Skoči na vsebino

Adolf Hitler


ninika

Priporočene objave

Kanclerka Angela Merkel je zaradi izidov in prihoda neonacistov v deželni parlament zelo zaskrbljena. :?

Zaskrbljena bi morala biti vsa Evropa.

Ne stekam, zakaj bi kdo bil zaskrbljen. To je volja ljudstva, katerega ocitno nekaj moti, ce so se opredelili za to stranko... jebiga, a niso vsi vedno sirokousti okoli demokracije in svobode govora in podobno... Vse je svobodno razen, ce nam ni vsec kaj delas, kot svoboden clovek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne stekam, zakaj bi kdo bil zaskrbljen. To je volja ljudstva, katerega ocitno nekaj moti, ce so se opredelili za to stranko... jebiga, a niso vsi vedno sirokousti okoli demokracije in svobode govora in podobno... Vse je svobodno razen, ce nam ni vsec kaj delas, kot svoboden clovek.

Moja svoboda se neha s svobodo drugega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja svoboda se neha s svobodo drugega

Wrong.

Tvoja svoboda se združi s svobodo drugega, tako da sta še naprej oba svobodna.

Stvar je v tem, da narod nekaj časa posluša svoje Bogove in veruje vanje. Ko pa opazi, da kljub njegovi veri in darovom Bogovi ničesar ne vračajo, se narod obrne k drugim Bogovom. V upanju, da bo bolje. Toda vsak svetnik ima roke k sebi obrnjene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, ne zganjam nobene demagogije, samo izrazam svoje mnenje. Cemur potem demokracija ce je to prepovedano? In ce nekoga ali necesa ne maram to se ne pomeni da to avtomatsko SOVRAZIM. Locis razliko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka ideologija ima svoje prednosti (podobno je z verami), žal jih nekateri posamezniki izkoriščajo za izživljanje svojih frustracij in pohlepa. Zanimivo pri Dolfiju je to, da je možakar imel veliko sreče, da je prišel na oblast. Poleg tega so ga še zaprli, da je imel še več časa za razmišljanje o neumnostih :slap: in za pisanje svojega kvazi boja...

Žalostno je, da se iz vse te zgodovine nismo naučili čisto nič. Danes imamo namesto Hitlerja pač Busha in tudi beseda demokracija ne zveni več tako lepo. Žal tudi danes politiki ne vprašajo strokovnjakov (kirurgi verjetno že vedo kakšne in koliko miz rabijo) za njihovo mnenje, temveč se odločijo za tisto, od česa bodo sami imeli korist :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Berlinu kjer so bile deželnozborske volitve je neonacistična stranka NPD prišla v deželni parlament s sedmimi neonacisti.

Posploševanje volitev v Berlinu (dežela) na celotno Nemčijo ni primerno, saj je imel Berlin z okolico z razdelitvijo na dva dela posebno situacijo. V mestu Berlin se še posebej čuti mržnja do vzhodnih Nemcev. Ljudem se programi levo sredinskih in desnosredinskih strank niso zdeli dovolj dobri, hkrati pa so bili naveličani dosedaj neizpolnjenih predvolilnih obljub. NPD je v pravem trenutku ponudila pravi program. Ljudje pa so želeli spremembe. Kakšna bolj levo usmerjena stranka se zaradi zgodovine v tem okolju, kljub dobremu in udaremu programu, takšnega rezultata ne bi mogla nadejat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tale Speer je bil pa res revček. Nobenih moralnih zadržkov, važna je kariera! Nič manj si ni zaslužil sedeti kot drugi.

Ce ne ves kdo je bil Albert Speer, ne komentiraj.

Je gledal kdo film HITLER: THE RISE OF EVIL? Močno priporočam, meni je bil za čisto 10

P.S.: Čeprav Hrvatov ne maram pa lahko mirne duše rečem da so Nemci še slabši. Dokler nisem prvic stopil na njihova tla sem mel o Nemcih visoko mnenje saj se je o njih vedno govorilo samo v presežnikih...potem pa vidiš da je to en čuden, zahrbten, zategjen narod, kjer se NIKOLI ne moreš počutit vsaj malo domače, vsaj jaz se ne bi mogo. Še najbolj prijazni ljudje tam so srbski priseljenci, ki jih v južni in zahodni Nemčiji (Munchen, Stuttgart, Koln, Dusseldorf, Leverkusen) najdeš OGROMNO. Pravo nasprotje pa so Hrvati, ki zelo radi prikrijejo svojo pravo identiteto in se kot Nemci počutijo močnejše in te iz principa jebejo v glavi češ glej ga Slovenčka...dokler jih ne razkrinkaš in potem kar naenkrat razumejo kaj govoriš :lol1: Ne razumem pa v cem je point EU če pa so meje (D-PL, D-CZ) totalno zabasane? Vsak potni list/osebno preverijo kot da smo v časih vsesplošnega terorizma, marsikateri avto pa pristane na stanskem tiru in čaka na podroben pregled? Brezveze... :doze:

Bedarija.

Sem ze od Sredine junija v Nemciji na solanju, pa moram povedati, da sem pozitivno presenecen nad Nemci.

Pa nisem turist, ki jim nosi veike kolicine denarja, tako da bi me morali biti veseli in se mi na silo smehljati.

Kar pa se tice priseljencev v industrijskih mestih, pa je res, da so deli teh mest videti kot skoraj kot Bronx in podobne cetrti. V Stuttgatu, kjer sem jaz, se ni tako akstremno, baje pa je v Berlinu precej hudo.

Kar pa se tice volilcev NDP, pa so v ponedeljek rekli, da naj bi bili vecinoma volilci iz protesta (protestwähler), torej ljudje, ki so nad vsemi ostalimi strankami razocarani in so se pac odlocili za stranko, ki se nikoli ni bila na oblasti.

