Skoči na vsebino

Hrana ali dragocenosti ?


Bi šli na cesto protestirat ?  

60 članov je glasovalo

  1. 1.

    • Vseeno mi je , bo ?e kako
      3
    • ?el bi na cesto protestirat
      29
    • Za mene ?e ni tak?ne sile
      12
    • Upam , da bo bolje
      6
    • Naj predsednik vlade odstopi
      17


Priporočene objave

Vidiš, mene pa moti. Globalizirani kapitalizem pa še toliko bolj. Prvo zaradi tega, ker je, v marsičem, nadaljevanje fevdalizma. Drugo, zato, ker je bajka o uspehu uspešnih res bajka (EPP pokaže par, ki so uspeli in ne tisočev, ki niso uspeli pa niso bili slabi). In tretje, ker tržno gospodarstvo na vse gleda le kot na strošek: strošek je material, strošek so stroji, strošek so ljudje. In če se strošek da ali mora rezat, potem se reže. Profit je razlika med ceno proizvodnje in ceno prodaje. Cena proizvodnje mora biti nizka že zaradi konkurence a bolj, kot jo nižaš, večji je profit. Če ni predpisov, ki bi ščitili delavca ali okolje, potem se stroški najlažje režejo na račun teh. Lastnik se zlahka preseli živet tja kjer je narava še neonesnažena, sosedje pa bogati in prijazni.

Tržno gospodarstvo ima to hibo, da ekonomijo postavlja pred vse. Kolega Opazovalec bi verjetno pritrdil, da tako tudi je. Vendar ekonomija ni vse in sistem, ki bazira na sebičnosti posameznika, ne more biti zdrav. Lahko ga naredimo boljšega, če vanj vgradimo kup varovalk in mehanizmov. A danes precej tega enostavno odnaša veter globalizacije.

Razlage, da nismo vsi enaki so zelo pri srcu tistih, ki so ali se čutijo uspešne. Res je, vsaka oseba je unikum a ljudje se, v povprečju, ne razlikujemo toliko. Genijev je le peščica. Predvsem se razlikujemo se po naši zgodovini, vzgoji, šolanju itn. Ali je nekdo bolj neumen, ker se odraščal v problematičnem okolju ali tak, čigar starši so bili revni ali tak, ki si je mlad zasnoval družino in takoj zagrabil za delo? Ali je nek uspešen znanstvenik manj vreden od razvpitega odvetnika? Ali manager v gospodarstvu res nosi toliko več odgovornosti, da si zasluži toliko višjo plačo od inženirja v razvoju ali vodje izmene v hali? Ali je kitajski delavec res toliko manj vreden od ameriškega, da ga lahko toliko manj plačamo? Ali tudi v državah z dolgo tradicijo tržnega gospodarstva družinske vezi pomenijo manj od znanja in sposobnosti kandidata? To so vse zelo zanimiva vprašanja, pa na njih znotraj sistema tržnega gospodarstva ni zadovoljivih odgovorov. Sicer pa tržno gospodarstvo, kot ga danes poznamo, ni edini možen sistem.

Z izobrazbo je tako, da visoka izobrazba pač ni zagotovilo službe, še manj pa uspeha. Je pa prednost, ker so določeni kadri bolj iskani, ker so primerne službe ustrezno bolj plačane in tudi zato, ker v primeru, da službe takoj ne dobiš, verjetno lažje dojameš neke zakonitosti funkcioniranja družbe in najdeš mesto zase.

Vse to je le moje mnenje in lahko se, seveda, tudi motim.

Tudi to je en vidik in se v veliko pogledih celo strinjam z njim. Še vedno pa sem mnenja, da sistem kljub temu, da bi lahko bil boljši, oziroma se bo moral zboljšat, ni tako slab. Tekom zgodovine se je zamenjalo že mnogo različnih ureditev družbenega sistema, pa noben ni bil za vse dober, kakor tudi ta ni. Upajmo, da bomo v prihodnje ponašli nek kompromis, ki bo za vse čim bolj sprejemljiv in pošten. Drugače pa menim da trud in trdo delo neizpodbitno obrodita sadove. Nikjer ne piše, da je zagotovljeno, da postaneš miljonar, ampak meni osebno to niti ni cilj, le da imam dovolj za normalno življenje, da si ustvarim dom in družino, ki je veliko pomembnejša od materialnih dobrin in so moji cilji doseženi. Do tega pa sem trdno prepičan da lahko pridem.

