Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

duple objave, moderator prosim zbriši

Popravljeno . Popravil frischfleisch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Zdravo!

 

Draga je bla pridna in mi za obletnico kupila kamero Drift Stelath 2. Kratek video:

 

 

Je to normalno da slika tako skače ko pospešujem? Zvok sicer ni primarnega pomena, ampak tudi ni ok. Kamero sem nalimal na posodico za olje s priloženim adapterjem. Imam še čas da jo zamenjam, sem pripravljen tudi doplačati do 100€, če se dobi kaj bolšega?

 

Snecer: ti imaš Garmina virb elite, si zadovoljen? ali ima kakšno stabilizacijo videa, ker tole ni za nikamor...

Popravljeno . Popravil otim
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vecina ima kamero na celadi oz. na telesu pritrjeno... ker pac manj trese... belanca oz zadaj nosilec kovcka treessseta ko norc :D

A si snemu kalce - godovic?

Popravljeno . Popravil Rogerg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprobal sony kamero, tudi s steady shoot tehnologijo ni ok, bo treba montirati na čelado ali pa nekako drugače ublažiti vibracije. Aprilia je pač preveč brutalna:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Garmin virb xl tudi malo zatrese na krmilu, pa naj bi imel neko napredno gravitacijsko stabilizacijo.   

 

 

Snemano na 720p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

Posnetek narejen z xiaomi yi. Proba da se vidi kako se obnese. V glavnem vsebina nepomembna:D

Pritrjeno za rezervoar. Kamera v silikonskem etui-ju. Posnetek malenkost popači šipica ki ni v najbolsem stanju:D

1080p

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Po vrnitvi (in tudi že med pohajkovanjem) z Grčije sem začel razmišljati o možnosti slikanja pokrajine in ostalih zanimivosti med vožnjo. Prvo možnost kompaktnega digitalnega fotoaparata sem nekako črtal z seznama, saj se mi zdi to početje vseeno malo preveč nevarno za med vožnjo. Veliko bolj varno bi bilo če bi imel na čeladi lahko pritrjeno kamero ali minifotoaparat z brezžičnim sprožilcem na krmilu. Kolikor vem ta možnost obstaja za gopro, vendar bi raje imel bolj bullet shape kamero podobno drift stealth kameram. Snemanje vožnje me ne zanima, rad bi le naredil nekaj slik brez da se za vsako vstavljam in ven vlečem dslr...

Ima oziroma kdo pozna kamero ali minifotoaparat ki bi ustrezala mojim zahtevam brez da stane majhno bogastvo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prejšnji teden imel Gopro hero 4 silver na testu za 3 dni in lahko rečem da je edina omembe vredna kamera ki res tudi naredi sliko kot treba. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si pripravljen dat 400+ eur pol je ja:D ni pa toliko boljša od zgoraj omenjene v linku da bi upravičila ceno skoraj x3

Samo moje mnenje:D  

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do sedaj sem imel sj4000 kopijo, sj4000 original in gopro4 silver na testu.

 

Če imaš namen kaj resnega posnet in obdelat je gopro vreden vsakega €.

Gopro je tako dobro pogruntal te kamerce da jih zdej uporabljajo povsod.

 

Še vedno iščem neki vestranskega za imet vedno pri roki.

Gopro je super vendar za fotografije je uporaben le če slikaš pokrajino in podobne stvari,

od fotoaparatov gledam nikon 1 J5 je super za vse slikat le montaža na motor bi bila v tem primeru malo težja.

Popravljeno . Popravil jany
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa težko da ti bo digitalni posnel pol tako dobre posnetke kot namenska kamera. Plus tega so digitalni kar težji kot te kamere in bi morala bit dost bol fiks da nebi tako tresla pa še verjeno nima stabilizacije videa. Nvm težka bo tota.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 37 minutami, Dejanx pravi:

Pa težko da ti bo digitalni posnel pol tako dobre posnetke kot namenska kamera. Plus tega so digitalni kar težji kot te kamere in bi morala bit dost bol fiks da nebi tako tresla pa še verjeno nima stabilizacije videa. Nvm težka bo tota.

Če sm ga razumel bi imel fotoaparat J5 samo za fotke; lahko menjaš objektive in v kitu ki ga kupiš so Nikkor objektivi, ki majo VR. 

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi sam imam dilemo kaj kupit. Namreč kamero bi uporabljal namesto fotiča ker nimam namena snemat 8 ur vožnje bi pa tu in tam naredil kakšno slikco pa se mi ne da ustavljat in vlečt fotiča iz žepa itd.. Do sedaj se mi še najbolj dopade GoPro, ki ima remote control s katerim lahko prižigaš/ugašaš kamero in slikaš/snemaš, moti pa me to, da 3-ke nimajo zaslona. Potem sem pa preiskal skoraj vse kotičke spleta, da bi našel alternativo...našel sem kamere kot so HP AC300 ipd. ki sicer imajo remote control a na kontrolerju nimajo ON/OFF fukcije. Razsvetlite me torej če obstaja kaj primernega (GoPro 4 je idealna a me zaradi cene odbija)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem se odločil da bo kar gopro 4 silver, ja najboljši kompromis vsemu kar rabim. Iz avstrije je pa 355€ tako da ni neka huda cena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 14 urami, Sorty pravi:

tudi sam imam dilemo kaj kupit. Namreč kamero bi uporabljal namesto fotiča ker nimam namena snemat 8 ur vožnje bi pa tu in tam naredil kakšno slikco pa se mi ne da ustavljat in vlečt fotiča iz žepa itd.. Do sedaj se mi še najbolj dopade GoPro, ki ima remote control s katerim lahko prižigaš/ugašaš kamero in slikaš/snemaš, moti pa me to, da 3-ke nimajo zaslona. Potem sem pa preiskal skoraj vse kotičke spleta, da bi našel alternativo...našel sem kamere kot so HP AC300 ipd. ki sicer imajo remote control a na kontrolerju nimajo ON/OFF fukcije. Razsvetlite me torej če obstaja kaj primernega (GoPro 4 je idealna a me zaradi cene odbija)

http://www.efox-shop.com/outdoor-action-kamera-t-1082

klonov kolikor hočeš

sicer pa lahko sliko zajameš tudi iz posnetka (sila preprosto npr. v BSplayeru z default tipko p), so povsem solidne.

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastim si nek ponaredek SJ. In sice SJ6000, ki je bila okrog 60€. Kamera deluje solidno problem so le barve, ki so precej svetle ni tistega pravega kontrasta. Če gledate primerjave med original SJ se najbolj splača SJ5000 wifi. Sj5000+ ima že bolj blede barve. Sicer pa je vedno več teh kamer. Še v mercatorju jo dobiš pri sadju in zelenjavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!