Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

Kaj boš s 4K videom? maš tv 4k doma? PC z 12 jedri, da boš lahko video obdeloval? :)

To ja spet tržni "nateg", podobno kot fullHD, HD ready pred kar nekaj leti, pa še danes nismo na fullHD vsepovsod.

Fotkaj z mobilcem, delajo izjemne fotke nekateri.

 

4K video je v 1080 še vedno bolše kvaliteto kot le 1080...  Video produkcija me zanima... med drugim delam hexacopter za snemat iz zraka..

 

4K tvja še nimam niti ne vem če ga bom mel tako hitro.

 

PC za urejanje imam ker ga mam tudi za 3D modeliranje.

 

Zaenkrat delam vse z telefonom ker mi omogoča 4K ter 20MP slikanje ( sony z3 compact)  vendar vseeno iščem neki namenjeno le slikanju in snemanju. 1 J5 nikon mi zaenkrat najbolj odgovarja.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko boš naložil na YT bo isti šmorn... :)

 

 

 

tudi youtube se posodablja  :OK:

 

 

Čim bo enkrat zalaufala prodaja 4K ali 8K ekranov bo padla cena tudi TVjem in kameram. moje mišljenje.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi bil 4K tržni nateg, če pa že Iphone 6 snema v 4K. TV-ji za 600€ pa že podpirajo to resolucijo.  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj bi bil 4K tržni nateg, če pa že Iphone 6 snema v 4K. TV-ji za 600€ pa že podpirajo to resolucijo.

Zato ker se še fullHD ni vsepovsod prijel, simpl :)

Saj bo, ampak počasi, to je samo moje mnenje, da ko nekdo sedaj kupuje kamero, da naj 4K ne bo kriterij, ker gre le za "šminko", če pa je pa ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo. Je pa res, da  nismo daleč od splošne uporabe 4K. 

 

Se da pri SJ4000 z nastavitvami popraviti sliko, ker se mi zdi da je vse nekoliko modrikasto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo. Je pa res, da  nismo daleč od splošne uporabe 4K. 

 

Se da pri SJ4000 z nastavitvami popraviti sliko, ker se mi zdi da je vse nekoliko modrikasto?

 

Ima nekaj nastavitev, več kot kopija sj4000.

 

Bom jutri zjutraj naredil posnetek pa ga prilepil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako nismo daleč od splošne uporabe 4k? Ok, mogoče majo smrkci telefone z 4k resolucijo, TV in računalnik ki je sposobn to predvajat pa redkokeri. Za mene je 720p dovolj, da je le kvaliteta ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako nismo daleč od splošne uporabe 4k? Ok, mogoče majo smrkci telefone z 4k resolucijo, TV in računalnik ki je sposobn to predvajat pa redkokeri. Za mene je 720p dovolj, da je le kvaliteta ok.

 

Če bi kej urejal slike in video posnetke bi vedel da je lepše imet 4x preveliko resolucijo kot pa premajhno oziroma enako izvozni.

 

No pa še testni posnetek sj4000 original...prvi del na čeladi.. drugi del na plastiki pri rezervoarju vendar preveč trese...posnetki nič urejeni vse default

 

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin Virb Elite

Nova guma? :)

A če vklapljaš kamero s stranskim gumbom ti kej zaj... gps sled?

A moraš posebej sinhronizirat al ti špila pravilno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, frišna.

Če vklopiš kamero z drsnikom iz nule, sinhronizacija ni potrebne, vendar pa je lahko prvih par sekund, ko išče satelite in senzorje "sled" popačena, čudne cifre.

Zato pač npr. v Virb Editu, ko dodaš te prekrivne plasti, odrežeš npr. prvih 10-15s in zadeva rešena.

Temu se pa izogneš sicer, kot si domneval, da kamero prej vklopiš in počakaš, da že najde satelite (v nastavitvah imaš gps always on).

Ker če imaš gps when recording, si skoraj na istem kot če vklopiš iz nule z drsnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprava ima že sama svoje senzorje, g-froce, gps, barimeter, accelometer in za to ne potrebuješ nič, podatki se shranijo v gps sled in od tam jih črpa program Garmin Virb edit.

