Skoči na vsebino

samomor


Tanjuška

Priporočene objave

a ste že mel kdaj prjatla/co k je hotu/la narest samomor? a ste kdaj sami pomislli na samomor? kako ste pomagal, kako ste si pomagal, kdo vam je pomagau? jz ne morm več :cry:

:cry:

res ne vem

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tanjuška....danjuška.....

Ene dva dobra "šprica"......in vrnila se ti bo življenska energija.

Havla bogu.......za to ne rabiš........niti približno "normalnega" deca......... :naughty: :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste že mel kdaj prjatla/co k je hotu/la narest samomor? a ste kdaj sami pomislli na samomor? kako ste pomagal, kako ste si pomagal, kdo vam je pomagau? jz ne morm več :cry:

:cry:

res ne vem

:cry:

pomagam...z veseljem.. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomagam...z veseljem.. :closedeyes:

ka a samomor nardit :hmm: tebe pa človk neb meu za prjatlco, če tko razmišlaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce je clovek tako na psu, da samo se na to misli, potem ne vem zakaj ga odvracat? Ja, mogoce je ljudem okoli te osebe tezko, ampak treba je misliti na "zrtev". Osebno sem tako samozavesten in zaljubljen vase, da na to nisem se niti pomislil. Treba pa je vedeti, ce je nekdo v odlocitev preprican, bo to tudi naredil, ne glede na to, za koliko casa lahko stvar prelozis s svetovanjem in pomocjo.

Od prijateljev pa je odvisno, da vejo, kdaj koliko in v kakem obsegu osebo prepricevati.

Mogoce je moj odnos malce radikalen, ampak za nekoga, ki mu je to se edina zelja - naj jo uresnici... Le da s svojim samomorom ne bo ogrozal drugih (prometna ali kaj takega).

Drugace pa, tudi jaz lahko pomagam... Moja filozofija/religija zna te stvari kar dobro resevat in tudi kot poslusalec/svetovalec sem ze kar nekajkrat dokazal, da sem ucinkovit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka a samomor nardit :hmm: tebe pa človk neb meu za prjatlco, če tko razmišlaš

nisem tega napisala..

zaradi slednjega se pa gotovo ne bom sekirala.

oziroma :unsure: ...se bom.. :krneki:

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugace pa, tudi jaz lahko pomagam... Moja filozofija/religija zna te stvari kar dobro resevat in tudi kot poslusalec/svetovalec sem ze kar nekajkrat dokazal, da sem ucinkovit.

Kera je pa tvoja vera? :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Satanist sem ze kake 18 let.

btw ne gre se zame!!!

in kaj nj mu pol rečm, lej tastar, ti kr nared samomor itak tko najlaži težave rešiš, pa še mene boš rešu skrbi? mislm ej, mene sicer vere nč ne motjo, sama nism vernik, ne vejamem v nič razn v tisto kar vidim. ampak oprosti, pač taka je tvoja vera, ampak ne zdi se mi lih posebej dobra, če v bistvu spodujate ljudi k so nagnjeni k samomoru naj ga nardijo.

pomisl, ka pa če bi bla to tvoja hči, sin, mati, oče, prijatelj??? ti bi kr reku, mah če ti je tko hudo ga pa nared, al kaj??? lej jz mam to osebo rada, ful rada, je moja ful dobra prijateljica (ta oseba) in res si ne želim hodt na prezgodnji pogreb, žau, tvoja rešiteu mi ne diši, oprosti

PS: nič ne govorim proti tvoji veri, samo se pač ne strinjam z njo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem že dvakrat samomor naredil, pa mi je bilo pol vedno žal! :lol1:

zelo smešno, očitno še nisi nikol poznal osebe, ki je naredila samomor (jz sm jo) in zj poznam še eno osebo, k ma probleme in si želi nardit samomor, se na vse pretege trudim, da ga pa le nebi, da je življenje več vredno!

ti pa zbijaš šale, ej rajš se ne oglašej, ker ta tema se mi čist popolnoma nič ne zdi smešna!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je nekdo resen v svoji nameri je ne pokaže ampak zjutraj naredi vse kot normalno, reče familiji in kolegom ajde se vidimo zvečer in zadevo naredi.

če nekdo teatralno kaže znake ali govori o tem je to samo zbujanje pozornosti in klic na pomoč, takšnemu daš zelo top nož in naj si malo nareže kake nepomembne vene da ga hospitalizirajo in da vsi mislijo da je šlo zares.

kako res pomagat (preprečit) ne vem, se tako kot ein ne morem postavit miselno v to kožo. zgleda imaš dve grupi, tiste ki v težavah dvignejo roko na sebe in tiste, ki če pride tako daleč naredijo kaki šolski masaker. jaz sem v drugi grupi zgleda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FOLK pa kaj vam ni jasn!

