Skoči na vsebino

Katera aprilia? koliko stane ventil?


Davk

Priporočene objave

Zdravo!

odločam se za nakup aprilie rs!

Ker nikjer ne dobim letnika 97, sem pred hudo dilemo: v oglasniku so samo l 95(kar se mi zdi rahlo prestaro), lahko pa dobim l 98 za 4000000, vendar je malo popraskana na eni strani!

zanima me tudi koliko stane ventil, ki ga v novejših letnikih ni?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

odločam se za nakup aprilie rs!

Ker nikjer ne dobim letnika 97, sem pred hudo dilemo: v oglasniku so samo l 95(kar se mi zdi rahlo prestaro), lahko pa dobim l 98 za 4000000, vendar je malo popraskana na eni strani!

zanima me tudi koliko stane ventil, ki ga v novejših letnikih ni?

Tota Aprilia letnik 98 je pa hudo draga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bi blo dobro razčistit, al gre za Aprilio RS 50, RS 125 al RS 250. Razlike v ceni vendarle niso zanemarljive... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mito je lepo navit motor, sam ti ga priporočam le če rad (in dobro) šraufaš in maš dnar za vzdrževat...

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 'tastare' aprilie do letnika 97 so mele 35KM, novejše pa 15KM.

Če hočeš met na tanovi več konjev kupiš nek ventil, to je en naredu, sam ga osebno ne poznam. Bom probal zvedet pa ti bom povedal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za rave ventil sem pa tud jaz že slišu. Moj frend ma aprili etx125 in jo hoče navit.Rekls smu da mu dajo not za 130.000sit rave ventil al ne vem kva. In da bo pol ful šlo pa bla bla ... :D

A je to neki podobnega kot od yamahe Y.P.V.S. ?? :?:

Ampak enduro je pa zakon :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

130.000 pa menda zato ,ker mu morji cilindre pa bat zamenjat ...FUL ...zato tolk velik ...kolk sam ventil stane pa ne vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm, pomoje da velik več kokr 30-50 jurjev ni, če mu bojo bat in cilinder+ še par stvari menal!

aha, še neki, kake so pa kaj honde nsr?

kolk grejo in kolk pijejo?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 let pozneje...
hm, pomoje da velik več kokr 30-50 jurjev ni, če mu bojo bat in cilinder+ še par stvari menal!

aha, še neki, kake so pa kaj honde nsr?

kolk grejo in kolk pijejo?

lp

pride kar lepo 500€+

honde so u redu pijejo pa tko k večina 125ccm 2T :whistle:

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pride kar lepo 500€+

honde so u redu pijejo pa tko k večina 125ccm 2T :whistle:

pa ne da se ti norca delaš .

pizda zakaj morete neke stare teme obujat misliš da v 6 letih ni našel odgovora na zastavljeno vprašanje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No da powem s prwe roke. Imel sem ta motor (RS 125) pred 4 leti. kupil sem ga nowega in imel je 15 konjev, končna je bila okoli 130Km/h. Prej ko nista bila aprilia in fiat združena, ko je imela aprilia svojo delavnico, se je dalo stavri dobiti veliko ceneje, seveda če si se zmenil s katerim od serviserjev, ki je lahko nase vzel okoli 15 ali 20% popusta. Zdaj pa ne wem kako je s samim servisom. Takrat sem jaz plačal za RAVE ventil(elektronsko vodeni izpušni ventil, ki se odpera glede na obrate motorja in s tem se motorju poveča moč) + Giannellijev izpuh Racing Carbon skupaj nekje 130k SIT z montažo. mislim da ventil pride okoli 50-60K izpuh(krivina+lonec) pa 70-80K. Po tej predelavi je motor kot Dan in Noč. Končna okoli 200km/h in 6s do 100km/h poraba pa nekje 6-7 litrov seveda odvisna od desne roke .) Če boš zamenjal samo rave ventil nisi dosti pridobil, ker je avspuh zadušen. Potem je bolje kupiti avspuh, če ne misliš kupiti komplet Ventil+Avspuh. Z avspuhom boš dobil hitrost nekje dobrih 150km/h. Pa še to ta predelava ni namenjena da boš motor potem tiščal stvar je namenjena bolj ali manj zato da potegneš ne da tiščiš do konca, ker bo posledica stala vsaj 500eur--->zaribal motor

Upam da sem kaj pomagal :D

Lp, Vaillante

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja lepo si napisal to kar že vemo, vendar........če imaš ali nimaš rave ni končna čisto nič večja, rave ti da samo več navora do 7k rpm, potem pa itak moč dela svoje, rave pa je odprt (isto kot da ga nimaš)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap jst lahk tut iz prve roke povem da mi je sla rs50 170realnih. res je da sem moral dat not ventil (k fuuuuuuul poveca moc motorja! sploh u visokih obratih k ce das notr se zvisa za ene 5000 seprav do ene 17.000) sicer z avspuhom mi je sla samo 70...

ventil pa res dela razlike v top speedu in performancu! majke-mi :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!