Skoči na vsebino

nakup motorja za ženske


severnica78

Priporočene objave

Živjo!

Bi mi lahko kdo pomagal pri mnenju izbire motorja. Sem velika 155cm in imam zelo malo na izbiro motorjev. :rolleyes:

Mogoče se je kdo že od vas znašel s takim primerom.

Moč motorja pa nad 500ccm.

hvala in lp

severnica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda hornet 600?? po mojem mnenju najbolj ziher varianta.. naprimer..ali pa ducati monster..suzuki gsr6oo, bandit 600, er6 mogoče..fazer 600..oziroma fz6..izbire je dovolj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Bi mi lahko kdo pomagal pri mnenju izbire motorja. Sem velika 155cm in imam zelo malo na izbiro motorjev. :rolleyes:

Mogoče se je kdo že od vas znašel s takim primerom.

Moč motorja pa nad 500ccm.

hvala in lp

severnica

Mal napiši kaj si,si ti omislila,pa ti bodo tu verjetno lažje kaj povedal.Kaj pa izpit,že imaš in če ga imaš,s kerim motorjem si vozila?

L.P.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

Veš v tem bi se res lahko (in se verjetno tudi bo) velik napisalo.Bodi samozavestna in pojdi pogledati motorje,ki ti bodo všeč in ti bodo dosegljivi na denarnico.Ja je pa res (saj moje izkušnje),da prilagajaš nakup s svojim znanjem.Jaz bi začela (in tudi sem) z neprehudim motorjem,sedaj že vozim ninjo 6 in imam namen menjati za motor s 1000ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi rekel, da Honda CBF 600. Zelo lahko vodljiva, pa še vedno dovolj moči

seveda je približno isto kot hornet..sam da tam maš več moči na zalogi..veliko ljudem se zgodi da jim motor rata "premal"..

jest sm prodal hornetko 600 eni punci ki tut ni prov velka in zelo šlank..pa je super zadovoljna z njo..

pa še tko pravjo..honda se ne kvari..baje..

bi rekel dober nakup..

kot pa je šarkica rekla..pogledat moraš..

aja..sv650 je tut varianta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Novi Triumph street trpile, nizka višina sedeža, dovolj sposoben, da se ga še dolgo ne boš naveličala. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu iščeš motocikel z nizko višino sedeža, bi rekel tam do max 80 cm raje manj okoli 77 kot jih imajo sledeči. Recimo Honda CBF500, Ducati monster 620 ali 695 kakšen čoper kjer se višina sedežev prične pri cca 60 cm. Najprej se ti odloči kakno dušo bi rada vozila potem pa se samo odpravi na katalog motociklov in glej podatke. Dobro je zate da ima motor čim nižje težišče in tudi teža pri višjih višinah sedeža ni zanemarljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predvsem pa pojdi v trgovine in sporbaj, ali pa zahaklaj kakšnega mtorista na cesti in sprobaj. Preizkusi sama, 1000 objav ti ne bo povedalo toliko, kot ti bosta 2 minuti sedenja na določenem motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal napiši kaj si,si ti omislila,pa ti bodo tu verjetno lažje kaj povedal.Kaj pa izpit,že imaš in če ga imaš,s kerim motorjem si vozila?

L.P.

čao izpita še nimam,imela bi cestno.

hvala lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu iščeš motocikel z nizko višino sedeža, bi rekel tam do max 80 cm raje manj okoli 77 kot jih imajo sledeči. Recimo Honda CBF500, Ducati monster 620 ali 695 kakšen čoper kjer se višina sedežev prične pri cca 60 cm. Najprej se ti odloči kakno dušo bi rada vozila potem pa se samo odpravi na katalog motociklov in glej podatke. Dobro je zate da ima motor čim nižje težišče in tudi teža pri višjih višinah sedeža ni zanemarljiva.

