Skoči na vsebino

Svetovni pokal v alpskem smučanje


metuljcica46

Priporočene objave

Vse skupaj več ne vodi nikamor: Lanzinger bo ostal brez noge, zaradi neustrezne prekrvavljenosti noge.....Letos je že 20 smučarjev in smučark poškodovanih...........Vse skupaj je zares postalo gladiatorstvo in ne več beli šport..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj več ne vodi nikamor: Lanzinger bo ostal brez noge, zaradi neustrezne prekrvavljenosti noge.....Letos je že 20 smučarjev in smučark poškodovanih...........Vse skupaj je zares postalo gladiatorstvo in ne več beli šport..........

Po mojem mnenju zaradi prevelike "zagretosti" samih vpletenih v šport. Največ poškodb nog se zgodi, ker smučarju okovje ne vrže ven smučarskega čevlja. To bi rešili enostavno z zmanjšanjem "našponanosti" vzmeti v okovju, ne pa da imajo zategnjeno do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju zaradi prevelike "zagretosti" samih vpletenih v šport. Največ poškodb nog se zgodi, ker smučarju okovje ne vrže ven smučarskega čevlja. To bi rešili enostavno z zmanjšanjem "našponanosti" vzmeti v okovju, ne pa da imajo zategnjeno do konca.

Seveda, vendar bi nastal problem...problem je v tem, da bi smučarji (glede na postavitev prog) ob prvem resnejšem zavoju ostali brez smuči....ti padci pa tudi niso tako nedolžni.......Po mojem bodo morali vdarit en konkreten štrajk in ponovno določit pravila igre podobno kot vozniki F1......Namreč organizatorji klasičnih tekem so postali kreteni nad kreteni, ki s postavitvijo ultra zahtevnih skokov in zavojev, tekmovalca dobesedno prisilijo v to, da spusti malo krvi.....vse v cilju večje gledanosti, atraktivnosti, zaslužka......Ob takem razvoju smučarije, kot smo ji trenutno priča, bodo v nasednjih letih cepali kot muhe-in to dobesedno.......Pa ni bila samo vez kriva: ni bilo ustreznega helikopterja (iz civilnega so odvijali sedeže), pa najprej v Lillehamer, pa nato v Oslo, kjer so ga po 6 urah operirali.......en kup zadev ni štimalo.......

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......Namreč organizatorji klasičnih tekem so postali kreteni nad kreteni, ki s postavitvijo ultra zahtevnih skokov in zavojev, tekmovalca dobesedno prisilijo v to, da spusti malo krvi.....

Kvitfjell ni klasično prizorišče, prav tako ne velja za enega težjih. Če pa pogledaš posnetke iz recimo Val Gardene izpred 20 let je pa proga danes veliko manj grbinasta, kot je bila včasih. Vezi bi pa lahko "našponali" na recimo 20 kg več kot je teža tekmovalca, ne pa do konca. Na drugi strani je tudi zaščitna oprema smučarjev slaba, dvomim da se ne bi dalo izumiti zaščite, ki bi preprečevala nenaravno obračanje sklepov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj načeloma imaš prav, samo tu so sile tako velike, da bi se mu smučke lahko odpele samo ob pritisku. moraš računati, da se tekmovalec vozi tudi več kot 140 km/h in so sile večje kot pa recimo 100 ali pa 120 kg in bi se mu smučke odpele.

dobro vsak si razlaga po svoje

samo zanimivo pa je, da se mu ena smučka je odpela druga pa ne. verjamem pa, da sta bili obe smučki enako "našponani", se pravi je bila napaka nekje drugje ali pač ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kvitfjell ni klasično prizorišče, prav tako ne velja za enega težjih. Če pa pogledaš posnetke iz recimo Val Gardene izpred 20 let je pa proga danes veliko manj grbinasta, kot je bila včasih. Vezi bi pa lahko "našponali" na recimo 20 kg več kot je teža tekmovalca, ne pa do konca. Na drugi strani je tudi zaščitna oprema smučarjev slaba, dvomim da se ne bi dalo izumiti zaščite, ki bi preprečevala nenaravno obračanje sklepov.

