Skoči na vsebino

Virago 125 - Problem


slash83

Priporočene objave

LP!

Yamahico sem nabavil v torek - uvožena je iz Nemčije, letnik 98 in pa 34000km. Prvi dan sem naredil 50km brez problemov - vsaj 10 do 15 štartov (zagonov) brez problema, drugi dan pa se začnem peljat in mi ugasne - obrnem na rezervo in lepo normalno vžge in se peljem dalje (proti bencinski) - po 3km pa mi spet crkne - vidim da sem pozabil prižgan CHOKE - ter ga izklopim. Motor pa potem več ni hotel vžgat - ko sem pa vklopil nazaj choke pa je vžgal, samo ko sem dal gas(plin) je motor ugasnil - dodan gas ga je zadušil - ugasnil je tudi če sem zaprl choke. Po par takih vžigih, motor sploh ni več vžgal.

Na srečo sem bil 500m od kolega, katerega oče je mehanik - ta mi je vzel dol "frgazar" in ga sčistil - saj je rekel da je vzrok da ne vžge v tem, da motor ne dobi goriva.

Mimogrede: motor je bil odjavljen lani novembra - in je verjetno stal čez zimo z 1/4 tanka bencina - in se je tank verjetno začel luščit (rja), kar bi naj zamašilo dovod (smeti)

Ko je zadevo sčistil in ko sem še zamenjal svečki, sem motor probal vžgat - ta je potem sicer vžgal, samo sem moral dati do konca gas da je ostal prižgan - ko sem držal gas na 100% je začel POČAAAAASI nabirat obrate in na koncu prišel do maximuma, ko pa sem spustil gas pa je ugasnil.

Kaj še je to krivo - so prišle smeti še dlje v uplinjač ali je šel še kak regulator plina (gasa)? Ker je tudi prvi dan občasno nabilo obrate za par sekund ko sem že spustil gas.

Kaj je torej krivo - oz. kaj naj probam najprej porihtat?

Upam da sem bil kolko tolko jasen in že vnaprej hvala za pomoč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tank dol snem pa prepuci...pa če maš kšne filtre med tankom pa fergijem jih spuci ker najbrž so "zabiti"...pa še 1x ferg...svečko poglej če je taprava...to je pa to :D

kej več ne vem...pol pa če ne bo to nč..pa uradni servis vabi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko pa sem spustil gas pa je ugasnil.

maš fergazer dobro naštelan ...štantgas pa to?? pa šraufek za dovod zraka...

js ko sem novega kupu je enako delu..nakar smo ugotovil da ni model ko je delu 1 servis sploh ni taknu frgazerja drugač pa se strinjam z reeskotom zameni filtre za benz pa tko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš fergazer dobro naštelan ...štantgas pa to?? pa šraufek za dovod zraka...

js ko sem novega kupu je enako delu..nakar smo ugotovil da ni model ko je delu 1 servis sploh ni taknu frgazerja drugač pa se strinjam z reeskotom zameni filtre za benz pa tko....

Frgazer je bil spucan včeraj pa tank vun spihan - motor zdaj normalno vžge pa laufa, ko pa se če speljat pa motor ugasne - mehanik (domači) je rekel da je neka membrana na frgazerju videt boga - a kdo ve kaj je to pa kolko košta?

Kje pa sta ta šraufeka za štangas pa za dovod zraka? On za štangas je na levi strani na frgazarju ne? kje pa je on 2.? kako bi ju moral naštelat oz. kaj še so vse opcije?

HVALA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Frgazer je bil spucan včeraj pa tank vun spihan - motor zdaj normalno vžge pa laufa, ko pa se če speljat pa motor ugasne - mehanik (domači) je rekel da je neka membrana na frgazerju videt boga - a kdo ve kaj je to pa kolko košta?

Kje pa sta ta šraufeka za štangas pa za dovod zraka? On za štangas je na levi strani na frgazarju ne? kje pa je on 2.? kako bi ju moral naštelat oz. kaj še so vse opcije?

