Skoči na vsebino

DURS


jama1100

Priporočene objave

Dobro si poglejte ta obvestila in stanja po kontih. Npr. na enem kontu imaš preplačilo 5 eur in na drugem kontu dolg 4 eur, zamudne obresti se obračunavajo, čeprav je skupni seštevek preplačilo 1 eur, ampak če boš hotel potrdilo o plačanih prispevkih in davkih,ga ne boš dobil. Torej potrebno je poslati vlogo za prenose po kontih, ker zaposleni na durs-u sami ne bodo preknjižili preplačilo na dolg.

Popravljeno . Popravil Janis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro si poglejte ta obvestila in stanja po kontih. Npr. na enem kontu imaš preplačilo 5 eur in na drugem kontu dolg 4 eur, zamudne obresti se obračunavajo, čeprav je skupni seštevek preplačilo 1 eur, ampak če boš hotel potrdilo o plačanih prispevkih in davkih,ga ne boš dobil. Torej potrebno je poslati vlogo za prenose po kontih, ker zaposleni na durs-u sami ne bodo preknjižili preplačilo na dolg.

To

pa ne bo držalo ... na DURS v UE Šiška to naredijo brez problema, čemur pravijo "pobot". Ravno iz tega izvirajo moje izkušnje. Do preplačila je prišlo, ker sem zamudil s plačilom davka 3 dni, oni so pa že izvedli pobot iz dohodnine .. ampak preplačila (dobropisa) pa ne vrnejo dokler ne zahtevaš - lahko po telefonu - vrnitve na svoj privatni/od firme b. račun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do preplačila lahko pride tudi, če ne napišeš pravega sklica, ko plačuješ davke in prispevke. v tem primeru preknjižbe ne naredijo. Imam izkušnje, saj delam kot racunovodja.

Popravljeno . Popravil Janis
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do preplačila lahko pride tudi, če ne napišeš pravega sklica, ko plačuješ davke in prispevke. v tem primeru preknjižbe ne naredijo. Imam izkušnje, saj delam kot racunovodja.

:worship:

hvala za info ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do preplačila lahko pride tudi, če ne napišeš pravega sklica, ko plačuješ davke in prispevke. v tem primeru preknjižbe ne naredijo. Imam izkušnje, saj delam kot racunovodja.

jap tpčno tako. imaš preplačilo na pokojninskem in manjko na zdravstvenem pa ti ne preknižijo ampak zablokirajo zdravstveno kartico :headbang:

lastne izkušnje :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kakorkoli....jaz nisem dobila nič. Ampak res nobenega pisemca letos od DURSa. Niti okoli dohodnine ali moram plačat jaz ali oni, niti nič.

Če me je DURS spregledal, ali potem sploh sem? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kakorkoli....jaz nisem dobila nič. Ampak res nobenega pisemca letos od DURSa. Niti okoli dohodnine ali moram plačat jaz ali oni, niti nič.

Če me je DURS spregledal, ali potem sploh sem? :unsure:

Ne nisi !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, kakorkoli....jaz nisem dobila nič. Ampak res nobenega pisemca letos od DURSa. Niti okoli dohodnine ali moram plačat jaz ali oni, niti nič.

Če me je DURS spregledal, ali potem sploh sem? :unsure:

Če nisi,pa boš bo pa takrat račun za nazaj z obrestmi !!!!!

Ps.oni se nesekirajo,ko jih rabiš te primejo.Kolega ni plačal za eno leto dajatev(imel je manjšo slastičarno)ko je propadel ni mogel plačat zapadlih dajatev(on je bil brezposeln ca 10 let )ženina plača je bila ravno za preživljat dasa pa je delal na črno.Takratni dolg ca 10K DM,zdaj pa je pojerbal hišo v centru mesta z lokalom in je bilo ravno prav za poplačilo terjatev z obrestmi. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Kopirano iz 24ur.com.

"Strokovnjaki" z DURSa naredijo napako, jaz kot laik je ne opazim in barabe me štrafajo?

Kul..... grem šparat, da bom lahko kazen plačala, če se pri meni bedaki zmotijo.

"Lažeš, kradeš, do 1.200 evrov "poješ"

25.03.2009, 12:11 / Uroš Bric

V informativnem izračunu dohodnine opazite prenizko ugotovljeno odmero dohodnine. Če v 15 dneh od datuma vročitve ne pošljete ugovora, ste storili hujši davčni prekršek. Zagrožena globa je, verjeli ali ne, med 400 in 1.200 evrov.

Dohodnina

Tudi letos ne bo treba ročno vpisovati dohodnine.

