Skoči na vsebino

Bližnje srečanje .... in potem ????


hotschko

Priporočene objave

Če sam nardiš napako se mi zdi vseeno lažje (kar se tiče raznoraznih razčiščevanj pri samemu sebi). Pač drugič dvakrat premisliš ko se znajdeš v podobni situaciji. Če pa zaje*e nekdo drug, enkrat...dvakrat, itd., pol je treba pa velik energije vložit v samega sebe, ker če bi hotel z vsakim obračunat pol sploh ne rabim več službe, ker je dela dovolj.

Je pa žalostno spoznanje, da je vsepreveč stvari, ki se zgodijo na cesti odvisno od drugih. Sam si lahko še tako previden.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotscko heh ko sem sam kriv...samo gasa pa čimprej proč :lol:  :oops:

Torej nič boljši od avtomobilistov, ki te na cesti zajebajo, potem pa spizdijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rozi kaj pa bi ti? Se ustavla in se šla opravičit? Haha...a da reskiram life

? :shock: :roll: :P Sicer pa sem v takih situacijah zelooooo rekdo, odkar mam izpit sem se samo 3x počo (z avtom) :lol: :oops: No, upam da bo na motorju boljše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo povozil grablje pri 180km/h? Jaz sem jih. 8) Dirkava s kolegom(FZRjurja) po cesti Mokronog-Šmarjeta in vidim v daljavi eno črto na cesti.Preden sem dojel da so to grablje z štrlečimi čekani :? sem jedva odmotal za milimeter in povozil štil-grablje pa u luft za mano.

Posledice: 3cm trska mi je preklala sprednjo gumo,sam za zlizat bo pa še.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo povozil grablje pri 180km/h? Jaz sem jih. 8) Dirkava s kolegom(FZRjurja) po cesti Mokronog-Šmarjeta in vidim v daljavi eno črto na cesti.

quote]

Če bi se vsi tako kot ti "počas" pelel, bi blo ziher manj nesreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem glih hotel odpreti novo temo, pa se mi zdi ta dovolj blizu, da se zjocem, kaj se mi je pred dnevi zgodilo,

V sredo 14.8 sem sel malo cekirat na 3M, pa se ni blo glih dosti folka, tak da sem se odlocil narediti se en krog po okolici Ljubljane. Malo izven Zbilja v kriziscu zavijam desno pa mi na sveze prepleskani zebri (da so pred dnevom farbali cesto mi je povedala mamka, ki je v blizini kosila travo) spodnese prednjo kolo (cca. 40km/h), jaz in motor pa po cesti! :? :shock: . Ko strela z jasnega!

Na sreco sem samo strgal jakno na komolcu, pa na boku mam se zdaj modrico, drugace sem pa odnesel +/- OK :cry:. Se dobro, da je bil pregleden ovinek, da me ni iz nasprotne strani se kak avto...

Me zanima, ce ima kdo podobne izkusnje z zebrami? Res nisem pretiraval, kolo pa je slo na zebri kot na ledu! :!: . Bil pa sem sokiran, to pa! :shock: :shock: :shock: . Prvi padec pa to. (Moj Twister jo je odnesu s poceno sipo, zlomljenim zmigavcem, podrsanim auspuhom, zguljeno prednjo bremzo in zvito belanco).

Pol sem kar odpisal 3M, sem se zapeljal direkt v garazo. Bi izvedel terapijo z nekaj ekstra KM, samo mi je zlomljena sipa prevec opletala, da se ni dalo zares pelat.

Urbi

Ce na to vizo ze obstaja tema, se opravicujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel ze dosti takih situacij in ponavadi peljem naprej, pocasneje. Ce so pa res hude se pa rajsi ustavim za ene 5 min za cesto da se mal k seb spravm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rozi kaj pa bi ti? Se ustavla in se šla opravičit? Haha...a da reskiram life

? :shock:  :roll:  :P Sicer pa sem v takih situacijah zelooooo rekdo, odkar mam izpit sem se samo 3x počo (z avtom) :lol:  :oops: No, upam da bo na motorju boljše...

Ma ne, tudi jaz nebi šel zlahka do takega, ki si ga malo prej zajebal. Razen seveda, če je prišlo do kakšne škode. Bi se mu pa definitivno opravičil vsaj z motorja - saj veš skromna kretnja in priznanje, da si ti kriv, pomoje ne boli.

Sicer sem pa tip, ne punca, glede na spol tvojega odgovora. Ampak nisi prvi niti najbrz zadnji, tako da ni zamere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi se vsi tako kot ti "počas" pelel, bi blo ziher manj nesreč.

Ja res, sploh pa 180km/h po uni cesti ... ajajajaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva sva na povratku iz Tolmina tudi imela eno tako majhno bližnje srečanje.

