Skoči na vsebino

nakup motorja za ženske


severnica78

Priporočene objave

okrasek smo me na njem al ga vozite al pa ste sovoznice, :naughty:

res je, zato mal glejte kako zgledate... ne da se pokvari linija motorja :slap: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj imaste ženske takšen predsodek glede motorja,

kakšen,kako izgleda ženska na njem...pa saj motor ni okrasek...

okrasek smo me na njem al ga vozite al pa ste sovoznice, :naughty:

in vsak motor katerega si želimo lahko vozmo,razen če ni kakšnih ovir... :yes:

To se tudi jaz :rolleyes: sprašujem. Nevem v čem je tak problem. Mislim da je najbolj da vsaka izbere tak motor ki ji ustreza glede na stil vožnje. Jaz si na primer nikoli ne bi izbrala čoperja, ker mi stil vožnje sploh ne ustreza :whistle: . Sem si pa zadnjič ogledovala ktm 950 sm - idealen zame :naughty: in se drugo leto zna pojaviti v garaži :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevem zakaj imaste ženske takšen predsodek glede motorja,

kakšen,kako izgleda ženska na njem...pa saj motor ni okrasek...

Dvomim da je lih prva stvar zaradi katere punce sprašujejo kak motor se jim svetuje ta, da želijo karseda super izgledat na njem. Ok, so tudi take najbrž.. Veliko pa jih je, ki niso seznanjene s tem kaj pomenijo konji, navor,... Oziroma so jim take besede kul kar se pa tiče njihovega pomena pa je selo in Spain.. In sploh, iz praktičnih izkušenj jih zanima obnašanje raznoraznih. Okraskarce pa nimajo po mojem lih kaj dosti pri izbiri motorja za govorit, sploh, če bo ta sponzorirano prevozno sredstvo. :trance_33_sleep:

@TinaRR: KTM??? A si še mal zrasla??? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vam priporočal predvsem nekaj, pri čemer lahko normalno stopite na tla. Vemo, da ima večina motorjev sedež nad 80cm, kar že nekaterim moškim dela težave in potem stojijo na semaforju kot otroci na atijevem kolesu. Še posebej se to opazi pri kakšnih all-rounderjih in supermotih. Za nizkorasle ženske se mi zdi predvsem dobra serija CBF, ER itd. Pa če si ravno začetnica, pomoje ne rabiš posegat po več kot 100KM mašinah, saj verjetno ne boš izkoristila vse moči, ki ti je na razpolago (če si že ravno v učni dobi). Drugače pa glede na težo priporočam čim lažje motorje in odsvetujem razne chopperje, potovalnike (ala Zlatokrilec) itd. Sej ne, da niste zmožne krotit večjih zverin, le lažje vam bo ob lahkokategornih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi nizek sedež ni zagotovilo, da ga ne bo položila. Treba je pač pazit kam parkiraš, da je ves čas pokonci in se lahko vozi tudi z lc8 in 155cm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi vam priporočal predvsem nekaj, pri čemer lahko normalno stopite na tla...

tole je malo mim, pa vseeno. zadnjič se peljem po cesti in pogledam desno in se pripelje en otroček s gillero runner sp180. preden se je ustavil, je poiskal robnik, da je stopil gor, pa še vedno ni sedel normalno na sedežu, ker je bil premali.

Tudi nizek sedež ni zagotovilo, da ga ne bo položila. Treba je pač pazit kam parkiraš, da je ves čas pokonci in se lahko vozi tudi z lc8 in 155cm.

