Skoči na vsebino

NOVINEC V TEM ŠPORTU.


hicks522

Priporočene objave

Lp, kako kaj?

Sry za novo temo, hocem pac pozornost na moje vprasanje...

No, jaz sm ze nekaj let sanjal si kupit motor, vendar nikoli ni bilo kapitala.

Zadnji mesec sem zacel aktivno gledat za motor, najbol so mi pri srcu Suzukiji, Yamahe in Honde.

Kot sem tudi bral za zacetnike je bolje zacet z malim (razmisljal sem na 600ccm - 750ccm, tudi ce je pre mocno).

Najbol me matra Suzuki GSX-R (600 in 750) serija od letnika 2004-07 in Honda CBR 600 RR l. 2004-07.

Sicer se leto nazaj sem bil zaljubljen v Yamahe R1 in R6, ampak cene so kar visoke za kar se dobi... (lahko se tudi motime, nevem).

Lahko recete da to ni zame ce nisem se sedel za mocnim motorjem, ampak sm trmast tip :)

Moram pa povedat da nisem dirkac. Rad bi motor ker mi je lep in bi se lepo umirjeno vozil po sloveniji

(strogo spoštujem omejitve, čeprav v izjemnih primerih kjer vem da se da potegn rata tudi tezka noga :) ).

Rad bi izvedel kake izkusnje ste imeli in imaste s temi modeli motorji, pri nakupu iz druge roke kaj moram pazit in seveda kolikša se vam zdi cena primerna zanj.

Hocem motor za vec let ne da ga bom menjaval vsako leto ali 2.

Prosim za resnosti in hvala za odgovore, Ciao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širok razpon 04-07..

in še nekaj dejstev:

- s plastičarjem se ne boš vozil umirjeno. :glare:

- plastičarja ne boš imel dlje časa, ker ga boš hitro zamenjal ko boš videl kako jim padajo cene. :yes:

- pri nakupu l. 07 ne boš imel težav z nakupom iz druge roke, ker lahko kupiš novega. :yes:

- caffé racing ni več kul, ali? :hmm:

- omejitev noben ne spoštuje. :glare:

Drugače pa si lahko o karakteristikah in praktična mnenja prebereš v kateri od tem o omenjenih motorjih. :yes:

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si začetnik si kupi rabljenega. razen če ti ne ostaja preveč keša v štumfu-sklepam, da ti ga ne. S sabo vzemi nekoga, ki je zamenjal najmanj 2 ali 3 motorje v življenju! Sori ampak začetniku razlagat (preko neta) kaj naj pazi ko kupšuje motor je isto kot bi hišnemu ljubljenčku hotel pojasniti kako deluje WC kotliček...

Trmast si-to smo bli večinoma vsi... Kupuješ cestaka 100%-jst sem ga tut... in kaj imam po 5ih letih? Poznam nekoga, ki ga ima in ga res vozi po omejitvah-on ga bo imel 20let, če mene prašaš samo ne štekam zakaj si je kupu tako neudoben motor... Dobil bi lahko ''za amnj denarja več muzike'' No-ti itaq ne rebiš udobja, ker ''bi motor ker mi je lep in bi se lepo umirjeno vozil po sloveniji''.

Iz posta sklepam da ti je edino pomembno to, da je motor lep... Ali se motim? Če že misliš tako vsaj na MS tega ne piši, sicer te bodo navsezadnje še izopčili... Pričakujem, da bo tema kmalu zaklenjena :closedeyes:

pa se opravičujem če sem bil preveč grob-sem iz hribou doma...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:)

Hvala vam za odgovore!

Greenninja, ja res je, mozno da se bom tudi jst "pokvaru" in prekoracu omejitev ampak izven naselja :)

Ma na zacetku ko bom dobil motor to dvomim, ker vem da se bom bal ga sopat...

Suzuki, hvala za tisti clanek, sem si ga lih 10 min prej prebral in ugotovil bistvo, zato bom raje pocasneje vozu na zacetku tak motor in se ga navadu obvladovat.

Ampak ko slisim zvok ko se motor nabije mi prav preletava adrenalin po vsem telesu !!! (glava bo pa vedno na mestu) :)

Lowrence, nič nisi pre grob se hvala ti recem za nasvet. Prijatelja od punce sem pa mislu peljat s seboj ja. Ima tudi trgovino, prodaja dele in vecinoma gume za motorje.

