Skoči na vsebino

Vožnja čez ovinke


naka

Priporočene objave

Zopet prosim za nasvet. Sem totalni začetnik, saj imam izpit šele 1 mesec, med tem časom pa sem bila tudi na morju z družino, tako da za solo vožnjo ni bilo veliko možnosti. Jaz in motorček se po mestnih ulicah že kar znajdeva in sem že nekoliko pridobila na samozavesti, relacija pa mi dela problem. Z ovinki se ne znajdem, kot bi se morala (vozim počasi, pa tudi nagniti se ne upam niti ne znam). Prosim, če mi lahko kdo da kakšen nasvet oz. napiše, kje ste, če ste, v forumu o tem že pisali.

V naprej hvala!!!!!! Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj ti povem,da sem se največ naučil z opazovanjem drugih.Pridruži se kdaj kakšnemu krajšemu izletu.....vozi v skupini,ki se ti bo sigurno prilagodila....potem bo kar naekrat vse postalo popolnoma preprosto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Pa seveda veliko vaje - s kilometri nabiraš znanje in izkušnje. Je pa to bolje nabirati počasneje kot poskušati "na silo", kar se ponavadi ne konča dobro... Uči se počasi in zanesljivo, po korakih. Naslednji korak naredi, ko si zanj pripravljena. "Lovljenje" skupine izkušenejših motoristov skozi ovinke zna biti nevarna zadeva, zato vedno vozi po svojih sposobnostih. Ne skušaj se dokazovati s "forsiranjem", če drugi znajo in zmorejo več. Če komu v skupini tempo vožnje ne ustreza, pač izkušenejši "odtiščijo" naprej, pa ostale počakajo v kakem lokalčku ob cesti. Sam sem nekako bolj pristaš uživaške "LT" izletniške vožnje, tako da sem ponavadi v tisti skupini, ki jo drugi počakajo. Na izletih (relacijah) pa vedno maksimalno uživam... :D

Pa srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet: najprej kakih 1000 km prevozi sama v tempu, ki ga pač v tem trenutku zmoreš. Ko se boš ujela s svojim motorjem in privadila na ceste, pa kakšen izletek v manjši skupini. Ostalo pride samo (vsak km šteje). Pa prisotnost na forumu... veliko izkušenj in znanja je "gor".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naka pozdravljena,

kakšnih posebnih nasvetov ti ravno ne morem dati, ti bom pa opisala moje prve korake. Na začetku sem vozila sama, da sem se navadila na motor. Veliko sem ponavljala vaje iz poligona, da sem izgubila strah in pridobila občutek boljšega obvladovanja motorja. Relacije sem vozila počasi, in kot so ti že ostali povedali, opazovala druge iskušenejše in se od njih učila. Kako pravilno ovinke voziti, me je pa učil kolega, izkušen dolgoletni motorist. Vozil je pred mano v počasnem tempu in mi kazal pravo linijo jemanja ovinkov. Ščasoma in po kar nekaj kilometrih boš izgubila strah in vožnja ti bo postala pravi užitek.

Veliko varnih kilometrov ti želim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, da še jaz pristavim svoj piskrček.

Naka jaz sem bila pred malo manj kot letom približno tam kjer si ti zdaj. Cvikanje pred vsakim ovinkom, jajcanje na neznanih cestah...

A veš kaj pravijo: vaja dela mojstra, mojster pa vajo. In to drži kot pribito. Čim več kilometrov, kakšnkrat se pelji z nekom, ki se ti bo prilagodil (ni potrebna skupina ampak raje v dvoje) in ki ima dovolj potrpljenja. Jaz sem se nekaterim kar prlepila in pol sm bla ful vesela, če se je kdo prostovoljno odloču, da se bo lepo počasi pred mano vozu. No, nardila sem tut par hudih bedarij (po 400 km solo vožnje sem se peljala s tipom čez Črnivc, posledice so pa znane) ampak z vsakim naslednjim ovinkom je bil motor bolj miren jaz pa bolj samozavestna. Seveda sem kot goba srkala vsak namig, ki se je tikal tehnike vožnje (poišči po forumu, kjer je kar precej napisanega) in to poskušala spravit v življenje.

Pa ne obupat po 5000 km. Jaz imam šele zdaj po 20k km občutek, da sem približno zaštekala v čem je štos. Torej: kilometri, kilometri in še enkrat kilometri (prosto po Titu)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica!

Kaj, po manj kot letu imaš že 20.000 km!? Si pa res frajerka! Meni to še v avtu ne uspe, pa sem vsak dan za volanom (cca 1000/mesec). Sedajle pa me je prijela tista prava zelena (ampak zdrava) "fovšija". Glede na situacijo pri nas doma, te verjetno ne bom ujela do svoje pozne starosti. Veš, res ti zavidam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naka samo brez panike, tudi jaz imam izpit samo 2 mesca in prej nobenega motorja. Do zdej sem naredu 4000 km od tega samo cca 100 km sam, ostalo sem imel s sabo vedno sopotnico in prtljago. Z vsakim km, ki ga nardim se navadim nekaj novega, da bi pa stvar obvladal kot si jo jaz želim bom sigurno rabil 20000km ali več, ampak lepo in počasi.

Dostikrat me prime, da bi šel za tistimi, ki švignejo mimo mene, vendar pri mojem znanju bi to bilo tja do prvega malo ostrejšega ovinka. Daj si ti lepo vzemi čas pa bo, jaz se tako tolažim. Grem pa jeseni pogledat do strica Legana, da mi pove kje ga biksam in koliko rezerve lahko še porabim, da jo bom imel še zmeraj dovolj pri reševanju kritičnih situacij na cesti. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pravjo se nekaj drugega:

Vaja dela mojstra, mojster pa ......... hmm napake. :? :? :?