čao,

vozila sem čoparja od kawasakija 500,pa se mi ne zdi lih to motor zame

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgoraj vidm da je nekdo predlagal sv650. Ne vem ce bo to prevec ok ker je precej visok in serijsko se ga ne da spuscat prevec. Jst bi ti predlagal da gledas mogoce tud kawasakija er5 (ni glih sportiva sam je pa lusn motorcek za zacetek). Ta bi bil precej primeren tvoji visini.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čao izpita še nimam,imela bi cestno.

hvala lp

Zgoraj vidm da je nekdo predlagal sv650. Ne vem ce bo to prevec ok ker je precej visok in serijsko se ga ne da spuscat prevec. Jst bi ti predlagal da gledas mogoce tud kawasakija er5 (ni glih sportiva sam je pa lusn motorcek za zacetek). Ta bi bil precej primeren tvoji visini.

lp

na tvojem mestu sv650(s) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

er5, er6, SV650, bandit, breva 750...cbf500, mali monstri..

za moj okus in upoštevajoč da mora bit motorček lahek, ne samo nizek (pa recimo da nočemo stare kante, kar ER5 pač je) --> Er6.

p.s.: vrhunska bedastoča današjih voznic --> vse bi vozile nekaj nad 500.

125 in 250 pač niso kul.. :rolleyes:

razni zzri in RSke ne pridejo v poštev, čeprav so manjše lažje, bolj obvladljive in zato bolj varne...pa ker je fant rekel da 125ka nima dost moči za prehitevat. .. :winkiss:

očitno se je fino valjat z velikim motorjem po tleh.. :naughty:

p.p.s.: brez zamere, ker to omenjam, a morda bo komu prišlo prav: :rolleyes:

moč motorja se meri v kilovatih ali konjskih silah

prostornina v kubičnih centimetrih

navor v Nm

vsi motocikli, razen krosk in endur se vozijo po cesti, kar pomeni da si vsi cestni.

športni motocikli in športni potovalniki imajo oklep.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Bi mi lahko kdo pomagal pri mnenju izbire motorja. Sem velika 155cm in imam zelo malo na izbiro motorjev. :rolleyes:

Mogoče se je kdo že od vas znašel s takim primerom.

Moč motorja pa nad 500ccm.

hvala in lp

severnica

V tvojem profilu je vse :devil: neznao zato ti je težko kaj svetovat .Moja žena je visoka 158 cm najprej je vozila Yamaho 125 ccm,nato Kawasakija ER-5 in zdaj spet Kawasakija ER-6 N odličen motor in dokaj nizek mislim,da je višina sedeža 79 cm za ca 2-3 cm se ga na sprednjih vilicah spusti dol in čevljar ji je malo pete povišal in lepo doseže do tal. Motor.okoli 70 Ps končna 200 Km/h ni drag ca 6K Eur z ABE-som.Če si blizu Nm se javi in se lahko enkrat oglasiš in vidiš -probaš motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem visoka 162 cm in vozim Hondo CB500.

Ko sem izbirala motorje sem najprej sedla nanj, da sem videla, če sploh dosežem do tal, ker to je najbolj važno, zlasti pri kakšnem hitrem ustavljanju. Če ne stopiš na tla ti ne pomaga niti 600, 650 in več.

Izpit sem delala na BWV 650CS in je bil sedež malo prilagojen tudi višini.

Moji 500 ccm nič ne manjka, za začetek je dovolj, me že tko prehitro zagrabi brzina.

Teža motorja je tudi važna. Včasih ga moraš poriniti nazaj, tu je važno, da so noge na tleh, če pa ga porivaš ob sebi pa ne sme bit pretežek.

Ravno včeraj sem videla mlado žensko, ki se je matrala s Hyosungom, ki je bil sicer manjši a verjetno pretežak zanjo.

Strinjam se z vsemi, ki so ti napisali, da preizkušaj motorje.

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem visoka 162 cm in vozim Hondo CB500.

Ko sem izbirala motorje sem najprej sedla nanj, da sem videla, če sploh dosežem do tal, ker to je najbolj važno, zlasti pri kakšnem hitrem ustavljanju. Če ne stopiš na tla ti ne pomaga niti 600, 650 in več.

Izpit sem delala na BWV 650CS in je bil sedež malo prilagojen tudi višini.

