Skoči na vsebino

Pričel bom ponovno kaditi


YZFgeorge

Priporočene objave

Dragi forumaši!

Ja vem, skoraj potonil sem v pozabo, vendar želim se razodeti kot povratnik najhujše vrste.

Ja, po desetih letih abstinence pričel ponovno bom kaditi.

Zakaj? Točno tega razložiti ne znam, ampak različni prispevki na forumih v zvezi s protikadilskim zakonom privedli so do tega, da sem se zamislil.

Vneto sem za zaščito nekadilcev se prepiral, ampak globoko v moji notranjosti grizli so me že prvi dvomi. Preko nekega daljšega obdobja, ki točno določljivo ni, zaznavam svoj prehod od kadilca k nekadilcu ne več kot pozitiven.

Zame zaznavno tekom časa prijateljstva so trpela, pozornost le sebi samemu sem posvečal. In te okoliščine navrgle pri meni so vprašanja, kaj iz mene v zadnjih desetih letih je nastalo.

Praznovanjem izogibam se, restavracije so se mi uprle, za 10kg sem se zredil, se poročil, dobil dva otroka, jem bio hrano, živim okolju prijazno in čez kadilce se razburjam.

Kako lepo bilo je prej. Hodil sem na žure, pecal bejbe. Bil sem prost in neodvisen.

Ena škatla dnevno bil je minimum, če na u lajf sem šel. Neprestano z ljudmi sem bil v debatah, komunikativen in odprt. Vrag po malo glavobola in smrdečih oblekah naslednje jutro.

Zdaj se skrivam, kjerkoli že sem, nečimernega obraza, po temačnih kotih, da dimnim oblakom bi izognil se. Je to res smisel vsega tega?

Neprestano vodijo se debate o smislu in nesmislu kajenja, kakor da je ni pomembnejše teme. Vedno v obrambi, znerviran, ker vedno nekje kadi se.

Kot bivši kadilec razviješ ekstremne strategije izogibanja, tako prostorsko, kot tudi osebam naproti. Mi, bivši kadilci smo zategnjeni, razvijemo mentaliteto borilnih psov in postanemo na javnih mestih prekomerno razdraženi.

Prične se s »ubijajočim pogledom«, ki pride vedno, ko nekdo poleg tebe si ga prižge. Ja, le uničuj me, pravi ta pogled. Če pogled ne pokaže želenega učinka, hrana prekomerno hitro bo pogoltana, ter račun plačan, zato da kadilcem je signalizirano kakšne perverzne svinje oni so.

Strategija moja je, otroke čim bliže kadilcev posaditi, ja tudi to počnem, samo da kadilcu slabo vest bi stopnjeval. Nikoli nisem bil večkrat ven jest kot v času, ko žena noseča je bila. O kako sem užival kadilce s njeno nosečnostjo mučiti.

Koliko kadilcev sem s tem ravnanjem prizadel, zadel direktno v mozek?

Danes se želim za svoje početje javno oprostiti. Bil bi lahko tudi doma jedel, vsaj otrok ne v svojo vojno vpletal. Le kako lahko pričakoval, sem da v prisotnosti nosečnice in otroka, nekdo se na svojo cigareto se bo požvižgal? Ali da prijatelji, ki pridejo na obisk, dve uri kadili ne bodo. Ja tako zagriženo to pričakoval sem, zato pa ne pride nihče na obisk več, nebomo na večerje več povabljeni.

S tem je sedaj konec. Pričel bom ponovno kaditi, postal bom zopet človek.

Ravno včeraj sem bil na prireditvi kjer po novem se kaditi več ne sme. Samo razpotegnjeni obrazi. V pavzi sem ven h kadilcem šel, da vodil bi en pogovor spet normalen. Kljub hladnemu vremenu in dežju v prijetnem krogu polnem humorja eno smo eno skadili. Medtem so znotraj nekadilci zdolgočaseno vrteli svoje kroge in nihče se ni navduševal nad svežim, svinjarije s dežjem opranim zrakom.

Počasi se mi svita, da tistih nekaj EUR na dan mi je vredno ponovno družbeno sprejemljiv, obzirnejši in komunikativnejši postati.

S tem zaključujem svojo govorno terapijo in investiram prihranjen denar končno zopet smiselno. Kako? Ja za cigarete!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tvoja izbira, tvoja pluča. S am ne mi vn hodit s tako melodramo,prižgi in vleč, pa vizir zapri. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz, nekadilka, sem si včeraj zvečer iz protesta, na terasi našega lokala, prižgala kar dve. :evilgrin:

Sicer obe light. A to šteje v kako posebno kategorijo ?:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz, nekadilka, sem si včeraj zvečer iz protesta, na terasi našega lokala, prižgala kar dve. :evilgrin:

Sicer obe light. A to šteje v kako posebno kategorijo ?:unsure:

..hm,ja...king size pa dobiš pri meni... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz, nekadilka, sem si včeraj zvečer iz protesta, na terasi našega lokala, prižgala kar dve. :evilgrin:

Sicer obe light. A to šteje v kako posebno kategorijo ?:unsure:

fight the sistem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem po 14ih letih spet "profajfal". Štejem se kr v njegovo kategorijo in ga s popolnim razumevanjem podpiram! :worship:

Jebeš represivne zakone! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz sm pa dve leti nazaj nehala kadit, pol sm spet začela, za ene pou leta kadit, zj pa spet ne kadim kak mesec, se mi sploh ne da, pa še škoda denarja se mi zdi. sm zračunala, da približno od 60 do 80 evrou porabm na mesec za cigarete in sm se odločla, da bom rajš dvakrta več na mesec tankala pa uživala v vožnji z mopijam kokr pa kadila :winkiss: (mam več od tega)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u kaj s pametna pol pa še nehi kruh jest k je full drag pa še zredila se ne boš :winkiss:

aja pa kondomi so tud dragi :naughty:

še ene 10minut pa grem na prvi čik danes

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

u kaj s pametna pol pa še nehi kruh jest k je full drag pa še zredila se ne boš :winkiss:

aja pa kondomi so tud dragi :naughty:

še ene 10minut pa grem na prvi čik danes

dobra ideja, ka pa če bi kr use nehala jest pa pit, pa en štrajk udarla, da kao bi mogla bit hrana zaston, da bom mela več za bencin, pa še res bom shujšala :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te štekam

in veliko užitkov pri kajenju

Tud jaz pa še kako je res vse skup.

Sploh pa ni edini k tko razmišlja, mene tud skoz bl vleče vonj po cigareti :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!