Skoči na vsebino

Adolf Hitler


ninika

Priporočene objave

Hehe, jaz še zdaleč ne dokazujem svoj prav. Tebi en mal špeglček nastavljam. Brez težav me lahko kdo popravi. Tak univerzalni vseved, kot si ti, se bo pa moral malo potruditi. A nekako se mi zdi, da zmeraj ostanem brez odgovora, kadar se začnemo resneje pogovarjati. Tedaj jo raje popihaš v žaljivke ali "majmunisanje" :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napaka. Huda napaka. Beri Veliki cirkus, avtor Pierre Closterman-drugi najuspešnejši pilot lovec v drugi svetovni vojni-na zavezniški strani. On bo že vedel.

Kaj pa so delali v Walesu? Veš koliko kilometrov čez Rokavski preliv? To je edina razdalija, ki so jo morali Nemci preleteti.

Angleži so vso pomembno industrijo umaknili proti severu kamor nemški lovci niso mogli spremljati bombnikov. Angleži pa so jih potem lahko klatili kot fazane.

Link dosega nemških lovcev:

http://history.sandiego.edu/cdr2/WW2Pics2/81930bg.JPG

in slika:

post-5440-1171443029_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, jaz še zdaleč ne dokazujem svoj prav. Tebi en mal špeglček nastavljam. Brez težav me lahko kdo popravi. Tak univerzalni vseved, kot si ti, se bo pa moral malo potruditi. A nekako se mi zdi, da zmeraj ostanem brez odgovora, kadar se začnemo resneje pogovarjati. Tedaj jo raje popihaš v žaljivke ali "majmunisanje" :yawn:

fritz

to je taktika novodobnikov, zakurijo, potem pa ko jim zmanjka znanja, pa stisnejo rep med noge in šc

janih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fritz

to je taktika novodobnikov, zakurijo, potem pa ko jim zmanjka znanja, pa stisnejo rep med noge in šc

janih

Ma ne, sedaj s Clostermanom študirata zgodovino.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa Rosenberg?

a totega mislis ?

ta sigurno ni aretiral canarisa. ce bi prebral moj post prej bi vedel kako in kaj. :)

vsi drugi nemski rosenberg-i pa nekako niso pravi v kontekstu s tretjim rajhom.

in wikipedia ni cisto na tekocem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.military.cz/panzer/index_en.htm

Tanki iz druge svetovne vojne.Tiger je bil absolutni kralj,dokler rusi niso naredili(bolje opremili,top cal.85,ki je lahko prebil oklet tigra) T34.Še enkrat lažji od tigra,ki je imel spomladi velike težave v ruskih stepah,ker se je enostavno pogreznil in še ena velika prednost,ki so jo prvi pogruntali rusi je poševen oklep.Zato je bil debel povprečno med 7 in 8 cm,tigrov pa 10 in več.Pa še eno stvar je imel T34 izredno in to je merilna naprava,ki je bila za tiste čase ena najboljših in natančnih.Če je nebi uporabil ne bi mogel tega trditi.Mitraljez spredaj in v kupoli pa najslabši v drugi svetovni vojni.DTM 7.62 cal.600 metkov v minuti in bobnom v katerem je bilo 63 patronov.Nenatančen uglavnem katastrofa ravno obratno od topa,ki pa je bil vrhunski.Mislim,da je bila največja tankovska bita pri Minsku(naj me kdo popravi),tam se je pa pokazal T34 kot veliko boljši in okretejši pa še hitrejši je bil za dobrih 20 km. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

operacija zitadelle, najstevilcnejsa tankovska bitka je bila pri kursk-u.

T 34 (vse verzije in zgodovina)

Pzkw. VI Tiger I (Sd.Kfz. 181

Tiger I je v skoraj vseh pogledih prehitel T34/76, razen v stevilcnosti, katera je bila odlocilna v bitki v kurskem loku. T 34/76 je bil oborozen z 76,2 mm F 34 topom, tiger I z 88 mm kwk-36/L-56.

odlocilna je bila tudi teza: T 34/76 26,5 to in tiger I 56,9 to. zacetne serije tigra so imele veliko mehanskih tezav, katere so pocasi odpravljali medtem ko je bil T 34 produciran v vec verzijah z minimalnimi spremembami in tehnicno veliko bolj nezahteven kot nemski (ali katerikoli drugi) tanki v 2.sv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Daleč od tega da bi se kregal je pa fino ko izveš nekaj novega.

T34 je imel od leta 43 tam nekje 85 mm cal.top in so ga imel še takrat,ko sem služil armeje in sm ga eno leto šravfal vozil in streljal z njim.Pa imel je 32 ton in mašino v 12 in 580 konj.

