Skoči na vsebino

Motorji 350 ccm - POMOC!


Rock

Priporočene objave

Lp!

Prvo se opravicujem da pisem sem, vendar sem res zelel da vsi vidite temo IN lahko kar se da pomagate.

No da zacnem, z 9imi leti sem ze tekmoval v motokrossu v Orehovi vasi z Hondo 125ccm ki je sla preko 160km/h.

Po poskodbi kolena sem moral ta sport nekako opustiti.

Pri 16 letih sem potem dobil nekako v stilu supermoto Keewaya 125 ccm.

(Zgoraj sem to samo navedel, da neboste mislili, da sem kak butelj, ki si hocem kupit motor in se razbit / ubit in me lahko zato jemljete resno - hvala)

Sedaj sem dopolnil 18 let in z zakonom lahko vozim motorje tudi z 350ccm prostornine.

In veliko 250ccm motorjev sem zasledil in zelo malo 350ccm, predvsem štirikolesnike, kateri me ne privlacijo.

Torej prosim za informacije o 350 ccm motorjih.

Moji najljubsi so SUPERMOTO.

Vendar Naked ali kaj v tem stilu bi tudi prislo prav, tako da naprosam vse, ki vedo kaj o 350ccm motorjih, kje in kako se jih da dobit, kje so na kaksni strani itd. da mi pomagajo.

Hvala :)

Lp, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Hondo 125ccm ki je sla preko 160km/h.

a v prostem padu, kjer je skok v dolino :alien1: :rolleyes:

Motorjev v tem segmentu je bore malo. Na izbiro imaš KTM EXC 300, ki je v osnovi enduro 2t, da pa se naložit gor 17"... k si u teh vodah, že veš kaj imam v mislih...

Sicer pa si dokaj bos med 250 in 350cc če iščeš kubaturo.

Ostalo ti je pa TBoxer povedu :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

350 klasa izumira :trance_33_sleep: sam sm lastnik 350 endure in sicer yamahe XT 350 (350cc en cilinder, 4 ventili DOHC, obstajata dve verziji: 17 in 27hp). zadeva je zelo vozna, tak na terenu kot na asfaltu (s primernimi gumami) seveda če ne pretiravaš, ni to kroska niti ni supermoto, za kolikor toliko normalno vožnjo je čisto super (mesto in krajše ture ali pa teren, amortizerji se dobro držijo v grdem terenu, je pa res da je vzmetenje precej mehko in nastavljivo samo zadaj) , motor (moj) kljub slabim 30 konjem ne gre več kot 125, mogoče 130, ker se vrti v 6. do rdečega bp, poraba se giblje okoli 4l (tudi 5l, če si preveč na mariji reki :whistle: ), za začetnika ki ima raje nekaj bolj posebnega kot pa 25kw fazerja in so mu všeč endure se mi zdi posrečena izbira, je pa problem ker so precej redke, takšne s slovenskimi dokumenti pa še toliko bolj :krneki:

če bi pa rad kaj novejšega pa poglej kakšnega suzukija dr350, ker so xt-jke že precej stare zadeve (proizvajali so jih 1986-2001, v 15. letih je ostala praktično nespremenjena, večina pri nas pa je iz začetka 90. let)

še slika moje:

post-7348-1186003568_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil jegrmajstr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole pa je izgledala italjanska konkurenca Yamahi:

dakota390x469.jpg

Razlike v primerjavi z Yamaho:

- ogromen tank (22L)

- vodno hlajenje

To je večinoma to. Zmogljivosti so približno podobne, pogostos v Sloveniji pa tudi (razn ene pri doma v garaži je še nism vidu) :krneki:

Popravljeno . Popravil obad
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm zakaj naj bi me čas prehiteval ?

Hmm Koliko vem je z novim zakonom da z 18 leti lahko samo do 350 :\

(Aja Pa za vse neverneze samo 4 take honde so ble v slo sfrizirane ko hudic, ki so letele 160. Pa dobro ne da se mi razpravljat o tem ker niti ni to tema pogovora )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem, čemu bi služila cross specialka s tako visoko končno hitrostjo... Vse skupi mi diši po piscu teme "kupim fkraden cestak" :naughty:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Hmm Koliko vem je z novim zakonom da z 18 leti lahko samo do 350 :\

....

Kolikor vem, ne!

Po 18 imaš lahko motor omejen na 25kW (lahko tudi 1000 ccm) in hkrati ne sme presegati 0,16kW/kg motorja.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!