Skoči na vsebino

Kako preživeti ...


Sarbi

Priporočene objave

Pozdravljeni,

že kar nekaj časa spremljam (berem) dogajanje na MS in tokratni dogodki so tudi mene pripravili do pisanja.

Prepričan sem, da motoristi za svojo varnost lahko največ naredimo sami. Predvidevanje, opazovanje (drugih udeležencev v prometu), Murphy in, kot je že napisal nekdo drug " pazi nase in na druge, ker nate ne bo nihče". Zato predlagam temo v kateri bi s svojimi izkušnjami s ceste oz. z opisovanjem stvari, ki jih počnete na cesti za svojo varnost (med vožnjo, ne pred njo) in z opisovanjem dogodkov oz. manevrov drugih vozil, ki že samo s svojo prisotnostjo na cesti ogrožajo druge, pomagali predvsem novopečenim motoristom, pa tudi tistim z 10k km in več v sedlu. Več ko se zavedaš, kaj vse se lahko zgodi oz. se je nekomu že zgodilo, več stvari lahko predvidiš in ... Vsaj meni se, kljub mojim cca 60k km, še vedno na cesti zgodi kaj nepredvidljivega, čeprav vedno vozim v smislu "kaj pa če ...". V kar nekaj primerih me je to razmišljanje že rešilo kakšnega bližnjega srečanja ali celo kaj hujšega. Veliko vaših izkušenj je že opisano po raznih topic-ih, vendar jih nekdo, ki se na novo pojavi na MS težko najde. Vem, da nekih splošnih pravil ni (ni vsak voznik Audija, Porsheja itd objestnež in potencialna nevarnost za motorista, po njegovi vožnji pa se to včasih že da predvideti) pa vseeno.

Če tema že obstaja v arhivu, potem ... sem pač tole pisal bz, vendar je jaz nisem našel in bi bila lahko bolj "na očeh"

LP

S.

P.S

Glasovanje za Moto društvo bi lahko omogočili tudi neprijavljenim (če je možno) ker je tudi takšnih kar precej na MS-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ene sorte avtomobilistov kerih se je treba pazit.

Če za nekom voziš in vidiš, da se neprestano sklanja v predal pred sopotnikovim sedežem vedi da bo slej ko prej naredil p*****ijo.

To se mi je zgodilo danes na Podutiški, na delu ko prides iz gozdička clovek pred mano zacne neki brskat po avtu, jaz se postavim za zavijanje desno in pridem avtu za kaksen meter stran od desnega blatnika, kreten pa kar naenkrat na bremze pa desn žmigouc in lepo proti meni, asfalt pa drsiiiiii :shock:, samo se je na srečo vse končalo brez kakršnihkoli posledic razen overdosea adrenalina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena moja:

Avtocesta Domžale- Lj., izvoz na Lj. obvoznico, hitrost precejšna (cca 160) že od daleč vidim avto, ki zavija levo (najprej en pas, ki se nato razširi v dva) in nato lepo počasi (cca 100) po levem pasu (prehitevalnem) proti ovinku. Z mojo hitrostjo jo (kasneje vidim da je ona) kar hitro dohitevam (lep dolg ovinek pač) z mislijo "saj bo šla desno, ko me bo opazila". Desno iz istega razloga ne upam. Ker zadeva slabo kaže, spustim gas (no ja, pa drugič, saj grem tam skoraj vsak dan) gospo počasi dohitevam še vedno z upanjem, da bo le zapeljala na pas, ki je bolj primeren za hitrost 100 km/h na avtocesti. Ampak gospe se je tudi ta hitrost zdela prehuda, zato še zmanjša hitrost (v vzratno ogledalo ni pogledala niti enkrat).Pripeljem ji čisto za "rit" v smislu "Hallo teta, bo kaj", ona nič. Ko se ravno odločam, da jo bom kljub vsemu prehitel po desni (ja, sej vem) pa se prižge avtomatski znak (saj veste, tiste 1000W lučke, ki te ponoči tako oslepijo, da nekaj časa nič ne vidiš) za omejitev hitrosti 80, pa ... :shocked!: PANIKA. Ženska pohodi bremzo, kot da je do takrat vozila 180, tako, da mi ni ostalo drugega kot da jaz storim isto (zaradi reakcijskega časa seveda malo kasneje). Prednja ni dovolj, pohodim še zadnjo, motor nič kaj vesel, kljub temu, da ne vem kaj se dogaja desno za mano, je to edina rešitev. Hvala :angel: , da desno ni bilo nikogar. Kasneje, na izvozu za BTC stojiva vštric , bi ji rad povedal nekaj o spremljanju prometa pred in za seboj (seveda z besedami, podkrepljenimi z izločenim adrenalinom) ona pa kot da me ni.

Ni odveč, če napišem, da sem kasneje spremljal njeno vožnjo v ogledalu (imela sva nekako isti cilj) in na vseh tistih križiščih okoli in v BTC-ju ni niti enkrat samkrat prižgala žmigavec. :2gunfire:

LP

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni odveč, če napišem, da sem kasneje spremljal njeno vožnjo v ogledalu (imela sva nekako isti cilj) in na vseh tistih križiščih okoli in v BTC-ju ni niti enkrat samkrat prižgala žmigavec. :2gunfire:

LP

S.

