzije ne bodo več dajali.

Fuj pa taka qrčeva "svoboda" ..

:SS

ps.: no, saj se tudi zdaj kar znajdem, tako da qrcgleda državo ... kojihjebe lopove grde

:ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja: :ninja:

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne boš vrjel,da se z večino povedanim strinjam z tabo in glede ostrine....si pač človek z malo tolerance...sto ljudi sto čudi,kar neobremenjeno sprejemam.

Povedal si mi skoraj celo zgodovino od 1960 naprej in zgrešil point.......jaz nisem govoril o razmerah pred letom 19..ne vem kolk,ampak o svoji mladosti v kateri sem se prekleto zavedal svoje okolice...zakaj...ker sem bil slabše oblečen od vrstnikov,ker nisem imel bicikla ampak sem si ga sam sestavil iz delov ki sem jih najdel na Dinosu,ga sam prebarval z barvo,ki mi jo je oče nekako prešvercal iz podjetja,ker nisem vedel kaj je banana oz.eksotično sadje razen jabolk in češpelj,ki smo jih narobutali.....ja izstopal sem od drugih ....a morem priznat,mel sem streho nad glavo in nikoli nisem bil lačen.....iz osnovne šole sem peš hodil domov,in z tem prišparal ,da sem si lahko kupil prvi avtomatik...itd...ne bom jokcal,ker sem dec in sem vse te razlike prešel z dvignjeno glavo in včasih z pestmi .

Pička ampak me res popizdi pametovanje starih prdcev ,ki mislijo,da vse vejo......prekleto dobro sem se zavedal okolice,občutil razliko med vrstniki in prosim ne pametuj mi o zavedanju in mi vsiljevat prepričanje,da je bilo takrat ko sem jaz tlačil Jugoslavijo meni in moji družini bolje,ker nimaš pojma.

še enkrat,ostajam pri svoji prvotni izjavi.....zdaj mi je veliko bolje pa pika!!!!!!

Ne nasedam nobeni črni propagandi niti rdeči ker me boli qrac za eno in drugo,govorim ti kaj sem doživel kot otrok,najstnik,ki ni imel takšnega očeta,kot ga imajo tvoji otroci,ki verjamem,da res nimajo pojma o trdem življenju in pametujejo o...itd

Trenutno imam več kot ima povprečen Slovenec,nisem bogat ,nisem reven in lahko si privoščim tudi nekaj luksuza......in vse to nisem podedoval,dobil oz so mi omogočili starši,delat sem začel pri rosnih 17 letih in imam pri 36 ,18 let delovne dobe ,in hoby ki me veseli in prinaša dodaten zaslužek.

Mah..ja..oprosti če sem bil preoster nisem hotel biti niti jaz žaljiv,a tudi mene potegne jeza,ko mi 15 ali 20 let starejši možakarji pametujejo,kako se je v Jugi cedil med in mleko....ja mogoče,a za mene ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Glede penzije,se pa res nimaš kaj sekirat,če je blo na mesec 50.000€ čistega v žep in to par let in ker si po moji oceni zelo inteligenten in razgledan možak,po moje zdaj nimaš nobene krize in lahko uživaš sadove svojega pridnega dela,tako kot upam ,da jih bom jaz pa če mi ta blesava država,da kej ali pa ne....

Moj moto pa je.....vedno se lahko zaneseš samo na sebe.....jebeš državo in vse ostalo!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aparatčikom je blo fino takrat, in jim je fino danes. Nekateri so z večkratno metamorfozo v igri kar cel čas hehe

ja, smo bli po tri tedne na morju, kar zdaj lahko sanjam. Res je klinični center še zmer v precej originalnem stanu, takrat je biu uuuauu, zdej je ojeeej.

jaz enostavno ne morm zamenjat dopusta s tem, da so ble špecarije prazne. Da se mi je zdela taljanska črpalka indija koromandija. Žveli smo v nekem bunkerju, kjer lajf ni bil tako slab. Definitivno pa ni bil krasen, vsaj če zdej gledam nazaj. in ja, u jugi sm mel ene 14 let, in se ful dobro spomnim, da sm mogu švercat bat za automatika. KER GA U JUGOSLAVIJI NISM MOGU KUPIT. jebenga elkota.

