Skoči na vsebino

samomor še enkrat


Tanjuška

Priporočene objave

...

Oba sta sila prepričljiva in, kot kaže, strokovno podkovana. Komu smem kot popolni laik verjeti?

Videti je, da v tem primeru pregovor: Volk dlako menja, narave nikoli! ne drži. Se mi zdi, da je tu zamenjano ime in mišlenje. Izjeme potrjujejo pravilo. Baje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoristek :beer2:

Mi, ko smo bolj agresivni :whistle: imamo vedno ketno s seboj.... :naughty:

Se zlahka strinjam. Vendar je pred par leti nek drug član motosveta na podobno tematiko zelo suvereno trdil naslednje:

(*TE MISLI TU* so bile seveda podane misli motosvetovcev)

In še:

ker človeku v stiski onemogoča:

kar je vsaj na prvi pogled v določenem nasprotju z:

Oba sta sila prepričljiva in, kot kaže, strokovno podkovana. Komu smem kot popolni laik verjeti?

Se ne more(pacient) odločit in revež še danes živi.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no evo pa da naute rekl, da nobenga komentarja ne dam

noben od vas k ste na motosvetu me ne pozna tko, da bi lohk reku, da use o men ve, tud približno ne more noben rečt, da me pozna, pač niste z mano gor rastl. do potankosti me poznajo samo moja mami, ati, brat in najbloša prijateljica. tko da ne me obotževat, če me ne poznate!

glede samomora je pa tko - NE veste ket use sm jz iskala pomoč, tud sanja se vm ne, kakšna situacija je bla s tem človekom, tud približno ne veste kaj ga je mučlo. tisti k so bli v podobni situaciji kokr sm bla jz, saj približno vejo zakaj se gre, tisti k so pa sami nagnjeni k samomoru pa sploh vejo zakaj se gre.

človeka k ma namen naredit samomor, ga je težko spravt v bolnico, ga je težko spravt k zdravniku, mu je težko dopovedat da pa le ni svet tko črn kokr on misli. bla sm mu opora, rama, tolažla sm ga, mu govorila non stop, da naj si najde pomoč, da jz pač nism za to usposoblena, da mu lahko nudm samo ramo in pogovor, da se bo le bolš počutu... mah nam naštevala, k itak nima več pomena, zj ga ni več, pa tud jz se ne čutm nč krivo za to, pa ne rabm nobene vaše tolažbe, k me lahko moja prjatlca čist dobr potolaž, k ve kako me lahko potolaž, ker me pozna. vi se pa kr delejte norca še naprej, sj v življenju se use vrne če ne prej pa slej - pa ne da kermu prvošm, daleč od tega

kar se pa tiče tem na tem forumu je pa že čist useen kako odprem/o. se mi pa zdi, da bi bla tema samomor velik bol efektivna kokr pa kdo je kej ding dongl, pa kdo je samski, kaj sm učeri jedu, nadaljuj poved,... pa ogromno je še te robe. tisti k se vam zdi ta tema kr nekej, nj jo pač spusti, ne gleda. itak je pa men že useen, mojga prjatla nobena vaša objava ne bo obudila. tko da vi kr zlivajte svoje traparije in dajajte ljudem občutek manjvrednosti, ampak, pazte pa, da ne boste vi kdaj na mojem mestu in se boste oprijemal zadnjih bilk upanja pa boste pol naletel na takšne objave nekaterih ljudi kle gor. takrat bi vas pa rada vidla in mal povprašala o vašem počutju, pa me prou zanim kakšni bi bli odgovori.

sicer če se ne motm, so pomoč iskal tud nekateri motosvetvoci, k jim je hiša pogorela in so zbiral denar tud na motosvetu - a tm ste pa motoristi lahko pokazal velik sočutja za te uboge revčke, k tok trpijo, za nekoga k je pa v duševni stiski pa pravte, da je to kr nekej, pa da je boječka k pač misl na samomor, da se ne zna spopadat z težavam pa tko naprej. mah sj sploh ne vem zaka se ukvarjam s tem itak zj je kar je. vi pa kr nadaljujte z natolcavanjem kle gor... ajd mejte se