Narobe pa sem se izrazu k sm samo reku da mi je lep motor. Kot sem napisal Suzukiju me zvok prav prevzame in obcutek vožjne mora bit še lepši.

Sej veste kako je boiše kot jst.

Kot froc se vozis z mopedom, že takrat sem imel FIFTY malaguty, ki je eden mocnih 50 kubicnih motorjev (nevem ce poznaste).

Pred tem me ni skoraj nic zanimalo o motorjih, ampak ko sem vidu ta motor v akciji in ga v 1. vozil... neopisen obcutek!

Ko sem dobil svojega... sej veste :kva2:

Tisto k sm napisal da bom vozil po omejitvah... hm, :) dejstvo je da sem samo enkrat plačal za pre hitro vožnjo (40k 1 točka) :headbang: in mi je tako brezveze dajat keš državi k že tako ga ima preveč... :glare: je pa res da moras pomislit da nisi eidni v prometu in se posebi za svoje zdravje.

Rad bi pa poskusil nekoc ko se bom čutu izkusen zadirkat kje.

Še enkrat hvala in vozite z uzitkom. Ciao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hocem motor za vec let ne da ga bom menjaval vsako leto ali 2.

če nimaš izkušenj, vseeno raje kupi kaj manj močnega in menjaj čez dve leti ko se malo navadiš :) 600 SS klasa je občutno preveč za začetnika ;) omejitev noben ne spoštuje, hitro boš ga začel "tišat" in brez izkušenj to vodi le v tragedijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Defenitivno je 600SS ali 750SS veliko preveč za začetnika, raje začni na čim manjšem (er5, Sv650, Er6, Monster, bandit 650....) za kakšno leto potem pa pojdi na kaj večjega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem začetnik, in sem kot prvi motor kupil fireblade-a..

en motorist mi je enkrat rekel.. tistega ko se boš navadil vozit, tistega boš pač vozil.

je pa vse v glavi. če spoštuješ motor in se zavedaš da si ti tista šibka točka tega sistema

nima it kaj narobe. ni takšnega motorja da se ga ne da vozit po omejitvah.

jaz sem tud vztrajal da bi začel z 600-ko ampak se mi je pač ugodno ponudila 900-tka in kolega me

je z tehtnimi argumenti res prepričal da sem ga kupil in po cca 6500km mi ni žal.

glede na tvoje zahteve po motorju se mi zdi da ne kupuješ pravega tipa motorja.

mislim da bi moral ciljat bolj na touring varianto.. mogoče kak fazer 600 ali kak

hornet 600, kawasaki zr7s ali z750...

je pa res da boš vedel če si se prav odločil ko boš z njim naredil par k km.

no.. karkoli boš kupil - srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se enkrat hvala za pozornost.

Je res, lahko malo prevec lutam, samo kot je rekel m@dness je vse v glavi.

Se tudi poznam samega sebe, na zacetku me bo strah bilokako neumnost delat.

Vsaj ta post mi je se dodatno korajzo dal :) ceprav mi je ze prijatelj punce to povedal.

Glede motorjev pa tko, vse drugo kar sm gledal mi na videz ni vseč. Res da je bol varno,

samo ne bi upal kupit motor če mi ni lep... tak tip cloveka.

To bi vprasal, mi lahko kdo našteje internetne strani kjer se prodaja motorje? ((Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) imam in nekaj italjanskih)

Hvala se enkrat k se zanimaste za zdravje drugega, pa brez zamere, trmast tip sm :headbang: ampak z glavo no zabavo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, reko si, da je r6 dražja od drugih dveh če se ne motim. To ni res, r6 je v tej klasi najbolj poceni. Jaz bi na tvojem mestu kupil 2005+ letnik, ker majo od takrat po večini že usd vilce pa še nekaj malenkosti tak da če ti ni problem dat malo več boš tudi malo več dobil. Ko si pa reko da se boš pa po omejitvah vozo pa ti dam roko če ga ne boš tiščal. Ko boš 1x gor ti bo pomoje, ko boš vido kolko maš gasa za pohodit postalo vseeno za policijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli ne reci nikoli :)

Ej hm, jst se ne spoznam tolko glede vilc in teh stvari... (shit). Imam za sabo vsaj enega k bo sel z mano kupovat motor. Lih k si omenu o Yamahi, kolko se ti zdi primerna cena za eno dobro yamaho ali kaj druzga letni 2k4 gor, ce slucajno sledis kaj?

