Skoči na vsebino

Schengen


bmwslo

Priporočene objave

21.12.2007 bo kot vse kaže tisti datum, ko bi naj na naših mejah s članicami EU začel veljati nov način.

Odločil sem se, da bom ta dogodek obeležil z vožnjo čez kakšen "bivši" mejni prehod, če bo le dopuščalo vreme.

Se mi kdo pridruži ??

Ker je 21.12 petek, bi bilo najbrž smiselno opraviti vožnjo v soboto 22.12.

Če bo zanimanje in vreme, se dogovorimo za smer in pičimo :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je 21.12 petek, bi bilo najbrž smiselno opraviti vožnjo v soboto 22.12.

glih to potem nima smisla........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se odpravim 21. ali 22. cez sedaj maloobmejni prehod Most na Nadizi pri Breginju v Italijo. Ce bo vreme dopuscalo z motorjem, drugace pa z avtom. Ta prehod nam bo precej skrajsal pot proti Dolomitom :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse ma smisel. Če ne drugo se mi vsaj ne bo treba v Gederovcih z Jürgeni čudno gledat ko bojo brundali zarad razpadlega auspuha, zarjavelega avta, čudnosvetečih lamp... 22.12. pičim preko. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da kje kaj več prebrat glede uvoza vozil in drugega blaga?

Burek, tokratne spremembe (schengenski sistem) veljajo IZKLJUČNO IN SAMO ZA PREHOD OSEB čez mejo .

Ostala zakonodaja ostaja nespremenjena (kar se tiče MV).

Kar se tiče vozil so že 150 krat tu gor vse zapisali, kako blago bi pa ti še "uvažal iz EU" . Če misliš na belo blago, je to nezakonito in sploh se uvoz iz EU ne splača, tiste je treba iz UA pripeljati :naughty: :naughty:

Ma dober a gre kdo v soboto dopoldan na furo čez bivšo mejo al ne :whistle:

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Burek, tokratne spremembe (schengenski sistem) veljajo IZKLJUČNO IN SAMO ZA PREHOD OSEB čez mejo .

Ostala zakonodaja ostaja nespremenjena (kar se tiče MV).

Kar se tiče vozil so že 150 krat tu gor vse zapisali, kako blago bi pa ti še "uvažal iz EU" . Če misliš na belo blago, je to nezakonito in sploh se uvoz iz EU ne splača, tiste je treba iz UA pripeljati :naughty: :naughty:

Ma dober a gre kdo v soboto dopoldan na furo čez bivšo mejo al ne :whistle:

Burči nebi preprodajal belega blaga(pralni stroji, hladilniki, koka, heroin... :naughty: )

Gre se mi ker bom verjetno v kratkem uvozil moped, in me je zanimalo če bo kej drugače s temi davki... sem že gledal po strani od ministrstva za notr. zadeve, pa nič ne piše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za splošno izobrazbo vam zihr ne bo škodilo tole

Veliki« Schengenski sporazum je leta 1985 v majhni luksemburški vasici Schengen podpisalo pet držav članic Evropske unije (Belgija, Nizozemska, Luksemburg, Nemčija in Francija). Želele so okrepiti sodelovanje med svojimi policijskimi in carinskimi organi, predvsem pa zagotoviti hitrejši pretok blaga in ljudi oz. odpraviti dolge čakalne dobe na mejnih prehodih. Deset let kasneje je teh pet podpisnic skupaj s Portugalsko in Španijo vzpostavilo t. i. schengensko območje brez mejne kontrole na notranjih mejah med državami pogodbenicami. Kasneje so se jim pridružile še druge evropske države: Avstrija, Grčija in Italija leta 1997, Danska, Finska in Švedska pa leta 2001. Skupaj z njimi sta v »schengen« vstopili še dve državi, ki nista članici EU, in sicer Islandija in Norveška.

