Skoči na vsebino

Vozniki morda čez dve leti že pod satelitskim nadzorom


HHV

Priporočene objave

A misliš, da te bo kdo vprašal, če si zadevo želiš??

Od 1.1. jo moraš imeti, in basta.

In potem si pečen, ker takrat pa res imajo pokrit vsak centimeter gibanja.

Ja če mi ga podari država pa ja. Nihče te pa nemore prisilit da kupiš nekaj kar nočeš imeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak če gledaš iz druge strani, pa včasih nebi bil slab popoln nadzor.

V primeru nesreče se povzročitelj nebi mogel več zgovarjat, da si pripeljal bistveno hitreje in te ni nikjer bilo, ko je on pogledal in nevemkajše. Seveda ob predpostavki, da si bil v mejah normale.

Ko bom razmazan ali pa napičen na ograjo, ali prerezan na pol zaradi enojne ograje, mi bo vseeno, kaj bo rekel povzročitelj.

Pa saj se pri vsej stvari ne gre samo za to, da nas bo imela policija na vrvici, ali pa da bomo morali plačati več cestnine.

Gre se za to, da bo nekdo imel podatke o vsakem centimetru tvojega gibanja. Hitrost je tule še najmanj pomembna. Trik je v tem, da te bo veliki brat imel na očeh, da se bo vsak tvoj gib zapisal na nek server, do katerega bo dostop teoretično mogoč samo določenim ljudem.

A sploh veš, kaj vse lahko nekdo naredi z vsemi podatki o tebi??

Že zdaj puščamo za sabo ogromno elektronskih sledi. Pomisli samo na Mobi, pa plačevanje s karticami, ABC, ....

In kot sem že rekel, me sploh ne moti, da bo policist sedel doma v gatah in mi pošiljal položnice za prehitro vožnjo.

Kaj bo takrat, ko bo moj šef kupil podatke o mojem gibanju in ugotovil, da sem danes bil pri stranki samo do 15.45 in ne do 16.00, da sem sem med delovnim časom skočil na banko, da sem bil na malici 40 minut namesto 30........

in še in še je takih scenarijev.....

Če bomo takim idejam ploskali, potem nas res čaka življenje, kot smo ga videli na marsikaterem filmu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, tale GPS je res bl smotana zadeva(mamo na službenih vozilih)...sam je pa dobra stvar, da se ga da kamot onesposobt, oziroma to včasih naredi kr sam od sebe :) šef te vid na monitorju na cestninski na Trojanah, ti si pa že tri ure u firmi........ :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu nam bodo še komunalci na SEKRET satelitsko vago naštimali da nam bodo lahko SRANJE zaračunali :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če mi ga podari država pa ja. Nihče te pa nemore prisilit da kupiš nekaj kar nočeš imeti.

Lahko, lahko te prisili. Ce hoces imeti elektriko doma, moras tudi sam kupiti stevec. Ce se bos hotel voziti, bos moral kupiti "vohuna", ali pa ne bo nic z avtom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu nam bodo še komunalci na SEKRET satelitsko vago naštimali da nam bodo lahko SRANJE zaračunali :angry: :angry: :angry:

Zametki tega se že izvajajo. In nedvomno bo prišlo tudi do realizacije tvoje napovedi. Tehtanje smeti je itak že takorekoč pred vrati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In kot sem že rekel, me sploh ne moti, da bo policist sedel doma v gatah in mi pošiljal položnice za prehitro vožnjo.

Kaj bo takrat, ko bo moj šef kupil podatke o mojem gibanju in ugotovil, da sem danes bil pri stranki samo do 15.45 in ne do 16.00, da sem sem med delovnim časom skočil na banko, da sem bil na malici 40 minut namesto 30........

...

To še ni kriza. Za čas službe si se pač prodal delodajalcu in v okviru pogodbe ima svoje zahteve in pravice.

Problematičen je nadzor svobode, prostega časa, prostega gibanja. Nadzor tega, kar se bi s sprejetjem predlagane rešitve tudi izvajalo. pa pomeni uvod v sužnjelastniško družbo.

Tak nadzor onemogoča kakršnokoli dejavnost, ki ne bo povšeči ablasti. In ker tendence ablasti dobro vidimo že danes, si katastrofalne posledice za svobodo lahko kar mislimo.

