Skoči na vsebino

Superking - križi in težave


Rok2

Priporočene objave

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil 4-taktnega Superkinga ( Baotian). Kaj kmalu so se začele pojavljati težave z elektronskim vžigom. Nikakor ni hotel vžgati, potem se je pa še akumulator spraznil. Na servisu so zamenjali akumulator, potem je nekaj časa kolikor toliko vžigal ( najmanj po 4 poizkusih). Problem je tudi v tem, da velikokrat crkne, ko je v prostem teku ( na primer ko čakam pri semaforju). Na nožni vžig je treba tud ogromnokrat probat da vžge. Naslednji teden ga peljem na servis, ampak me vseeno zanima, če ima kdo kakšen odgovor, kaj bi lahko bilo in kaj naj naredim ( pa resne odgovore prosim, ne v stilu v graben ga zapelji, ker mi je to že prišlo na misel in ne rabim dodatne spodbude :headbang: ). Zanima me tudi, če ima še kdo ta skuter tukaj na forumu in kakšne ima kaj izkušnje z njim. Sem si ga pa kupil za v službo, pa 4-taktnega ravno zaradi tega, ker naj bi bilo potrebno malo vzdrževanja pa da naj bi malo kuril bencina. Kuri mi pa 4,5/100km. Je to normalno?

Lep pozdrav, Rok

post-17029-1187202293_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

pred kratkim sem kupil 4-taktnega Superkinga ( Baotian). Kaj kmalu so se začele pojavljati težave z elektronskim vžigom. Nikakor ni hotel vžgati, potem se je pa še akumulator spraznil. Na servisu so zamenjali akumulator, potem je nekaj časa kolikor toliko vžigal ( najmanj po 4 poizkusih). Problem je tudi v tem, da velikokrat crkne, ko je v prostem teku ( na primer ko čakam pri semaforju). Na nožni vžig je treba tud ogromnokrat probat da vžge. Naslednji teden ga peljem na servis, ampak me vseeno zanima, če ima kdo kakšen odgovor, kaj bi lahko bilo in kaj naj naredim ( pa resne odgovore prosim, ne v stilu v graben ga zapelji, ker mi je to že prišlo na misel in ne rabim dodatne spodbude :headbang: ). Zanima me tudi, če ima še kdo ta skuter tukaj na forumu in kakšne ima kaj izkušnje z njim. Sem si ga pa kupil za v službo, pa 4-taktnega ravno zaradi tega, ker naj bi bilo potrebno malo vzdrževanja pa da naj bi malo kuril bencina. Kuri mi pa 4,5/100km. Je to normalno?

Lep pozdrav, Rok

post-17029-1187202293_thumb.jpg

Nemogoče da tolko kuri.. sigurno si mal narobe računal. Pri nas ima nekdo tega Boatiana al karkol pač je, vžge na kurbl sicer vedno, ampak elektro vžgig pa se včas kr u prazno vrti. pač kitajc, kaj češ.. sej če ma to kakšno garancijo bodo že zrihtali na servisu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to tud mene čudi, da tok velik žre. A je možno da je to kej povezano s tem, da mi crkuje, ko sem na mestu.( sam pa ne crkne vedno). Mogoče sprašujem neumnosti, sam sem res čist analfabet glede teh zadev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem no če imaš točno takega ko je na sliki potem je ziher 2takten

drgač pa če crkne na mestu si samo malo povišaj štantgas pa bo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej koci a ves da nwm ce je 2-t

zanc sm gledu u intersparu so ta ista jajca prodajal pa sm pogledu auspuh pa mi ni blo cist use jans pa je pisal u uni knigi zravn 4t....lahk da sm prjeu uno knigco za un zravn skutr sam nwm nej lastnik povej....

ce je pa dvotaktn pa tok bol ma ze resonancn auspuh:D

isto sm vidu enkga kitajsca s kromeranim ausouhm pa rdec dusilc sm od delc vidu sm najprej mislu da je hebo...cist naudusen zravn prletim pa vidlm da je kr en jajc...fakk:P

dobr usaj resonanco so odkril kitajcki:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno isto sm jaz gledal v enem marketu haha to je samo da privlači kupce(resonančni avspuh)

da ti crkuje to ni noben problem samo minimum naštelaš pa bo... poraba pa je res prevelika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moooo ma folk tega ne razume :headbang: to so se kitajci zmisnli in dali tak lep avspuh da je boll privlačn lahko je no3 samo cev in ima tako okoli ta motor je 100% 4T sem ga videl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr 4,5l na 100% za org skutr pa se posebi 4t je kr neki ja sam drgac men je kuru se dost vec ... tko da poraba niti jst ne vidm take frke:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj sošolec ma to isto znamko (baotian) in tut njemu ne dela el. vžig vedno ker se mu akumulator sprazne v par sekundah :? če motor ni prižgan. Crkuje mu pa nikol ne med vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj sošolec ma to isto znamko (baotian) in tut njemu ne dela el. vžig vedno ker se mu akumulator sprazne v par sekundah :? če motor ni prižgan. Crkuje mu pa nikol ne med vožnjo.

Ja, meni se je že drugič čist spraznil akumulator, parkrat probaš z el. vžigom, pa je fuč. Sem mislu, da se pol kej med vožno nafila, pa je čist fuč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

on ma dva akumulatorja pa enga ma v motorju enga pa polni...ko se v motorju sprazne pa zamenja :glare: pa njemu tut ne polni ko se fura :BUA: tko da sranje so toti 4t kitajci :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

on ma dva akumulatorja pa enga ma v motorju enga pa polni...ko se v motorju sprazne pa zamenja :glare: pa njemu tut ne polni ko se fura :BUA: tko da sranje so toti 4t kitajci :whistle:

Ali ga lahko vprašaš, kakšno ma on porabo na 100km?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men 4-taktna Honda zoomer troši max mestna vožnja 2 l in končna 73 km/h(polini).Zdaj pa k stvari: če zaganjač(elektro starter)zavrti v prazno je potrbno zamenjati takoimenovani prosti tek za zagon,lahko pa so tudi posneti zobje na prenosu, to terba preverit-razdret drugače se neda dat točne dijagnoze.Če akumulator nepolne-zamenjati regler,ki je hkrati tudi vsmernik.Polnenje se lahko izmeri,ko motor laufa pod prostim tekom in dodaješ počasi plin mora voltmeter(enosmerna napetost) začeti rasti in sicer z ca 1/4 gasa na mestu morajo volti narasti najmanj do ca 14V. Nebi vedel točnega podatka vprašaj na servis ,poglej v knjigo od motorja ali si pomagaš tako,da izmeriš na enakam motorju OK. Če ima motor tendenco,da rad crkne in je porava velika motor je 4-taktni novejši z el.vbrizgom je nekar narobe na nastavitvi lopute ali je defektno tipalo temperature motorja(računalnik dobi podatke kot,da je motor hladen in ustvari skoz laufa po (čokon-zaugom)mešanica benzina +zraka ni pravilna.Treba bi bilo motor priključiti na računalnik za natančno dijagnozo. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe brumer to pa ne vem če ima el. vbrizg......kitajci so šele dobr ferg pogruntal, kje je še elektronika

Oni niso pogruntal ampak sve uspešno kopirajo in kolikor jaz vem(nekje čital eno reklamo) im imslim-nisem pa siguren ampak saj to lahko pogleda,če ima računalnik namreč ni tako majhen je skoraj kot avtomobilski ali,če ima lambda sondo namreč če je el.vbrizg potem mora inmeti sondo v izpušni cevi pred loncem-katalizatorjem OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!