Joj mišek IMEJ UPANJE!!!!! That*s the spirit!!!!!

Iz lastnih izkušenj....Mene je pokopal 5 mesec na zavodu in okoli 221 prošnja......

Takrat sem sama menjala 100 procentov tako verovanje, kot ga imaš ti.....

Resnično pa upam, da jo tebi ne bo treba.....In moj nasvet je samo: pusti vsa ostala študentska dela in vse možne izkušnje, ki bi si jih lahko pridobil.....Samo začni iskati še danes podjetje, kjer bi lahko opravljal pripravništvo, prakso, bilokaj, da ti bo kasneje mogoče lažje..... MOGOČE..... Vsekakor pa držim pesti....resnično...... Pa OGROMNO SREČE.....

Kr srce me začne boleti, ko berem tvoje poste.....tako me spominjaš name..... saj tudi sama še verjamem, da bom po 2 letih dobila delovno mesto ustrezno svoji izobrazbi..... in da sposobnosti dajo svoje.....ampak verjemi mi.....po dveh letih......je situacija primerna rezultatu in iz leta v leto..... mah ne bom govorila.....pri tebi zih ne bo tako..... VELIKO VELIKO SREČE IN SRČNO TI ŽELIM; DA VSAJ TEBI USPE :winkiss: ....

Še enkrat, hvala za dobre želje. Študentsko delo pa niti ni tako napačno, če je v stroki, v katero se misliš usmerit. Sam trenutno delam preko študentskega servisa in nam je bilo (študentom zaposlenim na našem oddelku) ravno pred prazniki povedano, da so tisti, ki bodo kmalu diplomirali (jaz imam žal še kar nekaj do tja) zaželjeni tudi za naprej. Tako, da študentsko delo je super zadeva in priporočam vsem, da že med študijem iščejo delo v svoji stroki, se tako naučijo mnogo več, kakor lahko ponudi fakulteta, pridobijo izkušnje in poznanstva in si ob tem drastično povečajo možnosti za opravljanje pripravništva in za kasnejšo zaposlitev :)

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja, če že hočeš primerjat lahko srbe in bosance primerjaš z afriko in jim rečeš da naj ne jamrajo ker imajo super standard :slap:

mogoče res še ni dosti ljudi ki bi stradali ampak, a je zate OK življenje kjer delaš vsaj 10 ur 6 dni v tednu zato da dobiš 400 € in potem preživiš ob najcenejši hrani, o vsem ostalem pa lahko samo sanjaš? in bok ne daj da se ti pokvari bojler ker boš za njega šparal vsaj pol leta in jedel še slabšo hrano. mogoče se ti pokvari 20 let star avto ki ga rabiš za hodit v službo - kako boš kupil novega?????

takšnih pa je pri nas ogromno in če mene vprašaš to ni življenje, sploh ne ker moreš bit deloven in pohleven da sploh obdržiš tisto jebeno službo.

aja, taki so si sami krivi ker se v šoli niso učili! :slap:

ampak še dobro da imamo take ker drugače bi si hrano v trgovini sam iz tovornjaka zlagal in pokasiral :hmm:

kaj pa če te veseli ekonomija????? sicer pa ne skrbi, ko iščeš delo kot ekonomist te noben ne vpraša kakšne si imel ocene ampak samo hoče vedeti kaj znaš. dostikrat ravno tisti z dobrimi ocenami tam odletijo :fredy:

sicer pa kar imej svoja prepričanja, upam da se ti ne bo kdaj filozofija podrla.