Broj, ti ki si tako blazno haral po yugi, in u torbah keš nosu. Dej povej, kako je blo, tam okroh 86, 88, če si surovine kupoval za devize, svoje produkte pa si moral tržit v dinarjih. In je umes uletetla hiper inflacija. Jez vem, kako je blo pr nas. z plačilnim rokom 30 dni ni ostalo niti za material, ki ga je blo treba ofkors u strahu švercat iz gorice in trsta. . . ugani zakaj.

je pa res, de ni blo gužve na cestah, ni blo revežev, in ni blo bogatih.

Najraj pozabljamo de je blo pred uvedbo evra pr nas MEGA. Čas po osamosvojitvi je Drnovškova vlada pač razturala. Za enkat je bil tisto time of my life. Prepohajal sem evroo, hodu na morje vidu in doživu svašta. BREZ STRAHA. Moj pasaport je bil dober!!! Jugoslovanski pa nit ne. Z Evrom pa so se mi zadeve en mal skomplicirale. Verjamem pa, da bi blo še nepopisno bol komplicirano, če bi zdej meli tolar.

men se zdi, da je bil lajf za rajo in lenuhe u jugi res super. Čistilke so mele isto plačo ko profesorji in medicinske sestre. ne mi rečt, de je to normalno. Problem vidim v tem, da zdaj lajf ni enostaven niti za ljudi ki pridno in dobro delajo. Čistilke pa skor ne morjo prežvet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@i30:Predvsem smo bili siromaki v primerjavi z avstrijci ali italiani. Če si šel na ekskurzijo, je blo povsod vse božjastno drago, ker so bli jugoslovanski dohodki mizerni. Tud ko si bil na morju, so se u gostilnah več al manj mastili tujci. da bi šel jugoslovan na osmico v Ricmanje, pa nam nit na kraj pameti ni pršlo. zdej je to precej drugače, se mi zdi.

smo pa živeli v nekem samozadostnem balonu, kjer je blo precej enostavno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj moto pa je.....vedno se lahko zaneseš samo na sebe.....jebeš državo in vse ostalo!!

Se strinjam - tudi moj moto je bil in je tak ...

....

1

jaz enostavno ne morm zamenjat dopusta s tem, da so ble špecarije prazne. Da se mi je zdela taljanska črpalka indija koromandija. Žveli smo v nekem bunkerju, kjer lajf ni bil tako slab. Definitivno pa ni bil krasen, vsaj če zdej gledam nazaj. in ja, u jugi sm mel ene 14 let, in se ful dobro spomnim, da sm mogu švercat bat za automatika. KER GA U JUGOSLAVIJI NISM MOGU KUPIT. jebenga elkota.

2

Broj, ti ki si tako blazno haral po yugi, in u torbah keš nosu. Dej povej, kako je blo, tam okroh 86, 88, če si surovine kupoval za devize, svoje produkte pa si moral tržit v dinarjih. In je umes uletetla hiper inflacija. Jez vem, kako je blo pr nas. z plačilnim rokom 30 dni ni ostalo niti za material, ki ga je blo treba ofkors u strahu švercat iz gorice in trsta. . . ugani zakaj.

3

Prepohajal sem evroo, hodu na morje vidu in doživu svašta. BREZ STRAHA. Moj pasaport je bil dober!!! Jugoslovanski pa nit ne. Z Evrom pa so se mi zadeve en mal skomplicirale. Verjamem pa, da bi blo še nepopisno bol komplicirano, če bi zdej meli tolar.

4

men se zdi, da je bil lajf za rajo in lenuhe u jugi res super. Čistilke so mele isto plačo ko profesorji in medicinske sestre. ne mi rečt, de je to normalno. Problem vidim v tem, da zdaj lajf ni enostaven niti za ljudi ki pridno in dobro delajo. Čistilke pa skor ne morjo prežvet.

1

Mater jaz res ne vem KJE si ti živel, da so bile špecerije prazne. Morda na Trebelnem? Tam so imeli v tistih časih tudi eno 15 kvadratnih metrov veliko špecerijo. Res je tu pa tam česa zmanjkalo, ker je dobava šepala na logistiki.

