Skoči na vsebino

Varadero srečanje


sayo

Priporočene objave

To se dogaja vsem in prav storiš, če spustiš take idiote mimo; nekaj si zapomni veliko več je idiotov v avtomobilih kot na motorjih!!! Pa slabši kot je avto, bolj se ti bo "zaletaval v rit" :slap: Saj veš "Vsako tele ma svoje vesele" bi rekli v naših krajih!

Pa varno vožnjo!

Se moram kar strinjati s temle. Zadnjič sva se ženo vračala iz dalmacije po avtocesti. Proti Zagrebu opazim, da se za mano malce čudno pelje osebni avto. Pri 140 km/h me prehiti črn pasat ljubljanske registracije. Možak je imel na volanu raztegnjen časopis, ali nekaj podobnega :headbang: :headbang: . Majko mila me je kar pri srcu štihnilo. Potem ti pa berem kako voznik avtomobila ni opazil motorista. Ja res čudno.

Tudi jaz želim vsem veliko varnih km.

Lp Boris

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva z boljšo polovico preverila, če je Nockalm Streasse že odprta. Na Zumotovih prometnih informacijah je namreč še vedno Winter Straßensperren!

Kljub temu, da me je Zumo vstrajno obračal nazaj sva se peljala do mitnice in glej čudo. V hiški sedi luštna dečva, pobira eure, vrača drobiž + nalepke in dviga rampo. Po par sto metrih se je zumo nehal upirati in lepo vižal po ruti.

Cesta fantazija, dokaj neobljudena in na frišno pometena. Škoda, da se je na drugi strani na hitro začelo vreme fižiti in sva v dolini že ujela nekaj kapelj. Na srečo so bile samo grožnje, kajti proti Bad Kleinkirchheimu se je svetlikalo.

Prvo resno roso sva pričakala ob ajdovih žgancih in telečji obari v gostišču v Gozd Martuljku. Domov sva prišla sita in suha.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sva z boljšo polovico preverila, če je Nockalm Streasse že odprta. Na Zumotovih prometnih informacijah je namreč še vedno Winter Straßensperren!

Kljub temu, da me je Zumo vstrajno obračal nazaj sva se peljala do mitnice in glej čudo. V hiški sedi luštna dečva, pobira eure, vrača drobiž + nalepke in dviga rampo. Po par sto metrih se je zumo nehal upirati in lepo vižal po ruti.

Cesta fantazija, dokaj neobljudena in na frišno pometena. Škoda, da se je na drugi strani na hitro začelo vreme fižiti in sva v dolini že ujela nekaj kapelj. Na srečo so bile samo grožnje, kajti proti Bad Kleinkirchheimu se je svetlikalo.

Prvo resno roso sva pričakala ob ajdovih žgancih in telečji obari v gostišču v Gozd Martuljku. Domov sva prišla sita in suha.

Raza, prav lepše te je videt nazaj na varaderu, ne pa tako kot včeraj na sintisajzerju :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza, prav lepše te je videt nazaj na varaderu, ne pa tako kot včeraj na sintisajzerju :kva2:

Med policaje se moraš vedno vtihotapiti neprepoznaven!:lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raza, kako si pa s ta novo čelado zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hrešči? Kaj pa gume?

Ne, X-com sicer na motorju, ko sta čeladi blizu dela bp! Hreščat začne čim se eden oddalji par korakov! V večji oddaljenosti od 5 m se ne da več normalno komunicirat, potem se kmalu veza prekine in se samodejno ne konekta. Danes sem probal žično povezavo zumo šofer, da bi oba slišala navigacijo brez nadležnega bip bip preklapljanja pa nekako ni delovalo. Moram preveriti v navodilih.

V gume še vedno nisem povsem prepričan! Včeraj, ko sem bil sam, brez kovčka pa kljub temu ne preveč hiter, se mi je zgodilo, da je prednji konec zaplesal na izvozu AC! Doma preveril tlak - 0,2 pod predpisom. Danes oba + kovček pa so delovale ko ura, v vseh razmerah. Niti enega poplesavanja ali zdrsa, pa je šlo v klanec in navzdol s kar močnimi zaviranji. Menda nista tista 0,2 bara v špilu? Bom testiral in spuščal tlak, pa da vidimo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj, v nedeljo, je bila v kafiču pod Paklenico modra CELJSKA VARA.

A je kdo od poznainih bil tam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, X-com sicer na motorju, ko sta čeladi blizu dela bp! Hreščat začne čim se eden oddalji par korakov! V večji oddaljenosti od 5 m se ne da več normalno komunicirat, potem se kmalu veza prekine in se samodejno ne konekta. Danes sem probal žično povezavo zumo šofer, da bi oba slišala navigacijo brez nadležnega bip bip preklapljanja pa nekako ni delovalo. Moram preveriti v navodilih.