Se motiš, minili so časi ko je bil klasičen klub petih, res klub standardnih petih prirediteljev.... http://www.club5.com/en/index.php Kar poglej kaj vse šteje pod klasično tekmo......Naslednje pri Kvitfell-u je imel prste vmes Bernhard Russi in takšni smuki postanjejo (v kolikor niso) ultra težki. Sasslong je še vedno ultra zajeban...........preverjeno

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se motiš, minili so časi ko je bil klasičen klub petih, res klub standardnih petih prirediteljev.... http://www.club5.com/en/index.php Kar poglej kaj vse šteje pod klasično tekmo......Naslednje pri Kvitfell-u je imel prste vmes Bernhard Russi in takšni smuki postanjejo (v kolikor niso) ultra težki. Sasslong je še vedno ultra zajeban...........preverjeno

club 5+ :lol:

Lahko bi si izbrali drugo ime. Nisem vedel, da je Kvitfjell že toliko časa v svetovnem pokalu, nekako mi je očitno vedno uspelo zgrešiti tekmo.

Še vedno pa se mi ne zdi pretirano težak, bi rekel, da je neka srednja kategorija, edina malo težja dela se mi zdita skok na pibližno 25 sekundah vožnje, ko je treba skočiti precej v levo stran in pa tisti 180 stopinjski nagnjen zavoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

club 5+ :lol:

Lahko bi si izbrali drugo ime. Nisem vedel, da je Kvitfjell že toliko časa v svetovnem pokalu, nekako mi je očitno vedno uspelo zgrešiti tekmo.

Še vedno pa se mi ne zdi pretirano težak, bi rekel, da je neka srednja kategorija, edina malo težja dela se mi zdita skok na pibližno 25 sekundah vožnje, ko je treba skočiti precej v levo stran in pa tisti 180 stopinjski nagnjen zavoj.

Brez zamere ampak kaj od tega si ti:

Poznavalec terenov? Trener smučanja? Bivši tekmovalec? Mogoče bil kdaj v Kvitfellu in smučal po tej progi? Ali strokovnjak izpred TV ekrana? Kaj od tega si ti, da lahko sodiš o tem kateri teren je tažak oz. kot ti rečeš ni pretirano težak?? Ena sama sveta preproščina pač.......Zakaj bi club 5+ spreminjal ime, če se je to prijelo že davno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@XR800: saj še vedno govorimo o smuku? torej se ve, kateri so najtežji smuki v sezoni za moške? tega na norveškem... vmes ni....

ni pa lahkega smuka, se strinjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@XR800: saj še vedno govorimo o smuku? torej se ve, kateri so najtežji smuki v sezoni za moške? tega na norveškem... vmes ni....

ni pa lahkega smuka, se strinjam.

To sem mu tudi hotel povedat................ :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse skupaj več ne vodi nikamor: Lanzinger bo ostal brez noge, zaradi neustrezne prekrvavljenosti noge.....Letos je že 20 smučarjev in smučark poškodovanih...........Vse skupaj je zares postalo gladiatorstvo in ne več beli šport..........

jebiga tak je smuk, tu vedno so in vedno bodo padci, ni to za vsakega...ko tukaj padeš, je isto kot da bi pado z motorjem, redkokdaj se konča brez posledic...sem tudi sam pred leti grdo padel pri treningu smuka, bil 3 tedne v bolnici, vendar sem ga po okrevanju spet dalje fural...smuk je kot hiter motor- ne morš se mu upret :D

Popravljeno . Popravil _Nejkoo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebiga tak je smuk, tu vedno so in vedno bodo padci, ni to za vsakega...ko tukaj padeš, je isto kot da bi pado z motorjem, redkokdaj se konča brez posledic...sem tudi sam pred leti grdo padel pri treningu smuka, bil 3 tedne v bolnici, vendar sem ga po okrevanju spet dalje fural...smuk je kot hiter motor- ne morš se mu upret :D