Je koristno ja, da preden se gre na furo, da se pogleda na koledar - LUNAAAA :eggface:

Če morje premika, da pa ljudi nebi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP:

V naselju pa tudi tam, kjer je najmanjša pot na levi strani, nikakor ne prehitevati!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Merkejte se tistih k imajo oba stranska ogledala zakrivljena skoraj do vrat.

Ta sigurno nikoli ne spremlja kaj se dogaja okrog njega/nje.

Pa še enkrat

pazi nase in na druge, ker nate ne bo nihče

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moj nasvet:

NIKOLI ne prehitevajte traktorja, dokler:

a) niste 105% prepričani da vas je voznik videl

B) ima voznik možnost zaviti na levo (je tam kakšna pot ali kaj podobnega)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pridem do avta, ki ga mislim prehitet, mu pripeljem cist za rit. Potem malce zavijem do desnega roba cestisca in nato proti sredini ceste... Me bo ja opazil. Sicer pa to ponavadi z Afriko ni problem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preden začneš prehitevati si predstavljaj, da je šofer v avtomobilu pred tabo:

1. slep

2. gluh

3. zabit

4. bikers killer

Tako nekako khm :?

POl pa po gasu :!: :!: :!:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk, merkite se švabov po obvoznci....

Ne vem kako so doma navajeni, ampak folk ma zadne cajte navado bremzat na prehitevalnem, ko peljejo mimo kateregakoli vozila, bremzajo na prehitevalnem ko vidijo tablo za KR, ali pa kar tako bremzajo na prehitevalnem, ko se vključujejo na vozni pas.... tud če tam ni nikogar.

Pa to ne počnejo samo švabi.... tko da... merkat. Se vozim vsak dan na relaciji brdo-btc 2x sem pa tja, pa ponavadi 140-170... tko da človk vidi svašta.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vozim vsak dan na relaciji brdo-btc 2x sem pa tja, pa ponavadi 140-170...

LP

Takih "140-170" sem najbolj vesel. Dvigajo ugled motoristov. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko pridem do avta, ki ga mislim prehitet, mu pripeljem cist za rit. Potem malce zavijem do desnega roba cestisca in nato proti sredini ceste... Me bo ja opazil. Sicer pa to ponavadi z Afriko ni problem :)

Kaj pa če avto naenkrat,kr tko mal, ful zabremza, ti si mz pa tik za ritjo.

Potem te bo pa ziher vidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm pa dons vozu za enim modelom v rdečem audiju, k je ene 15minut bral knjigo med vožnjo!!! Pa kaj je s folkom a jih res boli k.... za cel svet!!!???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se vozim vsak dan na relaciji brdo-btc 2x sem pa tja, pa ponavadi 140-170...

LP

Takih "140-170" sem najbolj vesel. Dvigajo ugled motoristov. :roll:

Motor se šraufa v garaži.... z avtom to...

S kawo sem ponavad šel 150-180 če sem bil sam, sicer 120-140....

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pazite se razne hitre hrane

Je gli učeri kolega fasov k mu je babnca k razvaža hitro hrano prpelala po njegovem pasu nasprot.(vsi pa vemo da ne vozijo počasi)

Mu ni ostal drugega kod v graben ob cesti.

Una je pa mirno peljala naprej.

Se bo verjetno zgovarjala da ni nič videla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh fast foodarjev se je res treba pazit. Že dvakrat sem komaj odvil, ker je k...... odpiral vrata še preden se je do konca ustavil, seveda kar na cesti. Da bi pa prej pogledal v špegu, so pa samo pobožne želje ...

LP

S.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men se je pa enkrat zgodil da je blo na nasprotnmu pasu ene par tovornjaku, takih dolgih in jest sm lepo pelu po svojem pasu po prazni cesti ene 110km/h. Na tem odseku je bil pa ravno ne prevec hud ovinek in kar naenkrat zagledam cca 20m pred sabo pegueot 206 ki je sel prehitevat kolono tovornjakov, men ni preostal drugega da sem hitro zapeljal s ceste na travnik - res sem se komaj ognil.Nasreco se je koncalo brez padca. Ce bi bil takrat mal bl priseben bi se obrnu in dal gas, ga dohitel in mu z roko butnu po streh alpa ze neki, sam sm rabu ene 5 min da sem se naprej odpelu, ker sem bil tolk raztresen.

Tko da mal pazte cez ovinke ker nikol ne veste kdaj se bo ksn kmet najdu k bo sel prehitevat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob moji pogosti uporabi cest tudi sam zgrozen ugotavljam, da si ljudje enostavno prevec dovolijo ko so v "konzervi"!

Telefonirajo(stara fora) :x, licijo (zenske), berejo, kadijo (eni so res nespretni) :? , jejo, ljubijo(ja kaj se ne morejo ustavit????), itd. itd.

Pol ko pa naredijo piz*****o te pa še gledajo kot, da si 65. cudo tega sveta in da si ti sam vsega kriv.

Obstaja karsnokoli drugo orozje toper taksne "situacije" kot sta

Previdnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob moji pogosti uporabi cest tudi sam zgrozen ugotavljam, da si ljudje enostavno prevec dovolijo ko so v "konzervi"!

Telefonirajo(stara fora) :x, licijo (zenske), berejo, kadijo (eni so res nespretni) :? , jejo, ljubijo(ja kaj se ne morejo ustavit????), itd. itd.

Pol ko pa naredijo piz*****o te pa še gledajo kot, da si 65. cudo tega sveta in da si ti sam vsega kriv.

Obstaja karsnokoli drugo orozje toper taksne "situacije" kot sta

Previdnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!