Skoči na vsebino

pomoč pri izbiri(predlaganja)


gapi23

Priporočene objave

sm nov na foromu pa za začetek vam kr takoj povem da se bol mal spoznam na motorje. prosu bi vas pa za eno pomoč.

letos grem delat izpit za 50ccm motor, ker sm ful ''nor'' na motorje, bol podrobno cestaše sm si najprej mislu že zdej kupit cestni motor 50ccm, pozneje sem spoznal da se mi to nikkr ne splača ker ma brat skuterja in se bom do 16 leta vozu z skuterju potem pa študiram da bi si kupu 125ccm motor. zdej sm velik 150cm, to je za mene mal to vem, veretno bom čez 3 lete večji lol :lol: . sj vem da sm butast da že zdej študiram kak motor bi si kupu če je do tega še dalč. no pač zanimam me kak motor bi mi vi priporočali. more it hitr zato mi je tut honda 125cbr let.2007 :BUA: . naprej mi je bla najbol svetouna od vseh (še posebej za mojo višino) sam pol sm mal opazu kk jo kritizirate pa to. no uglavnem kak motor bi mi priporočali?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kok pa kj to košta pa kok je vlka?

vlka je vlka

p leti tud ko sfina :D

tud košta k sfina... kaj šele pol k začne ribat k sfina pol to šele košta :D

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa kj pravite na APRILIO RS?

tud APFILIA RS je kul motor... sm meu ja 1.5 leta... nikol zaribala :D

kvarla se je tko srednje, letela je pa k prasica... priporočam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm nov na foromu pa za začetek vam kr takoj povem da se bol mal spoznam na motorje. prosu bi vas pa za eno pomoč.

letos grem delat izpit za 50ccm motor, ker sm ful ''nor'' na motorje, bol podrobno cestaše sm si najprej mislu že zdej kupit cestni motor 50ccm, pozneje sem spoznal da se mi to nikkr ne splača ker ma brat skuterja in se bom do 16 leta vozu z skuterju potem pa študiram da bi si kupu 125ccm motor. zdej sm velik 150cm, to je za mene mal to vem, veretno bom čez 3 lete večji lol :lol: . sj vem da sm butast da že zdej študiram kak motor bi si kupu če je do tega še dalč. no pač zanimam me kak motor bi mi vi priporočali. more it hitr zato mi je tut honda 125cbr let.2007 :BUA: . naprej mi je bla najbol svetouna od vseh (še posebej za mojo višino) sam pol sm mal opazu kk jo kritizirate pa to. no uglavnem kak motor bi mi priporočali?

ja dečko tvoja višina bo pa res majhen problemček zdaj, ker pri 150 cm ne morš vozit nič ker ne sežeš do tal niti s konicami prstov (moja seka je isto stara kot ti in vlka neki 158 cm pa na ninji ne pride do tal nikakor), drugač pa itak da boš še zrasto, vsaj za enih 20 cm, če ne več, vsaj pri večini je tak, tak da se glede tega ne sekiraj...ti lepo najprej skuterček pa to nadrkaj, ker zdaj dvomim da bi z višino 150 cm prišel do tal pri kaki rs 50, ki ima že dokaj podobno višino sedeža kot rs 125, pol ko boš pa večji, čez kake 2,3 leta pa lepo eno rs 125 in je to to...do takrat še maš ogromno cajta, in ko boš tak daleč se spet kaj oglasi tu in mi ti bomo pomagali, oz. boš do takrat že sam vedel večinoma kar je treba vedet pri teh motorih...drugač pa ni nič butasto da se že zdaj zanimaš za motore, prej začneš bolje je, jaz sem naprimer pri tvojih letih poznal samo apn, atx, čebelico ter ninjo, ostali motorji pa so mi bli vsi isti hehe...tak da prej ko se začneš zanimat bolje je, ti samo čimveč sprašuj, beri razne revije, itd... in boš čez 3 leta točno vedel kakšen motor ti ustreza in na kaj morš pazit pri nakupu le-tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja dečko tvoja višina bo pa res majhen problemček zdaj, ker pri 150 cm ne morš vozit nič ker ne sežeš do tal niti s konicami prstov (moja seka je isto stara kot ti in vlka neki 158 cm pa na ninji ne pride do tal nikakor), drugač pa itak da boš še zrasto, vsaj za enih 20 cm, če ne več, vsaj pri večini je tak, tak da se glede tega ne sekiraj...ti lepo najprej skuterček pa to nadrkaj, ker zdaj dvomim da bi z višino 150 cm prišel do tal pri kaki rs 50, ki ima že dokaj podobno višino sedeža kot rs 125, pol ko boš pa večji, čez kake 2,3 leta pa lepo eno rs 125 in je to to...do takrat še maš ogromno cajta, in ko boš tak daleč se spet kaj oglasi tu in mi ti bomo pomagali, oz. boš do takrat že sam vedel večinoma kar je treba vedet pri teh motorih...drugač pa ni nič butasto da se že zdaj zanimaš za motore, prej začneš bolje je, jaz sem naprimer pri tvojih letih poznal samo apn, atx, čebelico ter ninjo, ostali motorji pa so mi bli vsi isti hehe...tak da prej ko se začneš zanimat bolje je, ti samo čimveč sprašuj, beri razne revije, itd... in boš čez 3 leta točno vedel kakšen motor ti ustreza in na kaj morš pazit pri nakupu le-tega.

