Skoči na vsebino

Ortoped Tomaž Tomažič


modelka

Priporočene objave

Pejte v Valdoltro si zrihtat kolena.

Za ostale pooperativne metode pa bodte zelo tečni kjerkoli in kadarkoli.

lp

Ti si pa žleht.V Valdoltro se pošlje neprijatelja ,ne pa kolego bikerja.

(kuvertapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom javila kako bo z mojim kolenom.Res upam,da bo to moje zadnje skakanje do zdravnikov.Res,srčno upam da bo res.Na koncu si še moram poiskat plastičnega kirurga,ker se mi zelo poznajo in tudi zelo grdo vidijo šivi.Imam eno vprašanje za angel-girl.Ali lahko kirurg vreže po isti brazgotini ali to škoduje ? Vem ,da nisi kirurg.Ampak,na splošno sprašujem. :unsure: Po šivu mislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si pa žleht.V Valdoltro se pošlje neprijatelja ,ne pa kolego bikerja.

(kuvertapress)

Hmm, ne bi vedu nič o kuvertah, bil v Valdoltri 3x operiran (ja šport je k...a). Koleno sedaj spet 100%.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom javila kako bo z mojim kolenom.Res upam,da bo to moje zadnje skakanje do zdravnikov.Res,srčno upam da bo res.Na koncu si še moram poiskat plastičnega kirurga,ker se mi zelo poznajo in tudi zelo grdo vidijo šivi.Imam eno vprašanje za angel-girl.Ali lahko kirurg vreže po isti brazgotini ali to škoduje ? Vem ,da nisi kirurg.Ampak,na splošno sprašujem. :unsure: Po šivu mislim.

Jah, moje koleno je res kakor po soški fronti, ampak mene rešujejo dlake, ki jih lahko imam ;). Drugače pa je pri ženskah, prosi jih naj te lepo zašijejo, pa krema proti brazgotinam "baje" pomaga.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.Imam eno vprašanje za angel-girl.Ali lahko kirurg vreže po isti brazgotini ali to škoduje ? Vem ,da nisi kirurg.Ampak,na splošno sprašujem. :unsure: Po šivu mislim.

Raje ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah, moje koleno je res kakor po soški fronti, ampak mene rešujejo dlake, ki jih lahko imam ;) . Drugače pa je pri ženskah, prosi jih naj te lepo zašijejo, pa krema proti brazgotinam "baje" pomaga.

lp

Mojo koleno pa je kot,stari ležaj.Še gre,ampak škrta,da se bo vse skupaj razpadlo.Krema pri meni ni pomagala.Kupila sem si kremo Contrakel-to krema za brazgotine.Nič ne pomaga če jih prosiš,ker razlika je v tem,da je vsaki človek različen.In tudi reagija njegovo telo drugače.Pri enih se nič ne opazi pri drugih pa vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kremami je tko...ne pomagajo...oz ne morejo pomagat :grrr ...tko kot kreme za razne strije, celulit in vse mogoče....

jz sm prosila nej mi lepo zašijejo in vse lepo nazaj nardijo, kot je blo :OK: ...tko da nism rabla nobene kreme :grrr :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ modelka : Po mojih izkušnjah raje vrežejo po isti brazgotini. Mislim pa da iz dveh razlogov: prvi je ta da nisi tak kot da bi imel zadrge, drugi pa je da je brezsmiselno rezat zraven pa potem vlečt tisto kožo sem pa tja da prideš do istega mesta.

(lahko je moje razmišljanje napačno )

Po izkušnjah zaradi tega brazgotina ni nič večja in ti ko so jih še enkrat rezali po isti brazgotini se ne pritožujejo nad ničemer.

Glede teh krem za brazgotine je pa takole. Dobre so zaradi tega ker nardijo kot en tanek filem čez brazgotino in ta se ne izsuši. So fajn mastne in lahžje izvajaš masažo brazgotine, pri nekaterih zmanjšuje brazgotine pri drugih ne.

Je pa dobra tudi krema za opekline ali kaka hidratantna krema. Glavno da je mastna in da brazgotino večkrat na dan namažeš.

Kako pa bo zgledala brazgotina pa je odvisno od tega, kako operater zašije, če je prišlo do kakih komplikacij pri celjenju (npr. vnetje rane) in kako telo reagira na celjenje.

V Valdoltri so super strokovnjaki za ortopedijo. so zelo dober tim in tudi okolje je za hitro okrevanje primerno. Je pa res da so tam mladi, ambiciozni ortopedi , ki jih zanimajo tudi nove tehnike operiranja.

Če primerjaš operacijo sprednje križne vezi med LJ KC in Valdoltro je velika razlika. V KC po operaciji hodijo dolgo časa z berglami v valdoltri ne (uporabljajo tudi druge tehnike). Samo a ni želja vsakega da čim bolj normalno funkcionira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ modelka : Po mojih izkušnjah raje vrežejo po isti brazgotini. Mislim pa da iz dveh razlogov: prvi je ta da nisi tak kot da bi imel zadrge, drugi pa je da je brezsmiselno rezat zraven pa potem vlečt tisto kožo sem pa tja da prideš do istega mesta.

