Skoči na vsebino

servis za rotax motorje


rihard123

Priporočene objave

zanima me , kdo bi mi sestavil menjalnik za rotax 123, kak servis ali mehanik.menjal sem osovino od prestavne ročice in sedaj imam problem sestaviti menjalnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me , kdo bi mi sestavil menjalnik za rotax 123, kak servis ali mehanik.menjal sem osovino od prestavne ročice in sedaj imam problem sestaviti menjalnik.

še bolš pero rudnik streliška

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljš: JeRn3j :whistle: :whistle:

menjalnika nism nikol ne razstavlu ne sestavlu... tko da tle odpadem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla ..

Rotax 123/122 je simpel kot pasulj. Na netu se najde polno service manualov. Poisces, sprintas, in lepo sestavis. Tako sem jaz naredil veliko generalko na rotax 123. Lezaji, semeringi, kuplunga... Delalo vse OK od prve. Ce rabi service manual za Rotax 122/123 mi poslji PM. Je pa okrog 5MB PDF-a.

post-15825-1192358711_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil brilliance
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ojla ..

Rotax 123/122 je simpel kot pasulj. Na netu se najde polno service manualov. Poisces, sprintas, in lepo sestavis. Tako sem jaz naredil veliko generalko na rotax 123. Lezaji, semeringi, kuplunga... Delalo vse OK od prve. Ce rabi service manual za Rotax 122/123 mi poslji PM. Je pa okrog 5MB PDF-a.

ali si uporabljal specialna orodja za razstavitev mašine ali kar štemmajzl pa kvadu? pa vsi tisti loctiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo ..

Za ljubiteljsko razstavljanje Rotax 122/123 motorja ni potrebno kaksno specijalno orodje. Ce bi delal to vsak dan, potem OK.

Bi pa omenil, da se splaca na eBayu kupit komplet imbus vijakov za kompletno masino (13,-EUR). Nekaj jih je bilo pri meni ze precej bogih, in pri iskanju le teh je problem, saj je na masini kar nekaj razlicnih dolzin. Tam pa dobis komplet vijakov, ki pasejo kot uliti, in tudi kvaliteta je solidna. Prav tako kaksna garnitura tesnil, ki jo dobis za smesno ceno. Pri nas sem "dobil" edino semeringe, vse ostalo sen nabavil preko eBaya.

Jaz sem razstavil in sestavil masino z "ljubiteljskim" orodjem, ki se najde skoraj povsod, nekaj pripomockov je bilo na hitro narejeno v sluzbi, vse ostalo pa se je tako ali drugace naslo v domacih predalih. Nisem pa rabil nobenega pajsarja ali podobnih "grobih" zadev ..

Pa tudi eBay najde kar nekaj pripomockov, ki so z cenami v mejah normale.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali si uporabljal specialna orodja za razstavitev mašine ali kar štemmajzl pa kvadu? pa vsi tisti loctiti?

Od orodij samo extrator.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo ..

Za ljubiteljsko razstavljanje Rotax 122/123 motorja ni potrebno kaksno specijalno orodje. Ce bi delal to vsak dan, potem OK.

Bi pa omenil, da se splaca na eBayu kupit komplet imbus vijakov za kompletno masino (13,-EUR). Nekaj jih je bilo pri meni ze precej bogih, in pri iskanju le teh je problem, saj je na masini kar nekaj razlicnih dolzin. Tam pa dobis komplet vijakov, ki pasejo kot uliti, in tudi kvaliteta je solidna. Prav tako kaksna garnitura tesnil, ki jo dobis za smesno ceno. Pri nas sem "dobil" edino semeringe, vse ostalo sen nabavil preko eBaya.

Jaz sem razstavil in sestavil masino z "ljubiteljskim" orodjem, ki se najde skoraj povsod, nekaj pripomockov je bilo na hitro narejeno v sluzbi, vse ostalo pa se je tako ali drugace naslo v domacih predalih. Nisem pa rabil nobenega pajsarja ali podobnih "grobih" zadev ..

Pa tudi eBay najde kar nekaj pripomockov, ki so z cenami v mejah normale.

Lp.

kaj moraš dati menjalnik v fazo ko ga sestaviš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo ..

Jaz sem menjalnik razstavil po kosih, do zadnjega. Edino kar sem naredil, je da sem imel pozicijo v "neutral", in pri razstavljanju sem na vsak del oznacil pozicijo. Kakor sem ga razstavil, in potem sestavil je delal od prve.

Lp.

p.p.: bom pa letos cez zimo verjetno razmetal original motor ki je bil na mojem Tuaregu 125Wind. Po moje se bom lotil se ene obnove. Za rezervo, ali pa za oddat.

Lp.

Popravljeno . Popravil brilliance
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Zdravo..

Kot sem obljubil, in ker so bolj mrzli dnevi, sem razkopal original Rotax123 ki je bil na mojem tuaregu.

Obnova komplet sklopke, in pokazalo se je zakaj je motor "kuhal" in "ribal" .. Zanic je namrec plasticen zobnik, ki zene oljno crpalko in vodno crpalko. Ima kateri ta zobnik kje na lagerju?

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ha, lih en družinski kolega je mel to smolo, da mu je polomil ta zobnik ta plastičen, na Aprilii Clasic

Zdravo ..

Ma, hecno je, da je tukaj zobnik bil pocen dobesedno cez polovico ..

Bomo videli, nekaj mi iscejo na AC, nekaj sem nasel ce drugace nebo slo, na eBay.

Lp.

Drugace pa samo informacija za tiste, ki se se ukvarjajo z temi Rotaxi, komplet garnitura sklopke, me je na eBayu prisla 45€+ 12€ postnih stroskov v Slovenijo. Pri nas sem dobil najcenejsi predracun za kompletno garnituro sklopke preko 100€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Pozdravlejni.

Pred nekaj dnevi sem razstavil motor pri aprilia rx (rotax 123).

Sedaj mi ravno ne uspeva motorja povrniti v prvotno stanje in bi bil zelo hvaležen za manuale o katerih se je govorilo.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravlejni.

Pred nekaj dnevi sem razstavil motor pri aprilia rx (rotax 123).

Sedaj mi ravno ne uspeva motorja povrniti v prvotno stanje in bi bil zelo hvaležen za manuale o katerih se je govorilo.

Lp.

na eMuli imaš vse od A-Ž

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!