V glavnem pa te resijo edino tri stvari: sreca, trezna glava in kilometri. :P

... A veš kaj pravijo: vaja dela mojstra, mojster pa vajo. In to drži kot pribito. ...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem pa te resijo edino tri stvari: sreca, trezna glava in kilometri. :P

Sreča :?: :?: :?: Bi bilo boljše znanje ali ne :!: :P :!: No boljše se je roditi brez k***a, kot brez sreče. Če imaš srečo, ti lahko zraste 8) 8) :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti manjka samozavesti, lahko poiskusiš tudi tako, da si izbereš odsek ceste in ga voziš gor in dol. Fino je, če je manj prometen, saj je s tem manj motečih faktorjev :smilecolros: in potem vsako rundo bolj stopnuješ tempo.

Nenazadnje se pa voziš zaradi užitka in za kakšen km manjša hitrost je le v plus splošnemu vtisu po furi, kenede...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti manjka samozavesti, lahko poiskusiš tudi tako, da si izbereš odsek ceste in ga voziš gor in dol. Fino je, če je manj prometen, saj je s tem manj motečih faktorjev :smilecolros: in potem vsako rundo bolj stopnuješ tempo.

Nenazadnje se pa voziš zaradi užitka in za kakšen km manjša hitrost je le v plus splošnemu vtisu po furi, kenede...

Ni treba, da ti manjka samozavesti. Lahko greš tudi samo zaradi izpopolnjevanja. Saj ovinku, ki ga pooznaš še najbolj zaupaš. In pol treniraš gor in dol. Tako kot jaz včeraj na Podmeji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica!

Kaj, po manj kot letu imaš že 20.000 km!? Si pa res frajerka! Meni to še v avtu ne uspe, pa sem vsak dan za volanom (cca 1000/mesec). Sedajle pa me je prijela tista prava zelena (ampak zdrava) "fovšija". Glede na situacijo pri nas doma, te verjetno ne bom ujela do svoje pozne starosti. Veš, res ti zavidam!

Pravzaprav jih je že čez 22k km. V avtu pa tut jst nimam toliko kilometrov. No, ja. S prejšnjim sem jih delala okrog 20k km na leto.

Jaz sem se večinoma vozila za zabavo. Bolj malo zaradi premagovanja razdalj zaradi kakih drugih "pomembnejših" opravkov. Če pa ga boš uporabljala tudi za te namene (namesto avta) boš hitro nabirala kilometre.

Kakšen motor pa pravzaprav imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica!

Yamaho Fazer 600. Sicer si ga delim z možem, ampak imam to smolo, da je vreme slabo, ko pa je lepo, nikakor ne morem priti do krmila, ker si ga on prisvoji (seveda me vzame na zadnji sedež), tako da imam jaz bolj malo prilike, da bi ga lahko vozila sama.

LP Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mačica!

Yamaho Fazer 600. Sicer si ga delim z možem, ampak imam to smolo, da je vreme slabo, ko pa je lepo, nikakor ne morem priti do krmila, ker si ga on prisvoji (seveda me vzame na zadnji sedež), tako da imam jaz bolj malo prilike, da bi ga lahko vozila sama.

LP Naka

Hm, poznam še nekoga, ki ima iste probleme (valjda ne sebe). Hja reči ti svojemu možu, da zdaj ko imaš ti ga pa mora dat vozit, če ne pa ti mora lasten motor kupit.

Sicer pa imaš super motorčka. Sem ga imela priliko vozit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mi ga da voziti, saj v tem ni problem, ampak prilik, ko je motor prost in vreme lepo ni veliko. Da pa bi mu rekla, da grem jaz sama, namesto da greva skupaj pa raje ne poizkušam, ker bi mi morda zameril. Upam, da se bo vreme kmalu izboljšalo in bom imela več prilik za solo vožnje.

LP Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo vaja dela mojstra. Pa vremena se ne ustrašit, ker si ob slabih vremenskih pogojih pridobiš dragocene izkušnje in znanje, seveda pa to zahteva dobro opremo.

Za začetek se ne vozi v skupinah, raje naj bo s teboj eden, največ dva motorja. Počasi bo že šlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj mi ga da voziti, saj v tem ni problem, ampak prilik, ko je motor prost in vreme lepo ni veliko. Da pa bi mu rekla, da grem jaz sama, namesto da greva skupaj pa raje ne poizkušam, ker bi mi morda zameril. Upam, da se bo vreme kmalu izboljšalo in bom imela več prilik za solo vožnje.

LP Naka

Sej ni treba da greš sama... na zadn zic ga dej pa je. :wink: Tko ti bo lahko še kakšn nasvet dal kr med vožnjo. Moja tudi mene okrog prevaža pa je čist OK. :shock: :? :lol:

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, a res?

Moja je mene parkrat s skuterčkom kam peljala, ampak... jest imam nekako nezanesljiv filing. :D

Mogoče zato ker je v skuterski navadi, da človek pade v prvih 100km, ona jih ima pa nekje okrog 50. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, a res?

Moja je mene parkrat s skuterčkom kam peljala, ampak... jest imam nekako nezanesljiv filing. :D

Mogoče zato ker je v skuterski navadi, da človek pade v prvih 100km, ona jih ima pa nekje okrog 50. :lol:

Ma mene je že z vsem mogočim vozila okrog... tudi skuter je vmes in ji popolnoma zaupam. Problem je v temu, da ona sebi ne zaupa. :? To pa dobiš samo s kilometri !

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nikoli ne sede na zadnji sedež.

Previdnost je mati modrosti :!:

Pa brez zamere :oops: :oops: :oops: :oops: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!