s tem se strinjam. moja sestra je vozla skuterja, in je lepo dosegla na tla... sam kaj ko ga je v križišču položla v grmovje, ker ga ni obdržala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nizek sedež ni zagotovilo, je pa definitivno velika pomoč pri okretnosti (predvsem pri majhnih hitrostih). Sej je logično. Kaj, otroček se je peljal na 180-ki? Kaj ga nisi slikala (hehe). Očitno še ni bil dorasel niti skuterju, kaj šele motorju. To, da je sestopil na pločnik, dokazuje, da se bo naslednjič zvrnil, ko tega ne bo. Torej, ni nujno, da pri visokih sedežih padeš, je pa večja verjetnost (v primeru seveda, da se s konicami prstov dotikaš podlage).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem velika 176...in mislm da pri men ne bi smel biti problem....razmišljam v smeri naked varijante kot so npr. kawasaki z 750, FZ6 naked ali FZ6 S2 ter med suzukijem GSR 600, ki je vse resnejši kandidat.....mogoče lahko povetse kateri je primernejši za žensko,ter za začetnico.....??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem velika 176...in mislm da pri men ne bi smel biti problem....razmišljam v smeri naked varijante kot so npr. kawasaki z 750, FZ6 naked ali FZ6 S2 ter med suzukijem GSR 600, ki je vse resnejši kandidat.....mogoče lahko povetse kateri je primernejši za žensko,ter za začetnico.....??

gusenca... pr tebi pride definitivno sam nejket varianta v poštev :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam dolge noge ja... :unsure: :D

ja lej pač men bolj sede naked...tut lepši so mi...pač stvar okusa :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gusenca... pr tebi pride definitivno sam nejket varianta v poštev :whistle:

mausi-gosenek...ti mal svoje misli tukaj odklop...kle poteka resna debata... :evilgrin: pa pust ounčko tuki pr mir ker gre za resne zadeve :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam dolge noge ja... :unsure: :D

ja lej pač men bolj sede naked...tut lepši so mi...pač stvar okusa :wub:

kaj sem pa reku.. samo, da ti nejket bolj pristoji, pa tudi tvoja želja je taka in ti bolj sede :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Bi mi lahko kdo pomagal pri mnenju izbire motorja. Sem velika 155cm in imam zelo malo na izbiro motorjev. :rolleyes:

Mogoče se je kdo že od vas znašel s takim primerom.

Moč motorja pa nad 500ccm.

hvala in lp

severnica

1. Odgovor na sam naslov: Nakup motorja za ženske ni priporočljiv... naj si ga kupijo same. :evilgrin:

2. Za 155cm je izbira ogromna, pač ne gledati krosk in endur. Če so ti ostali preveliki, ti še ne priporočam nakupa motorja. Počakaj da še malo zrasteš. :rtfm:

3. Mogoče. :?

4. Moč motorja se ponavadi meri v KM (KS, kW,...), 500ccm je pa količina piva v povprečni pločevinki. Nihče ti ne brani da malo potihem sanjariš o motorjih ali pa brskaš po interwebu kaj ti je všeč. Ampak dokler se ne naučiš relativno varne vožnje z motorjem, ti nakup lastnega odsvetujem, tisti od avtošole ima pa itak kasko. Če ga zlomiš, bo vsaj debata tekla ob 500cc in cca 4.9% močnem. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strom, a ti bi ga resnično rad celo življenje na roko metal? :lol: Ženske so zelo občutljive na take izjave. Sem se že enkrat spustil v takšno debato pa se nočem več. Nekatere ženske vozijo bolje od marsikaterega moškega voznika motorja. Sem se prepričal na lastne oči.

Popravljeno . Popravil Tomozuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Odgovor na sam naslov: Nakup motorja za ženske ni priporočljiv... naj si ga kupijo same. :evilgrin:

2. Za 155cm je izbira ogromna, pač ne gledati krosk in endur. Če so ti ostali preveliki, ti še ne priporočam nakupa motorja. Počakaj da še malo zrasteš. :rtfm:

3. Mogoče. :?

4. Moč motorja se ponavadi meri v KM (KS, kW,...), 500ccm je pa količina piva v povprečni pločevinki. Nihče ti ne brani da malo potihem sanjariš o motorjih ali pa brskaš po interwebu kaj ti je všeč. Ampak dokler se ne naučiš relativno varne vožnje z motorjem, ti nakup lastnega odsvetujem, tisti od avtošole ima pa itak kasko. Če ga zlomiš, bo vsaj debata tekla ob 500cc in cca 4.9% močnem. :beer2:

saj ne morem verjet!!!! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase tut sama malo ogledujem motorje in jih sprobavam.

Recimo FZ6, stopim na tla dokaj normalno, vendar ko bi se ustavljala na semaforju, bi znala kaj hitro padit po tleh. Sedež ima že serijsko malo nižji, ampak če bi ga še malo znižali bi blo verjetno malo boljše, kar se tiče ravnotežja. Vsaj meni se tko zdi.

