Skoči na vsebino

A rabis potni list za v Nemcijo?


Unknown

Priporočene objave

Tole me zanima ker mam problem ker hocm it na intermont pa mam se tastar potni list, mam pa osebno! :) Zdej a kdo mogoce ve ce se da z osebno cez pridt? K ce bom mogu delat dat potni list se bojim da mi bo casa zmankal preden ga bom dobil, baje se en mesec caka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebna izkaznica vela sam za sosedne drzave torej madzarsko, italijo, hrvasko, avstrijo

Rabis nov potni list za v Nemcijo kr tastar vela samo se za hrvasko (tko so se zmenil)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebna izkaznica vela sam za sosedne drzave torej madzarsko, italijo, hrvasko, avstrijo

Rabis nov potni list za v Nemcijo kr tastar vela samo se za hrvasko (tko so se zmenil)

sam kokr jes vem vela se za nekatere druge drzave, kokr so takrat na 24 ur govoril.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja za luksemburg pa švico (al neki tazga), sam za nemčijo pa ne

Ma ne no, hudca

Pa a kdo mogoce ve kolk casa se natancno caka na potni list. Da ne bom se zdej jes prjavu za intermont, nazadnje pa ne bom mogu it.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da lahko v Avstrijo greš z osebno izkaznico, med Avstrijo in Nemčijo pa nimaš več mejnega prehoda, greš lahko brez potnega lista. Problem pa lahko nastane, če te v Nemčiji legitimirajo pa nimaš potnega lista...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je že bostov napisal je problem le v tem, če te hočejo legitimirati. Mislim da je Nemčija ena redkih, če že ne edina država EU, v kateri ti osebna izkaznica nič ne pomaga. Na potni list pa se po mojih izkušnjah čaka od treh tednov dalje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na potni list pa se po mojih izkušnjah čaka od treh tednov dalje.

Lahko pa daš pod nujno, pa ga dobiš v tednu dni

ja sam baje mors imet za to neke posebne pogoje, en potrdil od agencije al kaj ze.. sam jes ne grem preko agencije. Mogoce se pa tudi motim, ne vem :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na potni list pa se po mojih izkušnjah čaka od treh tednov dalje.

Lahko pa daš pod nujno, pa ga dobiš v tednu dni

ja sam baje mors imet za to neke posebne pogoje, en potrdil od agencije al kaj ze.. sam jes ne grem preko agencije. Mogoce se pa tudi motim, ne vem :?

Greš na upravno enoto pa tam tok cajta težiš dokler ti ga ne nardijo pod nujno. Meni so ga nardili pod nujno v enem tednu pa nisem ne vem kaj utrujal, potrdila pa tudi nisem mel nobenga !

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na straneh Ministrstva za zunanje zadeve je bilo 5.7. 2002 objavljeno:

''Napotek slovenskim državljanom glede potovanj v schengenski prostor

Obveščeni smo, da so imeli v zadnjem času slovenski državljani in državljanke v posamičnih primerih ob prestopu meja držav EU, ki niso sosednje države Republike Slovenije, težave, ker v potnih listih niso imeli odtisnjenega žiga, iz katerega bi bilo razvidno kdaj in kje so vstopili v schengenski prostor.

Da bi v poletnih mesecih na svojih poteh imeli čim manj težav, in da bi vaše počitnice potekale kot ste jih načrtovali, državljane in državljanke opozarjamo, da si takoj ob prestopu zunanjih meja schengenskega prostora obvezno pridobite žig v potni list – če je potrebno, na to opozorite uradnika na meji.

Zlasti to velja za trajektna potovanja v Grčijo, za potovanja na letalskih linijah znotraj EU (leti iz Benetk, Firenc, Milana) ter za daljša potovanja v okviru več evropskih držav.

Zelo pogosto se namreč zgodi, da organi mejne kontrole ali nadzora v notranjosti posamezne evropske države želijo preveriti kdaj je slovenski državljan vstopil v enotni evropski prostor. Slovenski državljani namreč lahko brez vizuma potujejo v vse države EU in tam ostanejo največ do 90 dni, vendar pa mora v primeru identifikacijskega nadzora ob vstopu ali v notranjosti schengenskega prostora v potnem listu obstajati dokaz (žig), ki izkazuje čas in mesto prestopa zunanje evropske meje.