Za mene je bilo vsega dovolj .. jasno pa, da se nekaterih produktov kot v tujini pri nas ni dobilo (Palmers, NeesCafe, Milka, Rifle, Nutela itd) so se pa dobili nadomestni izdelki na visokem nivoju ..

2

Kaj je treba zafrkavati in pisati kretenije - nikjer nisem "keša v torbah nosil" - vse je šlo preko bank in SDKja, ker sem v glavnem delal s tovarnami. S takim bluzom črnuhi farški izničujejo to neko lepo obdobje. Dinarje smo prepračunali v DM, dobil sem plačano določeno vsoto DIN in povsem normalno uvozil repromaterial iz tujine po uradnem menjalne kursu .. če je kdo pri tem imel težave je bil pač bebo, ki ni poznal uradnega sistema uvažanja repromateriala. Obrtniki v glavnem pri ter NISMO imeli nobenih težav. Cepci so ga pa imeli zato, ker so že takrat nasedali zgodbam - to je nemogoče, se ne da, ne dovolijo ... blablabla. Neumnost. Če je človek res hotel - se je dalo VSE.

3

Jaz sem kot osnovnošolec leta '65 popolnoma SAM odpotoval v GB za en mesec k očetovim prijateljem in sem se tam učil Angleščine. Jugoslovanski potni list - kar se mene tiče NI BIL NIKOLI težava, kakor je pa bil za barabe, katere so imeli v evidenci - to je pa že prej obstajalo. Poznal sem jih nekaj, ki so na meji obvezno obsedeli za nekaj ur. Je pa dejstvo, da so mi včasih ob povratku iz tujine naši cariniki težili - ampak tako so takrat (kar preradi pozabljate) težili VSI cariniki v Evropi vsem svojim državljanom. "švercCommerce" je bil pač način življenja. Kolikokrat sem videl na A-meji kako so jodlarski cariniki pregledovali jodlarske avte zaradi cigaret, ki so bile pri nas veliko cenejše kot v tujini - pa tudi veliko boljše. Sploh od današnjih .. to ni primerljivo! Italijani so svojim zapisovali količino goriva (približno) v tankih avtov, ker je bil benz cenejši prinas in - krepka globa se je pisala tistemu, ki se je vrnil še isti dan z več goriva v tanku.

4

Mogoče je bil za rajo in lenuhe res super - za pridne pa naravnost zlata jama. Kar poskusi si danes sam zgraditi hišo, boš videl kako dolgo boš sedel v zaporu. Jaz sem jo, pa ne eno ... poleg obrti. še mojemu delavcu smo jo zgradili. To, da so čistilke imele isto plačo kot učitelji, je pa seveda navadna laž. Sicer mi ni jasno čemu tako grdo lažeš - ampak ti že veš. Morda ti je pa župnik tako naročil.

@i30:Predvsem smo bili siromaki v primerjavi z avstrijci ali italiani.

To pišeš - kot sem že prej omenil - zato, ker NISI spoznal njihove revščine, ampak si se gibal le po premožnejših delih tujine (mestnih centrih) in videl tistih 10% folka, ki si je lahko privoščilo počitnice na Jadranu. Zato gre pri takih izjavah za navadno dezinformacijo - in ti to VEš. Seveda, mi pa ni jasno zakaj to počneš, zakaj pišeš laži?

Ne verjamem pa, da imaš jajca in boš priznal: "Ja lagal sem iz čiste izrkristalizirane hudobije - samo, da zajebem Broja .."

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam - tudi moj moto je bil in je tak ...

1

Mater jaz res ne vem KJE si ti živel, da so bile špecerije prazne.

v Postojni. Okej, manjka definicija praznega. Recimo, da smo v prvem razredu vsi imeli popolnoma enake zvezke, in enake rexpen nalivke, ki so po pravilu puščale. Na športni dan smo vsi meli enak pingo ali dvojni C sokec u tetrapaku. Druzga pač ni blo.

Se strinjam - tudi moj moto je bil in je tak ...