Receno je bilo tudi, da naj bi bili volilci NDP mladi, neizobrazeni, nezaposleni.

Sicer pa vlade po vsem svetu lazejo in cela 4 leta na vladi ne delajo drugega, kot stremijo k temu, da bi na oblasti ostali se naslednja 4. Ker pa se drhal vec ne pusti varati, jim prezentira racun v obliki oddaje svojega glasu nekomu, ki se ni bil na oblasti in ni imel priloznosti lagati.

In tudi Hitler je izkoristil situacijo in se na oblast zavihtel, ko Nemci niso imeli kaj jesti, ko so bili skoraj vsi brez dela, na drugi strani pa je nekaj bogatih bilo vsak dan bolj bogatih.......

Kdaj je potem dobil idejo, da bi si podreil ves svet mi pa ni jasno. Sem namrec bral "Mein Kampf" in tam ni nic govora o seziganju Judov in klanju manjvrednih ras.....

...............

Kar pa se tice Hrvatov v Nemciji:

Se vedno hodijo s karirastimi nogometnimi dresi po mestu, tak da mi ni jasno, kaj si hotel povedati s tem, da skrivajo svojo narodno pripadnost..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz, ne zganjam nobene demagogije, samo izrazam svoje mnenje. Cemur potem demokracija ce je to prepovedano? In ce nekoga ali necesa ne maram to se ne pomeni da to avtomatsko SOVRAZIM. Locis razliko?

AREA, praviš, da Hrvatov ne maraš in da so Nemci še slabši. Ne vem kako ti razločuješ pojma "ne marati" in "sovražiti"? Zame, kadar govoriva o ljudeh, med njima ni bistvene razlike (mogoče sovražiti nakazuje proaktivno delovanje). Predvsem pa posplošuješ in nekemu narodu pripisuješ takšne in drugačne lastnosti, katere zelo lahko najdeš pri marsikateremu klenemu Slovencu.

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne stekam, zakaj bi kdo bil zaskrbljen. To je volja ljudstva, katerega ocitno nekaj moti, ce so se opredelili za to stranko... jebiga, a niso vsi vedno sirokousti okoli demokracije in svobode govora in podobno... Vse je svobodno razen, ce nam ni vsec kaj delas, kot svoboden clovek.

:eek: :? Halooooooo, a so tebi možgani šli na svobodo?

Ce ne ves kdo je bil Albert Speer, ne komentiraj.

Bedarija.

Jaz pa vem kdo je bil A. Speer in kaj je počel. Umrl je leta 1981.

Ne štekam kaj si želel povedati s tem? Če ne veš kdo je bil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz ne mislim se zagovarjat pred tabo in drugace mislecimi. Ce so vam Nemci in Hrvati tak pri srcu naj tak ostane, NIKOGAR NE SOVRAZIM ampak prosim ne me prepricevat da se motim ker tud moj namen ni nikogar prepricevat v nekaj, vse to so samo moja opazanja in nic drugega, to je vse. Zaj pa mir :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:eek: :? Halooooooo, a so tebi možgani šli na svobodo?

Jaz pa vem kdo je bil A. Speer in kaj je počel. Umrl je leta 1981.

Ne štekam kaj si želel povedati s tem? Če ne veš kdo je bil...

Se nanasa na komentarje nekaterih uporabnikov foruma na zacetku te teme o Albertu Speeru.

Pred stirimi leti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fritz ne mislim se zagovarjat pred tabo in drugace mislecimi. Ce so vam Nemci in Hrvati tak pri srcu naj tak ostane, NIKOGAR NE SOVRAZIM ampak prosim ne me prepricevat da se motim ker tud moj namen ni nikogar prepricevat v nekaj, vse to so samo moja opazanja in nic drugega, to je vse. Zaj pa mir :worship:

Zaradi mene se ne rabiš zagovarjati. Peace :)

Jaz pač nerad vidim posploševanje na podlagi nacije, rase ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od hitlerja so mi všeč samo vici :D ..... recmo, zakaj se je hitler ubil......

........ ker je dobil račun za plin :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Zaradi mene se ne rabiš zagovarjati. Peace :)

Jaz pač nerad vidim posploševanje na podlagi nacije, rase ipd.

Veš kaj Fritz?! Ti si očitno eden tistih, ki kljubuješ belemu, ker je nekdo rekel črno. Je v tem štos? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neee, point je v...

...mah, saj bi Vam napisal pa vem, da Vaša Nadinteligenca in Vsevednost ne bi mogla razumeti, misli preprostega človeka :grrr :photo: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj Fritz?! Ti si očitno eden tistih, ki kljubuješ belemu, ker je nekdo rekel črno. Je v tem štos? .)

Ti pa si očitno eden tistih, ki prebereš samo tisto, kar ti je všeč. Argumentov drugih strani pa niti ne poskušaš razumeti. Ali pa jih ne moreš? :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepreverjeno, ampak sem slišal, da je baje Britney Spears daljna sorodnica Alberta Speera. Saj če jo dobro pogledaš, mu je kar podobna. Mi lahko kdo to potrdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kaj Fritz?! Ti si očitno eden tistih, ki kljubuješ belemu, ker je nekdo rekel črno. Je v tem štos? .)

Ne. Ampak s takimi neumnostmi svojo trmo zagovarjate tisti, ki vas nikakor ne zanima mnenje "druge strani", ampak ste nadpametni.

Jaz recimo vem, da mi nekateri nasprotujejo pač zato, ker nimajo kapacitete, da bi Doumeli. ;) Ampak tega ne razglašam naokoli in jim ne podtikam neumnosti. Vsak pač po svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!