In se to bi vprasal, koliko KM bi moral imet motor? Jst sm clovek ki se zaljubi v tisto kar kupi, bi rad motor za vec casa.

Hvala, Ciao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In se to bi vprasal, koliko KM bi moral imet motor?

Zdravo!

Motor letnik 2005 bi po mojem pričakovanju imel od 20.000 - 30.000 km. To je pač čisto odvisno od lastnika. Če se z njim vozi samo ka kofe, da ga sosedje vidijo, potem je km lahko tut samo 5.000 na leto. Poznam pa tut folk ki dela po 25.000 km letno. Jazst osebno sem letos naredil 12.000 km. Pol sem se pa sesipal in sem že 1 mesec na bolniški ;)

Srečno vožnjo!

Popravljeno . Popravil Mattithyahu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super razprava - Začetniki svetujejo začetnikom

to je najboljše za zmanjševanje števila motoristov

ker starih izkušenih mačkov pa itak nihče več ne posluša, so namreč preveč zoperni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojih par besed...

Če še nikoli nisi vozil kaj podobnega...,kupi kaj bolj umirjenega, ker dvomim, da imaš tako "pamet", da te športen motor ne bo prehitro potegnil v prehitro vožnjo, glede na izkušnje...

Tudi sam sem "presedlal" iz Gilere 125 na Kawa zx9r in povem ti, da je potrebno precej pameti...

če pa še vseeno vstrajaš, je pa moje mnenje, vsaj po nekem splošnem vtisu mogoče Honda zate najbolj prijazen stroj...razmišljaš o RR, ali F modelu? slednji je dosti bolj turističen, pa za na cesto vseeno dovolj živ.

To je pač moje mnenje... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, reko si, da je r6 dražja od drugih dveh če se ne motim. To ni res, r6 je v tej klasi najbolj poceni. Jaz bi na tvojem mestu kupil 2005+ letnik, ker majo od takrat po večini že usd vilce pa še nekaj malenkosti tak da če ti ni problem dat malo več boš tudi malo več dobil. Ko si pa reko da se boš pa po omejitvah vozo pa ti dam roko če ga ne boš tiščal. Ko boš 1x gor ti bo pomoje, ko boš vido kolko maš gasa za pohodit postalo vseeno za policijo.

Zanimiv komentar. V svoji temi "na šverc" pa zagotavljaš, da se ti ne boš peljal več kot 10-15 km/h nad omejitvami.

Kakor je motodick dejal - začetniki svetujejo začetnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej sem njemu napisal, jaz se tudi nebi mogo skos vozit 40 al pa 50, sploh če bi mi bila cesta domača. Neom se niti tolk daleč vozo da bi lahko neke brutalne hitrosti nabijal. Bi pa vseeno nekje na začetku na eni ravnini, ki bi bila pregledna pa dovolj dolga sprobal.

Popravljeno . Popravil R1FREAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljal sem na RR varjanto, sej sm lahko cudn, samo model F-a mi ni všeč. ;)

Sicer mi je lepši Suzuki, samo če pride prilika gledam tudi za tisto. :naughty:

Ja R1FREAK, sej tako bom jst, kjer mi je domace in vem da ni cesta slaba & policajev bom tudi povleku...

Na zacetku pa bom itak gledu kako se obnasa motor in kako ga je treba obvladovat.

Fora je ker tle v okolici gorice se ti znajdejo policaji vedno drugje... :glare:

Imejte se fajn. :yea1:

Popravljeno . Popravil hicks522
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljal sem na RR varjanto, sej sm lahko cudn, samo model F-a mi ni všeč. ;)

Sicer mi je lepši Suzuki, samo če pride prilika gledam tudi za tisto. :naughty:

Kar na Hondi ostani, se splača, preverjeno... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če še nikoli nisi vozil kaj podobnega...,kupi kaj bolj umirjenega, ker dvomim, da imaš tako "pamet", da te športen motor ne bo prehitro potegnil v prehitro vožnjo, glede na izkušnje...

Moje mnenje: kupi tisto, kar ti je všeč. Motor gre toliko, kolikor odpreš gas .)

Osebno nikoli nisem imel mopeda, po opravljenem izpitu sm kupil CBR600. Pa ni blo nič preveč :grrr Vse je v tvoji glavi, kako boš vozil :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!