Lahko pa dokupiš še dodatne, npr.:

senzor za temperaturo, ki si ga nekam namestiš na motor,

pasek za merjenje srčnega utripa,

in neke zadeve za kolesarje.

Te senzorje naprava sama prepozna in podatke enako vpisuje v gps sled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naprava ima že sama svoje senzorje, g-froce, gps, barimeter, accelometer in za to ne potrebuješ nič, podatki se shranijo v gps sled in od tam jih črpa program Garmin Virb edit.

Lahko pa dokupiš še dodatne, npr.:

senzor za temperaturo, ki si ga nekam namestiš na motor,

pasek za merjenje srčnega utripa,

in neke zadeve za kolesarje.

Te senzorje naprava sama prepozna in podatke enako vpisuje v gps sled.

katera kamera pa je to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem si jo narocil in čakam ker baje je dobra te pa bomo vidli. Geekbuying je imel za 68 dolarjev plus 2,5 dolara poštnine.

No tako kamero sem dobil. Plačal davka 18 eur plus dhl-u 10 eur bancnih garancij to ne vem zakaj. Pol sem naredil par kratkih posnetkov samo da sem videl kako zgleda na PC-ju nato naložil uradno aplikacijo za upravljanje kamere. Povežem kamero, mi javi takoj avtomatsko posodobitev potrdim z ok naredi vse do 100% kamero na koncu postopka vgasne in to je bil konec. Kamera je zabrikana in je ne morem več uporabljati. Tako da za zdaj slaba izkušnja in koliko gledam za rešitev sem eden izmed mnogih s tem problemom takoj po posodobitvi. Zdaj bom videl kaj bojo rekli na geekbuying če bojo mi zamenjali ali kaj bojo. Koliko zdaj berem po forumih imajo kar slabo podporo za take zadeve pri xiaomiju, na zalost. Če ne bom pač moral počakat da se najde kakšna rešitev za to če sploh se kdaj. Za zdaj zavrzenih dobrih 100eur.  :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tako kamero sem dobil. Plačal davka 18 eur plus dhl-u 10 eur bancnih garancij to ne vem zakaj. Pol sem naredil par kratkih posnetkov samo da sem videl kako zgleda na PC-ju nato naložil uradno aplikacijo za upravljanje kamere. Povežem kamero, mi javi takoj avtomatsko posodobitev potrdim z ok naredi vse do 100% kamero na koncu postopka vgasne in to je bil konec. Kamera je zabrikana in je ne morem več uporabljati. Tako da za zdaj slaba izkušnja in koliko gledam za rešitev sem eden izmed mnogih s tem problemom takoj po posodobitvi. Zdaj bom videl kaj bojo rekli na geekbuying če bojo mi zamenjali ali kaj bojo. Koliko zdaj berem po forumih imajo kar slabo podporo za take zadeve pri xiaomiju, na zalost. Če ne bom pač moral počakat da se najde kakšna rešitev za to če sploh se kdaj. Za zdaj zavrzenih dobrih 100eur.  :headbang:

 

Kaj si naročil SJ al xiamomija? pogooglaj, ziher mora bit kaka rešitev oz. kak firmware da to odpravi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pregooglo sem ze vse, sprobal vse kar je do zdaj na voljo, ampak za 3-led problem se ni resitve. Je pa xiaomi. Za sj cam v takem primeru se da resit prek direct usb metode. Za xiaomija pa tega se ni na voljo zal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bom ze zrihto pac ce bo treba pocakat bo treba pocakat. Mel sem malo smole kaj ces :) Nimamo vsi za gopro 4 black edition :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj bom ze zrihto pac ce bo treba pocakat bo treba pocakat. Mel sem malo smole kaj ces :) Nimamo vsi za gopro 4 black edition :)

Tud jst nimam; ampak jebemumatr da bom zbral za virb elite al pa nc. Dnar v kanto metat za tele polizdelke brez supporta, je precej drazja varianta. 

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!