Davčna uprava je na področju oddaje dohodnine v zadnjih letih zagotovo naredila velik korak naprej. Če smo se pred leti z izpolnjevanjem napovedi le belili glavo, je sedaj to opravilo mnogo bolj enostavnejše in hitrejše. Toda naj vas to ne zavede. Nujno preverite, če je treba tudi dvakrat, ali je v informativnem izračunu vse pravilno izpolnjeno. Kasneje se namreč ne boste mogli zanašati na nevednost, saj žal davčni urad te besede v svojem slovarju ne pozna.

Vsi dohodninski zavezanci bodo najkasneje do 31. maja 2009 na dom prejeli informativni izračun dohodnine. Informativni izračun je sestavljen na podlagi podatkov, s katerimi razpolaga Davčna uprava RS, to je uradnih evidenc, podatkov izplačevalcev dohodkov in podatkov o vzdrževanih družinskih članih, ki so jih Davčni upravi RS do 31. januarja 2009 posredovali zavezanci. Prvi informativni izračuni bodo odposlani konec marca 2009, vsi pa bodo poslani najpozneje do 31. maja 2009, in sicer po navadni pošti.

Dursova Vida

Najlažja in najhitrejša pomoč – virtualna davčna asistentka Vida! (Foto: Davčna uprava)

Ob prejemu informativnega izračuna velja preveriti, ali so vpisani podatki pravilni in popolni. To so na primer osebni podatki, podatki o dohodkih, podatki o vzdrževanih družinskih članih itd. Prav tako bodite pazljivi, ali se ujemajo s podatki, s katerimi razpolagate sami, in ali so upoštevane vse dohodninske olajšave, za katere izpolnjujete pogoje. Izračun lahko preverite tudi preko strani eDavki.

Če iz kakšnega posebnega razloga kdo od zavezancev izračuna ne bo prejel, lahko pokličete na splošno telefonsko številko Dursa 01/40 00 100 in preverite, zakaj je tako. Še lažje pa boste to storili preko Vide, virtualne davčne asistentke, ki vam bo na zastavljeno vprašanje odgovorila, če ji boste posredovali svojo davčno številko. Vida je dostopna na spletni strani davčne uprave.

Če se s poslanim informativnim izračunom strinjate, vam ni treba storiti ničesar, saj bo v 15 dneh po vročitvi informativni izračun avtomatsko postal odločba o odmeri dohodnine.

Če se z izračunom ne strinjate, lahko v 15 dneh od vročitve (po zakonu o davčnem postopku se šteje, da je bila vročitev opravljena 20. dan od datuma pošiljke) podate ugovor, in sicer na obrazcu, ki bo dostopen na vseh davčnih uradih in izpostavah, objavljen pa bo tudi na spletni strani DURS (povezava do obrazcev). V zvezi z ugovorom zoper informativni izračun ne bo nobenih stroškov, torej so brezplačni.

Davčna uprava bo ugovor zoper informativni izračun obravnavala v odmernem postopku in izdala odločbo o odmeri dohodnine najkasneje do 31. oktobra 2008. Ugovor boste lahko z varnim kvalificiranim digitalnim potrdilom poslali tudi v elektronski obliki prek portala eDavki. V tem primeru bo davčni organ preveril vaše navedbe in na podlagi svojih podatkov in vaših podatkov izdal odločbo.

Pomembni roki za oddajo posameznih obrazcev:

Prvi informativni izračuni bodo poslani 31. marca 2009.

Rok za ugovor: 5. maj 2009

Rok za vračilo dohodnine: 19. maj 2009

Rok za doplačilo dohodnine: 5. junij 2009.

Druga serija poslanih informativnih izračunov bo okoli 10. maja 2009:

Rok za ugovor: 13. junij 2009

Rok za vračilo dohodnine: 30. junij 2009

Rok za doplačilo dohodnine: 14. julij 2009

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kako hudiča, boš pa vedel če je prenizko izračunana...? Dobro, par sto evrov boš videl razliko, v centih pa ne verjamem da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, kako hudiča, boš pa vedel če je prenizko izračunana...? Dobro, par sto evrov boš videl razliko, v centih pa ne verjamem da.

Jaz si zmeri do centa natančno izračunam kolk dobim, pa samo končno cifro primerjam s svojim izračunom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz si zmeri do centa natančno izračunam kolk dobim, pa samo končno cifro primerjam s svojim izračunom.

Saj si jaz tudi po njihovem programu, in vsako leto je štimalo. Govorim za ostale, -so ljudje ki ne obvladajo teh programov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!