Se strinjam, pa vendar je razlika, ko raznorazni organizatorji (s ciljem večje atraktivnosti) namerno spreminjajo že tako težke skoke in zavoje po takšnih skokih, da ne govorim o nemarno priterjenih mrežah (Lienz). Ni isto kot bi padel z motorjem, tu padeš nag, z neko predpotopno helmo, ki jo odtrga iz glave, na hrbtu imaš želvo in to je to.Drugače si nag.....Če si pameten imaš na motorju leder, carbon, kevlar, superduper čelado, dobre zavore......Pri smuku pa dresek, robnike in par močnih nog..........En vredi fajt z organizatorji in Fisom po mojem ne bi škodil........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam, pa vendar je razlika, ko raznorazni organizatorji (s ciljem večje atraktivnosti) namerno spreminjajo že tako težke skoke in zavoje po takšnih skokih, da ne govorim o nemarno priterjenih mrežah (Lienz). Ni isto kot bi padel z motorjem, tu padeš nag, z neko predpotopno helmo, ki jo odtrga iz glave, na hrbtu imaš želvo in to je to.Drugače si nag.....Če si pameten imaš na motorju leder, carbon, kevlar, superduper čelado, dobre zavore......Pri smuku pa dresek, robnike in par močnih nog..........En vredi fajt z organizatorji in Fisom po mojem ne bi škodil........

hja dobro zaj ta primerjava padec z motorjem- padec pri smuku je bolj tak ne...res da pri smuku si dost manj zaščiten kot na motorju, vendar vseeno ni takih hitrosti kot z motorjem, pa tud asfalt te bolj veselo cefra kot poledenela proga...drugač pa se strinjam ja, da organizatorji že malo pretiravajo s temi skoki, ker čeprav je na oko fajn pogledat, vendar ko si v vlogi smukača ni fajn ko pri 120 kmh v luftu zgubiš ravnotežje in samo upaš da boš jo čimbolje odnesel...sploh tisti skoki so "fajn" ko so v ovinek, posebej proti koncu proge, ko te že pošteno žge v noge in morš zadnje atome stisnit iz sebe...zato pa svaka čast vsem smukačem, ker je to res zajebana in povrhu zelo nevarna disciplina, pa še jajca morš met hehe... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja dobro zaj ta primerjava padec z motorjem- padec pri smuku je bolj tak ne...res da pri smuku si dost manj zaščiten kot na motorju, vendar vseeno ni takih hitrosti kot z motorjem, pa tud asfalt te bolj veselo cefra kot poledenela proga...drugač pa se strinjam ja, da organizatorji že malo pretiravajo s temi skoki, ker čeprav je na oko fajn pogledat, vendar ko si v vlogi smukača ni fajn ko pri 120 kmh v luftu zgubiš ravnotežje in samo upaš da boš jo čimbolje odnesel...sploh tisti skoki so "fajn" ko so v ovinek, posebej proti koncu proge, ko te že pošteno žge v noge in morš zadnje atome stisnit iz sebe...zato pa svaka čast vsem smukačem, ker je to res zajebana in povrhu zelo nevarna disciplina, pa še jajca morš met hehe... :D

Še enkrat: na skijah si pri smuku nag. :evilgrin: .......in s tem živijo in so na to pripravljeni.......Samo ne jim še dodatno zadev oteževat v smislu večje atraktivnosti. In v to smer bodo šle pomojem vse spremembe, ki se bodo sigurno zgodile........

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno pa se mi ne zdi pretirano težak, bi rekel, da je neka srednja kategorija, edina malo težja dela se mi zdita skok na pibližno 25 sekundah vožnje, ko je treba skočiti precej v levo stran in pa tisti 180 stopinjski nagnjen zavoj.

@XR800: saj še vedno govorimo o smuku? torej se ve, kateri so najtežji smuki v sezoni za moške? tega na norveškem... vmes ni....

ni pa lahkega smuka, se strinjam.

To sem mu tudi hotel povedat................ :winkiss:

Gre za preprosto stopnjevanje pridevika (ki pa pri meni ni ravno slovnično pravilno), lahko stopnjuješ tako kot sem jaz (lahek, srednje težak, težak) lahko pa začneš tam kjer jaz končam in greš težak, težji, najtežji. Vidva uporabljata drugi način, jaz prvega.