Najprej sva v hribih nad Koritnico itak naletela na skupino kranjskih motoristov, ki je šla v Tolmin, ki je nudila prvo pomoč motoristu, ki je vozil nekaj kilometrov pred nama in verjetno malo precenil levi ovinek, ki se je na koncu malo zaprl. Tam je zgleda podrsal ob zaščitno ograjo in padel. Nič hudega, vendar zopet pretresljivo. Dočakali smo zdravnika gorske reševalne službe, ki je motorista pregledal in ugotovil da hujšega razen nekaj modric in bledice zaradi strahu ni.

Potem sva jo rahlo počasneje mahnila naprej proti Škofji Loki. Na obvozu, tam gori v hribih, imen krajev niti ne poznam, cesta je široka ravno za en vozni pas in pol, mi je na mojem vstopu v levi ovinek, ko sem vozil približno meter od roba, kjer je prav nič pohlevno ležal pesek, nasproti iz ovinka priletel Audi. Na srečo je imel voznik reflekse in je stopil na zavoro, da so njegove gume zacvilile, jaz pa sem tudi nagnil motocikel navzven in izvedel manjše izogibanje oviri tako, da sva šla mimo za 3/4 metra.

Kaj češ narediti. Peljala sva se naprej proti domu in si pred garažo rekla: s tistim Audijem je šlo pa bolj na tesno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je tud že pošteno pr src stisnal. Situacija sledeča; vozim iz centra Lj. grem skozi podvoz pri Kolinski in gor po klancu proti Novim Jaršam.

Tip v nekem belem avtu, zavije desno na moj pas in mi zapre pot. Seveda noro skočim na bremzo :x in najdem pot med avtom in robnikom.

Čez par momentov me prime, da bi tipu zavil vrat in ga tudi napizdim ko se peljem mimo njega. UUUUUFFFFF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes se je spet mal pokazalo sončece. Lepo se peljem po prednostni cesti, hitrost malo čez omejitev. Pridem do manjšega križišča in tam ena mamca pridirka iz neprednostne :shock: :shock: . Ona ima velik avto in ji niti na misel ne pride, da bi kaj pogledala če bo mogoče kdo pripeljaj po prednostni. Zadnji trenutek se ji umaknem in seveda že trobim :evil: :evil: . Na moje presenečje, pa vidim v zadnjem ogledalu ne opravičila ampak jeze, na mojo vožnjo. Na njeno srečo, nisem imel časa, da bi se z njo prerekal, če ne bi ji dal pošteno vedeti. Sedaj mi je kar malo žal, da nisem ustavil no ja pa kaj češ po toči zvoniti je prepozno. Ampak vseeno pa dobiš tisti čuden občutek v trebuhu in se kar malo zamisliš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud sam sem mel ze podobne dogodke, :roll: in kaj pa vem kdaj noris, trobis, mahas(ce mas cas), itd..., sam kaj nam to pomaga, itak te stare mamce in atki to vse zelo hitro pozabijo :evil: ali pa se delajo kot da nic ni bilo, samo zato da ne bi izpadli kot nesposobni soferji, lahko pa skoraj recem da vecino izsiljevanja storijo stari ljudje ker se jim ne da ali ne morejo pogledat desno in levo, no pa kaj cmo tako

mamo in tako bo se naprej, mormo pazt nase da nas bo zmer vec ne pa zmer manj......, drgac pa kr mahejmo pa trobmo sam ce bomo mel se cas ko bomo reseval svojo kozo in pa svojga konjicka(mogoce tudi sopotnico-ka),

Lp, ROk :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Nekaj dni pred dopustom sva z mojo sla se po zadnjih nakupih, peljala sva se po kardeljevi proti Pohorju, pred nama tipo z desnim smerokazom išče parking na desni, midva lepo počasi mimo njega, nakar tipo gasa v levo (seveda še zmeraj z desnim smerokazom), ker je videl parking.

Zbremzala s ~50 na kakih 30, nato bum v njegov zadnji blatnik. Jaz v d-stebriček (Marea Weekend), Petra z ramenom v pokrov prtljažnika, Vespa v ZL kolo in blatnik. V šoku sem se pobral, pogledal (to mi je še zdaj nepojmljivo) najprej Vespo, nato Petro - kar mi še zmeraj očita - nato pa čelado dol in popizdil na šoferja. Ko sem videl, da z nama ni nič hujšega, par modric in udarnin, sicer pa vse celo, in da se je tip blazno zasekiral, smo se skupaj vsedli na kavico in zadevo predebatirali.

Na koncu je dal kuponček, popravil sem Vespo (vilica, blatnik, amortizer, maska, tahozajla, radkapa), na koncu sem še njemu dal nekaj tistega denarja od zavarovalnice, takorekoč za fair play.

Važno je ohraniti mirno kri in trezno glavo, saj je v mojem primeru malo manjkalo, pa bi ga s čelado skozi zaprto šipo tak na gobec obrisal, da bi na koncu on mene stožil za lepe denarce... če bi me še mogel...

Lp vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!