Skoči na vsebino

Delnice NKBM;


Andrej.d

Priporočene objave

sej sploh ni fora Zdlošek. A da ima čefur 27 mio eur je pa kr kul al kaj? Pa verjemte da to še polovico vsega ni... Gotovo je vse pošteno pridobil....

I ti bih, sine?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako čisto mimogrede , koliko je delničar NKBM že v izgubi ?

kolega, ki jih je takrat kupil, je zadnjič jokal, da za polovico .... :trance_33_sleep: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ni kej, eni so ogromno zgubili, ampak drugi so pa tudi kar nekaj profiritali, ko so jih kmalu po nakupu prodali :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem jih kupil, da sem jih dobil več, jih je vpisal tudi moj foter, pa mi ni nič žal, da sem jih kupil.

Kupil sem jih kot dolgoročno naložbo.

Pa tudi če bi jih prodal, ko so bile po 40€, kaj bi imel od tega??

46 delnic, po vsaki bi zaslužil 13€, kar nanese 600 €, minus stroški prodaje, minus 30 % dohodnine, pa me ostane več nič veličastnega......

Res pa je, da bi mi bilo ljubše, če bi jih kupil sedaj, ker bi jih dobil ceneje.......

Smilijo se mi tisti, ki so si jemali kredite, da so si lahko kupili delnice, ( pa ne samo NKBM) sedaj pa imajo probleme z vračili kreditov, ker so cene delnic padle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smilijo se mi tisti, ki so si jemali kredite, da so si lahko kupili delnice, ( pa ne samo NKBM) sedaj pa imajo probleme z vračili kreditov, ker so cene delnic padle.

meni se pa nikakor ne smilijo.....naj se ne praskajo tam, kjer jih ne srbi.

mogoče jih bo pa to naslednjič izučilo, da se za nakup delnic ne jemlje kredita. Vsi bi s tujim kurcem po koprivah, edino s svojim ne......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imaš prav, BMW.

Dodal bi še to, da vsi (normalni ) naložbeni svetovalci svetujejo, da si je treba delnice kupiti samo z denarjem, za katerega veš, da ga naslednjih 10 let ne boš rabil.

In potem te takšni padci, kot so sedanji, ne motijo preveč, saj dolgoročno gledano vse delnice rastejo.

Problem pa je, da normalnih naložbenih svetovalcev ni več, saj se s tem ukvarja že vsak, ki je še pred dvema letoma prodajal sesalce. Mene je npr. en znanec hotel prepričati, da bi vlagal v nek sklad in

"ker je priložnost ugodna, bi bilo najbolje, da si vzameš kredit, ter ga odplačuješ z dobički".

Ta sklad je od 1.1.2008 do danes izgubil 42%. ( v enem letu ima - 14%, v treh letih pa je + 11, kar še enkrat potrjuje teorijo o dolgoročnosti naložB)

Če bi storil tako, kot je predlagal moj znanec, bi namesto 40.000 € sedaj imel samo še okrog 20.000, banki pa bi bil dolžan z obrestmi okoli 45.000 €.........

Sicer pa je po moje sedanja cena delnic NKBM posledica špekulacij velikih igralcev na borzi, ki so hoteli dokapitalizacijske delnice kupiti po nizki ceni, že čez kakšen dober mesec pa bo cena delnice spet okrog 25€.

Glej, glej, plus 25% v nekaj mesecih......

Bi se splačalo vzeti kredit??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je nakup delnic NKBM dobra naložba ali ne - v to se ne bom spuščal ker ima vsak svoje mnenje. imam ga tudi jaz ampak je itak vseeno ker nimam viška denarja za igranje z delnicami.

mi je pa smešno kako folk, ki nima osnovnega pojma o delnicah laufa kupovat brez da bi sploh vedli za kaj se gre :krneki:

nekak me vse spominja na čudovite piramidne igre kjer so vsi postali obsedeni ko so omenili dobiček, na koncu pa sami dolgi nosovi!!!

borza je igra za tiste ki znajo in predvsem premorejo odvečno večjo količino denarja, ne pa za tiste, ki denar za delnice dvignejo iz hranilne knjižice :slap:

in se je potrdilo kako pameten sem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smilijo se mi tisti, ki so si jemali kredite, da so si lahko kupili delnice, ( pa ne samo NKBM) sedaj pa imajo probleme z vračili kreditov, ker so cene delnic padle.

