Skoči na vsebino

nakup prvega motorja (ženska)


petrca

Priporočene objave

Lep pozdrav vsem!

Sem nova na tem forumu in kot sem vidla, nimate veliko žensk... Pred nedavnim sem naredila izpit za kategorijo A in naslednje leto bom kupila motor. Nimam še nobene ideje katerega, definitivno bo to cestni, vendar imam kar velik problem. Velika sem 157 cm in zato na večini motorjev ne dosežem do tal :)

Prosim, da mi predlagate kateri motorji in modeli bi bili primerni. Ičem motor od 500kubov naprej.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.) na forumu je veliko žensk

2.) za začetnico je cestak s 500+ kubiki občuuutno preveč ;)

3.) uporabi iskalnik, obstaja veliko tem o nakupu in pomoči ob nakupu motorja ter o voznicah manjših višin s pripadajočimi primernimi nasveti (malo pobrskaj ter se pozabavaj) itd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede 500kubov... baje je zmanjšimi preveč ''šraufanja'' sama sem drugače razmišljala o 350 al pa kaj podobnega. sem pa že gledala po netu, vendar se ne znajdem preveč glede te višine...

nekako nimam občutka kako visok je lahk osedež za mojo višino.

Opravičujem se glede trditve o številu žensk :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh mislim da je že takih tem nekaj ampak......

ne bom ti pisal endur in čoperjev ker hočeš cestno, torej:

lahko kupiš kaj bolj vodljivega in enostavnega kot kawasaki ER5, ER6 ali glede na to da hočeš cestaka in se očitno ne bojiš konjev - ZR7, Z 750, Z1000,... :whistle:

od drugih firm so tu FZ6, pa banditi, pa ducati monster, pa suzuki SV, pa...............

do tal verjetno ne boš segla nikjer z celimi podplati ampak to itak ni treba, z malo vaje vse gre.

lahko pa si frajerka in kupiš takoj cestaka in se potem ukvarjaš z visokim sedežem (so višji kot na nakedih), neokretnostjo (za začetnika!!!) na mestu, bolečinami v rokah in nogah in strahom ko boš prvič odprla gas. vsekakor pa prvo probaj kakšnega cestaka, lahko da si ti vožnja motorja zameri po nekaj kilometrih z njim, ni tako simpl kot zgleda in jih v avtošolah z razlogom nimajo. :krneki:

v primeru da hočeš cestaka itak ni kaj svetovat, imaš 600 in 1000 kubične in različnega izgleda ostalo pa ti bo še dolgo popolnoma nepomembno (konji, minimalne razlike v obnašanju,...). v tem primeru naredi čisto žensko potezo in kupi tistega, ki ti je najlepši, zgrešit itak ne moreš. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem!

Sem nova na tem forumu in kot sem vidla, nimate veliko žensk... Pred nedavnim sem naredila izpit za kategorijo A in naslednje leto bom kupila motor. Nimam še nobene ideje katerega, definitivno bo to cestni, vendar imam kar velik problem. Velika sem 157 cm in zato na večini motorjev ne dosežem do tal :)

Prosim, da mi predlagate kateri motorji in modeli bi bili primerni. Ičem motor od 500kubov naprej.

Hvala!

Najprej: KLIK

Potem pa:

KLIK

KLIK

KLIK

Za na konec pa KLONK!!! :evilgrin:

2.) za začetnico je cestak s 500+ kubiki občuuutno preveč ;)

Kaj maš ti kakšen kompleks??? Zakaj bi bilo 500+ občutno preveč? Lahko vzame za prvi motor 1000ccm brez problema, če lahko z njim enostavno manevrira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj maš ti kakšen kompleks??? Zakaj bi bilo 500+ občutno preveč? Lahko vzame za prvi motor 1000ccm brez problema, če lahko z njim enostavno manevrira.

hah jaz pa res nimam kompleksa... ampak za moje pojme je pač to preveč in se mi zdi prav malo po malo iz manjšega na večje... ker na motorjih noben ne špara z gasom in se slej ko prej začne malo bolj izkoriščat potencial motorja in brez izkušenj to vodi le v smrt ;) zato pač svetujem malo po malo iz manj na več in nabirat izkušnje... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hah jaz pa res nimam kompleksa... ampak za moje pojme je pač to preveč in se mi zdi prav malo po malo iz manjšega na večje... ker na motorjih noben ne špara z gasom in se slej ko prej začne malo bolj izkoriščat potencial motorja in brez izkušenj to vodi le v smrt ;) zato pač svetujem malo po malo iz manj na več in nabirat izkušnje... :)