2

Kaj je treba zafrkavati in pisati kretenije - nikjer nisem "keša v torbah nosil" - vse je šlo preko bank in SDKja, ker sem v glavnem delal s tovarnami. S takim bluzom črnuhi farški izničujejo to neko lepo obdobje. Dinarje smo prepračunali v DM, dobil sem plačano določeno vsoto DIN in povsem normalno uvozil repromaterial iz tujine po uradnem menjalne kursu .. če je kdo pri tem imel težave je bil pač bebo, ki ni poznal uradnega sistema uvažanja repromateriala. Obrtniki v glavnem pri ter NISMO imeli nobenih težav. Cepci so ga pa imeli zato, ker so že takrat nasedali zgodbam - to je nemogoče, se ne da, ne dovolijo ... blablabla. Neumnost. Če je človek res hotel - se je dalo VSE.

ti si prvi začel pisat kretenije. :P

nek časa je blo zabavo, se hecat s tabo, zdej pa je že beda. Res ni izziv.

4

Mogoče je bil za rajo in lenuhe res super - za pridne pa naravnost zlata jama. Kar poskusi si danes sam zgraditi hišo, boš videl kako dolgo boš sedel v zaporu. Jaz sem jo, pa ne eno ... poleg obrti. še mojemu delavcu smo jo zgradili. To, da so čistilke imele isto plačo kot učitelji, je pa seveda navadna laž. Sicer mi ni jasno čemu tako grdo lažeš - ampak ti že veš. Morda ti je pa župnik tako naročil.

Kupil in odplačal sem eno 160-170 let staro mestno hišo. Če Postojni rečemo mesto hehe. Sem sucker na stare bajete. Zdej zbiram korajžo (beri denar) za obnovo in vselitev, pa mi, v obdobju evra res en mal škripa. Ampak se da. Ne bom edini, in zdaleč ne prvi iz moje klape, ki bo žvel v svoji hiši. Brez silnih dedovanj ali takih in drugačnih podlag. .. .

na žalost so ble v tistem sistemu marsikatere "profesorce" bol butaste od snažilk, in morda sm tukaj res malo pretiraval. Ma niti 10% tvojga nivoja.

Ne lažem. Ni treba. Žal.

To pišeš - kot sem že prej omenil - zato, ker NISI spoznal njihove revščine, ampak si se gibal le po premožnejših delih tujine (mestnih centrih) in videl tistih 10% folka, ki si je lahko privoščilo počitnice na Jadranu. Zato gre pri takih izjavah za navadno dezinformacijo - in ti to VEš. Seveda, mi pa ni jasno zakaj to počneš, zakaj pišeš laži?

Ne verjamem pa, da imaš jajca in boš priznal: "Ja lagal sem iz čiste izrkristalizirane hudobije - samo, da zajebem Broja .."

:yes:

:hmm: niti ne. Bela Peč, kjer je živelo sorodstvo, ni bla neka silno urbana posh zadeva. Tovarna verig, kjer je kot neki preddelavec garal stric, tud ni bil sanjski šiht. Teta je bla sobarca u hotelu. Živeli so okej, in meli prihodke preračunano cca krat tri, morda 4.

Mi smo relativno, pozor, relativno dobro žveli v Yugoslaviji, če si stopil ven in bil na nivoju z Avstrijci si bil velika izjema.

Ne Broj1, nikar se ne ceni tako visoko, de mam jaz kak osebni obračun s tabo, in sploh ne misli, da postam proti tebi. postam prot stereotipu, joj kolk smo se učasih meli fajn, zdej je pa use u pizdi. Pa ker mi je mal dolgčas.

in naj še enkat povem. Nisem desničar, ne morem in nočem bit. Preziram RKC, čeprav se z nekaterimi duhovniki (okej, z enim) prav odlično razumem. Nikakor pa ne morm brezumno zagovarjat česar so me učili u osnovni šoli. de je zunaj vse slabo, da je komunizm raj, pa da je svoboda, in mormo pazt kaj govorimo.

Ne vem, točno kaj naj bi zanalašč širil kot dezinformacijo. :unsure: Kar sm napisal, sem doživel.

Pač tebi je všeč, de je bla na polici samo cockta, in več nisi rabil. Meni je bol fajn, če je zraven še pepsi in kokakola. Vseeno vzamem Cockto.

Kaj ma Janša s tem? ne prow dost.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si prvi začel pisat kretenije. :P

Če misliš naju2 - tkoaltko. Mirno trdim, da sem sploh začel pisat prvi

od naju dveh.

Kar pa ne pomeni, da ne moreš kmalu nadoknaditi zamujenega, če se potrudiš.