Ob tem je potrebno ponovno poudariti, da lahko slovenski državljani brez potnega lista, torej samo z veljavno osebno izkaznico, potujejo v Hrvaško in na Madžarsko ter na ozemlje Črne gore, poleg tega pa tudi v Avstrijo, Italijo, Švico in Liechtenstein. V kolikor potovanje nadaljujejo v katero od drugih držav, jim MZZ svetuje, da potovanje že začnejo potnim listom, v katerem mora biti razvidno, da so ob prestopu zunanje schengenske meje pridobili ustrezen žig, saj se bodo le tako lahko izognili ne ravno majhnim neprijetnostim, ki bi sicer lahko sledile ''

Kazni so pa lahko različne (denarne ali pa celo ''izgon'', slednje je nepreverjeno).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

osebna je veljavni potni dokument samo v sloveniji sosednih dezelah (A,ITA,HR,H) v vseh ostalih moras pokazati tudi potni list (na zahetvo).izgon je mozna kazen z dodatno zaporo vstopa v drzavo do 10 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo ena izkušnja s službene poti.

Na prestopu meje med Italijo in Švice "granica" še kako obstaja. Dali so nas na stran, odvzeli potne liste in šoferju vozniško dovoljenje pa seveda vse dokumente o avtu. Vse potne liste so pretipkali v kompjutr, in nam jih po ene desetih minutah vrnili. Pri vsem tem so bli precej naoštreni.

A mislite da bi se res zadovoljili samo z osebnimi izkaznicami?

Kar se tiče pa žigov, pa pazite v Italiji, kjer se jim ga enostavno ne ljubi vtisniti. Ko sva šla na Korziko, sva ob 05.30 prišla na fernetiče, sem moral italjana fehtat za žig, verjetno bi mi pa ta isti kri pil, če ga pri povratku ne bi mel. V Avstriji pa ni treba opozarjat, ti ga dajo takoj.

Kaj ti štemplajo, če greš čez z osebno izkaznico?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi z osebno greš lahko! Mejo z evropsko unijo prestopiš na A-SLo meji in ker je Nemčija v EU, nimaš nobene uradne mejne kotnrole, kar pomeni pojdi z osebno. Je res, če te bo policaj ustavil na cesti bo lahko zahteval potni list. Meni se to še ni zgodilo, pa sem večkrat tedensko na poti v Nemčijo. Tako da se moj nasvet glasi! Pojdi delat potni list, če do takrat ne končan pojdi z osebno in pika!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se pa nujnosti izdelave potnega lista tiče sem pa sam recimo na upravni enoti rekel da ga nujno rabim ker imam čez 10 dni povratek v USA ker študiram tam (oh come on...še tuki se težko za knjige spravm).

Pa me ni nihče čist nč več spraševal. Probi, pa upej da bo ratal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eheheheheh....nope; kolega je pozabil pasos doma (osebno je imel) in se ni smel kopati 5 dni. :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mam ze potn list!!

Sem ga dobil se prej kot v dveh tednih, rekl pa so mi da ga bom dobil v mescu pa pol

no sej drugac sem jim tezil dolg casa da naj dajo pod nujno pa je bla baba tolk zategnena da ni cist nc popustila, hotla je vidt potrdil od agencije pa pika.

No vazn da ga zdej mam. sem bil kar presenecen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje ga ne rabiš,ko smo šli v Skandinavijo sem ga pokazala samo na meji z Avstrijo pa še to bi lahko imela osebno.Z osebno se da vse uredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje ga ne rabiš,ko smo šli v Skandinavijo sem ga pokazala samo na meji z Avstrijo pa še to bi lahko imela osebno.Z osebno se da vse uredit.
Kaj pa če te hoče legitimirat nemški ali švedski policaj ... potem je pa problem .. :?:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mu pokažeš osebno pa čav.Kaj pa vem dost hodim po svetu pa me še niso legitimirali,potem te lahko tud na hrvaškem pa gremo tja več al manj vsi z osebnim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

:) Zanima, me ali je zdaj potrebno imeti potni list, če greš v Nemčijo!

Nekateri govorijo, da klub EU :grim rabimo potne liste, drugi zopet da ne :grrr

ICE bo sigurno vedel :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!