Bi se strinjal če gre za zmešanega najstnika/co. Če pa imaš v glavi pošlihtano pa ni kubatura ni problem. I'm still alvie and kicking :evilgrin:

Po moje naj bo najbolj pozorna na višino sedeža ter mogoče težo in pozicijo sedenja.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj nisem rekel, da je nemogoče... No, saj če voziš po omejitvah, potem res ni noben motor premočan. Pa lahko ima 10 letni otrok Hayabuso. Ampak v tem ne vidim nič, v tem primeru za neko mestno vožnjo po omejitvah pač kupiš skuterja, ne pa da na cestaku sloniš na rokah in sklopki ter se mučiš ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi priporoču Suzuki SVja, ker je majhen, ma tud ena forumašica bol mejhna pa bo sama napisala kako je zadovolna :), lepo zgleda, je dovolj močan, ni pa preveč močan, enostavno vzdrževanje, ni glih čisti športnik, tko da je bolši za navajanje, pa še ni drag :)

Obstajata 2 modela

Slike vzete iz motosvetove galerije

post-4351-1189010201_thumb.jpg

post-4351-1189010089_thumb.jpg

Drugače pa kar jst razumem pod cestnega je to nekej s spuščeno balanco, drugače bi dal glas za monstra :). Če se odločiš pa za enega standardnega 600cc cestaka(cbr,r6,gsx... ), se lahko pa mirno odločiš na podlagi izgleda, ker so razlike med njimi minimalne (tako se govori)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi priporoču Suzuki SVja, ker je majhen, ma tud ena forumašica bol mejhna pa bo sama napisala kako je zadovolna :), lepo zgleda, je dovolj močan, ni pa preveč močan, enostavno vzdrževanje, ni glih čisti športnik, tko da je bolši za navajanje, pa še ni drag :)

Obstajata 2 modela

Slike vzete iz motosvetove galerije

post-4351-1189010201_thumb.jpg

post-4351-1189010089_thumb.jpg

Drugače pa kar jst razumem pod cestnega je to nekej s spuščeno balanco, drugače bi dal glas za monstra :). Če se odločiš pa za enega standardnega 600cc cestaka(cbr,r6,gsx... ), se lahko pa mirno odločiš na podlagi izgleda, ker so razlike med njimi minimalne (tako se govori)

ne, ninja je najboljša :evilgrin: :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, saj je dejstvo, da vsi najbolj "svojega" konja hvalimo... Pa vseeno, na tvojem mestu bi si najprej pogledal, kaj sploh ti je vsec, potem koliko denarja si pripravljena za to dat, potem pa vse kar je prislo v ozji izbor gres fizicno pogledat in sprobat. Sprobat vsaj to, kako sedis na motorju, glede na tvojo visino. Bi ti pa bolj priporocal Nakeda kot popolnega cestaka, je prijaznejsi v vseh pogledih. Pa ne skrbi, ce se bos zelela hitro peljati, se bos lahko dovolj hitro, pravzaprav celo prehitro tudi z nakedom. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede vožnje... vozila sem že samo sem imela res velike probleme z ustavljanjem ker pač dosežem samo s prsti. r6 in ninjo samo se mi zdi da ga ne bi mogla zadržat v vsaki situaciji sploh če bi se preveč nagnil...

malo sem še pogledala po netu pa me zanima če se da sedeže spustit (ne se mi smejat, ker ne vem veliko o tem) drugače vam pa pišem tule ravno zato, da se ne bom odločala na podlagi izgleda ampak glede na druge karakteristike... prvo moram najti motorje na katerih bom dosegla, da bom sigurna, da ga bom obvladala, ne da bo motor obvladal mene...

pa nisem najstnica pa prosm brez tistih klik pa klok k se mi ne zdijo vmesni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede vožnje... vozila sem že samo sem imela res velike probleme z ustavljanjem ker pač dosežem samo s prsti. r6 in ninjo samo se mi zdi da ga ne bi mogla zadržat v vsaki situaciji sploh če bi se preveč nagnil...