"Kjer je volja je tudi pot!" je rekla ena, ki je hotela neuspešno rešiti Vegrad.

Če pa misliš Planet Opic, se pa ne bom strinjal ...

:grrr

... prav gotovo se je našel kak primerek, ki je v zadnjih deset-tisoč letih od kar

Prvi Primat oz. Krona Stvarstva (kot radi rečejo katoliki) obvlada pisavo,

če sem štejemo še slikopis in klinopis - napisal kretenijo ali celo dve pred menoj ...

morda celo preden sem se rodil. Je pa zadeva težko dokazljiva.

:grim

No, imej se .. mislim, da sva povedala vse kar sva imela

in nadaljevanje ne bi bilo (kot sam opažaš)

več zabavno.

Čaw

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@i30:Predvsem smo bili siromaki v primerjavi z avstrijci ali italiani. ...

Če tako praviš ...

Jaz sem primerjal predvsem z Anglijo, kjer imam žlahto in smo se obiskovali. In ker je ta žlahta bila mali fabrikant (šiviljstvo) sem videl nekako srednji sloj in angleške frende s katerimi smo žogo brcali in hodili na pir v pub. Pa sem jaz ubogi revež iz Yuge bil kar glavni financer pijače, ker Angleži niso zmogli. Pa sem imel s seboj samo toliko, kolikor sem preko študenta zaslužil v prvem mesecu počitnic. Kot fizični delavec za tekočim trakom. Pa sem pol zaslužka pustil doma za zvezke in kakšno škatlo cigaret in kaj bencina za Tomosovo dvojko.

Takrat sem, ker sem tak značaj, da me blišč in spomeniki en drek brigajo, spoznal predvsem rajo, se prvič v življenju pogovarjal s črnci in pakistanci in tako pokukal v življenje slehernika.

Iz tega zaključek, da nam je bilo dobro, povsem primerljivo ali celo boljše kot angležom, predvsem kar se tiče kvalitete življenja. In kvaliteta življenja se ne meri samo s standardom, s tem kar dobiš za denar!

Obdobje okoli in po letu 1980 je zgodba zase. Takrat je bilo razsulo, ki je prešlo v vojno na balkanu. Samo tista leta niso kriterij za življenje v Yugi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz tega zaključek, da nam je bilo dobro, povsem primerljivo ali celo boljše kot angležom, predvsem kar se tiče kvalitete življenja. In kvaliteta življenja se ne meri samo s standardom, s tem kar dobiš za denar!

Obdobje okoli in po letu 1980 je zgodba zase. Takrat je bilo razsulo, ki je prešlo v vojno na balkanu. Samo tista leta niso kriterij za življenje v Yugi!

po moje je kvaliteta življenja še zdej na precej visokem nivoju, ne glede na vse, kar je šlo narobe. Jez čisto vodo s pipe in rižoto z jurčki ki sm jih nabral na sprehodu štejem za privilegij,(okej okej kšn frend nabere, ker jez ga ne najdem, pa če se razčetverim) v londonu pa s pipe prteče voda, za katero pravjo, da je šla že čez 5 ledvic :D

Žal se stvari pred letom 86 ne spomnim prov dost :blush: sm pa takrat Jugoslavijo dojemal kot sem pač jo. Od danes in tu, kjer trenutno ždim, se mi je zdi zelo švoh vse skupaj, in jugonostalgije ne razumem.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Žal se stvari pred letom 86 ne spomnim prov dost :blush: sm pa takrat Jugoslavijo dojemal kot sem pač jo. Od danes in tu, kjer trenutno ždim, se mi je zdi zelo švoh vse skupaj, in jugonostalgije ne razumem.

Takrat je bil samo še drek! Jaz sem v tistem obdobju zidal in je bila katastrofa z vsem. A kot pravim, takrat je Yuga že razpadala po dolgem in počez in srbijanci so se šli jogurt revolucije in brusili nože za klanje, ki je sledilo.

