Skoči na vsebino

PRITOŽBA ZA NEPRAVILNO PARKIRANJE


cb1300

Priporočene objave

Pozdravljeni.........dobil kazen za nepravilno parkiranje, na katerem piše: če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil (1. odstavek 233. člena ZVCP-1).

Parkirala je punca v Celju....jest pa lahko dokažem, da sem bil v službi v Ljubljani...napišem pritožbo, ali plačam polovični znesek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Parkirala je punca v Celju....jest pa lahko dokažem, da sem bil v službi v Ljubljani...napišem pritožbo, ali plačam polovični znesek?

Lahko dokažeš,če poveš kdo je bil.....torej bi rad bil samski? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko dokažeš,če poveš kdo je bil.....torej bi rad bil samski? :hmm:

Ha ha, dobra :rolleyes:

...če te pristojni organ ne "zaloti" ob tem, ko si nepravilno parkiral, pač ne more sklepati po samem dejstvu lastništva, da si storil prekršek; dejstvo, da se kot obdolženec v kaznovalnem postopku nisi dolžen izreči zoper svoje bližnje je pa itak ena od osnovnih maksim demokratičnega pravnega sitema. po domače, če storilca niso zalotili, nimajo pravice zgolj "sklepati" kdo to je, pa niti terjati, da boš ovajal svoje bližnje..... :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dokaži ta ti nisi bil ......

samo težava lahko potem rata... da bo treba povedat, kdo je mel tvoj avto :naughty:

ker sam se ni tja parkiral :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, dobra :rolleyes:

...če te pristojni organ ne "zaloti" ob tem, ko si nepravilno parkiral, pač ne more sklepati po samem dejstvu lastništva, da si storil prekršek; dejstvo, da se kot obdolženec v kaznovalnem postopku nisi dolžen izreči zoper svoje bližnje je pa itak ena od osnovnih maksim demokratičnega pravnega sitema. po domače, če storilca niso zalotili, nimajo pravice zgolj "sklepati" kdo to je, pa niti terjati, da boš ovajal svoje bližnje..... :krneki:

:D

ni čisto tako....pravno gledano si ti nosilec odgovornosti avta....ti si tisti,ki razpolaga z njim...če si ga posodil nekomu,ki je naredil prekršek odgovarjaš ti..razen,če dokažeš,da je vozil ta pa ta....izgovor nisem bil jaz...znajdite se...ne bo zdržal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pljuni tistih 50€ pa mirna bosna. Bosta že s punco poračunala. Ne splača se (moje skromno mnenje) .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm kaj pa tista vairanta: lahko dokažem, da nisem bil jaz ker sem bil recimo na delovnem mestu (priče in podobno), vem kdo je vozil ampak ga zaradi tega ker je družinski član nisem dolžan ovaditi. :hmm:

P.s. Je pa res da punca v tem primeru ne šteje kot ožji družinski član.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ga nisi prijavil kot ukradenega in če nočeš, da kazen dobi punca ne bo šlo. "ali ti ali povej komu pošljemo račun!"

saj velja enako če te dobijo na radar :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz izkušenj ti povem,da če je prekršek storjen nimaš kej praskat...

edino kar lahko...je da maš koga v redarskih vrstah.... ;)

drugo...hm..če maš res (ampak REEES )dober izgovor,napiši prošnjo ,da razumeš , da si bil v prekršku...ampak ,da je blo to pa to in da jih prosiš,da kazen spremenijo v opozorilo...

ampak res ( ampak REEEES) samo tokrat....

:D

Popravljeno . Popravil frfljot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha ha, dobra :rolleyes:

...če te pristojni organ ne "zaloti" ob tem, ko si nepravilno parkiral, pač ne more sklepati po samem dejstvu lastništva, da si storil prekršek; dejstvo, da se kot obdolženec v kaznovalnem postopku nisi dolžen izreči zoper svoje bližnje je pa itak ena od osnovnih maksim demokratičnega pravnega sitema. po domače, če storilca niso zalotili, nimajo pravice zgolj "sklepati" kdo to je, pa niti terjati, da boš ovajal svoje bližnje..... :krneki:

Odgovornost za nepravilno parkirano svoje vozilo pa v tem primeru nosiš sam. Bližnje tako tudi zaščitiš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.........dobil kazen za nepravilno parkiranje, na katerem piše: če je prekršek zoper varnost cestnega prometa storjen z vozilom, pa ni mogoče ugotoviti, kdo je storilec, se za prekršek kaznuje lastnik oziroma imetnik pravice uporabe vozila, razen če dokaže, da tega prekrška ni storil (1. odstavek 233. člena ZVCP-1).

Parkirala je punca v Celju....jest pa lahko dokažem, da sem bil v službi v Ljubljani...napišem pritožbo, ali plačam polovični znesek?

ti plačej, punca naj pa pol v nočni izmeni oddela ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti plačej, punca naj pa pol v nočni izmeni oddela ... :naughty:

uf, bogi jest....mi more najprej avto odplačat :evilgrin: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uf, bogi jest....mi more najprej avto odplačat :evilgrin: :whistle:

Sej ji lohk jst par obrokov pokasiram :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kok so kazni za nepravilno parkiranje???

Men je redar napisal opozorilo, ker sem pred stanovanjem na intervencijski poti parkirala avto, in naj bi bila kazen v znesku 83,45 EUR. Men se zdi ful velik to.... Dobr da je samo opozorilo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok so kazni za nepravilno parkiranje???

Men je redar napisal opozorilo, ker sem pred stanovanjem na intervencijski poti parkirala avto, in naj bi bila kazen v znesku 83,45 EUR. Men se zdi ful velik to.... Dobr da je samo opozorilo...

Ja kaj misliš kolk je, če piše, da je 83.45 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

če ti redar napiše kazen za nepravilno parkiranje cca 40 eur še obstaja polovička če plačaš v roku 8 dni?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!