Temeljna ideja schengna je zagotavljanje pravice do prostega prehajanja notranjih meja. Protiutež ukinitvi kontrole na notranjih mejah je bolj temeljit mejni nadzor na zunanjih schengenskih mejah, predvsem zato, da ustavi nezakonito priseljevanje, tihotapljenje drog, trgovino z ljudmi in druge nezakonite dejavnosti. V boju proti terorizmu in organiziranemu kriminalu ter za zagotavljanje varnosti na celotnem schengenskem območju pa so zelo pomembni tudi drugi ukrepi, kot so čezmejno policijsko sodelovanje, skupna vizumska politika ter izmenjava podatkov v centralnem schengenskem informacijskem sistemu.

Med novinkami v Evropski uniji, ki v letu 2007 vstopajo v schengensko območje (v njem je bilo do sedaj 15 držav), je tudi Slovenija. Proces širitve schengenskega območja na devet novih držav članic se je sedaj zaključil - formalno odločitev o vstopu Slovenije v območje prostega pretoka oseb sprejme Svet EU. S tem se odpravlja mejni nadzor na mejah z Avstrijo in Italijo ter z Madžarsko, obenem pa je okrepljen nadzor na meji s Hrvaško, ker ta ni članica EU.

post-5241-1196946156_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21.12.2007 bo kot vse kaže tisti datum, ko bi naj na naših mejah s članicami EU začel veljati nov način.

Odločil sem se, da bom ta dogodek obeležil z vožnjo čez kakšen "bivši" mejni prehod, če bo le dopuščalo vreme.

Se mi kdo pridruži ??

Ker je 21.12 petek, bi bilo najbrž smiselno opraviti vožnjo v soboto 22.12.

Če bo zanimanje in vreme, se dogovorimo za smer in pičimo :OK:

Kje je še to... :rolleyes: zakaj pa ne... :whistle: pol pa direkt na XXX-e... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene bolj zanima, kako prijetno bo sedaj potovanje v Hrvatijo!

dol ne bo takega problema, bolj ob povratku nazaj..... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dol ne bo takega problema, bolj ob povratku nazaj..... .)

Ne vrjamem, vsaj na tistih 2 prehodih, ki jih uporabljam.

Lahko pa se motim....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moj znanec (ribič drugače) ima hišo čisto blizu lokalnega maloobmejnega prehoda z Italijo, kjer so včasih imeli YU graničarji napol mrtvo stražo (zaradi "izvoza" rib) v sedanji državi pa policaji iz istega razloga do pred kratkim, in smo se domenili da ko bojo odžagali rampo 21.12. bomo pekli ribe in spili kakšen deci na ta račun in na stare dobre čase, ko smo si popravljali proračun s že omenjenim "izvozom".

V vsakem dobrem je nekaj slabega.... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jebote šengen !

kama idete ? na mađarsko idete ? v lepe kraje idete ! :krneki:

naš ka... či ščeš bit biti, samo povej....

nikaj ji ne falij...

sicer pa hvala bogu da ne bo mej z madžarsko, edin šit je "avtocesta" med Dolgo vasjo in Rédicsem, adijo pamet, jaz sem že 2x diplomirala na njej :rolleyes: (dijo mijo!)

sem se pa peljala od babice s Hrvaške in peljem vrečo krompirja... in pita carinik kaj za prijavit, povem malo krompirja. pa mi začne da ne smem nič peljat pa levo desno gor dol, na koncu me pa itak spusti, če bi pa kaj preveč cvilil, bi mu vrečo tam pustila :closedeyes:

lp, nina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... kjer so včasih imeli YU graničarji napol mrtvo stražo (zaradi "izvoza" rib) v sedanji državi pa policaji iz istega razloga do pred kratkim, in smo se domenili da ko bojo odžagali ....