Kdor se vsaj mal ukvarja z naložbami, ve prvo zlato pravilo: nikoli in nikdar kredita za nakup delnic.

Komu to ni jasno, ni zrel za tako trgovanje, žal....

Popravljeno . Popravil Brdaus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se vsaj mal ukvarja z naložbami, ve prvo zlato pravilo: nikoli in nikdar kredita za nakup delnic.

Komu to ni jasno, ni zrel za tako trgovanje, žal....

in tu se pokaže hinavščina bajuka & Co., ki je dal navdnim ljudem misliti da se spoznajo na to in kako je pošten ko take biznise omogoča vsem. :SS :SS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in se je potrdilo kako pameten sem :worship:

v igri je pohlepnost in neumnost folka, ki bi nič delal in bil bogat in zato kupi vsako foro, kjer se to obljublja. všeč mi je podobnost s piramidnimi igrami. me je pa zabavalo, ko sem hodil mimo banke in gledal face ljudi ki so stali v vrstah in se pogovarjali, verjetno o tem kakšno izjemno potezo bodo naredili. da pa so eni še kredite za to jemali.... jaoooo fighting0029.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v igri je pohlepnost in neumnost folka, ki bi nič delal in bil bogat in zato kupi vsako foro, kjer se to obljublja. všeč mi je podobnost s piramidnimi igrami. me je pa zabavalo, ko sem hodil mimo banke in gledal face ljudi ki so stali v vrstah in se pogovarjali, verjetno o tem kakšno izjemno potezo bodo naredili. da pa so eni še kredite za to jemali.... jaoooo fighting0029.gif

kaj te nea veš?

- Če nimaš kredita, nisi pravi Slovenec.

- Če nisi sodeloval v piramidni igri, nisi pravi Slovenec.

- Če nimaš neke v skladih, nisi pravi Slovenec.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj te nea veš?

- Če nimaš kredita, nisi pravi Slovenec.

- Če nisi sodeloval v piramidni igri, nisi pravi Slovenec.

- Če nimaš neke v skladih, nisi pravi Slovenec.

:)

A pol sm Bosanc al kaj :headbang:

Svašta :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pol sm Bosanc al kaj :headbang:

Svašta :whistle:

jebeš zemlju u kojoj nema Bosanaca ! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...
  • 2 tedne pozneje...

A ma [e kdo kaj delnic ya prodaT_ bAJE JIH JE DOBRO IMETI benti ;rno tipkobnixo v temy

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma [e kdo kaj delnic ya prodaT_ bAJE JIH JE DOBRO IMETI benti ;rno tipkobnixo v temy

ja čez Delnice ja najboljše it, super cesta, super ovinki, enkraten vzpon in realen pristanek !

v temi je vsaka krava črna, zato ni čudno da izginjajo kot črnci v temi ! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nakup delnic NKBM je bila izjemna naložba! Ampak, ko so začeli prodajati razni "vlagatelji" z raznih egzotičnih otokov, je bil skrajni čas za prodajo. Večini pogoltnost do dodatnih 10% delnic ni dala mira in so jih obdržali.

In kot že tolikokrat povedano: NIKOLI KREDITA ZA DELNICE!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
počasi prodati KBMR (in btw tudi ostalo SLO sranje, sploh blue chipe),

in res je bil čas. in ta čas počasi spet prihaja, če je kdo vmes po nižjih cenah kaj kupil. :)

hudi cajti (spet) prihajajo, po počitnicah pa bi znalo biti za prodajo že malo pozno. :evilgrin:

mogoče kupiti kaj zlata, sicer pa "cash is king" za drugo polovico leta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!