ženska čist lpo prašala kaj svetujete, oz kaj bi vi nardil, vi se pa zajebavate in zbijate neslane šale... res ni smešn!

tema je resna, kukr daste resn odgovor u newem kero temo kako popravt motor, bi se tut tle lh zadržal čudnih izjav, pa povedal kej pametnga če znate oz. mate kako izkušno!

drgač pa itk tle... tok o resnosti! :unsure:

:trance_33_sleep: :headbang: :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil Irencko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Taki osebi je potrebno pomagat... saj si želi pogovora in išče izhod ... če bi bil odločen/a, bi to že naredil/a ... tanjuška.. nudim ti pomoč in se lahko pogovriva, kako pomagati tej osebi :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa recimo dobiš preblisk in pokličeš na center za socialno delo, namesto da kretenarije sprašuješ po forumu kjer naj bi se debatiralo o motorjih.

če ne gre slučajsno spet (afkors) za kako tvoje bebavo dramatizacijo banalnosti v namen vzbujanja pozornosti..ADD je huda reč.

pa svoj poštni naslov sporoči, da ti pošljemo dva paklca koruze.

Popravljeno . Popravil Nagaya
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tanjuška....danjuška.....

Ene dva dobra "šprica"......in vrnila se ti bo življenska energija.

Havla bogu.......za to ne rabiš........niti približno "normalnega" deca......... :naughty: :naughty: :naughty:

se ne splaca, je zivljenje vsseeno lepo ,vsak k se je odlocu za samomor ga je minilo takoj,al pa potem k je blo ze prepozn, verjemi govorim iz lastnih iizkusenj.glavo gor sej pridejo boljsi cajti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa recimo dobiš preblisk in pokličeš na center za socialno delo, namesto da kretenarije sprašuješ po forumu kjer naj bi se debatiralo o motorjih.

če ne gre slučajsno spet (afkors) za kako tvoje bebavo dramatizacijo banalnosti v namen vzbujanja pozornosti..ADD je huda reč.

pa svoj poštni naslov sporoči, da ti pošljemo dva paklca koruze.

Kaj pa se ti usajaš. MS je postal vsespolšna rešitev za vse probleme sveta, sploh motoristov, ki so potrebni pomoči kadar so žalostni, pogrešajo koga, jim je slabo, imajo prekratkega ali jim ne špricne :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kolk morš bit v k.,da greš delat samomor samo meni osebno se taki čist nč ne smiljo. Hudo mi je za tiste,ki morajo zraven trpet.

Sej ja itak, da probaš pomagat samo na koncu si morajo te ljudje sami poštimat zadeve v glavi. Prav je, da jim stojiš ob strani, vendar nihče ne mora toliko vplivati na ljudi okoli sebe.

Vsak ve zase samo to je še vedno sebično dejanje ob katerem trpijo več al manj drugi.

Drugače pa ej folk sej vse trpljenje enkrat mine ali pa se vsaj malo zmanjša s časom in vzet si lajf je totlna traparija, ker nikoli ne veš kaj te čaka v življenju.

Potrpte, bodite v bližinih tistih, ki vas imajo radi al pa si poiščte strokovno pomoč, ker bi bilo res škoda,da zaradi sedanjih problemov in bolečin izgubite vse lepo kar vas čaka.

Čez 10 let bi lahko bili najsrečnejši in če končate svoj lajf boste to zamudli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Center za socialno delo 251 37 51 Klic v duševni stiski 9781

Telefon v stiski za otroke 080 12 12 SOS za otroke in ženske 300 18 109782

Telefon v stiski za mladostnike 080 12 34 zaupni telefon 080 11 13

Spletne strani - http Ustanova

www.mss.gov.si

Ministrstvo za šolstvo in šport

www.zrss.si

Zavod za šolstvo

www.ric.si

Državni izpitni center

www.csod.si

Center šolskih in obšolskih dejavnosti

www.sio.edus.si

Slovensko izobraževalno omrežje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa se ti usajaš. MS je postal vsespolšna rešitev za vse probleme sveta, sploh motoristov, ki so potrebni pomoči kadar so žalostni, pogrešajo koga, jim je slabo, imajo prekratkega ali jim ne špricne :rolleyes:

:kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa se ti usajaš. MS je postal vsespolšna rešitev za vse probleme sveta, sploh motoristov, ki so potrebni pomoči kadar so žalostni, pogrešajo koga, jim je slabo, imajo prekratkega ali jim ne špricne :rolleyes:

:grim :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti ki se hoce samoumorit, tega ne bo povedal, ampak storil. Tisti pa, ki hoce le malo pozornosti, bo pa o tem govoril storil pa ... skoraj nikoli.

Na vprasanje, kako odvrniti osebo od samomora - Ubijes ga in tako ga ne bo storil :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!