ja, ampak predno ti prideš v službo, in predno ti dajo štipendijo, ter predno opravljaš tam prakso, pogledajo tvoje ocene, ki so prvi pokazatelj in samo po tem kakšne ocene imaš, te lahk oni na začetku obravnavajo, kasneje pa se strinjam da je bolj pomembno kaj v praksi obvladaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi to je en vidik in se v veliko pogledih celo strinjam z njim. Še vedno pa sem mnenja, da sistem kljub temu, da bi lahko bil boljši, oziroma se bo moral zboljšat, ni tako slab. Tekom zgodovine se je zamenjalo že mnogo različnih ureditev družbenega sistema, pa noben ni bil za vse dober, kakor tudi ta ni. Upajmo, da bomo v prihodnje ponašli nek kompromis, ki bo za vse čim bolj sprejemljiv in pošten. Drugače pa menim da trud in trdo delo neizpodbitno obrodita sadove. Nikjer ne piše, da je zagotovljeno, da postaneš miljonar, ampak meni osebno to niti ni cilj, le da imam dovolj za normalno življenje, da si ustvarim dom in družino, ki je veliko pomembnejša od materialnih dobrin in so moji cilji doseženi. Do tega pa sem trdno prepičan da lahko pridem.

Še enkrat, hvala za dobre želje. Študentsko delo pa niti ni tako napačno, če je v stroki, v katero se misliš usmerit. Sam trenutno delam preko študentskega servisa in nam je bilo (študentom zaposlenim na našem oddelku) ravno pred prazniki povedano, da so tisti, ki bodo kmalu diplomirali (jaz imam žal še kar nekaj do tja) zaželjeni tudi za naprej. Tako, da študentsko delo je super zadeva in priporočam vsem, da že med študijem iščejo delo v svoji stroki, se tako naučijo mnogo več, kakor lahko ponudi fakulteta, pridobijo izkušnje in poznanstva in si ob tem drastično povečajo možnosti za opravljanje pripravništva in za kasnejšo zaposlitev :)

.... v svoji stroki....absolutno DA..... Sama sem namreč napak delala (študentska dela od 14 leta starosti....vedno v drugi stroki, saj sem firbec po duši in sem si želela nabrati čimveč kakovostnih izkušenj za življenje ter izkušnje, da bi se lažje odločila, katera stroka mi boj leži....management je namreč široko področje)..... Te seveda imam in sem hvaležna za to, saj sem ogromno pridobila......

žal mi to ne bo plačalo položnic in prehrane, da pa ne govorim o kreditu in izrednem limitu, na račun katerega imam mopedka..., ravnotako mi čisto nič ne pomaga za pridobitev delovnega mesta... (pa da se razumemo....poslovni uspeh mi izjemno veliko pomeni, ne glede na področje, v katerem delam.....in osebni rezultat....niti mi ni problem iti tisto *dodatno miljo* za podjetje, že zaradi lastnega poslovnega rezultata..... )

Je pa resnično pametno, da si že sedaj pričel iskati delo preko študentskega, v svoji stroki.... predvsem zaradi izkušenj in referenc.

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bemo....sem bila prepozna....

Želela sem ti še napisati, da kljub temu če ne boš dobil prve zaposlitve pri tem podjetju, kjer trenutno delaš, imaš še vedno izjemno dobro izhodišče.

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... v svoji stroki....absolutno DA..... Sama sem namreč napak delala (študentska dela od 14 leta starosti....vedno v drugi stroki, saj sem firbec po duši in sem si želela nabrati čimveč kakovostnih izkušenj za življenje ter izkušnje, da bi se lažje odločila, katera stroka mi boj leži....management je namreč široko področje)..... Te seveda imam in sem hvaležna za to, saj sem ogromno pridobila......

žal mi to ne bo plačalo položnic in prehrane, da pa ne govorim o kreditu in izrednem limitu, na račun katerega imam mopedka..., ravnotako mi čisto nič ne pomaga za pridobitev delovnega mesta...

Tudi jaz sem delal vse mogoče od 14 leta dalje.. V raznih proizvodnjah (Valkarton, Jeramix, KLI, ELGO LINE), vrtnarija, izgradnja namakalnih sistemov, motnaža oken, avtoličarstvo in avtomehanika, prodajalec v trgovini z gradbenim materialom, promocija, delo na študentskem klubu, selitev, pa še bi se našlo :) Naj omenim tudi, da sem delal celo gimazijo vse petke popoldne in sobote dopoldne, ko so ga drugi žurali, da sem si lahko privoščil in vzdrževal luksuz, ki se mu reče motor. Prav tako vse počitnice, glavne in enotedenske. In sem imel tja do 20 leta dovolj priložnosti sprobat res vsa mogoča dela.. Potem pa sem si izbral študij in takrat je čas, da začne človek razmišljati tudi o obdobju po študiju. Od takrat naprej se zanimam samo za dela, od katerih lahko nekaj odnesem, mi bodo referenca in bom nekaj od tega imel. In moram reči, da mi kar dobro uspeva. Ob vsem tem, pa še kak motor poservisiram, pa je duša res zadovoljena, pa še kakšen Euro pade :D

