Skoči na vsebino

Popravilo racunalnika ali nakup novega - by CLIMBER


Priporočene objave

Folk, Climber se ne more javiti, zato bom jaz v njegovem imenu nekaj poprosil vseobci svet Motosveta...

Skratka, Climberju je sel racunalnik v franze. Mogoce mu je program za digitalni fotoaparat kaj zmesal (vsaj tako mi je dejal, da se je ze zgodilo njegovemu prijatelju). Razmislja o popravilu tega (mogoce menjava osnovne plosce?!) ali pa celo o nakupu novega racnulanika (ker je ta stari ze precej bogi). Ce ima kdo kaksno idejo, na koga se lahko obrne glede popravila ali celo predlaga kaksno ime za nakup (preko mojega emaila), bo zelo zazeljeno.

Hvala.

PS: Od srede zvecer pa do petka zvecer ne bom gledal emailov, ampak info bodo vseeno zazeljene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma mi ni znal tocno povedati, baje je se racunalnik vzpostavil, ampak potem je pa vse riknilo. Hmmm... Ko izvem kaj vec, pa se kaj dodam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je razlagal ma po mojem samo softverske tezave, ker sistem se mu postavi in sele potem crkne ... ima pac Win98, masina pa presvoh za Win2k, kar bi bistveno bolj normalno oz. z manj tezavami delalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce le ima moznost naj novejsi racunalnik nabavi, saj je cisto vseeno kaj, tudi najcenejsi danes kupljeni PC je dovolj dober za prav vsa opravila (razen cisto najnovejsih iger, cesar tako ali tako ze sedaj ne more).

Potrebuje pa operacijski sistem kolikor toliko normalen, ne onega jokea za pasjanso spilat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj kapi nov comp v kakšni akciji za kakšnih 100k sit (brez ekrana) sam naj prej pove, da ne bo res največjega shita kupo.

Winse XP pa mu že mi dobimo..za en pir :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
pa kakih 400 divxov in 200 iger tudi  :wink:

Jah nekje se mi še valja neka plata... za P1... sam ne vem kolk kej dela. Pa en cpu P120... pa par 72pin ramčkov... big tower at ohišje, 14" jetra barvni monitor, pa še kej bi se našlo.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj je ne zakleneš?

Ker je ne morem... :wink:

Poglej si, kdo je moderator te teme... Ga ni... Je samo administrator.. pravzaprav dva... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse za solato!!!

Najprej hvala gregsu, za pisanje postov, obiske z notesnikom, pomoč pri pospravljanju večerje, ...

Moj stari računalnik se je pač odločil, da mu veliki diski niso več všeč in sedaj deluje samo še z malim HD. Zakaj ne sprašujte mene. K sreči imam še en stari HD 200 mega in s tem diskom deluje povsem normalno, jasno pa je prostora ravno za osnovni softwer.

Torej če kdo ve kako to popraviti, ali pa ima kašen mali HD, verjetno pod 500mega, bi ga prosil za pomoč.

Ma novi računalnik pa dela ko urca :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse za solato!!!

Cist odvisn, dans se mi je zgodilo, da sem dobil v solati preveliko kolicino beljakovin :shock: :? Pa se zivo je bilo :shock: :evil:

Drugace pa - lepo, da imas zdaj uporaben racunalnik. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala gregsu, za pisanje postov, obiske z notesnikom, pomoč pri pospravljanju večerje, ...

Malenkost... Najraje "pospravljam" vecerjo.... :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če kdo ve kako to popraviti, ali pa ima kašen mali HD, verjetno pod 500mega, bi ga prosil za pomoč.

Jaz jih mam nekaj (420, 500, 850)! Povej kateri je dost velik-majhen :D , da sprobam, če je še živ! Pol ga pa lahko dobiš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Najbrž bi šlo do 2 GB, kolikor je DOSovska omejitev particije... :?: :?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da imeti tudi > 2G particijo v DOSU. ( vklopis podporo za velke diske preden kreiras particijo z Fdiskom ).

Problem zna biti verjetno v BIOS-u ( je cel kup omejitev, ki jih vedno prestavljajo :)

Kot vem so na : 540MB, 8G, 32G,...

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da imeti tudi > 2G particijo v DOSU. ( vklopis podporo za velke diske preden kreiras particijo z Fdiskom ).

Problem zna biti verjetno v BIOS-u ( je cel kup omejitev, ki jih vedno prestavljajo :)

Kot vem so na : 540MB, 8G, 32G,...

LP,

klemen

V zadnji verziji DOS-a 6.22 je največja praticija 2Gb. Z Fat32 diskovnim sistemom pa se je ta meja premaklnila močno navzgor ... koliko pa ne vem :oops:

Res pa je, da če se BIOS ne zaveda diskov nad 500Mb, 2Gb, 8Gb (odvisno od starosti PC-ja) so obstajale/obstajajo nekatere SW rešitve za takšne sitseme ... potrebno je inštalirati "large disk" SW preden se particija formatira ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Premza, za diske sem ti poslal mail!

Da bi se lotil nadgradnje biosa sam, pač z mojim znanjem računalništva nebi bilo najbolj pametno, ker bo postal računalnik potem mlinček za kavo. Če pa je kdo ki zna in bi imel voljo to naredit, seveda ob dobri hrani in pijači (beri sendvič in pivo :D ) ga bom zelo vesel!

Internet za iskanje nadgradnje pa imam doma!!

Najlepša hvala vsem za dosedanjo pomoč!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da bi se lotil nadgradnje biosa sam, pač z mojim znanjem računalništva nebi bilo najbolj pametno, ker bo postal računalnik potem mlinček za kavo. Če pa je kdo ki zna in bi imel voljo to naredit, seveda ob dobri hrani in pijači (beri sendvič in pivo :D ) ga bom zelo vesel!!!

Pridem, zrihtam, pojem !! :)

Kdaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!