Moji 500 ccm nič ne manjka, za začetek je dovolj, me že tko prehitro zagrabi brzina.

Teža motorja je tudi važna. Včasih ga moraš poriniti nazaj, tu je važno, da so noge na tleh, če pa ga porivaš ob sebi pa ne sme bit pretežek.

Ravno včeraj sem videla mlado žensko, ki se je matrala s Hyosungom, ki je bil sicer manjši a verjetno pretežak zanjo.

Strinjam se z vsemi, ki so ti napisali, da preizkušaj motorje.

Srečno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem visoka 162 cm in vozim Hondo CB500.

Ko sem izbirala motorje sem najprej sedla nanj, da sem videla, če sploh dosežem do tal, ker to je najbolj važno, zlasti pri kakšnem hitrem ustavljanju. Če ne stopiš na tla ti ne pomaga niti 600, 650 in več.

Izpit sem delala na BWV 650CS in je bil sedež malo prilagojen tudi višini.

Moji 500 ccm nič ne manjka, za začetek je dovolj, me že tko prehitro zagrabi brzina.

Teža motorja je tudi važna. Včasih ga moraš poriniti nazaj, tu je važno, da so noge na tleh, če pa ga porivaš ob sebi pa ne sme bit pretežek.

Ravno včeraj sem videla mlado žensko, ki se je matrala s Hyosungom, ki je bil sicer manjši a verjetno pretežak zanjo.

Strinjam se z vsemi, ki so ti napisali, da preizkušaj motorje.

Srečno

post-15015-1183875520_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kakšen 600 ccm športni model(r6, zx6r, cbr600rr, gsx600r) - majhni, lahki, okretni. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil TinaRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam sicer srečo, ker mam dolge noge :P tko, da se lohk tud na kaj višjega spravim. Priporočam pa kakšno CBF 500 al 600, se da fajn sedež nastavit, Horneta 600 ma za moj stil vožnje premal navora v nizkih obratih, tuki bi SV 650 prišel v poštev, Bandit je prcej težek, Z750 se lepo pelje dokler se pelješ, na mestu ma je pa poden, Suzuki GSR 600 čist preveč navit, čeprav manj živčen od Hornete 600, Fazer 600 sploh ne vem kaj bi rekla - kr neki, Ducati drag, če želiš met filing, da maš skoz pokvarjen motor in če hočeš, da ti po sklepih brni po koncu vožnje tud kul-recimo drag vibrator. Aja ER6, sicer kul za začet, ampak ko se enkrat na kaj boljšga spraviš - traktor.

Daleč najboljš se je pa blo peljat s Cagivo Raptor 600, udoben sedež (mogoče mal visoka), dost navora v nizkih obratih, ni predrag in ful huda ciklistika :wub:

Verjamem pa, da majo moški o tem druge teorije in izkušnje :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ful hvala vsem za te vaše odgovore in mnenja v tako kratkem času.

sharkwoman, a lahko vprašam kolko si visoka.

hvala lp

Hoj!

Veš če bi sodila po višini potem tudi endurca nebi bila primerna za mene,pa sem jo imela.

Sem kar višja od tebe,ampak ti dam pa primerjavo mojega sina,ki je visok 143 cm in vozi crosa 85ccm lahko stopi samo z eno nogo na tla.

Z tvojimi 155cm imaš kot vidiš na razpolago kar nekaj motorjev vsi športniki saj so najnižji,da ne pozabimo na čopeje ampat to je že druga zgodba.

Aja moja višina je 170cm in na motorju skoraj zgledam kot Martin-a Krpan-ka na kobilici.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

Aja moja višina je 170cm in na motorju skoraj zgledam kot Martin-a Krpan-ka na kobilici.

Jaz sem 8 cm višja od tebe in na RR-ki zgledam enako kot ti. Meni je važno da se dobro počutim ko se peljem in me to sploh ne moti. Vseeno bi še 1x piporočala kakšno superšportno rr varianto za malo manjše punce, drugače je pa to od vsake posameznice odvisno kateri mopi ji bolj leži :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!