HVALA

šravfek za dovod zraka rajš pri miru pust, da ne bo motor robnu, če ne znaš naštelat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponavadi je tko, da je šrauf za štandgas mal večji, za razmerje bencin-zrk štelat je pa mal manjši. Drgač pa ni panike da bi kej zajebov pr temu, sam morš imet potrpljenje... pa večkrat pogledat svečko... če je bela je preveč zraka, če je pa črna pa preveč bencina. Idealna je kavno rjave barve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj domači mehanik, je včeraj skoraj izgubil živce zraven :)

Zadeva v 5 poizkusih vžge normalno 4x, 1x pa se spet vse ustavi - težko dobi obrate, treba malo zauk sem pa tja migat da ga spraviš do viskoh obratov pol pa pod visokimi obrati deluje, včasih pa tudi pod manjšimi.

On pravi da je 99% da je neka membrana hin (ker je na eni strani precej napokana) na tisti zadevi ko ustvarja podtlak za gas in da vleče "fauš" luft zraven. Je možno da je kaj takega? Ker ko je te kable "tank-frgazar" zvezal mimo te zadeve je začel skoraj normalno delovat - oz. sploh delovat.

So pa nekakšne plastične ali gumijaste te membrane. Ve kdo za ceno?

Danes se bom tako probal do Yamaha serviserja pripeljat popoldan pa bomo vidli... Če pa še ma kdo kak nasvet do popoldneva pa bi mu bil hvaležen ;)

TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

No, da javim rešitev problema - motor sem peljal na uradni servis in so ga imeli že naslednji dan porihtanega, zraven pa še nastavili zavore in ostale malenkosti.

Problem pa je bil v razštelanem frgazarju - so ga naštelali na novo in pa bencin pumpo sčistili, je takoj reko da je motor moral dolgo stat.

Tak da 2 delovni uri = 2x 20€ = 40€, in pa 20€ za menjavo in centriranje gum in zadeva zdaj super laufa! Tnx vsem za pomoč

Btw: je pa mi zadnji desni smerokaz crknil po pol ure vožnje - sem zamenjal žarnico pa še vedno ne dela - je možno da je tudi nova žarnica hin, ali se je kakšen kabel utrgal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Btw: je pa mi zadnji desni smerokaz crknil po pol ure vožnje - sem zamenjal žarnico pa še vedno ne dela - je možno da je tudi nova žarnica hin, ali se je kakšen kabel utrgal?

Simpl, zamenjaj levo in desno žarnico, pa boš videl če je problem v žarnici (malo verjetno).

Malo preglej tudi kontakte, da niso oksidirani ali pa slabo pritiskajo na žarnico.

Če ni to lahko upaš še na prekurjeno varovalko.

Potem pa servis - ali pa zadostna mera domačega truda in pameti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je membrana res slaba razpokana naroči novo kajti,ko ti bo crknila kje na turi bodo nastali veliki problemi.Kar se tiče smerokaza varovalka sigurni ni kajti,če bi bila varovalka sploh nebi delali žmigavci,ti pa praviš da samo eden nedela.Treba bo najti barvo kabla od žmigavca,ki nedela ponavadi je zelen z eno barvno črto(rudeča,črna ali bela).Najprej poglej na zadnjem žmigavcu barvo kabla in začni izkati od prednjega žarometa kjer sta sestavljena kabla za prednji in zadnji žmigavec.Kabel prebidi z iglo in probaj z probir lampico(ki jo pritrdiš na maso) dokje imaš tok in tako boš prišel do prekinitve ali slabega spoja,najprej probaj seveda v samem žmigavcu OK. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je membrana res slaba razpokana naroči novo kajti,ko ti bo crknila kje na turi bodo nastali veliki problemi.

Kakšni problemi? Bom kje ostal - al se še lahko kaj druga zraven uniči?

Tudi smerokaz je porihtan sedaj - sem včeraj probal z levo žarnico in ker še ni delalo, sem vedel da so kabli, potem vzel dol sedež in tam ko so pri akumulatorju kabli spojeni in varovalke, malo zmigal - in je začel delat - pol sem poiskal kateri kabel je pravi za smerokaz in ga vredu pričvrstil in zadeva zdaj dela :)

Sedaj pa pridem na forum in vidim da sta mi ravno ta postopek svetovala :D

Bom drugič prvo probal in pol vprašal ;)

Tnx, še 1x

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še nekaj: imajo Viragoti v števcu kakšno lučko?