In samo to in edino to je bil vzrok, da so se Slovenci odločili za samostojnost. Preden je začel Miloševič s svojim sranjem, referendum o osamosvojitvi tudi pod razno ne bi uspel. In samo temu dejstvu in svoji skvarjenosti, se JaJčjeglavi lahko zahvali za vzpon.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Najraj pozabljamo de je blo pred uvedbo evra pr nas MEGA. Čas po osamosvojitvi je Drnovškova vlada pač razturala. Za enkat je bil tisto time of my life. Prepohajal sem evroo, hodu na morje vidu in doživu svašta. BREZ STRAHA. Moj pasaport je bil dober!!! ...

Tole se strinjam. To je bilo zlato obdobje Slovenije. Žal te zgodbe nismo bili zmožni ali imeli jajca samostojno dalje pelat in smo se dali v postopek zasužnjevanja Zahodu.

Verjamem pa, da se imamnogo posameznikov danes "odlično" v Slowenien... Če si srečo merijo v stanju na TR, veličini avta, bajte...

Čeprav od te množine jih je pa le majcena majcena peščica, ki so si vse to pošteno brez razrnoraznih čučimučijev prislužili.

LP

Popravljeno . Popravil vrho1679
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Jez čisto vodo s pipe in rižoto z jurčki ki sm jih nabral na sprehodu štejem za privilegij,(okej okej kšn frend nabere, ker jez ga ne najdem, pa če se razčetverim) v londonu pa s pipe prteče voda, za katero pravjo, da je šla že čez 5 ledvic :D

Za primerjavo 'privilegijev'.

1957ega je ob Vodnikovi cesti v šiški tekel potok iz katerega smo šolarji v vročih pomladnih dneh pili vodo - tudi sam sem jo. O kvaliteti vode iz pipe, o kvaliteti vode iz vaškega vodnjaka ali gozdnega studenca pa ni bilo nobenih dvomov. Voda kot voda .. po nogometu smo se napili vode iz vrtne pipe za zalivanje vrta. Pa je bilo pol Ljubljane (posebej okolica) na greznicah - in to nič kaj "diht" greznicah.

V Londonu so pa še leta 1965 (in leta 1969), ko sem bil tam imeli povsod ločene pipe za mrzlo in toplo vodo (iz Temze) in veljalo je priporočilo kraljice, da se v eni bani vode skopa cela družina - tuširanje po kopanju v bani je bila pa ZF.

*ebiga .. to je tak planet. Fino pa je objektivno gledat na zadeve in ne proglašat za črno vse počez. Važno je upoštevati, da je bilo v dobi pred 1980 tudi v Evropi ali USA ogromno revščine o kateri niso poročali časopisi, da bi propagandno prikazali boljše življenje v kapitalističnih državah. Butale so imele srednjeevropski standard pa naj reče kdorkoli kar hoče.

Popravljeno . Popravil brojedan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole se strinjam. To je bilo zlato obdobje Slovenije. Žal te zgodbe nismo bili zmožni ali imeli jajca samostojno dalje pelat in smo se dali v postopek zasužnjevanja Zahodu.

Verjamem pa, da se imamnogo posameznikov danes "odlično" v Slowenien... Če si srečo merijo v stanju na TR, veličini avta, bajte...

Čeprav od te množine jih je pa le majcena majcena peščica, ki so si vse to pošteno brez razrnoraznih čučimučijev prislužili.

LP

Ma tole zlato obdobje Slovenije je bolj na trhlih nogah.

Prodala so se družbena stanovanja za 1/4 cene, ljudje so se upokojevali tako da so poceni dokupovali leta....

Sedaj je pa treba te penzije plačat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole se strinjam. To je bilo zlato obdobje Slovenije. Žal te zgodbe nismo bili zmožni ali imeli jajca samostojno dalje pelat in smo se dali v postopek zasužnjevanja Zahodu.

Verjamem pa, da se imamnogo posameznikov danes "odlično" v Slowenien... Če si srečo merijo v stanju na TR, veličini avta, bajte...

Čeprav od te množine jih je pa le majcena majcena peščica, ki so si vse to pošteno brez razrnoraznih čučimučijev prislužili.

LP

Ma tole zlato obdobje Slovenije je bolj na trhlih nogah.

Prodala so se družbena stanovanja za 1/4 cene, ljudje so se upokojevali tako da so poceni dokupovali leta.... Tako smo prišli do denarja.

Sedaj je pa treba te penzije plačat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tole zlato obdobje Slovenije je bolj na trhlih nogah.