(lahko je moje razmišljanje napačno )

Po izkušnjah zaradi tega brazgotina ni nič večja in ti ko so jih še enkrat rezali po isti brazgotini se ne pritožujejo nad ničemer.

Glede teh krem za brazgotine je pa takole. Dobre so zaradi tega ker nardijo kot en tanek filem čez brazgotino in ta se ne izsuši. So fajn mastne in lahžje izvajaš masažo brazgotine, pri nekaterih zmanjšuje brazgotine pri drugih ne.

Je pa dobra tudi krema za opekline ali kaka hidratantna krema. Glavno da je mastna in da brazgotino večkrat na dan namažeš.

Kako pa bo zgledala brazgotina pa je odvisno od tega, kako operater zašije, če je prišlo do kakih komplikacij pri celjenju (npr. vnetje rane) in kako telo reagira na celjenje.

V Valdoltri so super strokovnjaki za ortopedijo. so zelo dober tim in tudi okolje je za hitro okrevanje primerno. Je pa res da so tam mladi, ambiciozni ortopedi , ki jih zanimajo tudi nove tehnike operiranja.

Če primerjaš operacijo sprednje križne vezi med LJ KC in Valdoltro je velika razlika. V KC po operaciji hodijo dolgo časa z berglami v valdoltri ne (uporabljajo tudi druge tehnike). Samo a ni želja vsakega da čim bolj normalno funkcionira.

[/quote

Zdravo!

Bom zdaj probala eno novo kremo.Kaj se pa mojih izkušenj tiče pa je tako.Videla sem ,da eni ko so bili operirani na sprednji križni vezi da so imeli zelo tanko črto in nič drugega.Sploh se ni videlo,da so bili operirani.(to sem videla v Čatežu) Vsi so imeli malo črtico in še to zelo malo.Jaz imam zadrgo.Vsi kaj so bili v Čatežu,so hvalili tega kirurga kaj je v Novem Mestu.Pozabila sem kako se piše.Je pa res,da so različne tehnike.Če jaz primerjam sebe in ostale ki so bili v istem času v Čatežu kot jaz,lahko rečem samo to,da sem bila jaz tudi tista oseba ki je dva meseca bila na berglah.Vsi ,ki sem jih spoznala,so takoj stopili na nogo.Nobeden ni uporabljal bergel.Moja noga je funkcionirala brez križne vezi bolj kot pa zdaj,prej nisem imela takšnih težav.Jaz samo upam,in si želim,da bom enkrat lahko brez težav hodila naokoli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kremami je tko...ne pomagajo...oz ne morejo pomagat :grrr ...tko kot kreme za razne strije, celulit in vse mogoče....

Kreme pomagajo. Iz več razlogov. Žal pa ne morejo brazgotine zaradi njih popolnoma izginit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kreme pomagajo. Iz več razlogov. Žal pa ne morejo brazgotine zaradi njih popolnoma izginit.

ja no sej...pomagajo tolk, da se naredi hrasta in pripomore k temu, da se začne hitrejš celit....

brazgotine pa ostanejo....

če bi vsaj nekateri vedli kej o zgradbi kože, o njenih slojih,...bi govoril drugač....vsi nasedate/jo....jz nisem :grrr

ampak....vztrajajte pri kremah, mogoče bo pa leodstranila brazgotino, in ne bo niti sledu o operaciji :wacko:

Popravljeno . Popravil minca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če enkrat zarežeš, potem brazgotina ostane... še tko majhna (hudiča, en spominček pa tut lahko ostane) :krneki:

Razen če si privoščiš zadnji krik sodobne medicine .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ modelka : Po mojih izkušnjah raje vrežejo po isti brazgotini. Mislim pa da iz dveh razlogov: prvi je ta da nisi tak kot da bi imel zadrge, drugi pa je da je brezsmiselno rezat zraven pa potem vlečt tisto kožo sem pa tja da prideš do istega mesta.

(lahko je moje razmišljanje napačno )

V Valdoltri so super strokovnjaki za ortopedijo. so zelo dober tim in tudi okolje je za hitro okrevanje primerno. Je pa res da so tam mladi, ambiciozni ortopedi , ki jih zanimajo tudi nove tehnike operiranja.

Če primerjaš operacijo sprednje križne vezi med LJ KC in Valdoltro je velika razlika. V KC po operaciji hodijo dolgo časa z berglami v valdoltri ne (uporabljajo tudi druge tehnike). Samo a ni želja vsakega da čim bolj normalno funkcionira.

Glede rezanja po isti brazgotini, odvisno od tehnike operacije, jaz imam od prve operacije "zadrgo", od druge v Valdoltri pa samo še 4 šivčke prečno pod kolenom in 2 majhni luknjici ob strani.

