Skoči na vsebino

Moldavija


mack

Priporočene objave

Ne me za 100% jemat, toda kolikor vem jaz, urejenih kampov ni v teh krajih. Imaš pa "njiva kampinge". Sam sem bil v Moldaviji 5 ur, kar je zame bilo 4,9 ure preveč = edina država do sedaj za katero lahko rečem: "Če jo nikol več ne vidm bom čist srečen..." Tudi po pripovedovanju drugih. Čeprav sem še vedno mnenja da se povsod najde kaj zanimivega če že ne lepega.

Podpišem

Spanje v Moldaviji je zelo drago, po izkušnjah samo hoteli, nižja kvaliteta kot Ukrajina in Romunija, za najmanj dvojno ceno (in to še s pomočjo nekega bajkerja-tako se je predstavil-v mersedesu) v Baltiju (verjetno drugo največje mesto v moldaviji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moldavija - pred desetletjem sem se tam po vseh štirih klatil. Iz tistih časov je tudi moj Lonely - prva izdaja. Zelo je skromen - tudi kar se kampov tiče.

Če le znese, je pa vredno pogledati vinske kleti v Cricovi - severno od glavnega mesta. Nekoliko drago, a vredno ogleda. Svoje čase je Moldavija pač slovela kot vinska klet Rusije. Kar se pokušine tiče - odlično, le odpeljat je izredno težko.

Sicer pa veliko res ne vidiš. Država je revna, "izbranci" so se organizirali po svoje, zato standarda ne razkazuješ. Kljub vsemu sem imel nekaj veselih zgod na poti. Ah, pa saj se je verjetno v tem desetletju tudi že kaj spremenilo. Upam, da na bolje.

rrrr

Popravljeno . Popravil rrrr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sva s punco prečkala Moldavijo in kot je že bilo napisano-----NI KAJ VIDET!!!!! :unsure:

post-2802-1202065695_thumb.jpgmejni prehod med Ukrajino in Moldavijo,pred tabo 8 avtov,to je približno eno uro čakanja,ampak so se naju usmilili cariniki in naju poklicali naprej mimo vrste,tako da sva bila v 20 min. že v Moldaviji

post-2802-1202065861_thumb.jpgsrečala enga motorista,kateri se je naju tako razveselil,da nama je ponudil malico,ter spanje,katerega pa nisva koristla,drugače pa super domačin,kot večina ljudi bivše rusije

post-2802-1202066156_thumb.jpgvečina so ceste slabe,nikjer žive duše ter sama ravnina--to ti vzame voljo,da bi se še kdaj vrno

post-2802-1202066424_thumb.jpgkončno ROMUNIJA-meja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sva s punco prečkala Moldavijo in kot je že bilo napisano-----NI KAJ VIDET!!!!! :unsure:

večina so ceste slabe,nikjer žive duše ter sama ravnina--to ti vzame voljo,da bi se še kdaj vrno

končno ROMUNIJA-meja

Meni je pa po slikah všeč. Zelo všeč! Half wild!

Saj luksus 'mamo pa doma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos jo imam namen v okviru malce "daljše" ture prečkati in po možnosti prenočiti v tej deželi. Bomo videli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
Letos jo imam namen v okviru malce "daljše" ture prečkati in po možnosti prenočiti v tej deželi. Bomo videli.

KO se boš odpravljaj tja, bi te mogoče spremljal do moldavije... Tam pa se razideva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KO se boš odpravljaj tja, bi te mogoče spremljal do moldavije... Tam pa se razideva :)

Dobrodošel!

Poglej pod Prvomajska potepanja - tam je vrisana ruta. Točnega termina še nimam. Vsekakor pa ne pred Majem.

Se slišiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobrodošel!

Poglej pod Prvomajska potepanja - tam je vrisana ruta. Točnega termina še nimam. Vsekakor pa ne pred Majem.

Se slišiva.

Živ!

Sem si pogledal! Greš pa ravno čez kraj v moldaviji kamor sem namenjen. Tako da se res lišiva ko se boš odpravil.Mi pa kakšne 14 dni prej sporoči, da rezerviram dopust in ostale potrebne stvari.

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Je bil kdo zadnje čase v Moldaviji? In ali je naletel na kakšne posebnosti.

Konec naslednjega tedna jo mislim prečkati v smeri Madžarska - Romunija - Moldova - Ukrajina - Romunija.

Mogoče še kdo ve ali je možno s trajektom prečkati UA - RO mejo pri Izmajilu.

Popravljeno . Popravil Calmo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Vidim da že kar nekaj časa ni bilo nobene objave na temo Moldavija. Ima kdo kašne nove izkušnje ali je še vedno vse po starem?? Letos je v planu severo-vzhodna Romunija z željo po Moldaviji. Vsaka novejša izkušnja bi bila dobrodošla. Za Romunijo vem da ni problemov, ker smo jo že prevozili za Moldavijo se pa mnenja krešejo :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos sem bil v moldaviji , nobenih problemov !!! ljudje prijazni , po možnosti srečaj kakeg motorista !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Malo oživljam temo. Kaj novega na tistem koncu?

Letos bom zavil tja in me zanima, če so ceste še vedno tak ravne? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Pozdravljeni, 

 

letos poleti imam namen iti do Moldavije.

A je bil kdo v kratkem tam?Je kaj posebnega za vedet?  ;)

 

 

Hvala in LP, M.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, 

 

letos poleti imam namen iti do Moldavije.

A je bil kdo v kratkem tam?Je kaj posebnega za vedet?   ;)

 

 

Hvala in LP, M.

http://www.nina-potuje.com/milestii-mici-vinska-klet-moldova-moldavija/

 

Če te zanima klet.Prijatli so že bili tam pa so se pohvalili da je bilo super,so se kar z motorji vozili po kleteh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
  • 2 mesecev pozneje...

Smo se zapeljali tam okoli konec septembra...

Madžarska - Romunija - Moldavija - Ukrajina - Slovaška - Madžarska...

Povzel bi sledeče:

OBUPNE CESTE, prijazni ljudje, nizke cene, poceni bencin, največja vinska klet...

Potopis sledi ob priliki... fotoalbum je pa tukaj:

FOTOALBUM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!