Skoči na vsebino

Južno od LJ padele meteor !


Priporočene objave

Včeraj podnevi so astronomi na Golovcu zabeležili padec meteorja, o žrtvah pa ne poročajo. Vesoljska skala naj bi padla nekam južno od Ljubljane, astronomi pa dogodek ocenjujejo za lokalni dogodek desetletja.

Astronomi so pojasnili, da se to zgodi enkrat na deset let, da pa žrtev ob padcu meteorja ni bilo.

Po poročanju portala Vesolje.net se je včeraj ob 12:03 po krajevnem času, nad južnim delom Slovenije pojavil izjemno svetel meteor, ki ga je videlo stotine očividcev po vsej državi. Avtor prispevka, Javor Kac, ocenjuje, da gre za izjemno redek dogodek, ki ga je povzročil vstop v ozračje najverjetneje kamnitega telesa, velikega približno kot hladilnik ali morda celo avtomobil.

Pojav naj bi bil po mnenju astronomov zelo redek, saj se tovrstni meteorji v celem letu, po vsem svetu, pojavijo le nekajkrat, ocenjujejo pa ga za dogodek desetletja, če ne več.

vir:Dnevnik

na čigavo dvorišče je vse skupaj zletelo ? kateremu od tukaj ? :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še to !

Meteor je za seboj pustil svetlo sled v obliki (vsaj) dveh oblačkov, ki je bila vidna še nekaj minut po dogodku. Naprošamo vse, ki ste med 12:00 in 12:20 uro tega dne slikali s fotoaparatom in sicer tako, da je na sliki vsaj del neba, da se nam oglasite. Smer pojava je: na Gorenjskem na jugu, na Obali na vzhodu, na Dolenjskem visoko na nebu, na Štajerskem in Prekmurju precej nizko na (jugo)zahodu.

Pojav je zelo redek, saj se tovrstni meteorji v celem letu, po vsem svetu, pojavijo le nekajkrat. Lokalno je to dogodek desetletja, če ne več. V primeru, da se zbere dovolj poročil, bo mogoče rekonstruirati pot telesa skozi ozračje in lokacijo morebitnih meteoritov na tleh.

vesolje.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj podnevi so astronomi na Golovcu zabeležili padec meteorja, o žrtvah pa ne poročajo. Vesoljska skala naj bi padla nekam južno od Ljubljane, astronomi pa dogodek ocenjujejo za lokalni dogodek desetletja.

Astronomi so pojasnili, da se to zgodi enkrat na deset let, da pa žrtev ob padcu meteorja ni bilo.

Po poročanju portala Vesolje.net se je včeraj ob 12:03 po krajevnem času, nad južnim delom Slovenije pojavil izjemno svetel meteor, ki ga je videlo stotine očividcev po vsej državi. Avtor prispevka, Javor Kac, ocenjuje, da gre za izjemno redek dogodek, ki ga je povzročil vstop v ozračje najverjetneje kamnitega telesa, velikega približno kot hladilnik ali morda celo avtomobil.

Pojav naj bi bil po mnenju astronomov zelo redek, saj se tovrstni meteorji v celem letu, po vsem svetu, pojavijo le nekajkrat, ocenjujejo pa ga za dogodek desetletja, če ne več.

vir:Dnevnik

na čigavo dvorišče je vse skupaj zletelo ? kateremu od tukaj ? :alien1:

Rude vrni mi peti kamen od Plutona ... in se takoj nehaj igrat. Sem vedela, da nekaj srmdi, ker te včeraj ni bilo na Patetico :angry:

Avtor prispevka, Jalov Kec, ocenjuje...

:unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V četrtek zvečer so na HTV pkazali posnetke leta metorita. Ujela sem, da govorijo o veliki hitrosti in da je zagorel šele ob vstopu v zemljino atmosfer. Zraven so pozivali ljudi, da naj sporočijo točno lokacijo padca delov meteorita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ampak vsaq dan na RAI in ostalih kanalih govorijo o meteo...

Bo to to ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaki meteor neki, to sn se jaz z mopekom malo bolj visoko pelo, pa je že cela panika...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaki meteor neki, to sn se jaz z mopekom malo bolj visoko pelo, pa je že cela panika...

S tvojimi "jetri"? :P :krneki: ;) :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

To se je zgodilo tudi pred kakšnim mesecem nekje v smeri Viltuša (zahodno od Maribora). Bil sem namreč na motorju in sem od daleč videl eno žarečo kroglo. Najprej sem mislil, da je kakšen planet, ki se je prikazal v večernem času, vendar je krogla padala in puščala dimno sled za seboj. Potem je strmoglavila nekje na levem bregu Drave (vsaj tako se mi je zdelo). Pisalo ni nič o tem. Ni pa bila signalna raketa, razen, če bi jo kdo izstrelil iz letala (kar pa ni možno).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes ponoči med 23:00 in 3:00 bi znalo bit zanimivo si ogledati Perseide (meteorski dež) če bo vreme naklonjeno. :rolleyes:

Več o tem: Perseids

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel srečo, jih videl kar nekaj. Ampak prehitro omagal v posteljo.

Jebemti svetlobno onesnaženje :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!