PS: ta post ni naslovljen na vse sodelujoče v tej temi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer če se ne motm, so pomoč iskal tud nekateri motosvetvoci, k jim je hiša pogorela in so zbiral denar tud na motosvetu - a tm ste pa motoristi lahko pokazal velik sočutja za te uboge revčke, k tok trpijo, za nekoga k je pa v duševni stiski pa pravte, da je to kr nekej, pa da je boječka k pač misl na samomor, da se ne zna spopadat z težavam pa tko naprej. mah sj sploh ne vem zaka se ukvarjam s tem itak zj je kar je. vi pa kr nadaljujte z natolcavanjem kle gor... ajd mejte se

ad.1.: bebave slabe in nepreverjene vire informacij imaš. menjaj jih, ker sicer klobasaš (še večje) nebuloze (kot sicer).

ad.2.: sočustvujemo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ad.1.: bebave slabe in nepreverjene vire informacij imaš. menjaj jih, ker sicer klobasaš (še večje) nebuloze (kot sicer).

ad.2.: sočustvujemo.

mam jz kr dobre info, nč bat, ne vem ka te peče zj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na MS-ju spraševat za pomoč pri preprečevanju samomora je pri taki zadevi pričakovat kaj drugega, utopija.

škoda človeka

Res škoda človeka :unsure:

sožalje :unsure:

Sam itak ja Đuro predstavil v enem majhnem delčku filma Kajmak in marmelada, da pač slovenci so znani po samomorih ali

pa po smrtnih žrtvah s traktorji, v čist BV :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Komu smem kot popolni laik verjeti?

Noibenemu - zaupaj le ...

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

... svojemu osebnemu psihoterapewtu.

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....in ti vsak dan vidiš v ogledalu eno tako kosmato stvar...

dr.looney :devil:

Hvala

za napotek

o blažena med ženami!

To

je pa zame res nova

meditacijska tehnika.

Niti pomislil ne bi, da tako pomaga,

če "ljudje" s tega Planeta Opic

redno opazujejo svojo

kosmato stvar v ogledalu.

A

ti to pogosto in redno počneš

da si dosegla tako očiščenje duha?

Ali mi lahko iz svojih bogatih izkušenj

še svetuješ kdaj je najprimernejši čas za to,

kolikorat na dan to delaš,

ali še vedno uporabljaš posebno govoreče ogledalce

in rečeš:

"Ogledalce, ogledalce pod mano povej,

kdo najlepšo kosmatinko ima v vasi tej!" ..

Vse koristne info bodo zelo dobrodošle,

sy veš, da sem odprt za nasprotna mnenja in novosti.

pa tko ...

:rolleyes:

...............................

ma dej dohtarca .. sam mal heca - ne bit

preveč huda name, sy veš, da

mi je skor čist vseeno, kaj mislite o meni ...

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to kar sem citirala.

in ne nimaš.

očitno. :krneki:

Nagajči,

ti vedno šokiraš

motomarsovsko publiko

z močjo svojih

argumentov!

Mogoče,

ti bo pa tale info prišla zelo prow:

veš, niso vsi na motomarsu obdarjeni

s telepatskimi sposobnostmi

tako kot ste nekateri

in

zato je zelo praktično argumente tudi

ubesediti,

da jih netelepati lahko razumejo - a veš?

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zaradmene lahko spet takoj zaklenete to temo, me boli k...c, sam hotla sm se vam zahvalt za pomoč, res ste velik pomagal pr tem

sam povem, da je moj kolega naredu samomor in v sredo smo ga pokopal, zj pa vm pametnjakovičm lohk sam povem, da upam, da naute kdaj vi u moji koži in boste pokopal prjatla k mu niste mogl pomagat in ste iskal zadnje bilke upanja, tud na motosvetu, k nj bi bli ljudje, soljudje in k mate prjatle k so se ubil hote ali nehote.

še enkrat hvala za pomoč, sploh pa alli k je bla u največjo pomoč

hvala vm!!!! :closedeyes:

He, sem šel prav pogledat kdo je to štorjo začel... ona ki jo boli k...c :eek:

Kljub tej ku...vi bolečini, ne vem zakaj je treba take reči razlagati tu v javnosti? Malo petelinjenja? Potreba po pozornosti, četudi s tako intimnimi zadevami?

Bolno po mojem mnenju.

Kar se tiče samomorov prijateljev in "prijateljev". Tudi to sem dal skozi. Pa tudi izzivanja smrti, ki ga lahko kar enačmo s samomori.

Neprijetno, a gledano iz časovne in duševne distance, iskali so sami. Njihovo odločitev jemljem kot njihovo pravico. Jim pač ni ustrezalo živeti v tem okolju in po merilih, ki jim jih postavlja. Neke vrste selekcija. Jemljem kot sestavni del življenja in se veselim svojega življenja. Mrtvih pa itak nikoli ne objokujem, ker jim ni nič hudega! Bolečine so pa itak le v nas samih, če smo tako butasti, da se namesto lepih trenutkov, ki so nam jih ti ljudje ali živali poklonili, raje cmevkamo.