Skratka vsak mora sam biti aktiven, priden in delaven, pa mu ne bo hudega. Je pa res, da ni vedno preprosto, predvsem ko gredo vsi kolegi ven žurat, ti moraš pa vsat ob 6 zjutraj in se peljat v LJ na šiht. Ampak jebiga, enkrat se bo to obrestovalo.

In prepričan sem, da boš s trdno voljo in vztrajnostjo tudi ti kmalu poplačana za svojo pridnost. Razmisli še o kakšnem drugem delu oz usmeritvi za začetek. Tu samo ne smeš biti preveč tog, slej ko prej se bo pojavila priložnost tudi zate. Jaz imam poleg svoje stroke v kateri se želim zaposlit in delat, vsaj še 2 back up plana, s katerimi vem, da lahko komot pridem do kruha in osnovnih potrebščin za življenje.

Drugače pa nisem zaposlen v podjetju ampak na ministrstvu, kjer stanje glede zaposlovanja ni najbolj rožnato. Vendar imamo oz imajo tisti, ki smo v delo že vpeljani veliko boljše možnosti za dobit pripravništvo, kakor nekdo frišen iz faksa s samimi 10. To se ve. Jaz znam sam rešit pritožbo in napisat novo odločbo, medtem ko je omenjeni osebek verjetno še na 1m ni videl. Tako, da tu se absolutno strinjava. Delo v svoji stroki med študijem je nekaj najboljšega in se kasneje pri isaknju zaposlitve zelo obrestuje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem kakšen mesec nazaj bral v Elementu o gospodarskem vzponu Švedske, ko so se drugod po Evropi še šli razne monarhije, cenzure in ostale tisto časne omejitve. In o njeni krizi zaradi napačnih gospodarskih potez, katerih namen je bil sicer dober, a učinek je bil da je padla konkurenčnost, gospodarska rast in rasla brezposelnost.

Lahko je le vpiti to in odo je zanič (kar tudi je), drugo pa je to odpravt/izboljšat brez dolgoročnih negativnih posledic, oziroma s tem postaviti še boljše temelje. Plače delavca so resnično zanič, to je dejstvo, toda naj se vsaj kdo vpraša kako bi jih dvignil. Lahko se gremo izmenično dvigovanje plač in hrane z ostalimi življenjskimi potrebščinami, pri tem pa bi imeli tisti, ki že sedaj dobivajo dobesedno preveč še večjo možnost, da si povečujejo zaslužek in bezijo v še bolj vrtoglave številke.

Mislim da je potrebno začeti pri miselnosti malega človeka, da se ne pusti voditi vsem po spisku (od obilokatere oblasti, medijev, trgovcev, monopolistov...). Tak človek bo razmislil, kje je potrebna kvaliteta kupljenega blaga in kje čimnižja cena. Tak človek bo vedel kaj bo delal in za koga bo delal in nato tudi pri kom zapravljal. Tak človek ki bo na vodilnem položaju bo vlagal v razvoj ne pa užival luksuz, čez 10 let pa z uspešnega podjetja napravil le kup dolgov.

No mal že filozofiram, al pa tud ne.