Ta predlog tega brihtnega predlagatelja je kriminalen in mnogo težji kot se vidi na prvi pogled.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vsekakor bo še zanimivo :whistle:

no ko pr vsaki represiji se pojavi odpor a ne. prej al slej pride do spopada :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tehtanje smeti je itak že takorekoč pred vrati.

:topic: V Crikvenici na HR to že s pridom uporabljajo :whistle: Vsaka kanta ima svoj čip in zaračunavajo po odvoženih kantah (posledično po kilah)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ne vem kaj se bunite ...

... veliki brat vas že sedaj spremlja ...

... saj imate GSM v žepu ali ne ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja wrka ziher ne bo mela čipa. al đipiesa. sesauc mogoče.

raje menjam oblast.. pa magari če moram celo državo menjat.

banda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

raje menjam oblast.. pa magari če moram celo državo menjat.

banda.

Se bojim, da bo kmalu povsod tako. Ta ideja je prišla od Angležev. In seveda imamo pri nas brihtiča na položaju, ki je takoj zavohal korist in jo poriva naprej.

Bi mu bilo treba tisti trnek za sipe(kakosežetemureče?) v rit zabit, pa naj proba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se bojim, da bo kmalu povsod tako. Ta ideja je prišla od Angležev. In seveda imamo pri nas brihtiča na položaju, ki je takoj zavohal korist in jo poriva naprej.

Bi mu bilo treba tisti trnek za sipe(kakosežetemureče?) v rit zabit, pa naj proba.

Peškafondo :rolleyes:

Na zalogi :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr, nikakor si ne zapomnim, pa so mi že tavžentkrat povedali. :headbang:

Pomisli na koristi-divjih lovcev bo manj, saj ne bodo znali obrazložit postanek v cesti bogu za hrbtom :evilgrin: :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lovci so pa tako in tako nevarni...z orožjem se plazijo ponoči naokoli tako, da bo res treba jih označit s kakim čipom, đipiesom, in še fluorescentnim križcem al krogcem na vrh kape :whistle:

se hecam :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

se hecam :whistle:

:evilgrin: Bolje zate! Lahko dobiš svoj peškaf... fff... fff :hmm: ma ja, tist one s kaveljči!

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja vsekakor bo še zanimivo :whistle:

no ko pr vsaki represiji se pojavi odpor a ne. prej al slej pride do spopada :rolleyes:

Potem moraš borbo napovedati GSM-ju, ABC tablici v avtomobilu,GPS-ju, kameram na cestah, parkiriščih itd.itd...vse to te že sedaj spremlja oz lahko pokaže nekomu, kje se pripravljaš na spopad :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem moraš borbo napovedati GSM-ju, ABC tablici v avtomobilu,GPS-ju, kameram na cestah, parkiriščih itd.itd...vse to te že sedaj spremlja oz lahko pokaže nekomu, kje se pripravljaš na spopad :naughty:

A lahko razložiš, kako je GPS (sprejemnik) zašel tu vmes?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse, kar sprejema ali oddaja frekvenco, je sledljivo. Če se motim, naj me kakšen strokovnjak popravi.Sem namreč samo "šlosar" :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse, kar sprejema ali oddaja frekvenco, je sledljivo. Če se motim, naj me kakšen strokovnjak popravi.Sem namreč samo "šlosar" :headbang:

Samo tisto kar oddaja. Oddaja se signal in ne frekvenca. Signal pa ima določeno frekvenco.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse, kar sprejema ali oddaja frekvenco, je sledljivo. Če se motim, naj me kakšen strokovnjak popravi.Sem namreč samo "šlosar" :headbang:

Seveda! A v tem primeru gre le za servis in nikakršno povezavo s podatki osebe, ki je GPS kupila in ga mogoče ali pa tudi ne uporablja. Vidiš razliko?

Kamere in v povezavi z registrsko tablico pa so že sledenje. Naprava, ki bi jo bili obvezni imeti v avtu, o čemer govorimo, pa je sledenje na vsakem centimetru gibanja. To pa ni sprejemljivo.

Kot rečeno, tak pritisk bo rodil odpor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!