Prodala so se družbena stanovanja za 1/4 cene, ljudje so se upokojevali tako da so poceni dokupovali leta.... Tako smo prišli do denarja.

Sedaj je pa treba te penzije plačat.

Sej ni bila poanta o tem, da je bilo to tudi "pametno" obdobje :) No, za tistih nekaj, ki so od tega obdobja odnesli "zlato" že :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma tole zlato obdobje Slovenije je bolj na trhlih nogah.

Prodala so se družbena stanovanja za 1/4 cene, ljudje so se upokojevali tako da so poceni dokupovali leta.... Tako smo prišli do denarja.

Sedaj je pa treba te penzije plačat.

Gotovo je bil tudi to eden od manjših načinov.

Ampak pri teh težavah NIHČE ne upošteva, daq so take malenkosti pizdindim v primeri z uničenjem gospodarstva. O tem sploh govorili ne bi, če bi gospodarstvo normalno teklo naprej in bi bilo dovolj dela za vse.

Jebemti a ste pozabili KAJ so delali barabini po takozvani "denacionalizaciji".

Najbolj tipičen primer je bila Pletenina v Ljubljani. Cvetoče podjetje z 90% izvoza od tega polovico na USA trge. Pa ne po dampinških cenah (še veste kaj je to?) ampak so bili to dragi in cenjeni izdelki. Novopečenemu lastniku pa "se ni dalo zajebavat pa še s Pletenino" (njegova izjava za medije). Tovarno je zaprl, ljudi vrgel na cesto in prodal zemljišče ze velike denarje. Po tem se je vsul plaz - tovarna za tovarno. Podjetja z velikim renomejem.

Zdaj bo pa jok in stok in zmanjševanje penzij pa ne vem kaj.

Porkamadona ... mi smo gradili vi pa rušili.

Zdaj pa na nas in socializem valite krivdo, ko je vse uničeno.

:jezen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gotovo je bil tudi to eden od manjših načinov.

Ampak pri teh težavah NIHČE ne upošteva, daq so take malenkosti pizdindim v primeri z uničenjem gospodarstva. O tem sploh govorili ne bi, če bi gospodarstvo normalno teklo naprej in bi bilo dovolj dela za vse.

Jebemti a ste pozabili KAJ so delali barabini po takozvani "denacionalizaciji".

Najbolj tipičen primer je bila Pletenina v Ljubljani. Cvetoče podjetje z 90% izvoza od tega polovico na USA trge. Pa ne po dampinških cenah (še veste kaj je to?) ampak so bili to dragi in cenjeni izdelki. Novopečenemu lastniku pa "se ni dalo zajebavat pa še s Pletenino" (njegova izjava za medije). Tovarno je zaprl, ljudi vrgel na cesto in prodal zemljišče ze velike denarje. Po tem se je vsul plaz - tovarna za tovarno. Podjetja z velikim renomejem.

Zdaj bo pa jok in stok in zmanjševanje penzij pa ne vem kaj.

Porkamadona ... mi smo gradili vi pa rušili.

Zdaj pa na nas in socializem valite krivdo, ko je vse uničeno.

:jezen

Žal je res kar praviš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal je res kar praviš.

Jaz sem zato, da zagrabimo vile pa sekire in razjebemo vse do konca - potem začnemo pa na novo.

Tale EU-agonija nima nobenega smisla več - še manj pa prihodnosti!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zato, da zagrabimo vile pa sekire in razjebemo vse do konca - potem začnemo pa na novo.

Tale EU-agonija nima nobenega smisla več - še manj pa prihodnosti!

Motorne žage so tudi OK.

Citat:

Del pesmi Puntarska Iztoka Malkarja:

V meni zdej prebuja spet puntarski se duh,

marskteru vidim monu, k žre zastonj me kruh.

Jn nikdar nč ne dela, k' samo iz kruha drek,

aaa, čakte čakte, pršu bo zlati srednji vek.

An takrat ku spet pride tisti zlati cajt,

ne skrbte, znou orodje si bom pravu najt'.

Sem se moderniziral, sekirce nimam več,

ma tudi sz motorku bi padla glava preč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem zato, da zagrabimo vile..................

Evo, če bi imel vilo, bi jo takoj prec zagrabil. :ninja:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!