Skoči na vsebino

Prenehal kadit KRIZA


Blade

Priporočene objave

Naj še jaz povem svojo zgodbo okrog kajenja

Do pred 1 letom in pol sem bil najbolj strasten kadilec na svetu. kadil sem cca. 22 let zadnjih 10 let tudi po 3 škatle Marlbora 100s seveda rdečih, ko smo šli pa pit, kar je bilo precej pogosto je bila pa že 4 škatla 100% v igri.

Nehat kadit sem poskušal samo 1X in to predlani, ko mi je začelo nagajati srce in mi je zdravnica rekla, da je prva stvar, ki jo moram narediti, če hočem da se mi zdravje popravi zmanjšati ali sploh prekiniti z kajenjem.

in tako sem še en teden kadil kot turk in razmišljal kako naprej in, če bom sploh lahko nehal z kajenjem, ker 22 let kajenja na polno ni kar tako.

Potem sem sem se odločil, da grem še na slikanje pljuč pa, da vidim, če so že ornk načeta oziroma imam začetek kakega raka ipd.. kar sem že leta in leta sumil -ne bom nehal kadit (pa naj gre vse v P.M.), v primeru če so pa pljuča še ok pa -takoj neham kadit.

in slika pljuč je bila na moje veliko presenečenje (čisto kontra mojemu pričakovanju)OK,in zdravnica mi je rekla, da se sicer po sliki vidi, da kadim ampak, da so pljuča čisto ok. jaz sem bil tako vesel, da sem v istem momentu prenehal kadit, doma pod mizo imam pa še vedno škatlo Marlbora 100s in notri 7 cigaret in jih vsake tolko malo povoham, ker mi tobak nenormalno diši.

in zdaj je že leto in pol, ko ne kadim, pijem pa tudi samo še ob prilikah rojstni dnevi novo leto ipd..

abstinenčne krize pa skorajda nisem imel, in še vedno mi ni jasno kako je to možno po 22 letih strastnega kajenja :smoke:

kadilci me pa sploh ne motijo in tudi če zraven mene kdo kadi mi dim zelllooo diši.

Uff bog pomagi kok dolgočasna zgodba :worship:

Ej riderca, moja zgodba je še strašnejša. Daj še maene mal poohval.

25-26 let cca 2 škatli marlboro+ xx

Prefd 15 leti stop totalni. Niti dima več od takrat.

In kaj zdej. :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še devet dni pa bo leto naokoli res gre hitr kr verjet ne morem

ja kile so problem,sam tud to čakam da stopi v glavo in nardim povratek nazaj na 52

vse se da če se hoče

Sploh, če boš migala kot slonček... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej riderca, moja zgodba je še strašnejša. Daj še maene mal poohval.

25-26 let cca 2 škatli marlboro+ xx

Prefd 15 leti stop totalni. Niti dima več od takrat.

In kaj zdej. :eek:

no da še tebe mal pohvalim.... :friend1: priden... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dobra tema :naughty: .

Kratko in jedrnato. Do pred dobrimi 15 leti bil ketnrauher ( 2-3 škatle dnevno). Pa sem enkrat računal:

40 cigaretov x 8 minut kajenja = 320 minut = cca 5,5 ure uigranih gibov z roko, vdihov, izpihov, otresanj..., skratka privajeni gibi. Če sem bil brez čika, sem postal nervozen, rok nisem imel kam dat. In sem se odločil, da imam roke vedno zaposlene. Zjutraj, ko sem vstal, sem vzel v roko kuli, od katerega se nisem ločil nikakor. Z njim sem se igral, ga vrtel med prsti,... Kadit sem nehal po dobrih 20 letih v trenutku. Kuli so s časom zamenjali avtomobilski ključi, kak vžigalnik, ... roke so bile zaposlene. V vseh letih mi niti na pamet ni prišlo, da bi začel kaditi. Ni bilo več jutranjega verglanja, počutje mnogo boljše.

Kile so šle gor iz preprostega razloga, ker prebavni trakt ni bil več tako velik potrošnik energije, saj hrana ni bila več prepojena z nikotinom (prekajeno meso je težje prebavljivo kot sveže :whistle: ).

Pa dosti sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra tema :naughty: .

Kratko in jedrnato. Do pred dobrimi 15 leti bil ketnrauher ( 2-3 škatle dnevno). Pa sem enkrat računal:

40 cigaretov x 8 minut kajenja = 320 minut = cca 5,5 ure uigranih gibov z roko, vdihov, izpihov, otresanj..., skratka privajeni gibi. Če sem bil brez čika, sem postal nervozen, rok nisem imel kam dat. In sem se odločil, da imam roke vedno zaposlene. Zjutraj, ko sem vstal, sem vzel v roko kuli, od katerega se nisem ločil nikakor. Z njim sem se igral, ga vrtel med prsti,... Kadit sem nehal po dobrih 20 letih v trenutku. Kuli so s časom zamenjali avtomobilski ključi, kak vžigalnik, ... roke so bile zaposlene. V vseh letih mi niti na pamet ni prišlo, da bi začel kaditi. Ni bilo več jutranjega verglanja, počutje mnogo boljše.

Kile so šle gor iz preprostega razloga, ker prebavni trakt ni bil več tako velik potrošnik energije, saj hrana ni bila več prepojena z nikotinom (prekajeno meso je težje prebavljivo kot sveže :whistle: ).

Pa dosti sreče.

:worship: čestitam :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest nehu 15.8.1997 :headbang: , pa bi še zdaj kakšnega pržgau. Pa tud ga ene 2 na mesec. In če bi imel disciplino pokadit 3-5 dnevno, bi kadil še zdej. Sam jest sem rauhu 3 šteke tedensko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest nehu 15.8.1997 :headbang: , pa bi še zdaj kakšnega pržgau. Pa tud ga ene 2 na mesec. In če bi imel disciplino pokadit 3-5 dnevno, bi kadil še zdej. Sam jest sem rauhu 3 šteke tedensko.

3-5 dnevno je hujši mater kot če sploh ne kadiš. Jaz sem nehal pred 4 leti, prej kadil 20 let. Sedaj še vedno prižgem približno 1x na mesec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

nehal pred tremi leti, pa mi še vedno paše, vendar pa s tem nimam nikakršnih problemov, mam pa probleme s kilogrami, skoz jih je 15kg preveč, sedaj v decembru rekord 20kg preveč, sem tak kot prašič pred zakolom, jebemti :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

jz pa eno leto pa dva mesca :010 .hvala bogu da mam psa :worship: .še zmiri bi kadiu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz pa eno leto pa dva mesca :010 .hvala bogu da mam psa :worship: .še zmiri bi kadiu.

Kakšno vezo pa ima pes pri zadevi? Namreč ga imam jaz tud,povej mi prosim skrivnost,plizzzzz :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!