Skoči na vsebino

Elektrika


AREA

Priporočene objave

No ker se na avtoelektriko ne spoznam bom zadevo opisal in mogoce se komu sanja kaj bi lahko blo narobe...

Zacelo se je par dni nazaj ko sem se po sluzbi vsedo v avto (Nissan Micra letnik 90), ki od sebe ni dal cist nobenga glasa. Torej spraznjen akumulator, hkrati pa se je zaslon na avtoradiu nekak cudno sveto oz. utripal?! Sem najprej mislo da sem ga pozabo prizganega samo sem pol vido da temu ni tako.

Naslednji dan ga s kabli spravim v pogon, avtoradio normalno IZKLOPLJEN vidim...skratka zadeva dela. Cez par ur pa spet iskat zgodba - od sebe ne da cist nobenga zvoka, avtoradio pa se spet "sveti". Wtf?!

Ga probam spet s kabli ampak zdaj pa nastane problem - iz plusa na plus je šlo lepo, tud na drugem avtu na minus je se slo, ko sem hotel dat pa se pri sebi na minus so pa zacele samo iskre letel okoli tak da....Se mi ne sanja kaj bi lahko blo narobe, sploh pa se mi ne sanja kak lahko avtoradio sprazni akumulator ce ni vklopljen?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena glupa: mogoče se je akumulator toliko spraznil, da je spremenil polariteto :unsure:

Drugače pa probaj z brezhibnim akumulatorjem, preveri če altrnator dovolj polni in preglej priklop avtoradia, če je kje kak stik ali pa če je avtoradio defekten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto da se je polariteta zamenjala je res glupa. Drugače pa moraš izključiti vse porabnike na tvojem avtu. Jest mam kompresor in ce prizganga prklopm na akumulator tud iskre letijo k dam kontakte skup, zato morm najprej na akumolator prklopt sele pol ga lohk prižgem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!