Skoči na vsebino

dolg čas na šihtu


Tanjuška

Priporočene objave

prosm držte se tega, pol pa nau panike :worship:

na 24.5x povečavi se vidi:

10 nasvetov, kako postanete (vsaj na videz) najbolj marljiv delavec

1. Nikoli ne hodite naokrog brez papirja v rokah. Ljudje, ki s seboj vedno prenašajo kakšne akte, so videti kot zavzeti delavci na poti na pomemben sestanek. Tisti, ki so praznih rok, so videti, kot da gredo na kavo. Koristno je, da tudi popoldan, ko odhajate domov, s seboj nesete čimveč gradiva, saj s tem dajete vtis, da boste tudi doma še delali.

2. Uporabljajte računalnik. Kadarkoli delate z računalnikom, to manj pozorni opazovalec vidi kot delo. Lahko pošiljate ali sprejemate osebno elektronsko pošto, klepetate ali deskate po internetu ali sploh počnete kaj, kar niti približno ni povezano z delom. Če vas pri tem zaloti šef (in zagotovo vas bo zalotil), se najlažje izgovorite, da se seznanjate z novimi programi in tako podjetju prihranite denar, ki bi ga sicer porabilo za vaše izobraževanje.

3. Razmetana miza. Direktor jo lahko odnese s pospravljeno mizo. Pri vseh ostalih pa je to lahko znamenje, da ne delate dovolj. Naložite si visoke kupe papirjev, lahko gre za aktualne ali zastarane zadeve. Pomembna je količina. Če veste, da bo nekdo stopil v vašo pisarno, si dokument, ki ga potrebujete, skrijete nekam na dno in potem začnete brskati po kupu.

4. Če imate telefonsko tajnico, se nikoli ne oglašajte po telefonu. Nihče vas ne kliče zato, da bi vas samo slišal ali vam kaj podaril, ampak ker želi, da nekaj naredite zanj. Vse klice preverjajte na telefonski tajnici. Če je kak klic slišati sumljiv (da vam nekdo želi naložiti delo), ga pokličite v času kosila. Takrat zagotovo ne bo dosegljiv po telefonu, vi pa boste pustili vtis, da trdo delate tudi v tem času.

5. Poskrbite, da ste vedno videti zamišljeni, nemirni in nestrpni. Tako dajete vtis, da ste sredi pomembnega dela.

6. Pozno odhajajte iz pisarne, še posebej takrat, ko je vaš šef v bližini. Lahko prebirate časopise in revije, za katere sicer nimate časa. Ko odhajate, se sprehodite mimo šefove pisarne, tako da vas bo zagotovo videl. Pošiljajte pomembno službeno elektronsko pošto v "nečloveških" urah (na primer ob 21.35, 7.05?) in med državnimi prazniki.

7. Tu in tam glasno zavzdihnite, posebej kadar je okoli vas veliko ljudi - tako bo videti, kot da ste pod velikim pritiskom.

8. Ni dovolj, da imate po mizi vse polno papirjev - po tleh naložite še debelo strokovno literaturo.

9. Izdelajte si seznam tujk. Preberite nekaj računalniških revij in se naučite več strokovnih izrazov. Uporabljajte jih pogosto, predvsem v pogovorih z nadrejenimi. Verjetno sploh ne bodo razumeli, o čem govorite, vi pa boste nanje naredili velik vtis.

10. In najpomembnejše: pazite, da ne boste tega seznama pomotoma posredovali svojemu nadrejenemu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons pa sam do pol dveh pol pa zzzzzzzvvvvvvvviiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzz k mojim vajvarcam :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mislim da bi bilo treba vikende ukinit ( citat JJ )

lih kontra ceu tedn bi mogu bit vikend :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še mau še mau :headbang:

ja jest sn zutri zaspal.....(sn včeri,predolg neki čaku),tko,da bo treba mal prej domu :P

Popravljeno . Popravil bivol
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, .....

:SS :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, ni mi dolgcajt, ker mam delo, ni mi dolgcajt ker mam delo, .....

:SS :SS :SS

a pa si ti sigurn :hmm: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!