Dej nejko ne zajebavi čloweka pa mu lepo powej da je jawa dandy 125 najbolša odločitev. Gre na fertik hitr, kwari se nč, poraba je mejhna, pa še lepa je. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej nejko ne zajebavi čloweka pa mu lepo powej da je jawa dandy 125 najbolša odločitev. Gre na fertik hitr, kwari se nč, poraba je mejhna, pa še lepa je. :D

ja samo ena stvar od tega je res...pogruntaj sam hehe :D

drugač pa to z jawo je hec, ne prodam je nikoli...prvič zato ker je legenda motorčič, primeren za v vsake vremenske neprilike, ujme, meteže,...kot drugič pa zato, ker nočem imet kakšnega 15-letnega smrkavca na vesti ko se ubije z njim, ker za obvladanje tega divjega stroja je potrebno nekaj malega znanja oz. ga morš poznat hehe... (btw, motor je bil ocenjen po nesreči praktično na totalko), ampak smo ga nekak improvizorično pozdravli hehe :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa tut nwm kako izbiro bom kj meu pri nakupu glede na to da bom meu tam nekje 2000€?!?

btw o nakupu novga motorja nism razmišlu ker so predragi...mislim da bom mogu met rablenga...

no sj ka pa veš ka bo čez 3 lete, mogoč pa na lotu zadanem :naughty:

kaka bi pa kj bla kawasaki ninja za mene?

Popravljeno . Popravil gapi23
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa tut nwm kako izbiro bom kj meu pri nakupu glede na to da bom meu tam nekje 2000€?!?

btw o nakupu novga motorja nism razmišlu ker so predragi...mislim da bom mogu met rablenga...

no sj ka pa veš ka bo čez 3 lete, mogoč pa na lotu zadanem :naughty:

kaka bi pa kj bla kawasaki ninja za mene?

:? a 250ccm a 600?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prezgodej si se zacev za tole zanimat... zdej nej te bl zanima bratov skutr in koko ga boš spedenov pa po zadni okol vozu pa take reci ki so za tvoje leta aktualne... vse ostalo samo pride sej bos vidu. druzis se ze zej varjetn bl z skuteristi mopedisti in podobno in teh bo vecina sla poj naprej na 125 varjetno tud ze pred tabo ker sklepam da so nekateri tud starejsi... in s temu k bos vidu njihove motorje pa ksnga probov bos razvil lastno mnenje se mogoce mal bl osredotocu na dolocen motor in se bos poj zacev zanimat pa sprasvt druge za mnenja in pomoc... cez tri leta ko bo cs za nakup se te tema pa kaj si prasov in kaj si tuki zvedu varjetn tud spomnu ne bos vec... tko da ti jest svetujem lepo pocasi pa z uzitkom. ne prevec prehitevat... mogoce se bos s casom glede motorja tud premislu... jest sm tud na vsak nacin hotu mito sm se vmes premislu in sm hotu husqvarno( ker jo je kupu kolega) in zarad financnga stanja sm pristov na DT... in sm se zej na enduro pa po pravic povedan si tud mal ne zelim imet cestaka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jerry je lepo in resnično povedov :worship: Pa velik brat (Motorist,MotoSI,razne knjige... ) pa forum mal prebrskej.Bog ve kakšne zakonodaje in motorji bojo čez 3 leta :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa tut nwm kako izbiro bom kj meu pri nakupu glede na to da bom meu tam nekje 2000€?!?

