Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

A mi lahko en prilepi fotko kako ma kamero, oziroma nosilec kamere prilepljen/fiksiran na čelado? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mi lahko en prilepi fotko kako ma kamero, oziroma nosilec kamere prilepljen/fiksiran na čelado? 

 

Ce si to mislil.. 

 

post-18425-0-84812900-1439329635_thumb.jpg

 

post-18425-0-10085400-1439329692_thumb.jpg

 

Jaz nisem probal skupaj s kamero ko sem lepil nastavek, tako da se je zgodilo da nisem mogel cisto do konca odpret vizirja ko je bila gor kamera.

Lahko pa tudi ob strani nalepis, nekateri tudi spredaj na ta del ki sciti brado lepijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole je od goproja nosilc? Jst mam ene ravne, pa očitno bom moral nabavt "ukrivljene", ker se mi odlepijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A tole je od goproja nosilc? Jst mam ene ravne, pa očitno bom moral nabavt "ukrivljene", ker se mi odlepijo.

kupi ukrivljene ja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na vrhu čelade vrjetno ne bo prišlo v poštev pri meni zaradi čelade, ki ima zračnik na odpiranje točno na sredini...

Ma kdo kako fotko kako to zgleda s kamero? čutiš to med vožnjo?

ni mi jasno kako to drži, ampak če pravite da drži, rečmo da verjamem.  :OK:

 

go pro pa zato, ker sem dobil bone za louisa. drugace bi tud sj4000 prisla v postev. se mi zdi, da sta obe dovolj dobri zame, ker nisem zahteven uporabnik. po par neuspelih poskusih "cheap" kamere, bi samo rad nekaj kar je posteno pritrjeno in da dobro sliko.

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sm gledu predstavitve na jutubu...pravi da sta cist iste... samo skatla je drugacna... cube je bolj debela pa ozja... nevem ce je lih prednost... tm tm sta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr sm gledu predstavitve na jutubu...pravi da sta cist iste... samo skatla je drugacna... cube je bolj debela pa ozja... nevem ce je lih prednost... tm tm sta

Maš prav, sem si pogledal in vidim, da sploh ni taka razlika v velikosti. Sem prvo mislil, da je cube ful manjša.

Torej ravnokar izpakiram SJcam. Da vidimo to čudo... 90e + 14e dodatna baterija.

:beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je pri SJ4000 konkretno motil ta modrikasti odtenek, prisoten pri video in foto posnetkih .. sicer se da zadevo sanirati z postprocessingom, ampak se mi je vseeno zdela potrata časa vsak posnetek/fotko popravljat ..

SJ5000 je glede kvalitete posnetkov res nivo više in glede na relativno majhno razliko v ceni priporočam nakup SJ5000 ..

 

je pa res, da se ljubiteljsko ukvarjam z fotografijo in je moje oko precej bolj občutljivo za takšne "malenkosti" ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene je pri SJ4000 konkretno motil ta modrikasti odtenek, prisoten pri video in foto posnetkih .. sicer se da zadevo sanirati z postprocessingom, ampak se mi je vseeno zdela potrata časa vsak posnetek/fotko popravljat ..

WB nastavi na oblačno, pa bo dosti bolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

WB nastavi na oblačno, pa bo dosti bolje.

 

drži, z cloudy wb je bilo boljše, ampak je nebo recimo še vedno bilo preveč nerealno modro/cyan .. pa zelena/rumena (trava) je bila pol preveč topla ..

Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v avto bi kupil kamerco, cim manjso in poceni. Bi jo imel stalno gor, da snema v loop...za snemanje kriznih dogodkov, ko mi npr zenske v ovinek pripizdijo po moji strani...k samo cakam da bo enkrat pocilo. Pa fajn bi blo da ma wifi. Kaj priporocate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ce jo mas v avtu ni treba dat v to ohisje....mas polno nastavkov

Naprimer zgornji nastavek zraven podmornice... sam zataknes kamero not..pa cist lepo zgleda...

post-23389-0-44233700-1439622754.jpg

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam SJ4000 v avtu:

- nameščeno v nastavek, ki ga je Rogerg omenil,

- naštelano v loop mode,

- sama prične snemat ko avto prižgem in se ustavi ko avto ugasnem,

- ima WiFi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V meniju omogočiš “Car Mode” in "Loop". Seveda mora kamera biti priklopljena na napajanje v avtomobilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz mam tudi sjcam-a not z tem okvirjem .. 2gb kartico, loop mode na 5min in "car mode" -> ko zalaufaš avto dobi napajanje in začne snemat ..

če rabiš pa za vodo pa menjaš kartico in daš kamero v waterproof ohišje, če rabiš za na mopet jo daš v non-waterproof ohišje pa na čelado .. ne vidim smisla met več različnih modelov kamer za različne zadeve ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posnel kakšno uro materiala. Tolko, da sem se malo poigral z wb in hdr nastavitvami in videl razliko.  Meni ni žal nakupa.
Slika je solidna, več kot dobra za to ceno. Kateri pa hoče Pro posnetke pa valda more malo več dat... :P
Iz nastavkov pa sem si sestavil za na brado montirat, ker se mi je zdel "chin cam" najboljsa pozicija, če imaš samo eno kamero in hočeš posnet pot kot tudi okolico.

Posnetek na youtube je slabse kvalitete kot original. Imel sem tud vklopljen HDR, ki mislim da ni najboljša opcija.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kje je najbolje naročit sj5000?

jaz sem mojo vzel z coolicool-a, nekaj manj kot 110€ .. ampak sedaj vidim da je out of stock .. tudi na dx je out of stock .. bangood ma pa neko visoko ceno ...

 

pa še primerjava med 4000 in 5000, o tej "umetni" modrini govorim:

 
sam jo uporabljam tudi za posnetke iz zraka in me je precej motilo .. ampak če jo boš uporabljal predvsem za evidentiranje kakšnih pizdarij po cesti v avtu/na mopedu pa je sj4000 tudi čist kul ..
sj5000 ima 3 led diode za prikaz snemanja: zadaj, spredaj in zgoraj .. to sem pogrešal na 4000 .. vratca za baterijo pa se pri obeh modelih (zelo) težko odpirajo .. :)
Popravljeno . Popravil Texo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Iz nastavkov pa sem si sestavil za na brado montirat, ker se mi je zdel "chin cam" najboljsa pozicija, če imaš samo eno kamero in hočeš posnet pot kot tudi okolico.

...

iz obstoječih nastavkov si to montiral? maš kakšno sliko?

jaz sem si dodatno naročil ukrivljene samolepilne nastavke za na vrh čelade .. sicer bi rajši mel na bradi, ampak imam tam zračnike in ne vem, če bo šlo tja montirat ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!