Gospodarstvo je potrebno urejati in ne omejevati. Onemogočiti bogati živini še naprej bogateti na račun ostalih državljanov. Še vedno vpijejo kako poceni smo prodali NKBM, kjer je vsaj večina denarja ostala "doma", ko pa tujci kupujejo tovarne pa javnost sploh ne ve. Naprimer ko so Avstrijci kupili tovarno sladkorja v Ormožu in jo takorekoč čez noč zaprli z jasnim razlogom - ustvariti monopol in k nam izvažati svoje izdelke po svojih cenah. Kje je tu konkurenca? Pa se meni zdi sladkor, ki ga potrebuje vsako gospodinjstvo pomembnejše od naprimer delnic in podobnega političnega vpitja (ki je tako ali tao samo zato, da se lahko drugje nemoteno izvajajo določeni interesi). Imeli smo svojo tovarno in je tako nimamo več in je tudi nikoli več ne bo, ni tako enostavno graditi kot rušiti. Tako bomo spet svoje zasližke takorekoč pošiljali tujcem. in takoh primerov je še mnogo, vse pa le zato, ker tiste pri koritu briga le lastna debela rit, za sinove in kčere so tudi že dovolj nakradli, ostalo jih pa ne briga.

Sem že malo zaplaval z osnovne teme, čeprav, problematiko je potrebno reševat v temeljih.

Najbol glupe pa so mi, včasih v socializmu smo se imel pa tko fajn. :headbang: Nisem s tistih cajtov, pa vseeno vem kaj je bilo. Ja vsi so imeli dovolj, vsaj na videz. A zakaj, ker nisi mogel imeti več, ker je bil tak režim. Če bi bilo kaj resnice na dobrem življenju z omejevanjem, bi bili kubanci (pač primer socializma) malo bolj razviti. Ko je Evropa gospodarsko in tehnološko rasla so se pri nas gonil z yugeci, pa še te so že 2 leti prej plačal preden so jih dobil. Varili in popravljali tiste redke Mercedeze in podobne takrat hvalevredne avte, čez mejo pa so 10x boljši ležali po odpadih, pa nisi smel niti rezervnih delov čez mejo pripeljat.

Tako da nas ne bo kdo pozabil primerjat tudi v prejšnih časih.

Strma je pot navzgor, pa čeprav vrh ideala težko dosegljiv, upanje ostaja. Ne smemo se dat, že stoletja se borimo in borimo se zase za našo korist in boljši jutri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz sem delal vse mogoče od 14 leta dalje.. V raznih proizvodnjah (Valkarton, Jeramix, KLI, ELGO LINE), vrtnarija, izgradnja namakalnih sistemov, motnaža oken, avtoličarstvo in avtomehanika, prodajalec v trgovini z gradbenim materialom, promocija, delo na študentskem klubu, selitev, pa še bi se našlo :) Naj omenim tudi, da sem delal celo gimazijo vse petke popoldne in sobote dopoldne, ko so ga drugi žurali, da sem si lahko privoščil in vzdrževal luksuz, ki se mu reče motor. Prav tako vse počitnice, glavne in enotedenske. In sem imel tja do 20 leta dovolj priložnosti sprobat res vsa mogoča dela.. Potem pa sem si izbral študij in takrat je čas, da začne človek razmišljati tudi o obdobju po študiju. Od takrat naprej se zanimam samo za dela, od katerih lahko nekaj odnesem, mi bodo referenca in bom nekaj od tega imel. In moram reči, da mi kar dobro uspeva. Ob vsem tem, pa še kak motor poservisiram, pa je duša res zadovoljena, pa še kakšen Euro pade :D

Skratka vsak mora sam biti aktiven, priden in delaven, pa mu ne bo hudega. Je pa res, da ni vedno preprosto, predvsem ko gredo vsi kolegi ven žurat, ti moraš pa vsat ob 6 zjutraj in se peljat v LJ na šiht. Ampak jebiga, enkrat se bo to obrestovalo.

In prepričan sem, da boš s trdno voljo in vztrajnostjo tudi ti kmalu poplačana za svojo pridnost. Razmisli še o kakšnem drugem delu oz usmeritvi za začetek. Tu samo ne smeš biti preveč tog, slej ko prej se bo pojavila priložnost tudi zate. Jaz imam poleg svoje stroke v kateri se želim zaposlit in delat, vsaj še 2 back up plana, s katerimi vem, da lahko komot pridem do kruha in osnovnih potrebščin za življenje.