'Lahek' je spet relativen pojem. Za tekmovalce, ki 10 in več let trenirajo smuk (ter pridejo v svetovni pokal) jim ne morejo biti vsi smuki težki (po mojem stopnjevanju), še na televiziji se večkrat sliši, da recimo smuk v Lake Louisu spada med lažje v svetovnem pokalu. Je pa recimo ta isti 'lahek' smuk za nekoga, ki ne trenira ultra težak. In ja, po televiziji se da presoditi kateri smuki spadajo v katero kategorijo.

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gre za preprosto stopnjevanje pridevika (ki pa pri meni ni ravno slovnično pravilno), lahko stopnjuješ tako kot sem jaz (lahek, srednje težak, težak) lahko pa začneš tam kjer jaz končam in greš težak, težji, najtežji. Vidva uporabljata drugi način, jaz prvega.

'Lahek' je spet relativen pojem. Za tekmovalce, ki 10 in več let trenirajo smuk (ter pridejo v svetovni pokal) jim ne morejo biti vsi smuki težki (po mojem stopnjevanju), še na televiziji se večkrat sliši, da recimo smuk v Lake Louisu spada med lažje v svetovnem pokalu. Je pa recimo ta isti 'lahek' smuk za nekoga, ki ne trenira ultra težak. In ja, po televiziji se da presoditi kateri smuki spadajo v katero kategorijo.

Daj ne filozofiraj.......in s tem si povedal kaj? In seveda, ker je kak Kretenčič na TV, ki si BTW niti smučk ne zna pravilno pripeti, to izjavil je s tem postalo ena in edina zveličavna resnica......Pa daj zbudi se........ :evilgrin: Mah, sveta preproščina....... B)

Popravljeno . Popravil xr800
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Namreč organizatorji klasičnih tekem so postali kreteni nad kreteni, ki s postavitvijo ultra zahtevnih skokov in zavojev, tekmovalca dobesedno prisilijo v to, da spusti malo krvi.....vse v cilju večje gledanosti, atraktivnosti, zaslužka......Ob takem razvoju smučarije, kot smo ji trenutno priča, bodo v nasednjih letih cepali kot muhe-in to dobesedno.......Pa ni bila samo vez kriva: ni bilo ustreznega helikopterja (iz civilnega so odvijali sedeže), pa najprej v Lillehamer, pa nato v Oslo, kjer so ga po 6 urah operirali.......en kup zadev ni štimalo.......

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daj ne filozofiraj.......in s tem si povedal kaj? In seveda, ker je kak Kretenčič na TV, ki si BTW niti smučk ne zna pravilno pripeti, to izjavil je s tem postalo ena in edina zveličavna resnica......Pa daj zbudi se........ :evilgrin: Mah, sveta preproščina....... B)

Torej trdiš, da je lake louis enako težak kot wengen? Ker očitno si proti delitvi prog v kategorije glede na njihovo zahtevnost

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej trdiš, da je lake louis enako težak kot wengen? Ker očitno si proti delitvi prog v kategorije glede na njihovo zahtevnost

Za amaterja kot si ti, je vsak smuk težak......ljudje malo prehitro izgubijo kompas in mislijo, da lahko sodijo o vsem in potem pametujejo in pametujejo........Sicer je tvoje mnenje lahko takšno, medtem ko bi v resnici prevladalo objektivno mnenje....in to bi bilo, da bi se ti u......l v hlače, že če bi moral prepeljati domači hrib v smukaški preži (ne jemlji tega dobesedno, ker bi lahko pisalo tudi kak po tvojem kriteriju "lažji smuk").......Ja sem proti, ko o teh kriterijih nakladajo amaterji.............In potem sledijo kretenizmi kot so npr. ta i n ta je popln luzer, ki nima pojma kako se ispelje zavoj, pa te smuk je vendar med lažjimi ipd. stvari.......Malo več spoštovanja do športnikov......BTW tudi strokovni komentatorji na TV niso nič boljši.......... :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!