Sm pa velik stvari pozabil saj je že 20 let od tega. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prednost tigra je vsekakor bil top, ki je iz T-34 naredil luknjasto konzervo na vseh razdaljah. frontalni oklep tigra je bil za T-34 praktično neprebojen.

druga zadeva je bila številčna premoč ruskih oklepnikov...ko imaš na voljo desetine tisočev tankov ne potrebuješ "supertanka" isto je blo na zahodu. shermanov (nekako primerljiv z T-34) je bilo ko peska.

sicer pa jhe neprimerno primerjat te tanke med sabo. Tiger je bil pač v kategoriji težkih tankov, katerih naprimer zahodni zavezniki niso imeli, razen ob koncu vojne (pershing). rusi so potem kasneje imeli na voljo IS-Stalin težke tanke (I,II,III), ki so bili primerljivi s tigri. KV1 in 2 sta bla napram tigru kartonasti škatli, sta pa povzročala preglavice ostalim pzkpfw 3 in 4.

Če že primerjate te tanke potem bi morali tigra izključit in primerjat med sabo T-34,shermane,pzkpfw 4 (vse verzije), panther (ki je bil mišljen kot glavni nemški srednji tank, in je imel podobno obliko trupa kot tiger II).

Pa še nekaj, sposobne dobro izvežbane in preizkušene posadke lahko z slabšim tankom premagajo bolje opremljene a zelene posadke. posebej v tistih časih, ko ni blo raznih elektronskih naprav.

Ena sama pozabljena bitka lepo osvetli to dejstvo. Arracourt, Francija, septembra 1944 so se deli 4 oklepne divizije ZDA frontalno spopadli z svežo tankovsko brigado opremljeno s pantherji. Številčno so bili približno oboji enako močni, vendar so Nemci imeli veliko prednost s pantherji napram konzervam od shermanov. A so jih američani popolnoma razbili v bližinskem spopadu. američani so bili veterani od normandije ven, medtem ko "zelenci" niso znali izkoristit prednosti, ki jim jih je nudil njihov vsekakor superioren tank. Nemci so imeli vedno manj izkušenih tankistov proti koncu vojne in veliko so jih nahitro izučili za upravljanje s tankom, ne pa tudi taktike bojevanja z njimi.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena zadeva se pozablja.......namreč.....Švabi so od leta 44 dalje, predvsem zaradi pomanjkanja surovin.........pričeli v vse večjem številu izdelovati samohodne topove......v škodo tankov...........sicer so bili opremljeni z močnejšim topom......a izgubili so glavno prednost tanka..........manevriranje z ognjeno močjo!..............Mislim, da se je to pokazalo tudi v Kursku......kjer je bilo uporabljeno tudi veliko število samohodk.

Popravite, če se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je malo podobno kregarijam 2-valjniki vs. 4-valjniki - kaj je boljši motor.

niti ne.

kot posameznik je bil tiger (tehnicno) boljsi v skoraj vseh pogledih. stevilcnost je bila ruska domena (izdelanih 6.000 tigrov napram 60.000 T34).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

klimbra...ja delno. samohodni topovi so se pojavili že prej in sicer so največkrat starejše tanke predelali in upoorabili kot samohodke ali lovce na tanke, kjer so lahko montirali močnejši top in so bili seveda dosti cenejši od tanka, poleg tega so imeli nižjo silhueto in so bili precej manj ranljivi. drugače so pa bili prvo mišljeni kot samovozno topništvo za podporo pehote in kot mobilno za tankovske formacije (serija Stug III napimer, ki je bil v osnovi tank Pzkpfw 3)

Najtežji nemški lovec na tanke je pa bil JagdTiger (lovski tiger) z 120mm topom. pošast z 22 cm frontalnega oklepa :blink: je pa bu nemogoče počasen...a so z par temi držali eno celo brigado ameriških tankov v šahu v eni bitki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud samohodko sem imel v rokah in to na šasiji od T34 in na njej 120 mm top dosega 20 km.Zelo dobra zadeva za obstreljevanje pač mobilen top,za borbe z tanki pa halo.Ta zadeva je rabila maneverski prostor in stacionarne cilje ne pa mobilne tanke.Še enkrat povdarjam poševen oklep je zbil moč tigra sigurno za 50%.Z zadnjimi modeli so nemci že kopirali ruse toda prepozno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.militariacollection.com/belt.htm

tle mate en link, če bi se kdo rad napravu u švaba. :kva2:

sam je kar dost drago.maš pa use od a do ž.use kar paše zravn uniforme.

Veš to sem jest že skorej vse imel,pa sm šu u armeje pa mi je mama vse stran zmetala,k boga reva ni vedla kaj to je.Imel sm dve komplet maski v plehnati posodi,bajonet(sm že novga dobu sam ga obnavljam)škornje,bluzo,hlače,čelado(dobil drugo obnovljeno)opasač od ss pa so mi ga takratnji policaji vzel,pa še batine sm dobu zarad tega. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Seveda, saj je bil evropejec, prvi ki je združil evropo

malo bolj na silo, združil pa jo je.

Kdor je bil proti, ga ni bilo več..

... in takih je bilo nekaj miljonov!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, saj je bil evropejec, prvi ki je združil evropo

malo bolj na silo, združil pa jo je.

Kdor je bil proti, ga ni bilo več..

... in takih je bilo nekaj miljonov!!

No, nekatere je kar določil, da so proti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, če smo bolj precizni bi ta čast (prvega resnega združevanja evropskega prostora pod eno oblastjo) pripadla enemu drugemu germanu in sicer Karlu. I. Velikemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!