Pika in amen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dost žalostno da mislš da je samomor intimna stvar, no sj če več ljudi tko misl pol ni čudno da smo slovenci med prvimi na lestvici po številu samomorou.

dj mi neki povej, a ti za svojmu sinam al pa hčerko, k bi nardila samomor nebi objokaval??? hja rada bi te vidla :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dost žalostno da mislš da je samomor intimna stvar, no sj če več ljudi tko misl pol ni čudno da smo slovenci med prvimi na lestvici po številu samomorou.

dj mi neki povej, a ti za svojmu sinam al pa hčerko, k bi nardila samomor nebi objokaval??? hja rada bi te vidla :closedeyes:

Očitno bo treba zate na Gorenjskem skuhati še goro žgancev in z mlekom napolniti fakrzee, da boš razumela moje pisanje!

Slovenci pa so med prvimi na tej lestvici, ker smo med prvimi tudi med pijanci in nedofukanci! Prepotentni, napihnjeni, neodgovorni in farško hinavski!

Tu je treba delati, ne pa na že "pokvarjenem materialu", če se omejim le na duševno nesposobne preživeti.

In ker se spet spuščaš tja, kjer te ne srbi, oz. intimne reči vlačiš po javnem, ti odgovorim. Če se kdorkoli, ponavljam, kdorkoli odloči dokončati svoje življenje, bom to njegovo odločitev spoštoval in se ga spominjal po tistem, kar mi je dal.

Objokavanje je pa prav egoistična zadeva, ker ničemur ne služi. Kvečjemu samonezadostnim za limanje novih postov na MS in iskanju novih pozornosti. Kajti tudi objokavanje, če že, je zelo intimna zadeva. Slovo od pokojnika je le med njim in teboj! Vse ostalo je podobno 1.novemberski katoliški hinavščini!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče,

ti bo pa tale info prišla zelo prow:

veš, niso vsi na motomarsu obdarjeni

s telepatskimi sposobnostmi

tako kot ste nekateri

:rolleyes:

:fredy: bog jim pomagaj.

jaz jim ne morem :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zaupaj le

... svojemu osebnemu psihoterapewtu.

:naughty:

Ne bo šlo. Zahojsal se je, kot se temu reče pri nas v Revirjih. Menda je obupal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda je obupal.

Ehhhh ja .. tudi njim dandanes

ni več tako lahko kot v časih

našega ljubega vodje ...

:unsure:

.. Vse ostalo je podobno 1.novemberski katoliški hinavščini!

Horčy .. pa menda ne,

da si se malce razburiw?

:huh:

:fredy: bog jim pomagaj.

jaz jim ne morem :blush:

:unsure:

ys

sm pa misliw, da wsaj ti ..

a zdej pa prawš ..

no ja .. kaj čmo

panč!

:unsure:

...........

kako pa kaj

:photo:

si še na D80?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno bo treba zate na Gorenjskem skuhati še goro žgancev in z mlekom napolniti fakrzee, da boš razumela moje pisanje!

Slovenci pa so med prvimi na tej lestvici, ker smo med prvimi tudi med pijanci in nedofukanci! Prepotentni, napihnjeni, neodgovorni in farško hinavski!

Tu je treba delati, ne pa na že "pokvarjenem materialu", če se omejim le na duševno nesposobne preživeti.

A to dr. Rugelj govori iz tebe? :naughty: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to dr. Rugelj ...

Mislim ... kej tatziga .. no,

lepo te prosim ..

.. al ga ti piheš.

A

ne veš, da je

nš Horčy

doktor Ruglja

veliki vzor?

Rugljetina lahko

samo sanja o tem,

da mu bo kdaj segla

do gležnjev.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to dr. Rugelj govori iz tebe? :naughty: :winkiss:

A da je to Rugelj? Saj neke glasove res slišim zadnje čase, pa menda ne njegove? :kva2:

A se da sam na pol samomor nardit? Da onega drugega utišam. :eek: :hmm:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nope. Sem zadnje čase še posebej nerazburliw. Se sam sebi čudim. :hmm:

ja .. to so leta, fnt moj ... leeetaaaa.

Temu nben ne uide.

:rolleyes:

................................

Od

Rugla pa usi prste proč

v tej temi .. kar nekaj jih je naredilo

samomor med njegovo terapijo.

:unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!