Ker nevem če moja ne dela ali jih nasploh ni - tolko da vem za vožnjo v temi :)

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Evo,po nekem čudežu tut virago kdaj heca mal...In sicer stvar je sledeča,prvi cilinder me mal zajebava,ker včasih dela,včasih pa ne.Sm pogledal svečko je edin črna pa suha na vrhu mal.Pa ko ga prižgeš včas normalno dela včas pa crknt pa dam mal gas ko hoče prvi cilindr začet delat slišim klik pa neha prvi cilindr,pa spet da bo začel,pa klik,sumim da so kaki ventili,al se motim?

Hvala že vnaprej za pomoč.Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo,po nekem čudežu tut virago kdaj heca mal...In sicer stvar je sledeča,prvi cilinder me mal zajebava,ker včasih dela,včasih pa ne.Sm pogledal svečko je edin črna pa suha na vrhu mal.Pa ko ga prižgeš včas normalno dela včas pa crknt pa dam mal gas ko hoče prvi cilindr začet delat slišim klik pa neha prvi cilindr,pa spet da bo začel,pa klik,sumim da so kaki ventili,al se motim?

Hvala že vnaprej za pomoč.Lp

Nimaš kaj sumit svečke ven izmeri kompresijo,če je slaba,najprej nastavit ventile malo laufat in spet izmerit kompresijo,če je še vedno slaba je treba demontirat glavo pregledat cilinder in pobrusit ali celo zamenjat ventil-e OK.

Če pa je kompresija vredu(oba cilindra enaka) potem zamenjaj šteker na vžigalnem kablu (svečki)ali cel vžigalni kabel OK

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala.No pa bom jutr mojo Yamahco razdiru,am,še eno vprašanje...Pa ne se smejat :unsure: Kak se kompresija zmeri? :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh nič se ne bomo smejal, ker doma je ziher ne boš mogu ker nimaš instrumentov ;)

mislim da se svečko ven vzame pa nekaj gor navije, eno aparaturo ki izmeri kompresijo, ti bo brumer več povedal, on se spozna na to :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoč kej ta zanimivost pove da mi je prej motor od cajta do cajta sam poču tak mal iz avspuha ko sm gas spustu?...Kdaj pa kdaj sm pa tut sam.Hm,pol se pravi da edin na servis ga lahko pelem pa neč druga ne?

Aha,pa še nekaj,pred ene dvemi tedni se mi je isto zgodilo,sam da mi je sam mal trokiral motor,ga parkiram doma,drug dan vžgem in je delal normalno do ponedeljka.Lp

Popravljeno . Popravil CVIČKAR1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej zamenjaj svečki, če pa ne bo dobro pa še kabla, in se mi zdi da bo nehalo, ponavadi ja za takšno in drugačno pokanje kriva svečka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdaj ne vem kako imajo to pri 4T interval menjave oz. približno kdaj so zanič, vem pa da sem sam pri mitotu menjal svečo na 3k km, pokazatelj zanič sveče pa je bilo trokiranje pri visokih obratih, če pa sem odlašal z menjavo pa se je meja tokiranja vedno zmanjševala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bog dej da so sam svečke :unsure: Nč...zdj grem pa spat ,juter pa menjat svečke,aja,ka pa če bi sam svečko iz enga cilindra v druga dal sam da vidim če je res to to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno... :whistle: Hudiča gre hitro čas,svečke so ble menjane Julija... :unsure:

Normalno se najkasneje na motorjih zamenja (navadne)svečke pri 12K kil. In če si prevozil kot praviš 15K potem so sigurno zrele za menjavo.Pa še tole svečke daj originalne kakršne predpisuje proizvajalec ali enake kot si imel zdaj notri,kajti napačna toplotna vrednost (npr.prevroča) ti lahko poškoduje (prežge) bat sploh pri zračno hlajenem motorju,Ko boš zamenjal svečke nebi bilo napačno še ventile nastavit saj pri tem motorju je to majhen poseg in potem bo 100% vredu OK.

Ps:če ti poka iz auspuha,ko spustiš gas na obeh vplinjačih odpri vijaka(CO) za 1/2 obrata.

Tole pa je takoimenovani Motometer za merjenje kompresije !!

post-9445-1198699895_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!