malo sem še pogledala po netu pa me zanima če se da sedeže spustit (ne se mi smejat, ker ne vem veliko o tem) drugače vam pa pišem tule ravno zato, da se ne bom odločala na podlagi izgleda ampak glede na druge karakteristike... prvo moram najti motorje na katerih bom dosegla, da bom sigurna, da ga bom obvladala, ne da bo motor obvladal mene...

pa nisem najstnica pa prosm brez tistih klik pa klok k se mi ne zdijo vmesni...

Obstajajo tudi motorji, na katerih se da sedez po visini nekoliko nastaviti. Imam sodelavca, ki je tudi dokaj majhen in si je kupil Kawasakija Z 750 in si ga je dal mislim da 3 cm zadaj znizat. Sedaj seze brez tezav do tal. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa nisem najstnica pa prosm brez tistih klik pa klok k se mi ne zdijo vmesni...

Kaj se ti ne zdijo vmesni? Na to variacijo je odprto že mali mijon tem (in nekaj se jih skriva pod tistimi KLIK!), prav tako na nižanje sedeža. Klonk pa je za to ker bo ta tema kmalu zaklenjena. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede vožnje... vozila sem že samo sem imela res velike probleme z ustavljanjem ker pač dosežem samo s prsti. r6 in ninjo samo se mi zdi da ga ne bi mogla zadržat v vsaki situaciji sploh če bi se preveč nagnil...

malo sem še pogledala po netu pa me zanima če se da sedeže spustit (ne se mi smejat, ker ne vem veliko o tem) drugače vam pa pišem tule ravno zato, da se ne bom odločala na podlagi izgleda ampak glede na druge karakteristike... prvo moram najti motorje na katerih bom dosegla, da bom sigurna, da ga bom obvladala, ne da bo motor obvladal mene...

pa nisem najstnica pa prosm brez tistih klik pa klok k se mi ne zdijo vmesni...

Več boš špraševala-bolj zmedena boš.Zate pride v poštev motor,ki nesme bit sedež višji od 78-79 cm,in po možnosti,da se lahko še malo zniža Npr.sprednje vilice,sedež in malo ca 1-2 cm še pete povišaš.Tako sem naredil moji ženi ima višino kot ti 157 in sedaj lepo doseže do tal sedaj je z motorjem zelo zadovoljna in gre vedno in povsod z nami.Njen prvi motor je bil Yamaha 125 SR samo par mesecev,nato je vozila 7 let Kawasaki ER 5 prevozila ca 30 K kil.Sedaj ima Kawasaki ER-6-N,na žalost brez ABE-sa in bo verjetno v kratkem naprodaj, čeprav ima šele 7K kil. naslednji bo sigurno z ABE-som. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se ti ne zdijo vmesni? Na to variacijo je odprto že mali mijon tem (in nekaj se jih skriva pod tistimi KLIK!), prav tako na nižanje sedeža. Klonk pa je za to ker bo ta tema kmalu zaklenjena. :whistle:

Kec res pretiravaš. :whistle:

Jaz sem prepričan, da je za vsako kilažo , ritko in posebej za spol potrebna posebna tema za nakup motorja. Stvari so potem preglednejše in če iščeš kaj z iskalnikom ti potem ne vrže ven ene suhoparne teme, ampak takoj vidiš statistiko nakupov motorjev po spolih, teži in višini že kar v naslovih tem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bi pa takole rekel:lepo si vzemi po en dan popoldan nekaj časa in se sprehodi do prodajalcev motornih koles,tam zberi ustrezne podatke in si oglej motorje :photo: odločitev bo veliko lažja :naughty: glede na tvojo višino in verjetno ne preveliko telesno težo ti pač ne priporočam pretežak motor(tudi sama si ugotovila da ti lahko pade).litraža in moč niti nista ne vem kaj strašni če je le v glavi vse lepo in prav.sedež se da predelati tako da ni panike.toliko na hitro.pa srečno in varno vožnjo!!! :winkiss:

p.s.-to je moje mnenje in se ni treba strinjati z njim.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!