btw o nakupu novga motorja nism razmišlu ker so predragi...mislim da bom mogu met rablenga...

no sj ka pa veš ka bo čez 3 lete, mogoč pa na lotu zadanem :naughty:

kaka bi pa kj bla kawasaki ninja za mene?

za ninjo si pa še definitivno premlad :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa tut nwm kako izbiro bom kj meu pri nakupu glede na to da bom meu tam nekje 2000€?!?

btw o nakupu novga motorja nism razmišlu ker so predragi...mislim da bom mogu met rablenga...

no sj ka pa veš ka bo čez 3 lete, mogoč pa na lotu zadanem :naughty:

kaka bi pa kj bla kawasaki ninja za mene?

jest sm za 2000 kupu mitota :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm za 2000 kupu mitota :)

tut js ga bom čez par let mogoče :)

vrjetn bom en redkih k je meu aprilio pa mitota :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prezgodej si se zacev za tole zanimat... zdej nej te bl zanima bratov skutr in koko ga boš spedenov pa po zadni okol vozu pa take reci ki so za tvoje leta aktualne... vse ostalo samo pride sej bos vidu. druzis se ze zej varjetn bl z skuteristi mopedisti in podobno in teh bo vecina sla poj naprej na 125 varjetno tud ze pred tabo ker sklepam da so nekateri tud starejsi... in s temu k bos vidu njihove motorje pa ksnga probov bos razvil lastno mnenje se mogoce mal bl osredotocu na dolocen motor in se bos poj zacev zanimat pa sprasvt druge za mnenja in pomoc... cez tri leta ko bo cs za nakup se te tema pa kaj si prasov in kaj si tuki zvedu varjetn tud spomnu ne bos vec... tko da ti jest svetujem lepo pocasi pa z uzitkom. ne prevec prehitevat... mogoce se bos s casom glede motorja tud premislu... jest sm tud na vsak nacin hotu mito sm se vmes premislu in sm hotu husqvarno( ker jo je kupu kolega) in zarad financnga stanja sm pristov na DT... in sm se zej na enduro pa po pravic povedan si tud mal ne zelim imet cestaka.

zakaj bi blo bilokaj prezgodaj...nič ni narobe če se je začel že tak hitro zanimat, res pa je da se še zdaj ne rabi s tem obremenjevat kakšen motor bo vozil, zanima pa se kar naj, ker več kot bo kasneje vedel o motorjih bolje bo, zato gapi ti kar sprašuj... :OK:

@gapi

ko si že omenjal ninje, so ti že rekli da 125 ccm ne obstajajo, trenutno obstajajo oz. so najbolj prodajane ninje 600 ccm (zx-6r), ter 1000ccm (zx-10r), tudi 1200 in 1400 kubične ninje obstajajo, vendar mislim da jih zdaj več ne delajo, včasih so obstajale tudi druge kubikaže(zx-7r, zx-9r,...), vendar teh tudi več ne delajo...letos naj bi prišla ven najbolj švohna ninja in sicer 250 ccm(4T) , ki pa bo primerljiva po voznih karakteristikah z rs 125 in mito 125 (2T)

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut js ga bom čez par let mogoče :)

vrjetn bom en redkih k je meu aprilio pa mitota :D

denzi je mel oboje, pa je reku da je mito velik bolši za pelat ko rs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oh... Denzi je mu 2 mitota pa rs pa dt... vsako sezono neki drugga ;)

ja kdo te nebi mel, če bi mu finance dopuščale, pol bi jaz zaj mel celo garažo ninj hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!