Skoči na vsebino

Prenehal kadit KRIZA


Blade

Priporočene objave

Jaz sem pa že spet nehal kadit, tokrat zares in za vedno :krneki:

Pa sem do zdaj v 9h letih že 3x nehal za 4-6 mesecev, pa me je potem vedno uneslo, ker sem mislil, da sem že out in kakšnega pa lahko prižgem ob pivu oz. po 3+ pivih :rolleyes:

Sem prišel do spoznanja, da jaz lahko kadim samo nič ali pa 1-2 škatli na dan.

Zdaj imam pa čas pa lahko spet malo motosvet prečekiram, ker nisem več po dve uri na dan zunaj na balkonu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no lepo da si se tako odločil ma sej niti nism vedla da si kadil

kaj maš kakšn motor zdej al sam kamion;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes me nikotinska kriza v glavo j..e.......sam ne me je..t,sam ne me je..t danes.....

Kaj si kwa rekel? :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no lepo da si se tako odločil ma sej niti nism vedla da si kadil

kaj maš kakšn motor zdej al sam kamion;)

A ti še kadiš, al zdaj ne več, glede na to da se motaš po tej temi !?

Ja imam Husqvarno Te450, ki pa je v bistvu že prodana. Me pa nisi mogla videt z njo, ker nisem imel registrirane in sem se samo po terenu vozil, pa še to bolj malo.

Ti imaš pa ziher še motor, Fazerko? Ma se že dolgo nisva vidla ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne ne jz ne kadim in se mi zdi da ne bom sploh nikol več,nč ne bom pa rekla

(ah fjezerka kje je že to je blo vmes boga i svašta nazadne k6-600)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli nisem kadil in nikoli ne bom. Slabo prenašam cigaretni dim. Bi pa rad pohvalu vsakega kadilca, ki se je odloču prenehat kadit. :worship: (in mu seveda tudi uspeva :naughty: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ne gre mi. :(

"Vse je v glavi" mi nič ne pomaga... Se odločim, vztrajam ...pa je že odtegnitveni sindrom tukaj. ... pa spet enga prižgem,da preživim slabost ipd

Moja zmernost pa tudi ne pozna meja, tako da ne pride v poštev postopno zmanjševanje. Se pa ne mislim kar tako vdati!

Bravo vsem, ki vam je uspelo :worship:

Pogum vsem, ki nam še ni ;)

Kako delujejo možgani zasvojenega? Z uživanjem substance so se možgani najprej spremenili do te mere, da se je ustvarila nova potreba, katere zadovoljevanje sproža ugodje. Možgani se spremenijo tako, da zahtevajo prisotnost te substance. Te spremembe so trajne, zgodijo pa se postopoma. Zasvojenost ima namreč več stopenj. Prva so medeni tedni, ko imate samo pozitivne učinke substance. To traja nekaj časa, potem pa se začnejo možgani spreminjati in se pozitivnemu polu pridruži negativni pol. Takrat spremenjeni možgani javljajo, da ni substance, in to je potreba, ki jo je treba zadovoljiti. Možgani to javljajo v obliki odtegnitvenih simptomov. Ti so lahko na telesnem, čustvenem, vedenjskem in spoznavnem nivoju.

Pri cigaretah se človek trese, ima mravljince po telesu, ne more spati, lahko je prepirljiv, razdražljiv, tesnoben, nima miru, mora nekaj početi; postane pozabljiv, ima slabšo koncentracijo, pozornost… je žalosten - veliko ljudi, ki nehajo kaditi, je depresivnih, enako ljudje, ki nehajo jemati kokain Pozitivnega pola je čedalje manj in negativnega čedalje več. Na koncu odvisnik pravzaprav z jemanjem substance samo še zmanjšuje negativni pol.

Ko človek spremeni vedenje - neha jemati substanco -, sledi faza vzdrževanja. Ljudje smo nagnjeni k malim zdrsom in velikim padcem in gremo v relaps, se pravi v ponovitev starega vzorca. Potem se kolo zavedanja ponovno zavrti: človek se mora ponovno ozavedeti, da ima problem, spet se mora odločiti za spremembo vedenja, potem gre spet v akcijo in nato spet v fazo vzdrževanja. Če ostane čist več let, je izid ugoden in človek izstopi iz kolesa. Za kajenje je znano, da je treba v povprečju zakrožiti trikrat do štirikrat, da se človek reši odvisnosti, raziskave pa kažejo, da so maksimumi od ena do osem.

Je mogoče opredeliti, koliko časa mora človek vzdrževati abstinenco, da lahko reče, da je čist? Ne, do smrti ima nad seboj Damoklejev meč. Zato pravim, ne preizkušajte, kake možgane imate! Izginejo sicer odtegnitveni simptomi, pri cigaretah recimo po največ enem letu.Možgani se znova spremenijo v smislu, da "termostat" več ni nastavljen na določen odmerek stalno prisotne substance. Vendar spomin, da jemanje te substance povzroča ugodje, ostane do smrti.

Kakšna je razlika med psihično in fizično zasvojenostjo? Ko začnete uživati substanco in je prisoten pozitivni pol učinkov, se najprej pojavi psihična zasvojenost - to je želja po substanci. Tukaj možganskih sprememb še ni, ste pa vedenjsko, psihično odvisni od substance, se pravi, da se vam v določeni situaciji pojavi želja po njej. Psihično odvisnost boste laže obvladali kot fizično. Sledi fizična odvisnost; to se zgodi, ko že začutite negativni pol, saj to pomeni, da je prišlo do sprememb v možganih. Takrat adijo pamet!

Dr.Dernovšek

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V 20 letih že nekajkrat prekinil čez noč. Vstrajal max 1 leto in spet začel kar tako ob kavi. Prekadil veliko brez filtra. Tri mesece brez. Test zaradi krvavega plunka je pokazal, da so pluča na rentgenskem posnetku čista, bronhoskopija pa odkrila blažji bronhitis. Kamero si ne želim več notr zato ore odpadejo :D :D :D :D

Krize pa zaradi prenehanja tokrat nimam, kar pred desetimiletine bi mogel reći. Psiha je pa močna stvar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Kšne zlo lepo zgledajo ko kadijo: :wub:

512059_f260.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleti 1992 izpolnil normo in končal :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Pohvalno za vse tiste ki ste nehali kaditi in niste začeli nazaj! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

2 tedna brez, pa nekako gre. Zamenjal eno odvisnost z drugo in začel lavfat. Spet malo grabi kriza pa grem kakšen km naredit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 tedna brez, pa nekako gre. Zamenjal eno odvisnost z drugo in začel lavfat. Spet malo grabi kriza pa grem kakšen km naredit.

Doslednost, pot do uspeha :naughty: samo vztrajaj -niti enega- :nono:trance_35_smoke.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 tedna brez, pa nekako gre. Zamenjal eno odvisnost z drugo in začel lavfat. Spet malo grabi kriza pa grem kakšen km naredit.

ave, ni predaje... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo vztrajaj -niti enega- :nono:trance_35_smoke.gif

To še predobro vem, sta se dva poizkusa ponesrečila ravno zaradi takšne pregrešitve. Sicer pa si tokrat nisem rekel, da bom nehal kaditi, samo danes ga pač ne bom prižgal, če mi bo jutri zapasalo na polno ga pa bom pa kaj. Se pretirano ne obremnjujem s tem pa mi na koncu vedno lažje rata priti iz enega dneva v drugega. Tako da kar gre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!