Skoči na vsebino

dvojna resonanca 125cmm


slo07

Priporočene objave

ČZ je imel en cilinder in dva izpuha.

Za doseganje optimuma v nizkih in visokih obratih pa današnji konstruktorji uporabljajo ventil v izpušnem sistemu.

Vsi veste kako deluje.

@ZOK

kakšnja je 0-stopinjska motorna gred?

vrjetno je s tem mislu da imata oba cilindra isti čas vžiga (iskra v obeh preskoči v istem trenutku)

kako bi drugače to delalo nimam pojma, mogoče ti veš :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je taku, ojnici sta v fazi.

CZ res ima 2 rora, ampak z enim dobrim bi ziher dosegli vsaj 10% vec moci. ta dva rora sta bla bolj od oka skup spacana, kdo je pa v 60. letih racunal hitrosti plinov v razlicnih pogojih... ...kot vidis, so si kasneje pogruntal da je bolje imeti le en ror. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm probu najdt sliko enga mitota ku je mel gor mašino 500cc ,če se ne motim. Se pravi dva cilindra in celo 4 avspuhi. Žal ne najdem slike ki pokaže kako je narjeno tm pr cilindrih. Na tej strani se je govorilo o nekih visokih konjih in prov zarad avspuhov. To sliko mam;

smitord5002.jpg

Popravljeno . Popravil _luke_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdu še par slik;

Klik

Klik

Tko de če je možno 4 avspuhe narest...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdu še par slik;

Klik

Klik

Tko de če je možno 4 avspuhe narest...

a ni tole 500 kubična yamaha s štirimi celindri?

iz strani na kateri se nahajajo tistele slikce:

Yamaha engine was modified too. First of all I increased the compression ratio from 11.6-12.0:1 to 13.5:1 working faces of cylinder heads and using a lower head-cylinder gasket: so the squish is 0.9-1.0 mm. The four cylinders, fully jointed together crankcase, have the exhaust like the original...

Popravljeno . Popravil nekdo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najdu še par slik;

Klik

Klik

Tko de če je možno 4 avspuhe narest...

mito ane

pa po celmu motorju piše yamaha

kot so ti že rekli yamaha RD 500ccm 2T 110 kojnev :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mito ane

pa po celmu motorju piše yamaha

kot so ti že rekli yamaha RD 500ccm 2T 110 kojnev :evilgrin:

hladilnik, gištel in zadnja vilica so od mitota, s tem da ima vilica navarjene neke ojačitve

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo de niso mogli od ene yamahe grštel uporabt...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, so kr norci pr Cagivi :evilgrin: škoda k sam pr 125cc :rolleyes: (dobr, še V raptor je kolkr tok solidn :whistle: )

Tale zadnja nihajka mi ni šla v glavo kako je lahko od mitota, če ma na en stran ojačano... :blush: he...

:topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nja, tole bo kr lepo 500 cc 2T V4 masina od GP 500 dirkalnika - kot sem rekel - koliko cilindrov, toliko resonancnih trebuhov, in vsaj toliko dusilcev :whistle: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nja, tole bo kr lepo 500 cc 2T V4 masina od GP 500 dirkalnika - kot sem rekel - koliko cilindrov, toliko resonancnih trebuhov, in vsaj toliko dusilcev :whistle: ...

To je navadna rd 500 V4 mašina vtakjena v okvir. Solidna replika yzr500, sem videl ze hudo boljse. Yzr 500 ima popolnoma drugačen blok mašine

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je navadna rd 500 V4 mašina vtakjena v okvir. Solidna replika yzr500, sem videl ze hudo boljse. Yzr 500 ima popolnoma drugačen blok mašine

uu ko vidim kakšne motorje imaš naštete pod lastnino, daj prilepi par slik sem. vsaj te, ki niso toliko off topic (2 stroke) nsr 250 in yzr 500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uu ko vidim kakšne motorje imaš naštete pod lastnino, daj prilepi par slik sem. vsaj te, ki niso toliko off topic (2 stroke) nsr 250 in yzr 500

dvomim da ima te motorje.. če jih pa ima res.. potem pa samo :worship: :worship: in sem mu fouš kot še nikoli :D

pa še mal :topic: ej videntic.. ti maš nick glih za med ns :P videntic - viden tič :P hah :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je navadna rd 500 V4 mašina vtakjena v okvir. Solidna replika yzr500, sem videl ze hudo boljse. Yzr 500 ima popolnoma drugačen blok mašine

če maš pa use tisto v garaži pol pa sam kapo dol :worship: :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr moram tisto o motorjih zbrisat,sem ze neki cajt nazaj dal gor ,pol me pa najdete,pozabu snet :headbang: . Mal je sprememb , bimota je prodana v FRA, ni vec nsr250 je pa tz 250gp 2007 tovarniski, yzr 500 je pa še. dobite fotke jutr al pa zvečer sam da cajt najdem!

Tale z viden-tič je pa huda!! svaka čast !! ena hujših zadna leta !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Matr moram tisto o motorjih zbrisat,sem ze neki cajt nazaj dal gor ,pol me pa najdete,pozabu snet :headbang: . Mal je sprememb , bimota je prodana v FRA, ni vec nsr250 je pa tz 250gp 2007 tovarniski, yzr 500 je pa še. dobite fotke jutr al pa zvečer sam da cajt najdem!

Tale z viden-tič je pa huda!! svaka čast !! ena hujših zadna leta !!!

uf, yzr 500 :wub: :wub:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, evo.

tle je 500 mal slečena da se vid razliko , je pa tut 250 gp sam jo moram se slečt da tut vidte razliko. vid se pa vse tko da upam da je ok ...pa ne okol govort!

post-3527-1200576480_thumb.jpg

post-3527-1200576534_thumb.jpg

post-3527-1200576581_thumb.jpg

post-3527-1200576590.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:wub: :wub: :wub:

Joj, se mi zdi da so to kr sanje vsakega da bi mel vsaj katero od teh dveh mašin v garaži... ti pa obe... zakon :worship: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!