V gume še vedno nisem povsem prepričan! Včeraj, ko sem bil sam, brez kovčka pa kljub temu ne preveč hiter, se mi je zgodilo, da je prednji konec zaplesal na izvozu AC! Doma preveril tlak - 0,2 pod predpisom. Danes oba + kovček pa so delovale ko ura, v vseh razmerah. Niti enega poplesavanja ali zdrsa, pa je šlo v klanec in navzdol s kar močnimi zaviranji. Menda nista tista 0,2 bara v špilu? Bom testiral in spuščal tlak, pa da vidimo!

Jaz kar zadovoljen z gumami rabijo pa nekaj km da se ogrejejo pol drži in zame so bolj kot metzeler .prva 2,6bar zadnja 2,8bar

Popravljeno . Popravil Orange
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si pa z njo bolj zadovoljen kot z metzelerko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem skupaj en lep pozdrav po malo daljši odsotnosti in pa obilo užitkov pri osvajanju novih kilometrov in krajev predvsem pa varno vožnjo

Evo malo slikic .....kar tako prva fura z mojo drago po beli krajini

post-22692-0-30842900-1304969642_thumb.jpg

Lepotec v zrelih letih z malo mlajšo lepotičko :kva2:

post-22692-0-00419900-1304969656_thumb.jpg

Tudi moje dame so bile navdušene nad njo ....post-22692-0-60494300-1304969667_thumb.jpg

in tudi sam sem bil navdušen...... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S čalado zelo, malo manj z X-comom!

x com je z.......... jest sem v šenčurju kupil imterfon pa dela tud 200-300m daleč b.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si pa z njo bolj zadovoljen kot z metzelerko?

ko ste glih pri gumah bi pa jaz še eno verigo v kpl z zobniki ponudu če kdo rabi pa brez zamere ko se tle vmes vtikam

post-19018-0-41368500-1305045781_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj si pa z njo bolj zadovoljen kot z metzelerko?

Metzeler -ka zdrsne na zalivkah ta pa zaenkrat ne !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x com je z.......... jest sem v šenčurju kupil imterfon pa dela tud 200-300m daleč b.p.

Dve sezoni sem se vozu z interphonom F4, zato sem nad x-comom toliko bolj razočaran. Ni vse zlato kar je drago!

Je pa integrirano v čelado in to tako, da se ne da kar tako odtujit, če čelado prikleneš na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zasledil sem debato o zračnem tlaku v gmah :hmm:

Iz lastnih izkušenj,že nekaj desetletnih, lahko potrdim; da ima mala razlika v tlaku 0,2bara :BUA: že zelo velik upliv na obnašanje in oprijem pnevmatike med vožnjo :eek: , poskusi,pozkusite boste presenečeni :hmm:

tlak v gumah pa vedno preverite pri hladnih pnevmatikah :whistle: , pa tudi ob parkiranemu motorju v garaži se spreminja (tlak) več kot bi pričakoval (vreme,temperatura...) :whistle:

lep pozdrav :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V nedeljo 8, maja blagoslov motorjev v Pernici pri Mariboru. Presenenetljivo se je zbralo 212 motorjev (lani 69). Fajn je bilo, kljub temu da nas je potem pralo, ko smo se šli še malo peljat (čeprav nas je Star opozoril, da je napovedan dež) :headbang:

post-21375-0-76691800-1305063484_thumb.jpg

post-21375-0-93231900-1305063503_thumb.jpg

post-21375-0-94582700-1305063529_thumb.jpg

post-21375-0-16306500-1305063629_thumb.jpg

post-21375-0-20125600-1305063715_thumb.jpg

post-21375-0-28331200-1305063765_thumb.jpg

post-21375-0-22123000-1305063779_thumb.jpg

post-21375-0-16974700-1305063796_thumb.jpg

post-21375-0-66348800-1305063809_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve sezoni sem se vozu z interphonom F4, zato sem nad x-comom toliko bolj razočaran. Ni vse zlato kar je drago!

Je pa integrirano v čelado in to tako, da se ne da kar tako odtujit, če čelado prikleneš na motor.

Moj clasic com dela do 50m mislm da je čist dovolj zakaj bi pa rabil 300m

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Je bil kdo na kakšnem tečaju varne vožnje? premišljujem, da bi si šel zadevo malo pobližje ogledat. Imate kakšne predloge kam, oz h komu je najbolje it? AMZS? Rad bi, da imajo tudi vodni poligon.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bil kdo na kakšnem tečaju varne vožnje? premišljujem, da bi si šel zadevo malo pobližje ogledat. Imate kakšne predloge kam, oz h komu je najbolje it? AMZS? Rad bi, da imajo tudi vodni poligon.

Bi rad malce obrusil rollbare ;)

Bi se pa strinjal z vodnim poligonom, če bi tečajniku omogočili varovalne palice za primer padca. Tako kot je na spodnjem videu.

Vendar dvomim, da se bodo kaj premaknili na tem področju. 150€ pa znajo zaračunat :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil na prvem delu.Ni blo slabo.Vodnega poligona pa ni blo, milsim pa da to je na drugem delu, ki je bil običajno v Avstriji.Bil sem preko AMZS.Sicer pa poglej na spletu, al pa vprašaj na AMZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem ni nobenega pametnega vodnega poligona v Sloveniji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!