Drugače pa nisem zaposlen v podjetju ampak na ministrstvu, kjer stanje glede zaposlovanja ni najbolj rožnato. Vendar imamo oz imajo tisti, ki smo v delo že vpeljani veliko boljše možnosti za dobit pripravništvo, kakor nekdo frišen iz faksa s samimi 10. To se ve. Jaz znam sam rešit pritožbo in napisat novo odločbo, medtem ko je omenjeni osebek verjetno še na 1m ni videl. Tako, da tu se absolutno strinjava. Delo v svoji stroki med študijem je nekaj najboljšega in se kasneje pri isaknju zaposlitve zelo obrestuje.

tako je, se absolutno strinjam... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In prepričan sem, da boš s trdno voljo in vztrajnostjo tudi ti kmalu poplačana za svojo pridnost. Razmisli še o kakšnem drugem delu oz usmeritvi za začetek.

BTW....Trenutno delam v gostinjstvu, sploh sem pa želela samo posredovat svoje izkušnje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem nas je tu kar nekaj ki delamo (nekateri ne več) preko študenta, medtem ko se drugi zabavajo in lenuharijo.

In kaj sem ob vseh teh delih spoznal. Da je za popolno brezposelnost gibalno in mentalno zdravega človeka kriva le njegova lenoba. Za vsakega se najde delo, pa čeprav za ne veliko denarja in 100% po njegovih željah. Zato se mi velika večina brezposelnih povsem nič ne smili. Sem imel opravka s sodelavci ki dobesedno niso za nobeno rabo ("jaz pa tega ne bi", "jaz pa tega ne znam") in to samo zaradi njihove lenobe.

Zato pa povsem podpiram in jim želim napredka vsem ki se trudijo, pa čeprav z malim.

Evo. kdo bi v primeru kot je Mačka raje živel na račun staršev, tet in stricev, kot pa da bi premaknil svojo leno rit.

Popravljeno . Popravil drjack_dj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikjer ne piše, da je zagotovljeno, da postaneš miljonar, ampak meni osebno to niti ni cilj, le da imam dovolj za normalno življenje, da si ustvarim dom in družino, ki je veliko pomembnejša od materialnih dobrin in so moji cilji doseženi. Do tega pa sem trdno prepičan da lahko pridem.

Lih v tem je težava, da se ta srednji razred na zahodu (vključno z nami) tanjša in da povečujejo razlike. Zgodovina se marsikdaj ponavlja, veliko je dejavu-jev. Saj vendar ne misliš, da je prišlo do revolucij zato, ker je najnižjim slojem bilo tako dobro. Drugače pa veliko uspeha, dela je še zmeraj zadosti. Če ne doma pa v tujini. Le kvaliteta življenja je lahko malce vprašljiva, če vzameš kakršnokoli delo, kjerkoli se že ponuja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lih v tem je težava, da se ta srednji razred na zahodu (vključno z nami) tanjša in da povečujejo razlike. Zgodovina se marsikdaj ponavlja, veliko je dejavu-jev. Saj vendar ne misliš, da je prišlo do revolucij zato, ker je najnižjim slojem bilo tako dobro. Drugače pa veliko uspeha, dela je še zmeraj zadosti. Če ne doma pa v tujini. Le kvaliteta življenja je lahko malce vprašljiva, če vzameš kakršnokoli delo, kjerkoli se že ponuja.

maš res..... samo če to sprejmeš kot trenutno situacijo na poti proti cilju ni tolk težko..... sam učas potrpežljivost nal uide z vajeti, ker koneckoncev....leta šibajo....in na žalost je čas omejen...

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav bi moral biti tudi srednji razred po standardu povsem zadovoljiv.

Da si v življenju s povprečno plačo postaviš lastno hišo, ustvariš družino, od 5 do 10 let kupiš avto, si privoščiš vsakoletni dopust, hobi srednjega cenovnega razreda (naš hobi je pomoje že meji na višjecenovni, odvisno koliko si privoščiš),...

To bi bil pomojem mnenju srednji razred in se mi zdi da smo tudi toliko produktivni, da se vse to z gospodarskega vidika pokrije. V resnici pa je srednji razred precej manj in moraš za življenje z zgoraj naštetimi dobrinami ali precej garati ali pa imeti kar solidno nadpovprečno plačo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravzaprav bi moral biti tudi srednji razred po standardu povsem zadovoljiv.