Glede na to, da sem bil operiran za sprednjo križno vez tako v LJ in Valdoltri (tukaj še zraven 2 artroskopiji), lahko samo povem, da mene ne bodo NIKOLI VEČ videli v Ljubljani. V Ljubljani je tako kot bi stopil v srednji vek (očitno so pozabili na nonstop izobraževanje ortopedov, fizioterapevtov ter tudi investiranja v opremo), v Valdoltri pa so v stiku s svetovnimi trendi na tem področju, tako na izobraževanju (USA) kot tudi na opremi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No... meni je danes doktor za komisijo priporočil zdravilišče Zreče... ima kdo kake izkušnje z njimi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo :OK: koljegi, vsi neki kolenčkate al kaj? Minca tvoja poškodba je od ? pa ostali, valda ne od kolenčkanja.No ja pozdravte te sklepe,pa hitro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Minca tvoja poškodba je od ?

preveč sm bla na kolenih :D...ne sej ne.... :whistle:

poškodba pri športu je bla :closedeyes: .....

Popravljeno . Popravil minca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa ostali,...

Ja, men se je pa skoz ena drpajsala po kolenu, in to brez hlačk... kislina naredi svoje :lol1:

Moped drgač... saniramo pa kr uspešno :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Čatežu je fizioterapevt Khalid Nasif. Človek je terapevt olimpijske reprez., pomaga vrhunskim športnikom pri rehabilitaciji itd.

Sicer ne vem točno, kakšne težave imaš vendar ti vseeno priporočam, da se obrneš na njega. Lahko pa kontaktiraš tudi mene na PM (poveš kaj te točno muči) in ga oseno povprašam ter ti sporočim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi vsaj nekateri vedli kej o zgradbi kože, o njenih slojih,...bi govoril drugač....vsi nasedate/jo....jz nisem :grrr

Razsvetli nas. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razsvetli nas. ;)

lohk povem tolk, da ima koža velik slojev, ki preprečujejo različnim (škodljivim in ne škodljivim) snovem pot čist do zarodnih celic....ker koža ima več plasti...spodi so zarodne, ki se razmnožujejo in spodrivajo starejše proti vrhu in na vrhu po 3h tednih odpadejo kot luske oz. se luščijo....

in med temi umesnimi plastemi je velik ''obrambnih mehanizmov'' (gosta medceličnina, fosfolipidni dvosloj,...), ki preprečujejo,da bi kakršne koli snovi prišle do teh zarodnih celicah in da jih nebi poškodovale...

se pravi....krema proti strijam, celulitu in tut pri brazgotinah ne bo nikakor pomagala :grrr....ker te sestavine ne pridejo oz. ne morejo pridet do zarodnih celic in jih nekako ''pozdravit''....ampak ta krema ostane na površju oz. na luskah, ki kmal odpadejo (vlaga oz. maščoba v kremah al kako naj rečem nekako spodbuja luščenje).....krema proti brazgotinam pomaga samo tolk, da se brazgotina oz. rana prej zaceli....se pravi, da pospeši razmnoževanje zarodnih celic, ki potuejo proti površju in delajo hrasto. brazgotina pa ne bo izginila.... :grrr

;) ;)

ani kveščnt?? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, ja.....

Če si rekla, da krema zaradi vseh tistih umesnih plasti z obrambnimi mehanizmi ne pride do zarodnih celic, kako lahko potem pospeši njihovo razmnoževanje? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Piši mi na PM pa bom ti pomagala po svojih močeh.

Prideš tudi na dom? ;)

No... meni je danes doktor za komisijo priporočil zdravilišče Zreče... ima kdo kake izkušnje z njimi?

Sem pravkar tam. Super osebje, predvsem fizioterapevtke so luštne (Nataša, Katja, Klavdija, Maša, Melita,...), da je kaj. Pa znajo tudi... :D Hrana je fantastična in še obupno preveč je! :whistle:

Pejte v Valdoltro si zrihtat kolena.

Na Ptuju je še en strokovnjnak za kolena, dr. Aljoša Toš. www.kc-tos.si

Bom zdaj probala eno novo kremo.

Contrakel? Deluje! :D :D :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Am, ja.....

Če si rekla, da krema zaradi vseh tistih umesnih plasti z obrambnimi mehanizmi ne pride do zarodnih celic, kako lahko potem pospeši njihovo razmnoževanje? :hmm:

Pri operaciji se zareže v tkivo, mar ne?? in s tem se poškoduje kožo oz. tkivo....no in če je rez globok recimo 0,5mm prideš do teh zarodnih celic in se te zarodne celice poškodujejo in ne delujejo oz. se ne razmnožujejo več tko kot so prej (oz.spremenijo mal obliko- koža po operaciji oz na brazgotini je drugačna in za vedno ostane drugačna).....in tam ko je ta rez ali pa pač kakršna koli odrgnina, krema pride do teh zarodnih celic (pod nekakšno prisilo), ker sta se zgorni epitelij in dermis poškodovala (vrhnjica, usnjica)oz. prerezala....in krema pride do teh celic, da jim naredi nekakšen ''ovoj'', da so vsaj mal zaščitene pred zunanjumi vplivi in da se lahko hitreje množijo in prihajajo proti površju, kar se vidi kot hrasta....

mislim da še prov vem, da nism pozabila snov 2h mesecev nazaj .)

ne hodim zastonj v tako šolo :whistle:

kapiš?

eni kveščnt?

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!