Skoči na vsebino

Kje brez vinjete v Avstriji


Mirmidej

Priporočene objave

V soboto 12.01.2008 sem se odpravil v Avstrijo, natančneje v Beljak po nakupih. Na AMZS strani sem prebral, da med Karavanškim predorom in prvim odcepom iz avtoceste St. Jakob im Rosental (Št. Jakob v Rožu) ne potrebujemo vinjete. Tako sem se brez vinjete odpravil v Avstrijo šel iz avtoceste na prvem odcepu in se tudi vračal tako. Pri vrnitvi me je na nekdanjem mejnem prehodu čakalo presenečenje. Ustavili so me Avstrijski policisti in ker nisem imel vinjete sem moral plačati kazen 120€. :headbang: Pomagalo ni tudi manjše prigovarjanje, da sem prišel na prvem odcepu gor samo za vožnjo čez predor. Ker sem član AMZS sem k njim poslal e-pismo o dogodku in gospod iz AMZS mi je zelo hitro odgovoril, da je presenečen nad tem dogodkom, kajti po vseh avstrijskih brošurah in informacijah je ta odsek oproščen vinjete. Pozanimal pa se še bo ali je prišlo do kakšne spremembe. Zanima me ali imate tudi drugi kakšno takšno izkušnjo.

post-4394-1200517196_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred dnevi sem v FAQuju na strani od ASFINAGa prebral med drugim tudi, da je vinjeta obvezna med mejo in prvim izvozom. Link pa še iščem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem tudi jaz isto najeb.....pred Šentiljem,in adijo 120e. :headbang: Her policaj vzame tudi plačilno kartico. :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse ceste v AUT z oznako Axx (avtoceste) in Sxx (hitre ceste) se obvezno placajo (vinjeta za osebna vozila, gobox za tovornjake).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa z motojem plačal le 65 eur kazni. Sem v Garmina nastavil brez avtocest, sem mu slepo sledil in se pripeljal direkt na avtocesto direkt plačat kazen...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani sem tudi jaz isto najeb.....pred Šentiljem,in adijo 120e. :headbang: Her policaj vzame tudi plačilno kartico. :wacko:

In na koncu ugotoviš da to sploh ni her policaj.

A si znate predstavljat kaj bi pri nase delali, če bi DARS dobil še pooblastilo za ustavljanje in kasiranje na avtocasti :)

Pa to bi denar tekel v potokih v njihove blagajne. Bi kar stacionarne radarje v tunele postavli pa omejitev 5km/h (za pešcono) dali.

Bi se lahko inkasanti kar legalno sprehajali tam :)

BTW: letna vinjeta za motor na A cestah stane 29.5E. Pa če samo enkrat zviznem pred dežjem po avtocesti se splača to imet na bikeju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In na koncu ugotoviš da to sploh ni her policaj.

A si znate predstavljat kaj bi pri nase delali, če bi DARS dobil še pooblastilo za ustavljanje in kasiranje na avtocasti :)

Pa to bi denar tekel v potokih v njihove blagajne. Bi kar stacionarne radarje v tunele postavli pa omejitev 5km/h (za pešcono) dali.

Bi se lahko inkasanti kar legalno sprehajali tam :)

BTW: letna vinjeta za motor na A cestah stane 29.5E. Pa če samo enkrat zviznem pred dežjem po avtocesti se splača to imet na bikeju.

Ja, res bi se jo splačalo kupit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že šel brez

pa ni blo problema

sam ni pa za prakticerat to

tudi mi2 sva se že peljala, ker sva zašla na avtocesto in potem 10km ni bilo nobenega izvoza. ko pa sva obrnala in šla nazaj in sva spet zašla na avtocesto in sva nekako razkirala in sva imela srečo. drugič tega ne bova poizkušala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo hecno se mi zdi vse skupaj. razpravljati o tem zakaj nimaš vinjete s policaji in pokasirati konkretno kazen za:

Cene vinjet namenjenih motoristom:

(vir: AMZS)

10-dnevna vinjeta: 4,40 EUR,

2-mesečna vinjeta: 11,10 EUR,

letna vinjeta: 29,50 EUR (možen nakup le v Avstriji).

pa kje za vraga v slo se vozite po avtocesti ceneje????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ka se pa furate po avtocestah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ignorantia iuris, neminem excusat

ali

ignorantia iuris nocet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ignorantia iuris, neminem excusat

ali

ignorantia iuris nocet

Auf! :? A to so te pa v lemenatu naučil? Daj še tako, da te kdo zastopi! Mi smo mel francoščino, zato lahko samo slutim pomen tegale zgoraj.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Auf! :? A to so te pa v lemenatu naučil? Daj še tako, da te kdo zastopi! Mi smo mel francoščino, zato lahko samo slutim pomen tegale zgoraj.

rrrr

POMEN: ignorancija zakona ni izgovor

oz.

nepoznavanje prava škodi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

POMEN: ignorancija zakona ni izgovor

oz.

nepoznavanje prava škodi...

A ti je bilo treba napisat! :headbang: Pa ravno na to karto sem izgovor zastavil. :blush:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tole se mi pa res ne zdi prav, saj bi moral omogočit prvi izvoz iz tunela brez plačila. Tud sam sem enkrat šel po tej poti brez, na srečo ni blo bližnjega srečanja z zelenci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!