Da si v življenju s povprečno plačo postaviš lastno hišo, ustvariš družino, od 5 do 10 let kupiš avto, si privoščiš vsakoletni dopust, hobi srednjega cenovnega razreda (naš hobi je pomoje že meji na višjecenovni, odvisno koliko si privoščiš),...

To bi bil pomojem mnenju srednji razred in se mi zdi da smo tudi toliko produktivni, da se vse to z gospodarskega vidika pokrije. V resnici pa je srednji razred precej manj in moraš za življenje z zgoraj naštetimi dobrinami ali precej garati ali pa imeti kar solidno nadpovprečno plačo.

dobro povedano :worship: :worship: :worship: ....na žalost resnično...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Zanimivo ? Po nekaj dneh žolčnega izlivanja , so podražitve pozabljene . Na cesto bi šli v glavnem vsi , vendar "bomo že nekako " :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi šel pa takoj protestirat proti trgovcem, ker v celi verigi nima nihče toliko dobička kot oni. Oni dvigujejo cene in stiskajo dobavitelje, ti pa proizvajalce in ti delavce.

Plače/dobiček se je dvignil, toda komu?

Točno tako.

Problematična je cena surovit. Žita, pšenica, koruza, itd je šlo vse gor za več kot 100 %. posledično so šle gor tudi cene izdelkov (makaroni, meso, ki je nekakšen izdelek na osnovi žita, itd).

A venda - žito stane v sosednjih državah še nekoliko več, kot pri nas, makaroni pa so recimo tam za 30% cenejši, kot pri nas.

In če pogledamo - kaj mislite, na osnovi česa rastejo vedno novi prodajni centri, kot gobe po dežju ... pa niste mislili, da imajo Mercatorji in podobni tolk našparanga dnarja, da lahk tak gradijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

revni naj bojo še bolj revni, bogati pa še bolj bogati edino pravilno, mi srednji vendar pridni pa se bomo že nekak znajdli...

ja, srednji se bojo znajdli med revnimi ... prav kmalu. srednji sloj namreč izginja. ker ni dovolj 'pridn' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fak off, pa vse skupaj. Dokler premišljujem, če si mogoče lahko ob plačevanju kredita za adaptacijo pogorelega fleta in mesečnih položnic privoščim še eno leto porodniške (faking luksuz) in ugotovim, da samo v primeru, da ves futer, vzdrževanje avta, cunje in ostalo opremo plača partner....

Do kam nam lahko zategnejo pas, da smo še tiho?

Prodaj stanovanje v centru ljubljane, pa boš lahko imela vse ostalo našteto in življenje bo prijetno in fajn ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako.

Problematična je cena surovit. Žita, pšenica, koruza, itd je šlo vse gor za več kot 100 %. posledično so šle gor tudi cene izdelkov (makaroni, meso, ki je nekakšen izdelek na osnovi žita, itd).

A venda - žito stane v sosednjih državah še nekoliko več, kot pri nas, makaroni pa so recimo tam za 30% cenejši, kot pri nas.

In če pogledamo - kaj mislite, na osnovi česa rastejo vedno novi prodajni centri, kot gobe po dežju ... pa niste mislili, da imajo Mercatorji in podobni tolk našparanga dnarja, da lahk tak gradijo?

In pred novim letom so staršem meso plačali slabše kot poleti. (ne vem kje potem vidijo trgovci razlog za povišanje cen pri proizvajalcu). Očitno so njih že naučili da bik ne zraste na kmetiji, ali pa ne kupujejo pri SLO kmetih (čeprav deklaracije so več ali manj vse slo :rolleyes: )

Saj nas bo to "stiskanje" domačega kmeta še drago stalo.

Veliko mleka se že izvozi, tujci pokupijo še ostale pridelke in potem ko ne bomo imeli več "svoje" hrane, nam bodo drago prodali "njihovo"

Je pa res da so nekateri prav veseli ker dobijo slabih 500 evrov plače pa zato še nadure delajo ob sobotah (da o tro izmenskem delu ne govorim).In dokler bodo taki obstajali (med slovenci!!) bo težko bolje. IN ti ne mislijo iti štrajkat. POdjetje sicer posluje pozitivno in lastniki si lepo delijo dobiček in izplačujejo "stroške". Takim bi še kakšnih 100 evrov vzel

Popravljeno . Popravil Hanzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!