Skoči na vsebino

Predlog nove slovenske zastave


Schumy

Priporočene objave

Barve naše zastave, ki so bile izbrane leta 1848, zaradi dviga nacionalne (pan-slovanske) zavesti, so bile za to obdobje zelo primerne in so pomagale Slovencem, da so se začeli zavedati svojih slovanskih korenin.

Leta 1945 je zastavo dopolnila zvezda, leta 1991 pa so pod časovnim pritiskom zvezdo na zastavi enostavno zamenjali z novim slovenskim grbom.

Po razpadu Sovjetske zveze, je Rusija ponovno uvedla njihovo staro zastavo (našo brez grba). Slovaška pa ima zastavo skoraj identično naši, le da je grb malenkost drugačen.

Zastava meni, kot mnogim Slovencem ni všeč taka kot je, in je po mojem mnenju potrebna prenove, takšne, ki bo reprezentirala moderno demokratično Slovenijo.

Moj predlog je zelo enostaven. Rdečo barvo zamenjajmo z zeleno. Zakaj? Bela, modra in zelena simbolično predstavljajo naravne darove naše dežele. Bela - sneg in zimski športi, po katerih slovimo; modra - voda, morje in reke; zelena - neokrnjena zelena narava, trava in gozdovi, kateri so glavni adut pri promoviranju turizma v Sloveniji. Razen tega Slovenijo že v športu predstavljamo v belo/zeleni barvi. Mogoče bodo nekateri rekli, da je zelena barva Ljubljane, vendar jaz, predlagateljica takšne zastave menim, da je to tudi barva vseh Slovencev, in mislim, da se strinjate z mano.

Naredimo našo zastavo takšno, ki bo govorila iz src Slovencev - z najmanjšim možnim, ampak efektivnim posegom: zamenjajmo rdečo barvo z zeleno.

Grafični prikaz predloga:

zastavaed4.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, ko bi kar prevzeli hrvaško zastavo... Glede na mlačno obnašanje naših politikov.. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, ko bi kar prevzeli hrvaško zastavo... Glede na mlačno obnašanje naših politikov.. :whistle:

Kaj, a italijanska in avstrijska ti nista všeč?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj, a italijanska in avstrijska ti nista všeč?

Severna in zahodna meja sta že določeni...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj takega .) :lol1: Vseeno če ostane taka kot je :closedeyes:

Sicer mi je tale kar všeč. Mislim pa ,da bi bila SSSccchhhumyyyju bolj všeč taka.

post-10857-1199040447_thumb.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljš da imamo vsak svojo :lol:

tud, če zamenjamo zastavo, nas v svetu ne bodo nč bolj prepoznal kot nas sedaj. :wacko: je potrebno kaj drugega :grim

še sami ne spoštujemo svojih simbolov, potem pa pričakujemo, da jih bo poznal in spoštoval cel svet. :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še sami ne spoštujemo svojih simbolov, potem pa pričakujemo, da jih bo poznal in spoštoval cel svet. :slap:

Kdo ali kaj je že Slovenija? Cel svet misli samo na nas in naše simbole. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo ali kaj je že Slovenija? Cel svet misli samo na nas in naše simbole. :rolleyes:

sploh ni blo mišljen tko. :wacko:

briga ostale za nas in naše simbole, le mi jih lahko mal bolj spoštoval.

npr. v sredo je bil državni praznik, nikjer nobene zastave, pol ljudi pa tko misli,da dva dni praznujemo božič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sploh ni blo mišljen tko. :wacko:

briga ostale za nas in naše simbole, le mi jih lahko mal bolj spoštoval.

npr. v sredo je bil državni praznik, nikjer nobene zastave, pol ljudi pa tko misli,da dva dni praznujemo božič.

najboljše da dajo za simbol kuro- crkjeno kuro...bi lepo orisal karakter večine slovencev :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je pa ta z zeleno kr ušečna pa namest grba damo motorček iz ms loga ;)

Če že, potem raje od Akrapoviča. Tega pa res po celem svetu poznajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A če zamenjamo simbole, bomo pa prepoznavni, pa ne vem kakšni Jacki v svetu? My ass bomo. Treba je spremeniti miselnost ljudi. Kako je že bilo z Jugoslavijo? Malo starejši se bodo spomnili, ko je bila himna ''Hej, Sloveni...'', kar kurjo kožo si dobil. Vsaj pri meni je bilo tako. In podzavestno si vstal. Koliko jih vstane danes, ko je himna? Ni tiste narodne zavesti, pripadnosti. Zakaj...? Ne vem. Sem srečen, da imamo svojo državo, da ne bo kdo narobe razumel, seveda sem.

Vlagamo neke velike denarje v promocijo, pa sponzoriramo razne kvazi športnike brez rezultatov. Imamo pa prave ase, koliko je dobil Robič od države, ko zmaguje na Raam-ih,...

Ma, brez veze se sekirat za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da se ne moremo zment, kakšno zastavo bi imel, predlagam, da je sploh nimamo, tako bi nas vsi prepoznali, kot edino državo na tem svetu brez zastave in grba, saj jo tko noben ne izobesi za državne praznike, brez veze :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

npr. v sredo je bil državni praznik, nikjer nobene zastave, pol ljudi pa tko misli,da dva dni praznujemo božič.

Pa budale sploh, ne vejo da, se božič praznuje šele v začetku Januarja.

Hamdala agar!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!