... kaj pa je to napol mrtva straža ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za splošno izobrazbo vam zihr ne bo škodilo tole

Veliki« Schengenski sporazum je leta 1985 v majhni luksemburški vasici Schengen podpisalo pet držav članic Evropske unije (Belgija, Nizozemska, Luksemburg, Nemčija in Francija). Želele so okrepiti sodelovanje med svojimi policijskimi in carinskimi organi, predvsem pa zagotoviti hitrejši pretok blaga in ljudi oz. odpraviti dolge čakalne dobe na mejnih prehodih. Deset let kasneje je teh pet podpisnic skupaj s Portugalsko in Španijo vzpostavilo t. i. schengensko območje brez mejne kontrole na notranjih mejah med državami pogodbenicami. Kasneje so se jim pridružile še druge evropske države: Avstrija, Grčija in Italija leta 1997, Danska, Finska in Švedska pa leta 2001. Skupaj z njimi sta v »schengen« vstopili še dve državi, ki nista članici EU, in sicer Islandija in Norveška.

Temeljna ideja schengna je zagotavljanje pravice do prostega prehajanja notranjih meja. Protiutež ukinitvi kontrole na notranjih mejah je bolj temeljit mejni nadzor na zunanjih schengenskih mejah, predvsem zato, da ustavi nezakonito priseljevanje, tihotapljenje drog, trgovino z ljudmi in druge nezakonite dejavnosti. V boju proti terorizmu in organiziranemu kriminalu ter za zagotavljanje varnosti na celotnem schengenskem območju pa so zelo pomembni tudi drugi ukrepi, kot so čezmejno policijsko sodelovanje, skupna vizumska politika ter izmenjava podatkov v centralnem schengenskem informacijskem sistemu.

Med novinkami v Evropski uniji, ki v letu 2007 vstopajo v schengensko območje (v njem je bilo do sedaj 15 držav), je tudi Slovenija. Proces širitve schengenskega območja na devet novih držav članic se je sedaj zaključil - formalno odločitev o vstopu Slovenije v območje prostega pretoka oseb sprejme Svet EU. S tem se odpravlja mejni nadzor na mejah z Avstrijo in Italijo ter z Madžarsko, obenem pa je okrepljen nadzor na meji s Hrvaško, ker ta ni članica EU.

post-5241-1196946156_thumb.jpg

še malo izobraževanja (povzeto po flyerju informacijskega pooblaščenca RS):

Schengen in vaši osebni podatki

Ena od "pridobitev" Sporazuma je tudi Schengenski informacijski sistem (SIS). Vsebuje podatke o iskanih, izginulih osebah i osebah, ki so trajno zasledovane, kakor tudi o ukradenih ali na drug način odtujenih vozilih in drugih predmetih (dokumenti, orožje, denar...)

Ta skupni sistem omogoča povezanost med schengenskimi državami in omogoča policiji, carini, konzulatom in drugim službam dostop do informacij SIS.

SIS omogoča vsem tem službam in organom pregled enakih podatkov.

Osebni podatki, ki so lahko zabeleženi v SIS:

-priimek in ime, morebitni psevdonim

-morebitne telesne posebnosti, ki se ne spreminjajo

-prva črka drugega imena

-datum in kraj rojstva

-spol

-državljanjstvo

-podatek o orožnem listu

-podatek o morebitni nasilnosti

-vzrok za predpisan ukrep

-predlagana oblika ukrepanja

Drugi podatki ne smejo biti zabeleženi v SIS

Vsak posameznik ima pravico zahtevati vpogled v svoje osebne podatke, kakor tudi pravico do popravka nepravilno zabeleženega podatka.

Zahtevek za vpogled je možno zavrniti, če je to nujno zaradi izvajanja ukrepa ali pa zaradi zaščite pravic tretjih oseb, kakor tudi v času prikritega evidentiranja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... prikrito evidentiranje je čisto nekaj drugega ... ne gre za zasledovnaje, snemanje .........

.....ampak za vohunjenje! :o :unsure: :kva1: :kva2: :P

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5391-1197552684_thumb.jpg

Evo vreme za 22.12 smo zrihtal, sam če ne bo kaj koalicija spet skozlala v parlamentu zgoraj v zadnjem trenutku.

No kdo gre zraven B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!