Mam 50 kil in 162 cm, ja sej vem, tut bolj drobne sorte, ampak, jz mislim da teža motorja in sedež igrata veliko vlogo pri nakupu motorja za žensko.

Recimo na yamahi Bulldog (ima nekih 200kg + ), stopim na tla ga s težavo zadržim, v rikverc itak ne gre niti za milimeter in potem študiram, kako hudiča naj se zdej zadržim na eni nogi in dam v prvo prestavo :blink: . No, potem je bolše da ga postavim nazaj na tačko in čimprej spizdim iz njegove bližine, predno bo na tleh :huh: :unsure:

Tako da, treba je sprobat konjičke, se malo zapeljat in potem vidiš kaj ti odgovarja.

Jaz se bolj nagibam na kakrno CBR 600 F, mogoče ne ravno za začetek, ampak v prihodnosti bo defenitivno stala na dvorišču :blush:

Strom :doze: , no coment

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj probaj, če ti odgovarja za začetek kašen ER-5 ali ER-6, SV 650, CBF600, CBF500, Hornet, Bandit, Scavenger, Fazer, ZR-7 oziroma nekaj v tej smeri. Za začetek ti resnično odsvetujem kakšno športno varianto. Smo imeli doma ZX-6R (takrat sem se še malo vozil brez ustrezne kategorije okoli) in zahteva precej izkušenega voznika ter odpušča precej manj kot zgoraj našteti. XX (tu sem pa že imel ustrezni A izpit), ki ga je nasledil, je pa itak krava, ki sicer lepo gre, ko si enkrat v gibanju, na mestu pa je okoren kot tanker v koprski lu(li)ki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase tut sama malo ogledujem motorje in jih sprobavam.

Privošči si par ur na eni krosači, ni nič škode ko ti na tla pade. Po tej terapiji se ti bodo vsi motorji zdeli pritlikavi. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, summa sumarum če ste malo manjše rasti se pač ne ustavljat, motorji so itak namenjeni vožnji :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, summa sumarum če ste malo manjše rasti se pač ne ustavljat, motorji so itak namenjeni vožnji :whistle:

js tud tko delam... se ne ustavim, dokler ne zmanjka bencina... še prej pa pločnik poiščem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js tud tko delam... se ne ustavim, dokler ne zmanjka bencina... še prej pa pločnik poiščem :whistle:

Predlagam pručko.Pločnik nezanesljiv.Navet brezplačen... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strom, a ti bi ga resnično rad celo življenje na roko metal? :lol: Ženske so zelo občutljive na take izjave. Sem se že enkrat spustil v takšno debato pa se nočem več. Nekatere ženske vozijo bolje od marsikaterega moškega voznika motorja. Sem se prepričal na lastne oči.

Prvega mislim da se ni za bat.... jebiga, nekdo mora pač povedat kako je s temi stvarmi. Za nekoga, ki ga ne poznam ne mislim dejstev v celofan zavijat pa rošce gor limat. Ko bo enkrat obvladala vsaj en motor zadovoljivo peljat, bo videla da tudi drugih, večjih in težjih, ni tak problem. Torej mora še malo zrast.

O sposobnostih večine ženskih voznic sploh ne dvomim. Niti voznikov ne. Obstajajo pač izjeme, ki potrjujejo pravilo, pa ni važno koliko airbagov ima ta oseba.

Lilit, le verjemi.

ToTaLLy_SeXy ima že napol naštudiranega bulldoga, mogoče še kakšen mesec več, pa bo lahko popolnoma brez strahu po prstkih rikvercala in ga obračala po mili volji. Še malo, pa bo "velika"

Medtem pa še malo :rtfm: za voznike in voznice.... sej sem že parkrat prilimal link, pa mislim da se je že izgubil... za vse začetnike in nezačetnice obvezno branje: http://www.msgroup.org/DISCUSS.asp

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstajajo pač izjeme, ki potrjujejo pravilo, pa ni važno koliko airbagov ima ta oseba.

A naravnih? :D Pa še kako je važno :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!