Skoči na vsebino

živila


Priporočene objave

Ne vem kako je na koroškem, vem pa da ga pri nas ni tako simpl najt.

Zdej tisto kar je precej po travnikih ni užitno, če ima kaj sorodstvenih vezi s hrenom ne vem, ker nisem biolog oziroma botanik (al kaj jest vem kaj), je pa na videz precej podobno hrenu, največja razlika pa je v korenini.

Glede luftanja pa, možno da res postane črn, vem pa da ga naša mati nekako pusti, da ni več toliko močan, kam ga pa pravzaprav da bi jo pa moral vprašat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede luftanja pa, možno da res postane črn, vem pa da ga naša mati nekako pusti, da ni več toliko močan, kam ga pa pravzaprav da bi jo pa moral vprašat.

Hren zaviješ v papirnato brisačo, daš v PVC vrečko in postaviš v hladilnik. Tam se malo solzi in s tem izgubi na oštrini. Preverjeno. Pa tudi, če ga naribaš in pustiš nekaj časa stat, se fajn zlufta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj, ko žge :kva2: boljši je... :010

tako je to.. ... kdor pa mora hren luftat je pa pussy... :naughty: :P :P

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz ga pridelujem v najboljšem sosedu in to unga s smetano v steklenem kozarčku :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako je to.. ... kdor pa mora hren luftat je pa pussy... :naughty: :P :P

dr.looney :alien1:

Hm, zakaj pa potem mečete noter raznorazno smetano pa jabolka?

No sem se šel prepričat kako je to pr nam.

Čisto nič drugega kot samo nariban z dodatkom kisa, zaradi česar ne postane črn. Pustiš ga stat vsaj en dan. Sem enkrat po nesreč preblizu ovohaval ravno namletega, dobr da se nisem zadušil.

če pa hočeš da zdrži malo dlje, ga naribanega malo potlačiš, doliješ kis, da je lepo ves prekrit in dodaš ravno toliko olja, da ga zadihta. Takšen potem zdrži tudi mesec. Domače brez konzervansov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, zakaj pa potem mečete noter raznorazno smetano pa jabolka?

No sem se šel prepričat kako je to pr nam.

Čisto nič drugega kot samo nariban z dodatkom kisa, zaradi česar ne postane črn. Pustiš ga stat vsaj en dan. Sem enkrat po nesreč preblizu ovohaval ravno namletega, dobr da se nisem zadušil.

če pa hočeš da zdrži malo dlje, ga naribanega malo potlačiš, doliješ kis, da je lepo ves prekrit in dodaš ravno toliko olja, da ga zadihta. Takšen potem zdrži tudi mesec. Domače brez konzervansov.

Hrenova korenina zdrži v hladilniku več mesecev. Ne vem zakaj bi ga ribala in dodajala kis, če ga lahko vedno svežega uporabim. Ko ga pa zmanjka, grem pa po novega na travnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, zakaj pa potem mečete noter raznorazno smetano pa jabolka?

No sem se šel prepričat kako je to pr nam.

Čisto nič drugega kot samo nariban z dodatkom kisa, zaradi česar ne postane črn. Pustiš ga stat vsaj en dan. Sem enkrat po nesreč preblizu ovohaval ravno namletega, dobr da se nisem zadušil.

če pa hočeš da zdrži malo dlje, ga naribanega malo potlačiš, doliješ kis, da je lepo ves prekrit in dodaš ravno toliko olja, da ga zadihta. Takšen potem zdrži tudi mesec. Domače brez konzervansov.

jaz jem hren nariban brez dodatkov. in to čim bolj nadrobno. bolj je hud boljši je.

in tako kot je rekla vale imaš korenino v hladilniku . ko je zmanjka pa hop na travnik po novo

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

kako lahko vse izkoristiš hren za prehrano

obstaja še kaj razen o priboljška-okusa

al kje vse

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako lahko vse izkoristiš hren za prehrano

obstaja še kaj razen o priboljška-okusa

al kje vse

obstaja,

govedina z smetanskin hrenom,

če pa maš malo ideje si lejko omisliš hrenov sladoled

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

obstaja,

govedina z smetanskin hrenom,

če pa maš malo ideje si lejko omisliš hrenov sladoled

veš pripravit ta sladoled ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tule imaš nekaj o zdravilnosti hrena

http://www.pomurske-lekarne.si/si/index.cfm?id=1509

tule pa imaš nekaj reseptov:

Hren na koroški način

3 žemlje

skodelica juhe

žlica surovega masla

ščep žafrana

sol*

korenina hrena

Žemlje zrežemo na kocke in jih na majhnem ognju poškropimo z juho, toliko, da se napojijo. Dodamo surovo maslo in ščep žafrana ter tik pred serviranjem nariban hren.

Ves čas le rahlo mešamo, ker se žemlje ne smejo razpustiti.

HRENOVA HLADNA OMAKA

4 velike žlice majoneze

2 žlici kisle smetane

3 žlice jogurta

3 srednje velike kisle kumarice ali 1 manjšo svežo kumaro

hren

sol, poper

Kumare drobno naribaj, dodaj vse ostale sestavine.Soli in popraj po želji. Hrena dodaj po želji (1-4 žlic)

HRENOVA PRILOGA

4 - 5 žlic naribanega ali nastrganega hrena

350 g tamarja

2 kisli smetani

3 trdo kuhana jajčka

3 stroki česna

1 žlica vinskega kisa

malo sesekljanega peteršilja ali drobnjaka

sol in poper po okusu

Vse sestavine zmešamo v multipraktiku in ponudimo k šunki, kuhani govedini, zrezkom.... Kar nekaj dni lahko hranimo v lončku v hladilniku.

dr.looney :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!